Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρίξε μια ματιά μερικά post πιο πίσω και θα δεις μερικά παιδιά που το έχουν ήδη κατεβάσει. Googla-ρισε λίγο και πιστεύω θα το βρεις. Θα το κοιτάξω κι εγώ αύριο μιας και τώρα μπαίνω από το κινητό. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φιλε ZXR το HTC IME εαν δεν κανω λαθος ειναι το ιδιο περιπου με αυτο που εχει πανω. Εγω θελω πληκτρολογιο σαν αυτο που εχουν τα LG ....ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε τετοιο πληκτρολογιο?

 

Swype..! γιατρέ μου.κοίτα να το μάθεις καλά μπας και ησυχάσουμε..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!:)

θελω να αντικαταστησω στο κινητο flase player καταβασα μια εκδοση αλλα δεν μου την δεχεται μηπως ξερει καποιος ποια εκδοση παιρνει το κινητο?

την εκδοση που αντικατεστησα δεν την καταβασα απο το μαρκετ γιατι δεν βρικα κατι σχετικο!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω αρχίσει και προβληματίζομαι λίγο με το Χ8 θα μπορούσατε να μου λύσετε 2 ~3 απορίες ?

 

1) Πατάω το κεντρικό από τα 3 κάτω κουμπιά και μου σηκώνει ένα παραθυράκι που έχει 6 εφαρμογές .Αυτό είναι ποιες εφαρμογές τρέχουν ?Αν ναι πως την σβήνω/κλείνω?

2) Προσπαθούσα να στήσω την καινούργια έκδοση (έχει πάνω την 2.1 -update1 ) και μου λέει δεν έχει μνήμη διαθέσιμη.

Πως γίνετε να του δώσω όλη την μνήμη του τηλεφώνου ?(ή θέλει και μνήμη από την sd καρτούλα ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω αρχίσει και προβληματίζομαι λίγο με το Χ8

1) Πατάω το κεντρικό από τα 3 κάτω κουμπιά και μου σηκώνει ένα παραθυράκι που έχει 6 εφαρμογές .Αυτό είναι ποιες εφαρμογές τρέχουν ?Αν ναι πως την σβήνω/κλείνω?

 

Μήπως πρόσθεσες κάποιο widget και πηγαίνει σε αυτό με το κεντρικό κουμπί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία

Ωραίο Forum

Το πρόβλημα μου είναι το εξής

Έχω το κινητό περίπου ένα μήνα ενώ στέλνω κανονικά mms δεν μπορώ να λάβω..

Έχω ανοίξει την κίνηση δεδομένων

Πατάω λήψη ρυθμίσεων απο την WIND αλλά δεν κάνει τίποτα

Καμία ιδέα...;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρόσθεσες κάποιο widget και πηγαίνει σε αυτό με το κεντρικό κουμπί;

 

Οχι κανενα widget δεν εχω προσθέσει ,οταν το πατησω για 3-5δευτερολεπτα σηκώνει την παραπανω καρτέλα.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by cellphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Οχι κανενα widget δεν εχω προσθέσει ,οταν το πατησω για 3-5δευτερολεπτα σηκώνει την παραπανω καρτέλα.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τώρα ξεκαθάρισε (τα 3-5 δλ που ανέφερες).

Από οτι βλέπω το κάνει και σε μένα. Είναι τα 6 τελευταία χρησιμοποιημένα εικονίδια του μενού. Φεύγει με πάτημα στο μεσαίο ή στο δεξί πλήκτρο.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ξεκαθάρισε (τα 3-5 δλ που ανέφερες).

Από οτι βλέπω το κάνει και σε μένα. Είναι τα 6 τελευταία χρησιμοποιημένα εικονίδια του μενού. Φεύγει με πάτημα στο μεσαίο ή στο δεξί πλήκτρο.

Α ! ok !

 

Ερώτηση: υπάρχει κάποιος task manager ώστε να κλείνω της εφαρμογές??και το άλλο που έγραψα πιο πάνω !(περι αναβάθμισης)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμμα που να αναγνωριζει animated gifs??? σας παρακαλω αν ξερετε κατι πειτε μου...... εχω κατεβασει ενα αλλα δν ξερω που να το βρω...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εαν κανω root το κινητό, θα μπορέσω να διαγράψω τα: roadsync, wisepilot, latitude, geotags, play now, facebook, timescape? και εαν ναι θα επηρεάσει την λειτουργια του τηλ? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να καταλάβω αν πέτυχα να κάνω root στο κινητό μου?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θα ήθελα κάποιος να μου στείλει το build.prop με si 1242-4845 ; είναι επέιγον ρε παιδιά ας το ανεβάσει κάποιος και ας μου στείλει το λινκ με ένα πμ. ευχαριστώ εκ των προτέρων
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να καταλάβω αν πέτυχα να κάνω root στο κινητό μου?

