Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το Xrecovery,τι γινεται σε αυτην την περιπτωση;;

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου..

Κατεβασε το αρχειο CWM-recovery-4.0.1.5-e15-Amend.zip (αν δεν ανοιγει απο εδω το λινκ υπαρχει σε αυτη τη σελιδα), βαλτο στην καρτα SD, μπες σε xrecovery, θα πρεπει να εχει καποια επιλογη σαν το "install custom zip" η κατι τετοιο, βρες το αρχειο που ανεφερα, και περασε το. Μετα κανεις επανεκκινηση. Πατωντας πολλες φορες στην οθονη, θα πρεπει να σε βαλει σε CWM.

Διαβασε και τον οδηγο που σου ανεφερα παραπανω, τα εξηγει ολα

 

Καλησπέρα παίδες! Δεν έχει βγει κάτι σίγουρο για ξεκλείδωμα bootloader πάνω από τις συγκεκριμένες ημερομηνίες ακόμα ε???? Έχω την gdx 0.26 αλλά νομίζω την βαρέθηκα.. Ρώτησα πριν για τις ημερομηνίες γιατί δυστυχώς το κινητό μου είναι αρκετά πάνω από αυτές.. Καμιά άλλη καλή ρομ γρήγορη και να μην τρώει πολύ μπαταρία ξέρουμε??

Καλή σου μερα. Ακουγονται πολυ καλα λογια για την PrimeHD. Την εχουνε βαλει πολλα παιδια απο εδω. Δοκιμασε τη και πες μας τη γνωμη σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά. Αν βάλω αυτό το μαραφέτι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1264611 αθ δω διαφορά στην ταχύτητα του κινητου; Τι λέτε; Να το δοκιμάσω;

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να δεις τραγικες διαφορες στην αποδοση..Εχω δοκιμασει και odexed και deodexed roms. Δεν παρατηρησα καποια διαφορα να σου πω την αληθεια. Μπορει στη δικη σου συσκευη να ειναι διαφορετικα. Σε καθε περιπτωση, μια δοκιμη θα σε πεισει.. :)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ προτείνω όσοι έχουν stock kernel να βάλουν την primehd v9

Την έχει κάνει ειδικό optimize για τον stock

 

Καμία σχέση με την gingerdx που στον stock lagάρει

 

Επίσης και κάτι που δοκίμασα αν έχετε gingerdx και θέλετε να την δοκιμάσετε,κάντε την v9 install και reboot μόνο σαν update της gingerdx..

Δεν χρειάζεται full wipe και ούτε θα brickάρει αν δεν κάνετε αλλά ούτε θα χάσετε τίποτα

Δοκιμασμένο...

 

Edit:

Επίσης βγήκε και Gingerdx v27 σήμερα

 

Edit2:Εδώ έχω και ένα ics theme πού το πείραξα λίγο: http://db.tt/8voyjyFu

 

Edit3:

Εδώ έχω και ένα φλασάκι που αποκλείει το σύστημα τίς διαφημίσεις στις εφαρμογές: http://db.tt/lnXV5uS3

install και reboot

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα σημερα ειναι η 3η φορα που μου συμβαινει..το κινητο κλεινει στα καλα καθουμενα και οταν παω να το ανοιξω δεν ανοιγει..πρεπει να βγαλω την μπαταρια να την ξαναβαλω για να ανοιξει καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα σημερα ειναι η 3η φορα που μου συμβαινει..το κινητο κλεινει στα καλα καθουμενα και οταν παω να το ανοιξω δεν ανοιγει..πρεπει να βγαλω την μπαταρια να την ξαναβαλω για να ανοιξει καμια ιδεα?

 

Άλλαξε rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

θελω να παρω το εν λογο κινητο στην αδερφη μου, θα ειναι το πρωτο της smartphone και το πρωτο κινητο αφης!

Η χρηση που θα κανει θα ειναι τα απολυτως βασικα, τηλφωνα, μηνυματα, αντε κανεναν παιχνιδι και που και που λιγο facebook!

Πειραγμα και τετοια δεν θα κανει αντε το πολυ να της κανω ενα root να απαλαχτει απο τις μαμα εφαρμογες!!

