Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα. μου ήρθε ένα μειλ σήμερα από την SE για αναβάθμιση λογισμικού. είναι γενικής φύσεως ή αφορά και το Χ8 (μήπως και σώσω το θέμα της μπαταρίας που ακόμα με ταλαιπωρεί; )

 

συγνώμη για την άσχετη ερώτηση αλλά προσπάθησαν επιλέξω το Χ8 και με βγάλε σε άδεια οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

χμμ λες αφου κανω το root και ειμαι στη φαση να περασω να κανω το recovery που χει πχ επιλογες dual mode κλπ?

Αν έχεις ήδη εγκατεστημένη την Gingerdx και root είναι και έχεις και τα 2 recovery. Αν θες να γυρίσεις για να σώσεις τις επαφές σου στο google contacts, απλά μπές στο clockworkmod recovery, πάτα restore, διάλεξε τον φάκελο με την πιο πρόσφατη ημερομηνία και είσαι οκ. Μετά θα είσαι όπως ήσουν ακριβώς πρίν βάλεις την gingerdx άρα και πάλι ούτε root θες ούτε recovery είναι έτοιμα!

 

@veliouras Και σ'εμένα το έστειλαν. Γενικό είναι :P

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ήδη εγκατεστημένη την Gingerdx και root είναι και έχεις και τα 2 recovery. Αν θες να γυρίσεις για να σώσεις τις επαφές σου στο google contacts, απλά μπές στο clockworkmod recovery, πάτα restore, διάλεξε τον φάκελο με την πιο πρόσφατη ημερομηνία και είσαι οκ. Μετά θα είσαι όπως ήσουν ακριβώς πρίν βάλεις την gingerdx άρα και πάλι ούτε root θες ούτε recovery είναι έτοιμα!

 

αυτη τη στιγμη οχι δεν την εχω γιατι τη βγαζω και τη βαζω μπας και λυσω το προβλημα που δεν μου κανει restore data απο την καρτα μνημης..το backup που λεγα οτι εχει προβλημα.. αλλα εχω γινει expert πλεον στο να την εγκαθιστω.. καποια ιδεα για το πως θα περασω το backup μου και να ειμαι σε gingerdx? αυτο με το google contacts το ελυσα απλα αποθηκευοντας το αρχειο στο πισι κι επειτα στο google.. αν και θα θελα να γινεται απευθειας συγχρονισμος απ το κινητο γι αυτο και ρωτησα, για μελλοντικη χρηση.. και το αλλο μου προβλημα ειναι που δε συνδεεται σε wifi.. αυταα, ευχαριστω και παλι jim xD

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. μου ήρθε ένα μειλ σήμερα από την SE για αναβάθμιση λογισμικού. είναι γενικής φύσεως ή αφορά και το Χ8 (μήπως και σώσω το θέμα της μπαταρίας που ακόμα με ταλαιπωρεί; )

 

συγνώμη για την άσχετη ερώτηση αλλά προσπάθησαν επιλέξω το Χ8 και με βγάλε σε άδεια οθόνη.

 

το x8 δεν αναβαθμιζεται αλλο οποτε ειναι γενικης φυσεως!

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι οταν παω να αλλαξω ηχο κλησης μου βγαζει μονο τους ηχους του android....εγω θελω να βαλω δικο μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι οταν παω να αλλαξω ηχο κλησης μου βγαζει μονο τους ηχους του android....εγω θελω να βαλω δικο μου!!!

 

μπες στο προγραμμα που εχεις για μουσικη και βρες το κομματι που θες..πατα πανω του 2-3 δευτερολεπτα και θα σου βγαλει επιλογη για να το βαλεις ringtone!

Link to comment
Share on other sites

μπες στο προγραμμα που εχεις για μουσικη και βρες το κομματι που θες..πατα πανω του 2-3 δευτερολεπτα και θα σου βγαλει επιλογη για να το βαλεις ringtone!

 

Το βρηκα σε ευχαριστω πολυ.....μηπως ξερεις πως μπορω να δημιουργησω μια λιστα αναπαραγωγης και να επιλεξω ενα ολοκληρο φακελο που θελω για να μην τα βρισκω ενα ενα....

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα σε ευχαριστω πολυ.....μηπως ξερεις πως μπορω να δημιουργησω μια λιστα αναπαραγωγης και να επιλεξω ενα ολοκληρο φακελο που θελω για να μην τα βρισκω ενα ενα....

