Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για περνα και το tweak του jim και ξαναδες την!!

 

ποθ μπορω νατο βρω ειναι μεσα στην σελιδα της ρὅμ??:O

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ποθ μπορω νατο βρω ειναι μεσα στην σελιδα της ρὅμ??:O

Μπορείς να το βρείς εδώ. Περιέχει αναλυτικότατες οδηγίες και παρουσίαση χαρακτηριστικών

 

Edit: 24/10/2011 Ημέρα λανσαρίσματος έκδοσης 17.3 του JimdemDroid, είχα 50 μοναδικούς επισκέπτες στη σελίδα μου. Αν κρίνει κανείς το γεγονός οτι το παρουσίασα μόνο στο myphone, μόνο στο x8 και μόνο για GingerDX, ο αριθμός είναι πολύ μεγάλος. Σύνολο επισκεπτών 23-28/10/2011: 157 μοναδικοί επισκέπτες. Ευχαριστώ για την αποδοχή και την υποστήριξη, καλή συνέχεια και... enjoy your phone :)

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βρείς εδώ. Περιέχει αναλυτικότατες οδηγίες και παρουσίαση χαρακτηριστικών

 

ευχαριστω πολυ:D

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

και μια απορια απο εμενα..το σημιωματαριο που ειναι??:p:p

εχω ψαξει παντου και δεν βρισκω τιποτα..ξερει κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

είμαι καινούργια στο forum και στα android και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια γιατί είμαι και άσχετη!

Αν θελήσω να περάσω στο x8 μου τον launchert pro και τύχει να μην μου αρέσει, μπορώ να ξαναγυρίσω σε αυτόν της S.E. και πως?

Ευχαριστώ προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

είμαι καινούργια στο forum και στα android και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια γιατί είμαι και άσχετη!

Αν θελήσω να περάσω στο x8 μου τον launchert pro και τύχει να μην μου αρέσει, μπορώ να ξαναγυρίσω σε αυτόν της S.E. και πως?

Ευχαριστώ προκαταβολικα

 

απλα διαγραφεις τον launcher απο τις ρυθμισεις-εφαρμογες-ολα..αυτον τον τροπο θυμαμαι απ τη μαμα ρομ..εχει περασει και καιρος που την ειδα τελευταια φορα:p:p

Link to comment
Share on other sites

και μια απορια απο εμενα..το σημιωματαριο που ειναι??:p:p

εχω ψαξει παντου και δεν βρισκω τιποτα..ξερει κανεις??

Δεν υπάρχει σημειωματάριο. Κατέβασε το color note

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σημειωματάριο. Κατέβασε το color note

 

εεε μα και καθομουν και εγω ψαχνοντας ολο το κινητο για σημειωματαριο και να μην το βρισκω πουθενα!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

τοσο καιρο δουλευε καλα..επρεπε καποια στιγμη να βγαλει και το προβλημα!!το κινητο κολλαει στη δευτερο logo της se..λογικα φταιει ο launcher γιατι με τον launcherpro δεν ειχα τετοιο προβλημα..ας ελπισω οτι με μια επανεγκατασταση του tweak θα ανοιξει αλλιως επαναφορα backup και φλασαρισα ν019 και tweak απ την αρχη..:mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

τοσο καιρο δουλευε καλα..επρεπε καποια στιγμη να βγαλει και το προβλημα!!το κινητο κολλαει στη δευτερο logo της se..λογικα φταιει ο launcher γιατι με τον launcherpro δεν ειχα τετοιο προβλημα..ας ελπισω οτι με μια επανεγκατασταση του tweak θα ανοιξει αλλιως επαναφορα backup και φλασαρισα ν019 και tweak απ την αρχη..:mad::mad:

 

factory reset?βασικα τι επαθες ;

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

factory reset?βασικα τι επαθες ;

 

αλλαξα launcher..μαλλον αυτο επαθα!!αν θυμασαι με τη μαμα ρομ,οταν ανοιγε το κινητο περα απο το γνωστο πρωτο logo της se,εβγαζε στο καπακι και αλλο ενα!αυτο το logo εχει και στο tweak του ο jim..εκει κολλαει το κινητο..πριν αλλαξω launcher πηγαιναν ολα καλα..οποτε τωρα επαναφορα του backup(ευτυχως ειχα κανει καπως προσφατα) και επανεγκατασταση gingerdx 019 και tweak!!και ΔΕΝ ξαναλλαζω launcher!!:P