 

Ειναι καλο για εναν που εχει χρονια κλασσικα τηλεφωνα;

 

Μια χαρά είναι! Ειδικά για την τιμή που το βρίσκεις αξίζει! Απλά να περάσεις custom rom γιατί αυτή που έχει απλά δε παλεύεται!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι! Ειδικά για την τιμή που το βρίσκεις αξίζει! Απλά να περάσεις custom rom γιατί αυτή που έχει απλά δε παλεύεται!

 

Θα συμφωνήσω κ γω στο να περαστεί μια custom!με αυτό έκανα εισαγωγή σε android κ με άφησε ικανοποιημένο για ενα 7μηνο!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω root και μετά κατευθείαν πέρασμα PrimeHD, σε μερικά λεπτά έχεις τελειώσει!
Link to comment
Share on other sites

Για απλές λειτουργίες μιά χαρά είναι η stock

Να εξοικειωθεί κιόλας και μετά αν θέλει η ίδια της περνάς μια custom

Οι γυναίκες είναι μυστήριες..

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι ειδα δεν χρειαζεται να ξεκλειδωσω bootloader για να περασω καποια rom! Η PrimeHD λειτουργει αψογα; Δηλαδη δεν εχει καποιο προβλημα (π.χ. WiFi)?

 

Πολλές είναι οι roms που λειτουργούν και με stock kernel (βλ. GingerDX) και έχουν σαν optional την εγκατάσταση custom kernel και λειτουργούν άψογα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ανέστησα το Χ8 μου με την πλακέτα ενός μεταχειρισμένου αλλά έχω ένα πρόνλημα. Δεν έχω ήχο. Άλλαξα το ηχείο με αυτό του δικού μου Χ8 αλλά πάλι τίποτα, επίσης καθάρισα τις επαφές στην πλακέτα, πάλι τίποτα. Ούτε restore βοήθησε. Τι λέτε να φταίει; Όχι τίποτα άλλο, πλέον δεν έχω και εγγύηση!
Link to comment
Share on other sites

Mήπως στις αλλαγές ξέχασες κανένα καλωδιάκι ή τίποτα τέτοιο;;

 

Όχι, τα έλεγξα 5000 φορές! Τα μόνα καλώδια είναι αυτό του μικροφώνου και της οθόνης.

Γαμώτο, έχω ξενερώσει άσχημα, το κινητό είναι σα καινούριο και πρέπει να στηριχτώ στην δόνηση!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τα έλεγξα 5000 φορές! Τα μόνα καλώδια είναι αυτό του μικροφώνου και της οθόνης.

Γαμώτο, έχω ξενερώσει άσχημα, το κινητό είναι σα καινούριο και πρέπει να στηριχτώ στην δόνηση!

 

Tότε το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι πρόβλημα της πλακέτας..

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι ειδα δεν χρειαζεται να ξεκλειδωσω bootloader για να περασω καποια rom! Η PrimeHD λειτουργει αψογα; Δηλαδη δεν εχει καποιο προβλημα (π.χ. WiFi)?

 

η prime HD δουλευει σιγουρα με κλειδωμενα bootloader?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω το Xperia mini pro ξέρετε μήπως πως γίνεται η επαναφορά ρυθμίσεων??:)

 

Επαναφορά με SUS. Έχει οδηγίες το πρόγραμμα μέσα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. ειμαι καινουριος στον κοσμο των smartphones.

 

σημερα απεκτησα το X8 και το πρωτο που εκανα, ηταν να φλασαρω το stock rom απο το pc companion.

 

περασα τις επαφες μου απο το παλιο C510 που αργοπεθαινει και ολα οκ.

 

ειμαι λιγο advanced user απο τα pc οποτε αναρωτιεμαι τι μπορω να κανω για να καλυτερευσει η smartphone εμπειρια.

 

και ξεκιναω μ'ενα προβλημα: δεν μπορω να σεταρω το google account ενω βαζω σωστο user/pass.

 

το username ειναι yahoo mail adress, αλλα νομιζω πως αυτο δεν παιζει καποιο ρολο, γιατι ετσι το σεταρα απο το pc μου.

Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα και μπηκα στο market. δεν δεχοταν το yahoo mail κι ετσι εκανα ενα gmail και τελος. επισης κατηργησα το 2-step verification στο google account.

 

πως θα βαλω τις εφαρμογες μου στην καρτα μνημης τις εφαρμογες μου??

Edited by ElectroFunk
Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...