Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Jimdem πρόβλημα. Έβαλα από προχτές το tweak της 19 και δεν πέφτει με τίποτα η μπαταρία. Το έχω λιώσει το κινητάκι και ακόμα είναι στο 38%. Τι προτείνεις; :p

 

Υ.Γ. Ευχαριστούμε και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σαββατο πρωι το εβγαλα απο τη φορτιση κ Δευτερα βραδυ το ξαναφορτισα με νορμαλ χρηση.

Με τα προγραμματα που τρεχουν καθημερινα εδω βρισκομαι

http://img.tapatalk.com/58da05b6-3848-d664.jpg

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Screenshots είναι

Η πρώτη είναι ξερή με δύο fix

Και η δεύτερη με το tweak του jimdem

 

χαχαχα..δεν το προσεξα..κριμα..και με ενδιεφερε να περασω το 2ο!!:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να μπω σε recovery mode πατώντας συνεχόμενα την οθόνη όταν βγάζει το logo της Sony Ericsson αλλά τίποτα. Κάνω κάτι λάθος ?

Μήπως δεν μπήκε καλά το recovery?

 

jim παρατηρησα οτι αν εβαζα στου φιλου μου το κινητο την δικια μου καρτα μνημης την διαβαζε κανονικα....εκεινος δεν εχει την καρτα μνημης που του ειχαν μεσα οταν το αγορασε...εχει βαλει μια 8gb σκευτηκα οτι αυτο εχει σχεση....οτι η συγκεκριμενη μπορει να μην ειναι συμβατη με την v019 εσυ τι λες???

Πολύ πιθανόν αν όντως δουλεύει η δική σου. Δοκίμασε να αποθηκεύσεις τα αρχεία του στο pc, να την κάνεις format και μετά να τα ξαναπεράσεις

 

Jimdem πρόβλημα. Έβαλα από προχτές το tweak της 19 και δεν πέφτει με τίποτα η μπαταρία. Το έχω λιώσει το κινητάκι και ακόμα είναι στο 38%. Τι προτείνεις; :p

 

Υ.Γ. Ευχαριστούμε και πάλι.

Χμμμ δύσκολη περίπτωση χαχα. Όντως σε κατέστρεψα! :lol:

Να'σαι καλά ;)

 

Σαββατο πρωι το εβγαλα απο τη φορτιση κ Δευτερα βραδυ το ξαναφορτισα με νορμαλ χρηση.

Με τα προγραμματα που τρεχουν καθημερινα εδω βρισκομαι

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Είσαι μπόμπα πιστεύω :D

 

χαχαχα..δεν το προσεξα..κριμα..και με ενδιεφερε να περασω το 2ο!!:p

Το έχεις ήδη οπότε μη σκας! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις ήδη οπότε μη σκας! :lol:

 

το ξερω απλα θα ηθελα να δω πως μπορει και εχει τοσο καλη διαχειριση!

Link to comment
Share on other sites

το ξερω απλα θα ηθελα να δω πως μπορει και εχει τοσο καλη διαχειριση!

Είδες αν και έχει λιγότερη ελεύθερη ραμ απο την πρώτη φωτογραφία, απομονώνει τις εργασίες που δεν χρειάζονται και κρατάει τις χρήσιμες. Επίσης, σε περιπτώσεις χαμηλής μνήμης, κάνει kill πρώτα τις άχρηστες εφαρμογές για να μην έχουμε προβλήματα. Δεν είναι κακό να έχεις λίγη ραμ. Καλό είναι γιατί υπάρχουν τα προγράμματα στη μνήμη έτοιμα να ανοιχτούν πιο γρήγορα (και δεν τρώει και μπαταρία) ενώ αν απαιτείς πολλή ελεύθερη ram, κάνεις kill εφαρμογές που ίσως επανεκκινούνται μόνες τους (και τρώνε πόρους) ή είναι χρήσιμες και αργούν να ανοίξουν όποτε τις θες. Άρα, η διαχείριση μετράει. Απόλαυσε το κινητό σου με το JimdemDroid που ξέρει να κάνει καλά αυτή τη δουλειά (και άλλες πολλές ;))

Link to comment
Share on other sites

πως την κανω φορματ??χτες που εψαχνα λυσεις ειχα αυτο στο μυαλο μου..και πατησα διαγραφη καρτας sd ελεγε η καρτα sd διαγραφηκε αλλα ηταν σαν να μην εκανε τιποτα
Link to comment
Share on other sites

πως την κανω φορματ??χτες που εψαχνα λυσεις ειχα αυτο στο μυαλο μου..και πατησα διαγραφη καρτας sd ελεγε η καρτα sd διαγραφηκε αλλα ηταν σαν να μην εκανε τιποτα

τη βάζεις στο pc δεξί κλίκ διαμόρφωση!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αναγκαστικα πρεπει να εχω sd adapter ε?

Εκτός αν τη βάλεις στο δικό σου και αν τη διαβάζει την κάνεις mount στο pc και μετά ακολουθείς τη διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν τη βάλεις στο δικό σου και αν τη διαβάζει την κάνεις mount στο pc και μετά ακολουθείς τη διαδικασία

 

αλλιως μπορω να βαλω το backup της 2.1 να αποθυκευσω το φακελο με τα backup στο pc στην συνεχεια να κανω την διαδικασια να περασω τον φακελο με τα backup και να κανω restore την v019 σωστα??

Link to comment
Share on other sites

αλλιως μπορω να βαλω το backup της 2.1 να αποθυκευσω το φακελο με τα backup στο pc στην συνεχεια να κανω την διαδικασια να περασω τον φακελο με τα backup και να κανω restore την v019 σωστα??

