Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι λέει σε σχέση με την 025;

 

ενταξει μην περιμενεις την τρελη διαφορα αλλα υπαρχει μια μικρη βελτιωση

Link to comment
Share on other sites

οοο αυτα ειναι! αντε να δουμε καμια αλλαγη εστω μικρη, γιατι βαρεθηκα..χαχα! απο πανω περναμε και το πακετακι του τζιμ ή αν το εχουμε ηδη δε χρειαζεται?
Link to comment
Share on other sites

οοο αυτα ειναι! αντε να δουμε καμια αλλαγη εστω μικρη, γιατι βαρεθηκα..χαχα! απο πανω περναμε και το πακετακι του τζιμ ή αν το εχουμε ηδη δε χρειαζεται?

 

περασε το...εγω το περασα παντως οπως και τα addons για stock kernel...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Μόλις απέκτησα ένα μεταχειρισμένο Χ8 και έχει μέσα περασμένο GDX 017 Android 2.3.7 και δεν έχει multitouch.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια καλύτερη και να έχει και multitouch?

Link to comment
Share on other sites

περασε το...εγω το περασα παντως οπως και τα addons για stock kernel...

 

Kώστα είσαι με stock kernel τελικά; Γιατί αν δεν είσαι δε χρειάζονται τα addons για stock kernel..

 

Καλημέρα σε όλους.Μόλις απέκτησα ένα μεταχειρισμένο Χ8 και έχει μέσα περασμένο GDX 017 Android 2.3.7 και δεν έχει multitouch.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια καλύτερη και να έχει και multitouch?

 

Δυστυχώς dualtouch δεν υποστηρίζει το κινητό μας. Δε νομίζω πως μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο. Σε όλες τις custom roms, ο doixanh έχει δώσει το fake dualtouch..

Link to comment
Share on other sites

Kώστα είσαι με stock kernel τελικά; Γιατί αν δεν είσαι δε χρειάζονται τα addons για stock kernel...

 

δυστυχώς ναι έχω stock kernel αφού έχω ημερομηνία κατασκευής 11w49

Link to comment
Share on other sites

Πωσ θα το δω αν ειμαι με stock kernel?

έχεις πειράξει καθόλου τον bootloader?το έχεις ξεκλειδώσει ?αν όχι τότε έχεις stock

Link to comment
Share on other sites

Πωσ θα το δω αν ειμαι με stock kernel?

 

Λογικά με stock είσαι. Ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο. Θα έχει κάπου μια γραμμή και θα γράφει έκδοση kernel. Aν δεις stock, τα περνάς..

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι τα εχω πειραξει :)

eee δεν θυμάσαι αν έχεις περάσει άλλο kernel?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με stock είσαι. Ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο. Θα έχει κάπου μια γραμμή και θα γράφει έκδοση kernel. Aν δεις stock, τα περνάς..

 

μου λεει( 2.6.29 SEMCUser@SEMCHost#1)

Link to comment
Share on other sites

Τα βάζεις!!

 

θα βαλω αυτα εδω που λεει στν σελιδα?

 

Previous AddOns (Optional)

NOTE: Flash these AFTER you flashed GingerDX

 

Timescape for GingerDX v010+

Stock Kernel Modules (GingerDX v014 - v022)

Flash with CWM. This package contains: AnDyX's Dualtouch for Cypress, AnDyX's smartass governor, ext3/4, X8Gesture, X8MDDI, X8UV.

Link to comment
Share on other sites

Άσε το timescape και κατέβασε τα Stock Kernel Modules (GingerDX v014 - v022)..

 

οκ ετοιμο σε ευχαριστω... ν ασε ρωτησω κατι αλλο στς φωτογραφιες στν σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486 σε καποιες φωτογραφιες η μπαταρια πανω δεξια ειναι μπλε γινεται να τν αλλαξουμε?

Link to comment
Share on other sites

Είναι theme της ICS. Αν γράψεις στο google play τη λέξη themes θα σου βγάλει και θέματα ICS. Κατεβάζεις και τα βάζεις μέσω theme chooser..
Link to comment
Share on other sites

Είναι theme της ICS. Αν γράψεις στο google play τη λέξη themes θα σου βγάλει και θέματα ICS. Κατεβάζεις και τα βάζεις μέσω theme chooser..

 

 

Ωραια ευχαριστω και ενα τελευταιο..γιατι καποιες φορες οταν ανοιγω το κινητο μου στν αρχη μου βγαζει μια οθονη και λεει ξεκλειδωμα pin αλλα δν ειναι αυτο που παταω για τν καρτα κατι αλλο ειναι :/

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω και ενα τελευταιο..γιατι καποιες φορες οταν ανοιγω το κινητο μου στν αρχη μου βγαζει μια οθονη και λεει ξεκλειδωμα pin αλλα δν ειναι αυτο που παταω για τν καρτα κατι αλλο ειναι :/

 

Μη σε αγχώνει αυτό. Σε όλες τις rom το κάνει. Λόγω της rom παίζει κάτι με την αναγνώριση της χώρας κλπ. Δε θυμάμαι ακριβώς τώρα. Πατάς παράβλεψη και δε σε νοιάζει..

Νομίζω ότι στην 026 πρόσθεσαν την επιλογή να μπορείς να αλλάξεις εικονίδια από τις ρυθμίσεις Cyanogen. Για κοίτα το λίγο..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...