Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα αντεξεις ρε θηριο 4 ολοκληρες μερες χωρις το x8 σου????

 

Ναι θα αντεξω!γιατι θα ειμαι σπιτακι θα ειναι πιο λιγο το σερφαρισμα απο το κινητο αφου θα εχω υπολογιστη,τηλεφωνα θα ειναι πιο λιγα.γενικα θελω να δω ποσο κραταει με μια λογικη χρηση!

Μεταξυ μας ομως για τριτη ο στοχος ειναι δυσκολος.

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βγαζει 4 μερες. με ελαφρα χρηση. ισως και λιγο παραπανω. ειμαι στις 2 μερες 12 ωρες με 52%
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό να κάνει τόσα restarts! Την πρώτη φορά με τη rom και το tweak δικαιολογημένα να αργήσει λίγο αλλα και πάλι όχι τόσο πολύ. Κάτι παίζει με το κινητό σου κάποια ρύθμιση ίσως. Δοκίμασε με full wipe να δεις τι θα γίνει.

 

Ναι δεν το απέφυγα τελικά το full wipe. (Με παίδεψε κι όλας γιατί μου έκανε νούμερα το Titanium Backup και πέρασα σχεδόν τις μισές εφαρμογές μία-μία). Τέλος καλό όλα καλά πάντως. Το tweak σου τα σπάει!!!

 

Εσύ μου είχες προτείνει για flash στον stock browser? Πές πως έγινε στην 18.2 ;)

 

Τέλεια! :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο ρε συ απλα πρεπει να ψαχτεις λιγο. το εχω κανει brick 20 φορες και συνεχιζωωω. :Ρ δεν επρεπε να το στειλεις αμεσως. μπορουσεςς να το δοκιμασεις αυτο ;Ρ

Τουλάχιστον στην sony ericsson θα το φτιάξουν????????

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στην sony ericsson θα το φτιάξουν????????

Αν δεν μπορούνε κι εκεί να το φτιάξουν τι να πω μετά! :p

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα βλακειαα ανεβασα πολυ το cpu στο Setcpu και ειχα ξεχασει οτι ειχα ενεργοποιημενο στο start on boot με αποτολεσματα το κινητο να κανει επανακινισεις και να μη προλαβαινω να μειωσω το cpu καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα βλακειαα ανεβασα πολυ το cpu στο Setcpu και ειχα ξεχασει οτι ειχα ενεργοποιημενο στο start on boot με αποτολεσματα το κινητο να κανει επανακινισεις και να μη προλαβαινω να μειωσω το cpu καμια ιδεα??

Κάνε ένα αρχείο txt με όνομα "setcpu_safemode" (χωρίς τα ") και αποθήκευσε το στην κάρτα sd.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα αρχείο txt με όνομα "setcpu_safemode" (χωρίς τα ") και αποθήκευσε το στην κάρτα sd.

 

μα πως θα γινει αυτο αφοου το κινητο κανει επανακινισεις για να σταματισει του εβγαλα την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

μα πως θα γινει αυτο αφοου το κινητο κανει επανακινισεις για να σταματισει του εβγαλα την μπαταρια

Δεν έχεις card reader?? Κάποιο άλλο κινητό που να δέχεται την κάρτα σου? Αν όχι, κάνε αυτό:

 

1) Boot into recovery

2) Connect USB

3) open ADB shell - 'adb shell'

4) mount the Data folder - 'mount /data'

5) navigate to the Data folder - 'cd /data/data'

6) Remove the config file - 'rm -r com.mhuang.overclocking'

7) exit and reboot phone

 

Για adb και τέτοια αν δεν ξέρεις κοίτα στο xda για adb shell

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις card reader?? Κάποιο άλλο κινητό που να δέχεται την κάρτα σου? Αν όχι, κάνε αυτό:

 

1) Boot into recovery

2) Connect USB

3) open ADB shell - 'adb shell'

4) mount the Data folder - 'mount /data'

5) navigate to the Data folder - 'cd /data/data'

6) Remove the config file - 'rm -r com.mhuang.overclocking'

7) exit and reboot phone

 

Για adb και τέτοια αν δεν ξέρεις κοίτα στο xda για adb shell

 

φιλε μου μπορω να πω οτι μπερδευτηκα λιγο ξερω οτι γινομαι σπαστικος αλλα για βοηθα με λιγο ακομα

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μπορω να πω οτι μπερδευτηκα λιγο ξερω οτι γινομαι σπαστικος αλλα για βοηθα με λιγο ακομα

χμμμμ Κάνε backup τη rom σου. Κάνε full wipe. Άνοιξε το κινητό, Κάνε ένα αρχείο txt με όνομα "setcpu_safemode" (χωρίς τα ") και αποθήκευσε το στην κάρτα sd. Μετά κάνε restore το backup που έκανες πριν και θα είσαι οκ

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

χμμμμ Κάνε backup τη rom σου. Κάνε full wipe. Άνοιξε το κινητό, Κάνε ένα αρχείο txt με όνομα "setcpu_safemode" (χωρίς τα ") και αποθήκευσε το στην κάρτα sd. Μετά κάνε restore το backup που έκανες πριν και θα είσαι οκ

εαν καταλαβα καλα τωρα μου εδωσες αλλη λυση...ευκολοτερη αλλα με περισσοτερες συνεπειες?