Ναι το ίδιο πράγμα είναι απλά έτσι γλίτωνες απο κόπο. Τέλος πάντων αν γίνει, οκ, αλλιώς δεν ξέρω κάτι άλλο που να διορθώνει το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο πράγμα είναι απλά έτσι γλίτωνες απο κόπο. Τέλος πάντων αν γίνει, οκ, αλλιώς δεν ξέρω κάτι άλλο που να διορθώνει το πρόβλημα

 

Ναι και συγνωμη για τ υπερβολικο πρηξιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάω από το toolbox στο 2 recovery => install dual recovery και σταματάει λέγοντας linking recovery files ... Press any key to continue... και ξαναγυρνάει στο βασικό μενού . Φυσικά το τηλ. είναι root
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.Θέλω να βάλω custom rom 2.2….Θελω να μου εξηγήσετε γιατί είμαι λίγο άσχετος με αυτά :p Θέλω να μου πείτε πως θα την εγκαταστήσω, που θα την βρω και αν θα διαγράψει τίποτα από το κινητό(πχ επαφές) ευχαριστώ εκ των προτέρων! :D

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα... αυτη τη φορα γραφω εχοντας κανει root το κινητο, και αφου περασα την GinderDX v19.. και παω να κανω restore to data ωστε να επαναφερω τις εφαρμογες μου, επαφες κλπ... ε μετα παω να ανοιξω το κινητο και μενει κολλημενο στο ανθρωπακι ginger εκει που πεταει τα φωτακια.... μπορει κανεις να βοηθησει??

επισης, αν δεν εχω κανει το restore data τοτε με βαζει κανονικα... οποτε το ψαχουλεψα λιγο και στο wifi οταν παει να συνδεθει σε καποιο δικτυο που χω επιλεξει (σ αυτο μπαινω παντα) ξεκιναει την διαδικασια να λαβει την ΙΡ και τελικα αποσυνδεεται.. ποτε ξανα δε μου το χε κανει αυτο..

και τελος..γιατι δεν μου περναει τις επαφες στο gmail μου?? το συγχρονισα 2 φορες και τπτ..κανονικα δε θα πρεπε να τις δειχνει στο μαιλ οταν μπαινω απ το πισι ?

 

ευχαριστωω και παλι για τον χρονο σας :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα... αυτη τη φορα γραφω εχοντας κανει root το κινητο, και αφου περασα την GinderDX v19.. και παω να κανω restore to data ωστε να επαναφερω τις εφαρμογες μου, επαφες κλπ... ε μετα παω να ανοιξω το κινητο και μενει κολλημενο στο ανθρωπακι ginger εκει που πεταει τα φωτακια.... μπορει κανεις να βοηθησει??

επισης, αν δεν εχω κανει το restore data τοτε με βαζει κανονικα... οποτε το ψαχουλεψα λιγο και στο wifi οταν παει να συνδεθει σε καποιο δικτυο που χω επιλεξει (σ αυτο μπαινω παντα) ξεκιναει την διαδικασια να λαβει την ΙΡ και τελικα αποσυνδεεται.. ποτε ξανα δε μου το χε κανει αυτο..

και τελος..γιατι δεν μου περναει τις επαφες στο gmail μου?? το συγχρονισα 2 φορες και τπτ..κανονικα δε θα πρεπε να τις δειχνει στο μαιλ οταν μπαινω απ το πισι ?

 

ευχαριστωω και παλι για τον χρονο σας :)

 

Καλησπέρα

Πρέπει το backup να γίνει με clockworkMod recovery

 

Είναι 5 φορές μεγαλύτερο σε χωρητικότητα (600+ mb)

Και μπορείς να μεταφέρεις μέχρι και cache από εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Πρέπει το backup να γίνει με clockworkMod recovery

 

Είναι 5 φορές μεγαλύτερο σε χωρητικότητα (600+ mb)

Και μπορείς να μεταφέρεις μέχρι και cache από εφαρμογές

 

χμμ λες αφου κανω το root και ειμαι στη φαση να περασω να κανω το recovery που χει πχ επιλογες dual mode κλπ?

Link to comment
Share on other sites

jim ρε σι εχω βαλει την ν019 και το tweak σου, πρεπει να κανω overclock???η το εχεις στο tweak σου.?

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

jim ρε σι εχω βαλει την ν019 και το tweak σου, πρεπει να κανω overclock???η το εχεις στο tweak σου.?

 

Πρεπει να κανεις εσυ overclock

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις εσυ overclock

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

ty bro!!(brother)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

χμμ λες αφου κανω το root και ειμαι στη φαση να περασω να κανω το recovery που χει πχ επιλογες dual mode κλπ?

 

Χεχε

Επιμένεις

Μπες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1119456

Και κατέβασε την τελευταία έκδοση CWM-recovery σε Amend.zip

Και κάνε την install με xrecovery

Το xrecovery διαχειρίζεται amend.zip αρχεία και το cwm edify.zip

 

Το πως μπαίνεις έχει οδηγίες το thread (κάνεις ταπ ταπ την οθόνη όταν εμφανιστεί το logo)

Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω.. αυτο αναφερεται στην GingerDx v19? εγω τωρα αυτη εχω.. απλα ποια η διαφορα δηλαδη το ενα απ το αλλο??
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την v.19 και το tweak του JimDem και όλα παίζουν κανονικά χωρίς πρόβλημα. Το μόνο που δεν έχω καταφέρει να λειτουργήσει είναι ο συγχρονισμός στο gmail. Μου βγάζει ότι Τα μηνύματα του ηλ. ταχυδρομείου θα εμφανιστούν σύντομα και μένει εκεί.

έχω δοκιμάσει και αυτόματο και manual συγχρονισμό και παραμένει το ίδιο. Μήπως έχει συναντήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...