Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι ρε παιδια οι δυνατοτητες του κινητου για ics ειναι περιορισμενες..η ics θελει περισσοτερη ραμ για παραδειγμα απ την ginger οποτε θα πιεστει πολυ παραπανω το κινητο αν καταφερει καποιος να την περασει..

 

δεν ξερεις τι μπορει να κανουν οι Developers.προσωπικα λεω και εγω να αρχισω να ασχολουμαι με developing android αλλα δεν εχω χρονο. (καθε μερα φροντηστηρια μετα ταεκβοντο και αλλα πολλα). :/

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δεν ξερεις τι μπορει να κανουν οι Developers.προσωπικα λεω και εγω να αρχισω να ασχολουμαι με developing android αλλα δεν εχω χρονο. (καθε μερα φροντηστηρια μετα ταεκβοντο και αλλα πολλα). :/

Έχεις καλές γνώσεις προγραμματισμού σε java και c shell?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερεις τι μπορει να κανουν οι Developers.προσωπικα λεω και εγω να αρχισω να ασχολουμαι με developing android αλλα δεν εχω χρονο. (καθε μερα φροντηστηρια μετα ταεκβοντο και αλλα πολλα). :/

 

αν εχεις τις απαιτουμενες γνωσεις που λεει ο jim απο πανω γιατι οχι..με μεγαλη μας χαρα να εχουμε καποιον απο εδω που να φτιαξει δικη του custom rom!!

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:το προβλημα της gingerDX με την εγγραφη βιντεο διορθωθηκε στην νεα εκδοση?? Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα χ8. Το οποιο παρουσιασε προβλημα στα pixels της οθονης. Εχει βγαλει κατι μπλε γραμμες και φωτισμενα pixels στην δεξια μερια της οθονης. Μπορει καποιος να μου πει το service της sony το τηλεφωνο εννοω. Δεν θελω να ασχολουμε με τη cosmote
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα χ8. Το οποιο παρουσιασε προβλημα στα pixels της οθονης. Εχει βγαλει κατι μπλε γραμμες και φωτισμενα pixels στην δεξια μερια της οθονης. Μπορει καποιος να μου πει το service της sony το τηλεφωνο εννοω. Δεν θελω να ασχολουμε με τη cosmote

 

Η επισημη σελιδα της δε λεει τηλεφωνο;αλλιως google it

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα χ8. Το οποιο παρουσιασε προβλημα στα pixels της οθονης. Εχει βγαλει κατι μπλε γραμμες και φωτισμενα pixels στην δεξια μερια της οθονης. Μπορει καποιος να μου πει το service της sony το τηλεφωνο εννοω. Δεν θελω να ασχολουμε με τη cosmote

 

80111810810 απο σταθερο 210-8991919 απο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα χ8. Το οποιο παρουσιασε προβλημα στα pixels της οθονης. Εχει βγαλει κατι μπλε γραμμες και φωτισμενα pixels στην δεξια μερια της οθονης. Μπορει καποιος να μου πει το service της sony το τηλεφωνο εννοω. Δεν θελω να ασχολουμε με τη cosmote

 

εδω θα βρεις τα τηλεφωνα για ολες τις χωρες..αλλα απ το λιγο που κοιταξα δεν πρεπει να εχει Ελλαδα..:blink::worry:

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλους. αντε να δω αν θα βγάλω άκρη και αν θα μου αλλάξουν την οθόνη
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλους. αντε να δω αν θα βγάλω άκρη και αν θα μου αλλάξουν την οθόνη

 

Το χεις πειραξει;δηλαδη καμια custom rom κτλ;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

όχι τίποτα. Όπως είναι απο τη μάνα του. (Το τηλέφωνο δεν είναι το προσωπικό μου, έχω το GS2 για αυτά)
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:το προβλημα της gingerDX με την εγγραφη βιντεο διορθωθηκε στην νεα εκδοση??

 

αν εννοεις το προβλημα που ενω τραβουσες βιντεο κολουσε,οχι δεν λυθηκε...προσωπικα το κατεβασα ποιοτιτα και δεν κολλαει!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362585

Μεγαλώνει η κοινότητα...

 

Νομίζω ότι ο Doixanh κάτι ετοιμάζει γι αυτό δεν κάνει σημαντικά updates

Ίσως μία ICS 4.0;

Ίσως port features από την ICS στην GingerDX;

Πάντως έχω διαβάσει ότι κάτι ετοιμάζει...

 

 

Εισαι σιγουροσ οτι ετοιμαζει για το X8 ? για δες και εδω λιγο τι ειχε ποσταρει...