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα launcher..μαλλον αυτο επαθα!!αν θυμασαι με τη μαμα ρομ,οταν ανοιγε το κινητο περα απο το γνωστο πρωτο logo της se,εβγαζε στο καπακι και αλλο ενα!αυτο το logo εχει και στο tweak του ο jim..εκει κολλαει το κινητο..πριν αλλαξω launcher πηγαιναν ολα καλα..οποτε τωρα επαναφορα του backup(ευτυχως ειχα κανει καπως προσφατα) και επανεγκατασταση gingerdx 019 και tweak!!και ΔΕΝ ξαναλλαζω launcher!!:P

Παράξενο με μια αλλαγή launcher να έγινε τέτοιο πράγμα. Ίσως πείραξες κάτι άλλο ή προσπάθησες να βάλεις κανέναν τύπου Xperia arc, active κλπ που μπαίνουν με άλλους τρόπους και να τα έμπλεξες εκεί

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο με μια αλλαγή launcher να έγινε τέτοιο πράγμα. Ίσως πείραξες κάτι άλλο ή προσπάθησες να βάλεις κανέναν τύπου Xperia arc, active κλπ που μπαίνουν με άλλους τρόπους και να τα έμπλεξες εκεί

 

active ειχα βαλει..εγκατασταση και διαγραφη του προηγουμενου μεσω titanium backup...

Link to comment
Share on other sites

active ειχα βαλει..εγκατασταση και διαγραφη του προηγουμενου μεσω titanium backup...

 

εγω GO Launcher εχω πολυ καλος εχει κ θεματα ;ρ

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι σε ολους...

Εγραψα σε προηγουμενα ποστ οτι το Χ8 μου τρωει πολυ γρηγορα την μπαταρια...Exω επανω Ginger v18 με το tweak 18,1

Μου ειπαν να κανω wipe battery και o "γκουρου" jimdem να εγκαταστησω το battery calibrator τα εκανα ολα αυτα φορτισα το τηλ στο 100 πατησα το battery calibrator και οντως εκανε 3 μερες να αποφορτιστει...Μετα ξαναγεμισα και προς απογοητευση μου αδειασε σε μιση μερα..

Πρεπει καθε φορα να κανω wipe battery και battery calibrator???

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σαν νεοσ στο x8 γιατί δεν εχω δόνηση στα μηνύματα ενώ εχω βάλει την δόνηση από τις ρυθμίσεις.

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σαν νεοσ στο x8 γιατί δεν εχω δόνηση στα μηνύματα ενώ εχω βάλει την δόνηση από τις ρυθμίσεις.

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

Eννοεις οταν εχεις εισερχομενο μηνυμα???

Λογικα θα πρεπει να τσεκαρεις καποια ρυθμιση μεσα απο τις ρυθμισεις-->Ηχος

Σορρυ αν δεν σε διαφωτιζω πολυ αλλα εχω custom rom και δεν θυμαμαι και πολλα απο την stock

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Eννοεις οταν εχεις εισερχομενο μηνυμα???

Λογικα θα πρεπει να τσεκαρεις καποια ρυθμιση μεσα απο τις ρυθμισεις-->Ηχος

Σορρυ αν δεν σε διαφωτιζω πολυ αλλα εχω custom rom και δεν θυμαμαι και πολλα απο την stock

 

Και εγώ custom Rom εχω ginger dx.

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και γω το ειχα αυτο το θεμα πηγα ρυθμισεις-->ηχος-->δονηση και αλλαξα εβαλα "ποτε" εκανα reboot και μετα το επανεφερα στο "παντα" δεν μου ξαναεμφανισε κατι απο εκει και περα

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και γω το ειχα αυτο το θεμα πηγα ρυθμισεις-->ηχος-->δονηση και αλλαξα εβαλα "ποτε" εκανα reboot και μετα το επανεφερα στο "παντα" δεν μου ξαναεμφανισε κατι απο εκει και περα

 

Θα το δοκιμάσω και έγω και ελπίζω να φτιάξει. Ευχαριστώ.

