Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βρίσκω do the job. Identify πατάω και τίποτα. :cry:

 

@Superuser λέω να το γ****ω και να το πάω στο σερβις. Αν δεν κάνει τίποτα πως μπορούν να βρουν ότι φταίω εγώ; Και στην τελική αφού την έκανα ας την λουστώ κιόλας.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λοιπόν, θα πας σε ένα κατάστημα κινητής, πχ γερμανός, να σου φορτίσουν την μπαταρία

Επίσης να δοκιμάσεις με ένα άλλο micro usb καλώδιο (ότι να ναι μάρκα δεν παίζει ρόλο) εκεί στο μαγαζί

Μπορεί να έχει πρόβλημα το καλώδιο..και γι αυτό δεν διαβάζει τίποτα

Εγώ το έχω αλλάξει ήδη μια φορά

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ελπίδα μου η μπαταρία. Το έχω δοκιμάσει με 2 διαφορετικά καλώδια usb και 2 φορτιστές. Τέλος πάντων φεύγω και θα δούμε τι θα γίνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

[ATTACH]22837[/ATTACH]Είμαι Νέος Κάτοχος Του Sony Ericsson Xperia X8.

Η Απορία μου είναι η εξής: Στο FACEBOOK όταν κάνω δημοσίευση τοποθεσίας(για το που βρίσκομαι είτε καφετέρια, είτε περιοχή), δεν εμφανίζεται όπως βλέπω από άλλους χρήστες στο FACEBOOK.Για παράδειγμα δεν εμφανίζεται όπως με το κινητό iphone. Όταν κάνω δημοσίευση τοποθεσίας στο wall εμφανιζει μόνο ένα link με τον χάρτη του ndrive. Δεν γράφει στο wall που βρίσκομαι.

Υπάρχει άλλος τρόπος εμφάνισης?

Μήπως χρειάζεται αναβάθμιση το κινητό μου? Μήπως χρειάζεται εγκατάσταση κάποιο πρόγραμμα?

Σας επισυνάπτω την μορφή εμφάνισης.

Αριθμος μοντελου Ε15i

Εκδοση firmware 2.1 -update1

Εκδοση βασικου φασματος Μ76ΧΧ-TSNCJOLYM-53404015

Εκδοση Kernel 2.6.29

SEMCUser@SEMCHost#1

Aριθμος εκδοσης 2.1.1.Α.0.6

Link to comment
Share on other sites

@jimdem,φοβερη δουλεια!και μια ερωτηση..εχει εγκαταστησει κανεις το ttpod player??

οσες φορες εχω δοκιμασει ουτε καν ανοιγει!!(διαφορετικες version και απο market).καμμια ιδεα γιατι κανεις;

Link to comment
Share on other sites

@jimdem,φοβερη δουλεια!και μια ερωτηση..εχει εγκαταστησει κανεις το ttpod player??

οσες φορες εχω δοκιμασει ουτε καν ανοιγει!!(διαφορετικες version και απο market).καμμια ιδεα γιατι κανεις;

 

ιδεα δεν εχω αλλα κατεβασε το fix permissions απο το market και επελεξε το..μετα ασε να κανει μονο του τη δουλεια..μπορει να φτιαξει ετσι...

Link to comment
Share on other sites

ιδεα δεν εχω αλλα κατεβασε το fix permissions απο το market και επελεξε το..μετα ασε να κανει μονο του τη δουλεια..μπορει να φτιαξει ετσι...

thanks,αλλα κι αυτο τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Όπως όλοι ξέρουμε ο jimdem582 από το 2012 αφήνει το x8 για το iphone!

Φαντάζομαι όλοι οι 8άριδες θα είσαστε στεναχωρημένοι μιας και δε θα βγάζει πια tweaks για το αγαπημένο μας κινητό:(

ΛΑΘΟΣ!!!!