Link to comment
Share on other sites

εαν καταλαβα καλα τωρα μου εδωσες αλλη λυση...ευκολοτερη αλλα με περισσοτερες συνεπειες?

Δεν έχει καμία συνέπεια. Απλά κρατάς τη rom όπως έχει (με το backup), κάνεις full wipe ώστε να σβηστούν τα πάντα, ανοίγεις το κινητό και αφού δουλεύει περνάς το αρχείο που σου είπα στην κάρτα. Μετά κάνεις restore την προβληματική αλλά αφού υπάρχει ήδη το αρχείο στην sd, ανοίγει κανονικά και μπορείς να αλλάξεις την συχνότητα. Έξυπνο ε? :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία συνέπεια. Απλά κρατάς τη rom όπως έχει (με το backup), κάνεις full wipe ώστε να σβηστούν τα πάντα, ανοίγεις το κινητό και αφού δουλεύει περνάς το αρχείο που σου είπα στην κάρτα. Μετά κάνεις restore την προβληματική αλλά αφού υπάρχει ήδη το αρχείο στην sd, ανοίγει κανονικά και μπορείς να αλλάξεις την συχνότητα. Έξυπνο ε? :p

 

Πολυ εξυπνο αλα δεν θελω να κανω full wipe...οσο για την πρωτη λυση που μου εδωσες εχω φτασει στο βημα που στη γραμμη εντολων βρησκω το κινιτο μου και μου δινει ενα serial και διπλα γραφει recovery

 

Y.Π μολις καταλαβα τι δεν σκεφτηκα οτι με το backup θα ειναι σαν να μην εκανα ποτέ full wipe :P

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

Πολυ εξυπνο αλα δεν θελω να κανω full wipe...οσο για την πρωτη λυση που μου εδωσες εχω φτασει στο βημα που στη γραμμη εντολων βρησκω το κινιτο μου και μου δινει ενα serial και διπλα γραφει recovery

χαχαχα δεν κατάλαβες τίποτα απο αυτά που έγραψα???? Διάβασέ το μερικές φορές ακόμα! Κάνεις full wipe αλλά μετά κάνεις restore και δεν χάνεις απολύτως τίποτα. Διάβασέ το να το καταλάβεις άλλη βοήθεια αδυνατώ να δώσω. Αυτό είναι το έξυπνο. Λύση χωρίς παράπλευρες απώλειες και συμβιβασμούς

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα δεν κατάλαβες τίποτα απο αυτά που έγραψα???? Διάβασέ το μερικές φορές ακόμα! Κάνεις full wipe αλλά μετά κάνεις restore και δεν χάνεις απολύτως τίποτα. Διάβασέ το να το καταλάβεις άλλη βοήθεια αδυνατώ να δώσω. Αυτό είναι το έξυπνο. Λύση χωρίς παράπλευρες απώλειες και συμβιβασμούς

 

χαχαχα λιγο πριν απαντησεις καταλαβα την μεγαλη βλακεια μου και το διορθωσα αλλα δεν το ειδες :P

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα λιγο πριν απαντησεις καταλαβα την μεγαλη βλακεια μου και το διορθωσα αλλα δεν το ειδες :P

 

μα πριν κανεις το overclock δεν πηρες backup??

Link to comment
Share on other sites

youhooooo guys πως πανε τα κινητακια σας???????:)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

youhooooo guys πως πανε τα κινητακια σας???????:)

Με την gingerdx 018+JimdemDroid tweak 18.1 καλύτερα από ποτέ!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Με την gingerdx 018+JimdemDroid tweak 18.1 καλύτερα από ποτέ!!!:D

 

συμφωνω!!πιο καλα δεν γινεται!!(η μηπως γινεται??:p)

Link to comment
Share on other sites

youhooooo guys πως πανε τα κινητακια σας???????:)

 

Πικρα ρε Θανο,50-60mb ελευθερη μνημη,παει αερα,ουτε ενα restart,μπαταρια καλυτερη,αισχος σου λεω!

Κανονικα θελει ban o jimmys!!

Πλακα φυσικα για αποφυγη παρεξηγησεων:)

Καλυτερο δε γινεται,ειμαστε σε ενα σταθεροτατο κινητο χωρις κολληματα,οτι ζηταγαμε εμεις οι x8 νομιζω

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα το βαλω και εγω οταν βρω χρονο.!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια άλλη custom rom που να μπορώ να βάλω apps στις γωνιές?

 

για δες την fd xperience απο τους xda!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...