Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για να περάσεις από το PC οτιδήποτε θέλεις μέσα στη συσκευή σου πρέπει να έχεις εγκατεστημένη κάποια εφαρμογή που αναγνωρίζει ό,τι φάκελο ή αρχείο έχεις μέσα στην κάρτα μνήμης. Εγώ θα σου πρότεινα το astro file manager, που μπορείς να το βρεις δωρεάν στο market. Σχετικά με το "χωρισμό" της κάρτας μνήμης σου τώρα: η καινούρια rom που θέλεις να βάλεις δεν έχει κάποια σχέση με αυτό. Όσον αφορά στο backup, τα προγράμματά σου και όλο το σύστημα όπως ακριβώς το είχες θα τα επαναφέρεις σε περίπτωση που θελήσεις μέσα από το xrecovery. Αφού θα έχεις κάνει backup από κει φυσικά προηγουμένως. Σε περίπτωση λοιπόν που θέλεις να επαναφέρεις το κινητό σου όπως ακριβώς το είχες πριν, μέσα από το menu του xrecovery πάντα, θα επιλέξεις restore. :)

 

Σε ευχαριστω.... Οσο για το astro το εχω εγκατ...... Δλδ κανω εγκατασταση το xrecovery και απο το μενου του κανω υστερα back up , restore tha appl και επιλογη της room που εχω βαλει απο το υπολ στην καρτα μνημης....... Σωστα πρεπρει να καταλαβα!!!!!! Αρα πρεπει να παρω μεγαλυτερη καρτα μνημης.....

 

 

Οι καρτες μνημης που αναφερατε παραπανω παιδια ποσο κοστιζουν?

Link to comment
Share on other sites

μολις εγκατεστησα αυτη τη ρομ floyo

Updated 06-May-2011 : updated!

2.2.1 CM Floyo v0.20

απο δω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914513

ολα πηγαν οκ !! ειδα ομως πως δεν υπηρχαν οι εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει , στην κανονικη ρομ του κινητου.. μηπως υπαρχουν καπου κ δεν το ξερω? επισης το wifi δεν μπορουσε να συνδεθει.. το γτ δεν το ξερω.. αν θελησω να την απεγκαταστησω απλα κανω backup and restore ,και delete τα files απο την καρτα μου?

 

μου ζητησε το εξης : sim unlock network . τι σημαινει αυτο? και το πληκτρολογιο δεν ανταποκρινοταν σε τπτ

 

Σε ευχαριστω.... Οσο για το astro το εχω εγκατ...... Δλδ κανω εγκατασταση το xrecovery και απο το μενου του κανω υστερα back up , restore tha appl και επιλογη της room που εχω βαλει απο το υπολ στην καρτα μνημης....... Σωστα πρεπρει να καταλαβα!!!!!! Αρα πρεπει να παρω μεγαλυτερη καρτα μνημης.....

 

 

Οι καρτες μνημης που αναφερατε παραπανω παιδια ποσο κοστιζουν?

 

γυρω στα 25-30 ευρω 8gb

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.... Οσο για το astro το εχω εγκατ...... Δλδ κανω εγκατασταση το xrecovery και απο το μενου του κανω υστερα back up , restore tha appl και επιλογη της room που εχω βαλει απο το υπολ στην καρτα μνημης....... Σωστα πρεπρει να καταλαβα!!!!!! Αρα πρεπει να παρω μεγαλυτερη καρτα μνημης.....

 

 

Οι καρτες μνημης που αναφερατε παραπανω παιδια ποσο κοστιζουν?

 

 

Βάζεις τη rom σου στην κάρτα μνήμης. Κάνεις επανεκίνηση το κινητό σου και μόλις βρεθείς στο menu του xrecovery επιλέγεις backup. Αυτό θα κάνει backup όλο το σύστημά σου όπως το έχεις διαμορφώσει εσύ και θα το αποθηκεύσει σε ένα φάκελο στην κάρτα μνήμης με το όνομα xrecovery > backup. Στη συνέχεια κάνοντας reboot τη συσκευή, πάλι μέσα από το xrecovery θα επιλέξεις να κάνεις install την καινούρια rom σου. Αφού τελειώσει η διαδικασία, reboot και έτοιμος. Αν κάτι δεν πάει καλά ή δε σε βολέψει τότε μπορείς να ξαναπάς στο menu του xrecovery και από εκεί να επιλέξεις αυτήν τη φορά restore, διαδικασία που θα δώσει στο κινητό σου ακριβώς τη μορφή που είχες πριν. Για περισσότερες λεπτομέριες ρίξε μια ματιά σε αυτόν το γενικό οδηγό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=994651

Βέβαια ανάλογα με την rom που θα επιλέξεις η διαδικασία μπορεί να αλλάζει λίγο αλλά λογικά από εκεί που θα επιλέξεις να την κατεβάσεις θα έχει και τις αντίστοιχες οδηγίες .. Πάντως αν αυτό που θέλεις είναι αφού έχεις εγκαταστήσει την καινούρια rom να βρεις όλες τις εφαρμογές που είχες εγκαταστήσει,(κουμπωμένες στην καινούρια rom) έχω την αίσθηση ότι δε γίνεται. Αν κάποιος γνωρίζει ας με διαψεύσει γιατί δεν είμαι 100% σίγουρη :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια, σε καποιες ρομ πρεπει να κανεις install απο το xrecovery menu και οχι απλα backup restore, η απορια μου ειναι η εξης , οταν κανεις install , μετα για να ξαναγυρισεις αν χρειαστει στην εργοστασιακη ρομ, κανεισ απλα backup restore την εργοστασιακη ρομ, η χρειαζεται να κανεισ καποιο uninstall της custom rom?
Link to comment
Share on other sites

....Πάντως αν αυτό που θέλεις είναι αφού έχεις εγκαταστήσει την καινούρια rom να βρεις όλες τις εφαρμογές που είχες εγκαταστήσει,(κουμπωμένες στην καινούρια rom) έχω την αίσθηση ότι δε γίνεται. Αν κάποιος γνωρίζει ας με διαψεύσει γιατί δεν είμαι 100% σίγουρη :)

 

Την καλησπέρα μου..