 

αν σημαινει κατι αυτο --->http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347457

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα:grin:

Έκανα port όλο τo framework της xgin στην GingerDx v20

Και δουλεύει ..

 

Υπάρχει περίπτωση να το δώσεις και σε εμάς? :)

Θα γυρίσω πάλι σε GingerDX μόλις βγουν και τα tweaks του jim, αλλά η xGin είναι πιο γρήγορη ρε ****το αλλά κάτι δεν πάει καλά. Ίσως η GingerDX με το framwork της xGin να γίνει καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

ime mod δεν λεγεται το πληκτρολογιο?που μπορω βα το βρω?εχετε καποιο λινκ?:)

 

Htc_ime ξερω γω κ ειναι αυτο

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση...;

αν θελω να περασω μια νεοτερη version απο τις hackandroid rom χανω εφαρμογες/ρυθμισεις..;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914513

 

παντως για να περασω καποια πρεπει να κανω restore και οχι install custom zip... (ασχετο...):p

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε πως μπορω να βαλω στο Χ8 t9 πληκτρολογιο? ενα φιλος μου το θελει γιατι δεν τον βολευει αυτο που εχει μεσα
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση...;

αν θελω να περασω μια νεοτερη version απο τις hackandroid rom χανω εφαρμογες/ρυθμισεις..;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914513

 

παντως για να περασω καποια πρεπει να κανω restore και οχι install custom zip... (ασχετο...):p

 

αν ειναι διαφορετικη ρομ ναι..ανειναι update της τωρινης σου ρομ οχι..

 

παιδια ξερετε πως μπορω να βαλω στο Χ8 t9 πληκτρολογιο? ενα φιλος μου το θελει γιατι δεν τον βολευει αυτο που εχει μεσα

 

αν θυμαμαι καλα το htc_ime που ποσταρε 1-2 ποστ πιο πριν ο Ηλιας εχει πληκτρολογιο t9..

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να το δώσεις και σε εμάς? :)

Θα γυρίσω πάλι σε GingerDX μόλις βγουν και τα tweaks του jim, αλλά η xGin είναι πιο γρήγορη ρε ****το αλλά κάτι δεν πάει καλά. Ίσως η GingerDX με το framwork της xGin να γίνει καλύτερη.

 

Όταν το τεστάρω καλά και βρω το path για όλα

Θα κάνω update.zip

 

@jim

Πολύ μπερδεμένη rom..

Τώρα, είναι λόγω system tweaks που έχει;

Η το κάνει επίτηδες..

Link to comment
Share on other sites

Όταν το τεστάρω καλά και βρω το path για όλα

Θα κάνω update.zip

 

@jim

Πολύ μπερδεμένη rom..

Τώρα, είναι λόγω system tweaks που έχει;

Η το κάνει επίτηδες..

Για την GingerDX μαμά λές?

Link to comment
Share on other sites

Για την GingerDX μαμά λές?

 

με προλαβες..αλλα μπορει να λεει και για την xgin..

@superuser_78 για ποια ρομ λες??gingerDX η xgin??

Link to comment
Share on other sites

Την έχει κάνει λίγο αχταρμά πάντως την gingerdx ο doixanh βάζει-βγάζει ξεχνάει πράγματα. Ένα μπέρδεμα και μισό. Τώρα (020) πείραξε το framework έβαλε το ρολόι στη μέση και κάτι τέτοια. Γι αυτό μου δημιούργησε πρόβλημα με το tweak. Άρχισα να βαριέμαι λίγο. Μετά και απο επαφή που είχα με το μελλοντικό "σύστημα", μετράω τις μέρες πλέον :P
Link to comment
Share on other sites

Την έχει κάνει λίγο αχταρμά πάντως την gingerdx ο doixanh βάζει-βγάζει ξεχνάει πράγματα. Ένα μπέρδεμα και μισό. Τώρα (020) πείραξε το framework έβαλε το ρολόι στη μέση και κάτι τέτοια. Γι αυτό μου δημιούργησε πρόβλημα με το tweak. Άρχισα να βαριέμαι λίγο. Μετά και απο επαφή που είχα με το μελλοντικό "σύστημα", μετράω τις μέρες πλέον :P

 

χαχα..και αυτος τι τα κανει ετσι??αμαν..τι κερδιζει??

παντως αν αποχωρισεις απο εδω,το βλεπω να δοκιμαζω και την xgin..γιατι μαμα gingerDX δεν λεει να εχεις..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...