 

θα έχεις πρόσβαση σε καταλόγους του λειτουργικού που μέχρι πριν δεν είχες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα,είμαι ο Ηλίας κάτοχος xperia x8 2.1.

Χθες ήθελα να δω αν υπάρχει καμιά αναβάθμιση και βρήκα μία.

Πήγα να τη κατεβάσω μέσω του κινητού αλλά μου γράφει ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος..Τι πρέπει να σβήσω;;κάρτα μνήμης ή την εσωτερική;;

Πήγα σήμερα μέσω του pc companion και σε ένα σημείο γράφει κάνε τα παρακάτω βήματα,βγάλε το κινητό από το καλώδιο και κλείστο, ξαναβάλτο και πάτα το πλήκτρο της επιστροφής καθώς συνδέεις το τηλ.αλλά δεν έγινε τίποτα:wacko:

Εντάξει δε τα πάω τόσο καλά με τη τεχνολογία:lol::lol:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Οκ.Έκανα root. Τώρα μπορώ να βάλω custom rom. Να ρωτήσω τι άλλο πρέπει να περάσω τώραπου έκανα root?Το exrecovery τι είναι?Πρέπει να το κάνω κ εγώ?
Link to comment
Share on other sites

Οκ.Έκανα root. Τώρα μπορώ να βάλω custom rom. Να ρωτήσω τι άλλο πρέπει να περάσω τώραπου έκανα root?Το exrecovery τι είναι?Πρέπει να το κάνω κ εγώ?

 

Δες εδώ και μην παραλήψεις το backup.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.Θα το προσπαθήσω όταν μπορέσω κ τα λέμε εδώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξέρει κανείς πως επαναφέρω την εργοστασιακή έκδοση android σε χ8 (την παλιά αρχική δηλαδή που είχε όταν το αγόρασα)????? γίνεται ή μετά από αναβάθμιση έχει σβηστεί η παλιά?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξέρει κανείς πως επαναφέρω την εργοστασιακή έκδοση android σε χ8 (την παλιά αρχική δηλαδή που είχε όταν το αγόρασα)????? γίνεται ή μετά από αναβάθμιση έχει σβηστεί η παλιά?

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα να επαναφέρεις την 1.6 ή οποιαδήποτε άλλη προγενέστερη έκδοση από την τρέχουσα. Αν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα μπορείς να κάνεις επανεγκατάσταση αυτής που έχεις.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα να επαναφέρεις την 1.6 ή οποιαδήποτε άλλη προγενέστερη έκδοση από την τρέχουσα. Αν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα μπορείς να κάνεις επανεγκατάσταση αυτής που έχεις.

Σε ευχαριστώ για την απαντηση. απλά στην 2.1 δεν λειτουργεί το μεσαίο κουμπί [ ] ενώ πριν λειτουργούσε. Και εκτός απο αυτό μερικές φορές κολαει η οθόνη. επανεγκατάσταση δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω (ή μάλλον δεν γίνεται) αφού συμφωνα με το PC companion έχω εγκαταστήσει την τελευταία εκδ. και πρέπει να περιμένω να βγει το επόμενο update!

Κάποιος άλλος τρόπος δεν υπάρχει? Ακόμα κ αν το πάω δηλαδή σε τεχνικό δεν θα μπορέσει να κάνει επαναφορά firmware?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι λογικό να μην σου δουλευει το μεσαίο κουμπί. Κάτι άλλο μπορεί να συμβαίνει. Αν δεν έχεις κάνει τίποτα εσύ πήγαινε το από εκει που το πήρες μήπως μπορούν να το αντικαταστήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Συγγνώμη που θα ρωτήσω κάτι που ίσως έχει απαντηθεί.

μετά από μερικές μικρές εφαρμογές που κατεβάζω, μου λέει ότι υπάρχει λίγος χώρος με αποτέλεσμα να είμαι συνεχεια στο σβήσιμο.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση?

(experia x8 πριν από κάνα μηνα)

 

Ευχαριστώ πολύ..

Edited by SteliosS9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Συγγνώμη που θα ρωτήσω κάτι που ίσως έχει απαντηθεί.

μετά από μερικές μικρές εφαρμογές που κατεβάζω, μου λέει ότι υπάρχει λίγος χώρος με αποτέλεσμα να είμαι συνεχεια στο σβήσιμο.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση?

(experia x8 πριν από κάνα μηνα)

 

Ευχαριστώ πολύ..

 

Αν έχεις κάρτα μνήμης δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις σε x8; έχω την 3.1.0.Αλλά...Το update μου είναι 2.1.0.A.47.Θέλω να το κάνω μέσω του κινητού μου.να απαντήσει κάποιος που το 'χει κάνει, ή κάποιος που γνωρίζει..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...