Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντί το ημερολόγιο να έχει αριστερά την πρώτη του μηνός και να αυξάνονται οι μέρες προς τα δέξιά (όπως όλα τα ημερολόγια) έχει την πρώτη στα δεξιά της οθόνης και οι μέρες πάνε προς τα αριστερά.

Δείχνει δηλαδή

 

Κυρ Σαβ Παρ Πεμ Τετ Τρι Δευ

 

Δεν έχω βρει καμία τέτοια επιλογή για να το αλλάξω.

 

:lol::lol:

και εμενα ετσι ειναι..τωρα το προσεξα..και λογικα σε ολους ετσι θα ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολυ μπαταρια με φαινεται οτι τρωει....εχω την τελευταια ρομ με το tweak του jim..

χθες εφαγε 40 % σε 5 ωρες αδρανεια και ειχα 50 ΜΒ ελευθερη μνημη RAM>.. Σημερα το πρωι εκανα full wipe battery και στα καπακια battery calibrator και τωρα ειμαι στο 20 %....το μονο που εκανα σημερα ηταν 20 λεπτα ομιλια ,,,ουτε internet ουτε market...

Καμια ιδεα περι αυτου?????

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Απο custom kernel & rom τι λετε?

 

Εγω απο rom προτεινω gingerdx με ενα πακετακι βελτιωσεις απο τον jimdem.

Απο κερνελ δεν εχω αποψη

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ? Χαίρομαι. Γιατί θυμάμαι μου είχες ζητήσεις πριν καιρό να βγάλω και για άλλες rom ;)

 

Μήτσο θέλω χαρη . χρησιμοποιω την Stormix

αλλα ειναι οπως θα δεις στισ φοτο την κανονικη Τασκ μπαρ (χωρισ να την τραβιξεις κατω) Διαφανη. ειναι *******. μπορεις να την κανεις κανονικη με ενα tweaki.? μονο αυτο τιποτα αλλο , αν ειναι ευκολο βεβεαια

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι χρησιμοποιείται το autokiller στο Χ8 σε ποιες τιμες θεωρειται δουλευει καλυτερα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι χρησιμοποιείται το autokiller στο Χ8 σε ποιες τιμες θεωρειται δουλευει καλυτερα?

Το είχα ένα φεγγάρι αλλά δε θυμάμαι τιμές..Το είχα βάλει να έχει διαθέσιμη 50mb αλλά το θεωρώ άχρηστο..Κλείνε μόνος τις εφαρμογές που δε θες καλύτερα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help!!εχω ενα μικρο προβληματακι...ενα πρωινο ενω ειχα φωρτησει το κινητο στο full επαιξα λιγο..και κατεβηκε στο 94% εκεινει την στιγμη (Σαν ξεχασιαρης που ειμαι)θυμηθηκα οτι δεν ειχα κανει wipe battery statς.και τωρα καθε φορα που το φορτιζω και το ανοιγω παω να το κανω wps κανει ρεμπουτ και μετα ανοιγει στο 94% παλι...πως μπορω να το βαλω 100%..?χαζομαρα εκανα αλλα διωρθωνετε???

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help!!εχω ενα μικρο προβληματακι...ενα πρωινο ενω ειχα φωρτησει το κινητο στο full επαιξα λιγο..και κατεβηκε στο 94% εκεινει την στιγμη (Σαν ξεχασιαρης που ειμαι)θυμηθηκα οτι δεν ειχα κανει wipe battery statς.και τωρα καθε φορα που το φορτιζω και το ανοιγω παω να το κανω wps κανει ρεμπουτ και μετα ανοιγει στο 94% παλι...πως μπορω να το βαλω 100%..?χαζομαρα εκανα αλλα διωρθωνετε???

 

 

Ξανακανε Wipe Batter Stats.

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια help!!εχω ενα μικρο προβληματακι...ενα πρωινο ενω ειχα φωρτησει το κινητο στο full επαιξα λιγο..και κατεβηκε στο 94% εκεινει την στιγμη (Σαν ξεχασιαρης που ειμαι)θυμηθηκα οτι δεν ειχα κανει wipe battery statς.και τωρα καθε φορα που το φορτιζω και το ανοιγω παω να το κανω wps κανει ρεμπουτ και μετα ανοιγει στο 94% παλι...πως μπορω να το βαλω 100%..?χαζομαρα εκανα αλλα διωρθωνετε???

 

Κατέβασε αυτό: http://db.tt/pnIVOtkD

Κάνε την εγκατάσταση

Άνοιξε την για να της δώσεις άδεια

Βάλε το κινητό στον φορτιστή, άσε την εφαρμογή ανοιχτή, μόλις δείξει 100%

Βγάλε τον φορτιστή και τικαρε calibration

Άσε το κινητό να σβήσει από μπαταρία

Και φόρτισε το χωρίς διακοπή

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό: http://db.tt/pnIVOtkD

Κάνε την εγκατάσταση

Άνοιξε την για να της δώσεις άδεια

Βάλε το κινητό στον φορτιστή, άσε την εφαρμογή ανοιχτή, μόλις δείξει 100%

Βγάλε τον φορτιστή και τικαρε calibration

Άσε το κινητό να σβήσει από μπαταρία

Και φόρτισε το χωρίς διακοπή

 

SuperUser τρεχεις GingerCrutz τωρα ; εγω εχω βρει μια Modified GingerXperia από εδώ. ειναι συμβατή με τον naA Kernel .

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

SuperUser τρεχεις GingerCrutz τωρα ; εγω εχω βρει μια Modified GingerXperia από εδώ. ειναι συμβατή με τον naA Kernel .

 

Ναι!