 

αν εχεις το mixzing ψαξου στην επιλογη folders που εχει..δεν ξερω ακριβως πως γινεται αλλα σιγουρα απο εκει καποιος τροπος θα υπαρχει..αν εχεις poweramp θα ξερει ο jim πως γινεται!

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις το mixzing ψαξου στην επιλογη folders που εχει..δεν ξερω ακριβως πως γινεται αλλα σιγουρα απο εκει καποιος τροπος θα υπαρχει..αν εχεις poweramp θα ξερει ο jim πως γινεται!

 

και αν εχω απλα αυτο που εχει μεσα η εκδοση ''Μουσικη'' ? καλυτερα να κατεβασω αλλο εε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Θέλω τήν βοήθεια σάς!Έχω ένα X8, το οποίο δέν είναι δικό μου.Το κινητό άνηκει στον θείο μου, ο οποίος δυστηχώς απεβίωσε.Μέσα στο τηλέφωνο, υπάρχουν όλες οι επαφές του.

Επειδή το τηλέφωνο θα το πάρει άλλος, θέλω να βγάλω όλες τις επαφές του, μέσα απο το τηλέφωνο και να κάνω επαναφορα στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις.

Το να γίνει επαναφορά στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις είναι το πλέον εύκολο!Το θέμα είναι οι επαφές.

Προσπάθήσα να κάνω export τις επαφές μέ το MyPhoneExplorer(τελευταία έκδοση) που υποστηρίζει και αντρόιντ.Δυστηχώς για κάποιο λόγο το προγράμμα δέν διαβάζει και αναγνωρίζει καθόλου το κινητο.Κάθε φορά που το βάζω στο usb και τρέχω το πρόγράμμα μου πετάει το error: Connection to phone could not be established.No device attached to usb. Επειδή χρειάζομαι τα τηλέφωνα,υπάρχει κανένας τρόπος να το κλανω να δουλέψει αυτό το προγραμματάκι ή υπάρχει και άλλος τρόπος , με άλλο προγράμμα,έτσι ώστε να κάνω τήν δουλειά μου, και να ξεμπερδεύω;;

Υπ'όψην ο θείος μου, είχεένεργοποιήσει το τηλέφωνο μέσω του google λογαριασμού του.Έχουμε to mail,αλλα δέν έχουμε το password. Παίζει ρόλο αυτό,στο γεγονός οτι το τηλέφωνο δέν συνδέεται με το MyPhoneExplorer;;;

Εάν μπορείτε να με βοηθήσετε,θα το εκτιμούσα πολύ!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!:)

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου και λυπαμαι για τον θειο σου.

θα ταν καλυτερα να ρωτησεις εδω αλλα αποσο ξερω για να λειτουργησει το myphoneexplorer,χρειαζεται και την αντιστοιχη εφαρμογη στο κινητο.οχι μονο στο πισι.

οι επαφες ειναι στην καρτα sim?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη οχι δεν την εχω γιατι τη βγαζω και τη βαζω μπας και λυσω το προβλημα που δεν μου κανει restore data απο την καρτα μνημης..το backup που λεγα οτι εχει προβλημα.. αλλα εχω γινει expert πλεον στο να την εγκαθιστω.. καποια ιδεα για το πως θα περασω το backup μου και να ειμαι σε gingerdx? αυτο με το google contacts το ελυσα απλα αποθηκευοντας το αρχειο στο πισι κι επειτα στο google.. αν και θα θελα να γινεται απευθειας συγχρονισμος απ το κινητο γι αυτο και ρωτησα, για μελλοντικη χρηση.. και το αλλο μου προβλημα ειναι που δε συνδεεται σε wifi.. αυταα, ευχαριστω και παλι jim xD

 

Το Backup της 2.1 με ποιo recovery το έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπέρα,όχι είναι στήν μνήμη του τηλεφώνου

Συλλυπητήρια για την απώλεια κατάρχην.

 

Το MyPhoneExplorer αν θυμάμαι καλά έχει και εφαρμογή την οποία πρέπει να εγκαταστήσεις στο κινητό σου, αν δεν κάνω λάθος, προκειμένου να κάνεις συγχρονισμούς. Την έχεις εγκαταστήσει;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Screenshots είναι

Η πρώτη είναι ξερή με δύο fix

Και η δεύτερη με το tweak του jimdem

 

το ithunter lockscreen τι ειναι ;

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

το ithunter lockscreen τι ειναι ;

 

να υποθεσω..η ειναι lockscreen η καποιο προγραμμα που δουλευει οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο..ειμαι μεσα??