Παραθέτω ένα ποστ από το νήμα tweak jimdemdroid tweak package

 

Επειδή είστε πολύ καλά παιδιά εδώ μέσα, δεν θα τα παρατήσω! Απλά δεν θα έχω συσκευή για testing. Μόλις βγάζω μια build θα την δοκιμάζεις, θα μου λές αν όλα είναι ok και μετά θα την δημοσιεύω

 

iliasx8:Μπραβο Δημητρη!κ συ εισαι πολυ καλο παιδι!

στη διαθεση σου για οτι δοκιμες θες!

 

Ήταν μια σαφέστατη απάντηση ότι πλέον θα συνεχίσουμε να απολαμβάνουμε τις υπέροχες αναβαθμίσεις του αγαπήμενου μας Δημήτρη!!

Προσωπικά θέλω να σε ευχαριστήσω που έδωσες άλλο αέρα στο xperia x8!

THNX!

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

βασικα πρωτη φορα ακουω αυτη την εφαρμογη..τι ειναι??video player??

music player,πολλοι λενε ισως το καλυτερο και το μεγαλυτερο προσον του για μενα οτι σου εμφανιζει και στιχους

Link to comment
Share on other sites

music player,πολλοι λενε ισως το καλυτερο και το μεγαλυτερο προσον του για μενα οτι σου εμφανιζει και στιχους

 

Και γιατί δεν περνάς το powerAMP??

Βρίσκει και αυτό στίχους και επειδή εχω δοκιμάσει και το mixzing κατάλαβα ότι αυτό είναι πολύ καλυτερο!!

 

@iliasx8 συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες..ευχαριστούμε ρε Jim!!!:)

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Changelog:

6/12/2011

Έκδοση 21.2

-Answer icons changed

-Dialer themed

-Call screen themed

-Keyboard wallpaper changed

 

Είπαμε ευχαριστούμε αλλά εσυ το παρακανεις:P:P

Μην το πάρεις στα σοβαρά..πλάκα κάνω..αύριο θα την περάσουμε..ακόμα δεν πρόλαβα να περάσω καν την gdx 021..:/

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Changelog:

6/12/2011

Έκδοση 21.2

-Answer icons changed

-Dialer themed

-Call screen themed

-Keyboard wallpaper changed

 

Ας τον σταματήσει κάποιος :-) Δεν προλαβαίνω εχω και άλλο κινητό Android και δουλεύω κιόλας. Έκανα αίτηση να προστεθούν και άλλες ώρες στην κάθε μερα. Δεν πάλευεσαι με τίποτα :-) :-) :-)

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι...εβαλα την V21 με το tweak 21.1 κατεβασα το 21.2 αλλα κανω reboot επιλεγω clockworkmod και τιποτα κανει απλα επανεκκινηση....τι κανω????

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι...εβαλα την V21 με το tweak 21.1 κατεβασα το 21.2 αλλα κανω reboot επιλεγω clockworkmod και τιποτα κανει απλα επανεκκινηση....τι κανω????

 

Οταν θα βγουν τα γραμματα sony ericsson πατα με το δαχτυλο την οθονη κ θα εμφανιστει.

Οντως υπερωριες δουλευει το clockwork αυτες τις μερες κ δε με χαλαει καθολου:):)

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ουφ ευτυχως δουλεψε...{Ευχαριστω Ilias}

Kανονικα ομως δεν θα επρεπε να με πεταξει μεσα στο CWM τι σκαλωμα μπορει να εφαγε???

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φάνηκαν οι γραφικές αλλαγές? Πολύ πιο όμορφος ο dialer και η οθόνη κλήσης. Το background του πληκτρολογίου καλό?

@CINQUIS Απο τότε που έβγαλε ο doixanh τον kernel εμένα ποτέ δεν μπήκε απο το μενού, πάντα πατάω την οθόνη

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως jim εχει γινει παρα πολλυ ωραιο.....θα μας τρελανεις σε λιγο....

Μπορεις να με πεις λιγο την γνωμη σου οσο αφορα to CWM να τρελενομαι η θα στρωσει???

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως jim εχει γινει παρα πολλυ ωραιο.....θα μας τρελανεις σε λιγο....