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο με μια αλλαγή launcher να έγινε τέτοιο πράγμα. Ίσως πείραξες κάτι άλλο ή προσπάθησες να βάλεις κανέναν τύπου Xperia arc, active κλπ που μπαίνουν με άλλους τρόπους και να τα έμπλεξες εκεί

 

Κ γω s.e active εχω αλλα κανενα κολλημα μεχρι στιγμης

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα ξαναπερασα ολα απο την αρχη και δουλεψε.. και ναι το κραταγα πατημενο. ευχαριστω. αλλα τωρα ψαχνω να περασω μια 2.3 ρομ και δεν ξερω ποια και πως. αν μπορει καποιος να με βοη8ησει???

 

Όλα θα γίνουν over the air

 

Κινητό, wifi σύνδεση, τον browser του κινητού, xrec backup, root explorer

 

1.

Θα βάλουμε cwm

http://www.multiupload.com/ZE09OT77DZ

Με root explorer πάμε sdcard/download/παρατεταμένο πάτημα στο/updateDualRec.zip/move/πίσω σε sdcard με το πλήκτρο back και paste

 

2.

Restart/xrecovery mode/install custom zip/choose/Dual../Yes/reboot system

 

Μόλις βάλαμε dual mode recovery:grin:

 

Restart και μόλις εμφανιστεί το logo/ταπ ταπ την οθόνη με το δάκτυλο/μπήκαμε σε clockworkMod recovery (πορτοκαλί μενού)/backup and restore/backup/reboot

 

Τώρα έχεις στην sd και τα δυο recovery backup

 

Ότι και να γίνει μπορείς να κάνεις ανάκτηση..

 

Από εδώ και πέρα, ρίχνεις ζάρια:grin:

 

3.

Κατέβασε την v13 από εδώ:

http://www.multiupload.com/0UTS8RPL8H

Root explorer/ move/paste to sd

Restart σε xrecovery (μπλε μενού με το πλήκτρο back)/install/yes/done/πίσω στο κεντρικό μενού/factory reset (full wipe)/reboot system

 

4.

Skip σε όλα (αν θες βάλε μόνο γλώσσα) και άνοιγμα της rom/παρατεταμένο πάτημα το power button/θα σου βγάλει λίστα/τικάρεις reboot/τικάρεις clockworkmod/μπαίνουμε σε cwm/backup and restore/advance restore/τικάρεις την ημερομηνία του backup/restore data/reboot system

 

5.

Τώρα θα κατεβάσεις την v19:

http://www.multiupload.com/NSLK4DAZ99

 

Και τα addons (module for stock kernel):

http://www.multiupload.com/WRP51P3OOS

Και move and paste στην sd

6.

Μπες σε clockworkmod recovery/install custom zip/choose/gingerdx/install/ξανά install τα addons/reboot system

 

 

Μια φορά κάνουμε full wipe (εκτός και αν αλλάξουμε rom)

Την κάθε νέα έκδοση την περνάμε με install και reboot μόνο

 

Από εδώ και πέρα μπορείς να βάλεις ότι θετικά προτεινόμενο από άλλους χρήστες

Όσο το κρίνεις εσύ απαραίτητο

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

βεβαια μπορει να εγκαταστησει με τον ιδιο τροπο και το tweak του jim αντι να περναει τα modules for stock kernel..περιεχει ολα τα modules!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα...!! τελικα αποφασισα να βαλω την gingerdx 19 μαζι με το twik to jimdem..αφου εχω ακουσει τοσο καλα λογια γιατι να μ βγαλει προβλημα....εχω floyo 0.25 με xrecovery και εχω κανει ενα backup.. τωρα πως περναω recovery και τετοια..? το χανω το xrecovery...? πες οτι την περασα και περναω και το twik αν και δεν γνωριζω πως..μετα μπορω μεσω recovery να κανω restore kai να γυρισω στην floyo...? η θελει xrecovery..μια φορα που το ειχα κανει... εβαλα το recovery και μετα δεν μπορουσα να γυρισω στο xrecovery...ελπιζω να μην σας μπερδευεσα δωστε μου τα φωτα σας.. συνοψιζοντας...ειμαι με floyo εχω κανει back up.και θελω να περασω ginger dx με το καλουδι το jmdem....!!! :DDDDDDDDD

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...