Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχα....σωστο κ αυτο ...δεν πειραζει... κ αυτο συσχετιζεται αν το παρατηρησεις με το θεμα.. για το αν τελικα παρω το χ8 ι οχι ...:p

φτιάξε τότε θέμα στο διαξιφισμοί.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΑΝΟΙΧΤΑ WIFI???ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΓΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ!!!!!:worry:

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΑΝΟΙΧΤΑ WIFI???ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΓΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ!!!!!:worry:

 

Οχι δεν εχουν συνδρομη απλως κοιταξε αν επανω σου ανοιγει το G διπλα στο σημα του κινητου κι αν ναι τοτε μπαινει μεσο 3G net και χρεωνεσαι οταν δεν εχει wifi οποτε πρεπει να πας στα εργαλεια - ρυθμισεις συνδεσης κτλ και να βρεις καπου που λεει το ονομα της διευθυνσης που μπαινει στη vodafone ενα link ειναι .. και να το αλλαξεις βαλε οτι να ναι..

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχουν συνδρομη απλως κοιταξε αν επανω σου ανοιγει το G διπλα στο σημα του κινητου κι αν ναι τοτε μπαινει μεσο 3G net και χρεωνεσαι οταν δεν εχει wifi οποτε πρεπει να πας στα εργαλεια - ρυθμισεις συνδεσης κτλ και να βρεις καπου που λεει το ονομα της διευθυνσης που μπαινει στη vodafone ενα link ειναι .. και να το αλλαξεις βαλε οτι να ναι..

 

ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ....ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΚΛΠ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:worry:

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανείς πόση είναι η χωρητικότητα των μηνυμάτων στο x8;;

επίσης η χωρητικότητα λόγω του android μετράτε στην εσωτερική μνήμη ή στην κάρτα sd; υπάρχει κάποια ρύθμιση;;

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το κινητικό την παλεύει αλλά σοβαρό μείον είναι η εξευτελιστικη λίγη μνημη. με το ροοτ τη παίζει γίνετε τίποτα,?

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Χ8, θα ήθελα κάποιες πληροφορίες για το GPS επειδή είμαι άσχετος με το συγκεκριμένο θέμα.

Υπάρχει η δυνατότητα στο Χ8 να μπει πρόγραμμα GPS ώστε να δουλεύει σαν κανονικός πλοηγός? Και αν ναι, κάθε φορά που συνδέεται υπάρχει χρέωση??

Πιστεύω ότι αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα θα είναι αρκετά χρήσιμο καθώς η οθόνη είναι ικανοποιητική για GPS.

Γενικά οποιαδήποτε συμβουλή στο θέμα GPS καλοδεχούμενη!!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Izno έχω αγοράσει πρόσφατα το Χ8 και στην αναζήτηση μου πριν το πάρω με ενδιέφερε αρκετά το θέμα GPS . Λοιπόν μην το σκέφτεσαι καθόλου. Με τα κατάλληλα προγράμματα δουλέυει μια χάρα χωρίς καμία απολύτως χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το κινητικό την παλεύει αλλά σοβαρό μείον είναι η εξευτελιστικη λίγη μνημη. με το ροοτ τη παίζει γίνετε τίποτα,?

 

κατάφερες να γεμίσεις την εσωτερική μνημη; με τι;

 

@xirosiman: 2000 sms αποθηκευμένα και συνεχίζω. σου φτάνουν; ;)

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

μιλάω για μνήμη ραμ όχι ρομ . με το ροοτ τι γίνετε?

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Χ8, θα ήθελα κάποιες πληροφορίες για το GPS επειδή είμαι άσχετος με το συγκεκριμένο θέμα.

Υπάρχει η δυνατότητα στο Χ8 να μπει πρόγραμμα GPS ώστε να δουλεύει σαν κανονικός πλοηγός? Και αν ναι, κάθε φορά που συνδέεται υπάρχει χρέωση??

Πιστεύω ότι αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα θα είναι αρκετά χρήσιμο καθώς η οθόνη είναι ικανοποιητική για GPS.

Γενικά οποιαδήποτε συμβουλή στο θέμα GPS καλοδεχούμενη!!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!