Μπορεις να με πεις λιγο την γνωμη σου οσο αφορα to CWM να τρελενομαι η θα στρωσει???

Οι custom kernels έχουν ενσωματωμένο το CWM recovery. Οπότε ο doixanh αφού έκανε τη rom συμβατή με custom kernels, άλλαξε τον κώδικα και οταν πατάς reboot to cmw recovery, σε πάει στην recovery του kernel οπότε αν δεν έχεις custom kernel δε βρίσκει τίποτα και εκκινεί το κινητό κανονικά. Άρα για να μπείς σε cwm recovery θα πατάς reboot και μόλις εμφανιστεί το Sony Ericsson logo, πατάς πολλές φορές την οθόνη και είσαι μέσα

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φάνηκαν οι γραφικές αλλαγές? Πολύ πιο όμορφος ο dialer και η οθόνη κλήσης. Το background του πληκτρολογίου καλό?

@CINQUIS Απο τότε που έβγαλε ο doixanh τον kernel εμένα ποτέ δεν μπήκε απο το μενού, πάντα πατάω την οθόνη

 

Πω πω τελειες αλλαγες!!μπραβο jim εγραψες!εκανες το κινητο σα stock!!

Το πληκτρολογιο κατ'εμε ταιριαζει πολυ!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Οι custom kernels έχουν ενσωματωμένο το CWM recovery. Οπότε ο doixanh αφού έκανε τη rom συμβατή με custom kernels, άλλαξε τον κώδικα και οταν πατάς reboot to cmw recovery, σε πάει στην recovery του kernel οπότε αν δεν έχεις custom kernel δε βρίσκει τίποτα και εκκινεί το κινητό κανονικά. Άρα για να μπείς σε cwm recovery θα πατάς reboot και μόλις εμφανιστεί το Sony Ericsson logo, πατάς πολλές φορές την οθόνη και είσαι μέσα

 

επανερχομαι στο θεμα του cwm..βαζοντας την gingerdx v21 το reboot to cwm δουλεψε κανονικα. [εχω stock kernel]

σταματησε να δουλευει απο οταν εβαλα το tweak, jim

μηπως φταιει το framework της xgin? το λεω γιατι επεσα πανω σ'αυτο το ποστ : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20033676&postcount=7 στο thread της xgin 6.1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1378468

α, και οσον αφορά το 21.2 tweak: ΦΟΒΕΡΗ δουλειά, Jim! :) Σ'ευχαριστούμε για όσα κάνεις!

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι στο θεμα του cwm..βαζοντας την gingerdx v21 το reboot to cwm δουλεψε κανονικα. [εχω stock kernel]

σταματησε να δουλευει απο οταν εβαλα το tweak, jim

μηπως φταιει το framework της xgin? το λεω γιατι επεσα πανω σ'αυτο το ποστ : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20033676&postcount=7 στο thread της xgin 6.1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1378468

α, και οσον αφορά το 21.2 tweak: ΦΟΒΕΡΗ δουλειά, Jim! :) Σ'ευχαριστούμε για όσα κάνεις!

Παράξενο! Εμένα δεν δούλευε ούτε πρίν. Μπορεί να είναι και αυτό. Λογικά θα δοθεί λύση. Απλά υπομονή! Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Σήμερα έπεσε πολλή δουλειά για να έχω αυτό το αποτέλεσμα, αλλά τα κατάφερα :) Επόμενες σκέψεις: Αλλαγή φόντου στο ράδιο (έγινε ήδη), αλλαγή χρώματος παραθύρου και μπάρας έντασης (δυσκολάκι) και άλλες προτάσεις δικές σας. Ακούω! (Επόμενο tweak το σαββατοκύριακο).

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσαν να ενσωματωθουν τα preferences στις ρυθμισεις και να ειναι ολα συγκεντρωμενα...

Και αν ειναι ευκολο να μπει ο ηχος στην εκκινηση η να υπαρχει μια επιλογη καπου που να το κανει αυτο.......

Edited by CINQUIS

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...