Link to comment
Share on other sites

Οχι δέν τήν έχω εγκαταστησει.Το κινητο δεν θελει να με βάλει στο αντροιντ μαρκετ.εχει του θειου μου λογαριασμο επανω,δεν ξερω τον κωδηκο του, και προσπαθω να μπω με τον δικο μου λογαριασμο, ετσι ωστε να μπω, και να το κατεβάσω!Συνεχεια μου βγαζει ενα μυνημα οτι δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον το διακομιστη.

εχει αρχισει και μου ψιλοσπαει τα νευρα!Εαν δεν ειχα αναγκη τα τηλεφωνα θα το ειχα σουταρει τιο τηλεφωνακι!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

το ithunter lockscreen τι ειναι ;

Το τελευταίο ποστ της παρακάτω σελίδας:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486&page=584

Install με cwm

Ορίζεις την ring lockscreen στο μενού ρυθμίσεων της cyanogenMod

Και τελείωσες

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο ποστ της παρακάτω σελίδας:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486&page=584

Install με cwm

Ορίζεις την ring lockscreen στο μενού ρυθμίσεων της cyanogenMod

Και τελείωσες

 

ok. να σε ρωτησω λιγο πως μπορω να αφαιρεσω το LockScreen που εβαλα οταν εκανα ινσταλλ το tweak tou jim ; γιατι φτιαχνω μεσω UOT Kitchen κατι LockScreen τα κανω ινσταλλ κ δν μπενουν :/

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Οχι δέν τήν έχω εγκαταστησει.Το κινητο δεν θελει να με βάλει στο αντροιντ μαρκετ.εχει του θειου μου λογαριασμο επανω,δεν ξερω τον κωδηκο του, και προσπαθω να μπω με τον δικο μου λογαριασμο, ετσι ωστε να μπω, και να το κατεβάσω!Συνεχεια μου βγαζει ενα μυνημα οτι δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον το διακομιστη.

εχει αρχισει και μου ψιλοσπαει τα νευρα!Εαν δεν ειχα αναγκη τα τηλεφωνα θα το ειχα σουταρει τιο τηλεφωνακι!

Κατέβασε το από τον υπολογιστή σου και πέρασε το στο κινητό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το Backup της 2.1 με ποιo recovery το έκανες;

 

μετα το root εκανα install dual mode recovery.. αυτο εννοεις ετσι?

Link to comment
Share on other sites

μετα το root εκανα install dual mode recovery.. αυτο εννοεις ετσι?

 

Ξαναρωτάω

Το backup που έκανες και δεν σου δουλεύει το advance restore

Με ποιο μενού το έκανες; με το μπλε ή το πορτοκαλί;

 

@eu8umhc

Θες διάβασμα...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12497564&postcount=3

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω

Το backup που έκανες και δεν σου δουλεύει το advance restore

Με ποιο μενού το έκανες; με το μπλε ή το πορτοκαλί;

 

@eu8umhc

Θες διάβασμα...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12497564&postcount=3

 

τα ξερω αυτα ρε. οποτε θελει και ενα Build το ζιπ. γιατι στο σιτε ths UOT Kitchen λεει κατευθειαν flash ;P.τσπ καληνυχρα τ λεμε παιδια

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω

Το backup που έκανες και δεν σου δουλεύει το advance restore

Με ποιο μενού το έκανες; με το μπλε ή το πορτοκαλί;

 

α, αλλο εννοεις..αλλο καταλαβα :Ρ με το πορτοκαλι εχω κανει και το backup και γενικα ολη τη διαδικασια...

Link to comment
Share on other sites

α, αλλο εννοεις..αλλο καταλαβα :Ρ με το πορτοκαλι εχω κανει και το backup και γενικα ολη τη διαδικασια...

 

Περίεργο..

Για δοκίμασε να περάσεις την v14 με xrecovery και να κάνεις advance restore με cwm

 

και μετά την v19 και τα addons σαν update..

 

Επίσης αφού έμαθες πως βάζεις custom , για δοκίμασε και αυτή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1089690

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...