 

Γράψε στο market στην αναζήτηση NDriver αλλά πρέπει να είσαι συνδεδεμένος wi-fi για να το Βάλης επίσης να Βάλης το χάρτη και τι φωνή (άντρας η γυναίκα)

Ελπίζω να Βοήθησα

Edited by mitsakoss13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, προσπαθω να συνδεθω μεσω wi fi στο android market και καθε φορα που βαζω τα στοιχεια μου και παταω συνεχεια μου βγαζει μυνημα οτι ''Δεν διαθετετε σύνδεση δικτυου. Αθτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα ή η καρτα sim σας να μην ειναι διαθεσιμη για υπηρεσιες δεδομενων. προσπαθηστε ξανα οταν ειστε συνδεδεμενοι''. αλλα ειμαι ηδη συνδεδεμενος με το wi fi με πολυ καλο σημα (του σπιτιου μου). Καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το κινητικό την παλεύει αλλά σοβαρό μείον είναι η εξευτελιστικη λίγη μνημη. με το ροοτ τη παίζει γίνετε τίποτα,?

 

μιλάω για μνήμη ραμ όχι ρομ . με το ροοτ τι γίνετε?

 

root κανονικα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=811457

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΣ ΣΤΕΛΝΟ ΕΙΚΟΝΕΣ ΜΕ bLUETOOTH ??

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την αποτυχια συνδεσης μεσω wi fi στο market , τωρα μου βγαζει ''Δεν ειναι δυνατη η διμιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σ αυτον τον διακομιστη. Τι να κανω με αυτο το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει τη γνώμη του?

 

Υ.Γ. T9 δεν έχει και το handcent sms?

Link to comment
Share on other sites

εγώ δοκίμασα και το universal androot

και αυτό το πράγμα κ δεν δουλεψε. αν μπορεί κάποιος που το έχει κάνει ροοτ να πει τον τροπο

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

 

εγώ δοκίμασα και το universal androot

και αυτό το πράγμα κ δεν δουλεψε. αν μπορεί κάποιος που το έχει κάνει ροοτ να πει τον τροπο

για να το λένε στο xda developers, σιγουρα θα γίνεται με τον παραπάνω τρόπο. κάτι δεν κάνεις σωστά. το universal androot όντως δεν δουλευε όταν το είχα δοκιμάσει.

 

ΠΟΣ ΣΤΕΛΝΟ ΕΙΚΟΝΕΣ ΜΕ bLUETOOTH ??

 

μπορεις να χρησιμοποιήσεις το bluetooth file transfer.

Link to comment
Share on other sites

 

@xirosiman: 2000 sms αποθηκευμένα και συνεχίζω. σου φτάνουν; ;)

 

Μια χαρά! τέλεια! Αν φτάνουν λέει;; Στο Κ800 που έχω ξεμείνει, χωράει λιγότερο απο 1000.. απλά πολλές φορές γέμιζε γρήγορα και έπρεπε να σβήνω ή να τα περνάω στο pc. Ευχαριστώ πάντως!!:D

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχει λυθει το προβλημα με καμια απο τις προτασεις σας!

κατ αρχην στη κατασταση αδρανειας το ειχα στο "ποτε" ουτως η αλλως κ παλι αποσυνδεθηκε αλλα και οσο αφορα την ασφαλεια δυκτιοθ το αλλαξα σε wap και παλι δεν εγινε τιποτα.....

 

το θεμα ειναι πως δεν μπορει να μπει και σε ελευ8ερα δυκτια με πολυ καλο σημα,ενω παλιοτερα ειχε συνδεθει με αυτα....δηλαδη δεν ειναι ουτε θεμα ασφαλειασ ουτε 8εμα ισχυς σηματος

 

μου γραφει "συνδεση..." και μετα απο λιγο αντι για να κανει ληψη διευθηνσης ip εμφανιζει την ενδειξη "αποσυνδεθηκε"....

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας anyway....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, προσπαθω να συνδεθω μεσω wi fi στο android market και καθε φορα που βαζω τα στοιχεια μου και παταω συνεχεια μου βγαζει μυνημα οτι ''Δεν διαθετετε σύνδεση δικτυου. Αθτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα ή η καρτα sim σας να μην ειναι διαθεσιμη για υπηρεσιες δεδομενων. προσπαθηστε ξανα οταν ειστε συνδεδεμενοι''. αλλα ειμαι ηδη συνδεδεμενος με το wi fi με πολυ καλο σημα (του σπιτιου μου). Καμμια ιδεα?

 

 

Καμμια συμβουλη για το θεμα αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...