Λες και τρέχω την επίσημη 2.3

Ram 10 mb ελεύθερα και τρέχει γρήγορα

Πώς το καταφέρνει ο froggy αυτό δεν ξέρω

Δοκίμασα και πριν την stornmix..

Και αυτή καλή..

Βέβαια έβαλα και λίγο το χεράκι μου.. αφαίρεσα, πρόσθεσα

Φίλε αν και με ξεκλείδωτο bootloader, προτιμώ τον stock

 

Εκτός και αν βγάλει ο froggy κάποιον

Link to comment
Share on other sites

Ναι!

Λες και τρέχω την επίσημη 2.3

Ram 10 mb ελεύθερα και τρέχει γρήγορα

Πώς το καταφέρνει ο froggy αυτό δεν ξέρω

Δοκίμασα και πριν την stornmix..

Και αυτή καλή..

Βέβαια έβαλα και λίγο το χεράκι μου.. αφαίρεσα, πρόσθεσα

Φίλε αν και με ξεκλείδωτο bootloader, προτιμώ τον stock

 

Εκτός και αν βγάλει ο froggy κάποιον

 

γιατι αυτο ; θα δοκιμασω και την GingerCrutz.Πώς και δεν εβαλες κανενα αλλο κερνελ?

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Τους έχω δοκιμάσει όλους

πειραματικοί όλοι τους...

 

Edit: δες μερικά screenshots..: http://db.tt/lVfxLtWI

Λέω να να περάσω το framework της stornmix...

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια...κατι αλλο τωρα εσεις τι τασκ κιλλερ χρησιμοποιητε?

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια...κατι αλλο τωρα εσεις τι τασκ κιλλερ χρησιμοποιητε?

 

δεν χρησιμοποιουμε..γιατι κανει περισσοτερο κακο παρα καλο..επελεξε απο τις ρυθμισεις-εφαρμογες-αναπτυξη το stop app via long press..ετσι οταν τελειωσεις τη δουλεια σου με μια εφαρμογη και δεν θες να τρεχει αλλο πατας το πισω κουμπι για 1-2 δευτερολεπτα και κανει kill την εφαρμογη..

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω για το χ8 μας καποια rom με θεμα ios!υπαρχει??αν ναι μπορειτε να μου δωσετε το λινκ?(ψηνομαι λιγο να αλλαξω για λιγο καιρο)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

το εψαξα λιγο αλλα τιποτα...τσπ σε ευχαριστω φιλε!!και αν ξερει κανεις αλλος καμια τετεια ρομ παρακαλω πολυ ας μου το πει!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Έλειπα για δουλειές και βόλτα :P (Ευθύμη στείλε μου το systemui.apk της rom σου αν θέλεις αλλαγή taskbar). Παρατηρήσεις των ημερών: Στο xda είναι πολλοί βλάκες και τα θέλουν όλα τέλεια. Κάνουν και τους δικηγόρους για το πειραγμένο build.prop. Εξυπνάκηδες αν δεν το αλλάξω πώς θα βάλω τις 20+ εντολές που εκκινούν και ενεργοποιούν τα tweaks. Τέλος πάντων εσείς εδώ είστε λογικοί! Άλλο. Πήγα στο πλαίσιο να πάρω pc parts αλλά και να πάρω τη δόση μου απο το iphone 4s :P και ήταν 2 παπάδες που ήθελαν να αγοράσουν απο 1 galaxy note ο καθένας με 16άρα κάρτα μνήμης!!! Επίσης με φωτογράφησε το αυτοκίνητο της google να πίνω καφέ. Χαχα ενδιαφέρουσες μέρες.

 

Καταθέστε όποιες προτάσεις έχετε για το μελλοντικό tweak να το βγάλω μέσα στην επόμενη βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Έλειπα για δουλειές και βόλτα :P (Ευθύμη στείλε μου το systemui.apk της rom σου αν θέλεις αλλαγή taskbar). Παρατηρήσεις των ημερών: Στο xda είναι πολλοί βλάκες και τα θέλουν όλα τέλεια. Κάνουν και τους δικηγόρους για το πειραγμένο build.prop. Εξυπνάκηδες αν δεν το αλλάξω πώς θα βάλω τις 20+ εντολές που εκκινούν και ενεργοποιούν τα tweaks. Τέλος πάντων εσείς εδώ είστε λογικοί! Άλλο. Πήγα στο πλαίσιο να πάρω pc parts αλλά και να πάρω τη δόση μου απο το iphone 4s :P και ήταν 2 παπάδες που ήθελαν να αγοράσουν απο 1 galaxy note ο καθένας με 16άρα κάρτα μνήμης!!! Επίσης με φωτογράφησε το αυτοκίνητο της google να πίνω καφέ. Χαχα ενδιαφέρουσες μέρες.

 

Καταθέστε όποιες προτάσεις έχετε για το μελλοντικό tweak να το βγάλω μέσα στην επόμενη βδομάδα.

 

χαχα..ωραια μερα!!!:p:p:p

εγω ειχα αγωνα το πρωι..ξενερωσα ασχημα..ηρθαμε 1-1 με τους τελευταιους και παμε για πρωταθλημα..τουλαχιστον καρφωσα το γκολακι!!..

προτασεις??εγω δεν βρισκω κατι..κατι θα υπαρχει ακομα που μπορει να μπει αλλα τωρα δεν μπορω να σκεφτω κατι..

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ο αδερφός μου και ο θείος μου έχουν το εν λόγω κινητό,πέρασαν κάποια ελληνικά τραγούδια και τα δείχνει κινέζικα τους τίτλους...

Πως μπορεί να φτιαχτεί αυτό??

Ευχαριστώ πολύ....

Υ.Γ. στον αδερφό μου έχω βάλει ginderx και πάλι τα ίδια.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...