Οι ένας τρόπος πριν βάλεις rom είναι να να κάνεις backup με file manager τις third party εφαρμογές στην κάρτα μνήμης.Και μετά μέσα στο φάκελο backups να τις ξανακάνεις εγκατάσταση.

Ο άλλος είναι με το titanium backup.

Το Titanium μπορεί να κάνει μαζικό backup τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους που έχεις δημιουργήσει μέχρι εκείνη τι στιγμή.

Π.χ. τα save ενός παιχνιδιού, τις σημειώσεις που έχεις σε μία εφαρμογή, έναν luncher και τους φακέλους που έχεις κάνει σε αυτόν.κτλ..

Αυτό είναι χρήσιμο όταν αλλάζεις roms διαφορετικής πλατφόρμας που χρειάζεται factory reset (full wipe).Επίσης όταν αναβαθμίσεις την rom που φοράς, την περνάς χωρίς factory reset διότι βασίζεται στην ίδια πλατφόρμα και έτσι, δεν χρειάζεται backup τίποτα διότι δεν διαγραφείς δεδομένα συστήματος.

Πως κάνεις titanium backup κρατώντας τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους αν αλλάζοντας rom διαφορετικής πλατφόρμας; λοιπόν:

Κατεβάζουμε την εφαρμογή από το μάρκετ δωρεάν.αν θέλουμε"αγοράζουμε" και την pro έκδοση(έχει κάποιες ευκολίες λειτουργίας) την ανοίγουμε, θα ζητήσει να κατεβάσει, η ίδια η εφαρμογή ένα αξιόπιστο busybox, κάντε το για να μην έχει κολλήματα η εφαρμογή.τώρα πατήστε το κάτω αριστερά πλήκτρο του κινητού, θα βγάλει ένα μενού, πατήστε butch.

Πάτε στην καρτέλα που λέει: backup εφαρμογών χρήστη εκτέλεση.βγείτε από την εφαρμογή και κάντε την backup στον file manager

Αφού περάσετε την rom, εγκατάσταση το titanium/butch και επαναφορά απόντων εφαρμογών και των δεδομένων τους.

Άντε και μεγιές:grin:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

παιδια, σε καποιες ρομ πρεπει να κανεις install απο το xrecovery menu και οχι απλα backup restore, η απορια μου ειναι η εξης , οταν κανεις install , μετα για να ξαναγυρισεις αν χρειαστει στην εργοστασιακη ρομ, κανεισ απλα backup restore την εργοστασιακη ρομ, η χρειαζεται να κανεισ καποιο uninstall της custom rom?

 

Ένα απλό restore απ το xrecovery αρκεί, το δοκίμασα ;)

 

Την καλησπέρα μου..

Οι ένας τρόπος πριν βάλεις rom είναι να να κάνεις backup με file manager τις third party εφαρμογές στην κάρτα μνήμης.Και μετά μέσα στο φάκελο backups να τις ξανακάνεις εγκατάσταση.

Ο άλλος είναι με το titanium backup.

Το Titanium μπορεί να κάνει μαζικό backup τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους που έχεις δημιουργήσει μέχρι εκείνη τι στιγμή.

Π.χ. τα save ενός παιχνιδιού, τις σημειώσεις που έχεις σε μία εφαρμογή, έναν luncher και τους φακέλους που έχεις κάνει σε αυτόν.κτλ..

Αυτό είναι χρήσιμο όταν αλλάζεις roms διαφορετικής πλατφόρμας που χρειάζεται factory reset (full wipe).Επίσης όταν αναβαθμίσεις την rom που φοράς, την περνάς χωρίς factory reset διότι βασίζεται στην ίδια πλατφόρμα και έτσι, δεν χρειάζεται backup τίποτα διότι δεν διαγραφείς δεδομένα συστήματος.

Πως κάνεις titanium backup κρατώντας τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους αν αλλάζοντας rom διαφορετικής πλατφόρμας; λοιπόν:

Κατεβάζουμε την εφαρμογή από το μάρκετ δωρεάν.αν θέλουμε"αγοράζουμε" και την pro έκδοση(έχει κάποιες ευκολίες λειτουργίας) την ανοίγουμε, θα ζητήσει να κατεβάσει, η ίδια η εφαρμογή ένα αξιόπιστο busybox, κάντε το για να μην έχει κολλήματα η εφαρμογή.τώρα πατήστε το κάτω αριστερά πλήκτρο του κινητού, θα βγάλει ένα μενού, πατήστε butch.

Πάτε στην καρτέλα που λέει: backup εφαρμογών χρήστη εκτέλεση.βγείτε από την εφαρμογή και κάντε την backup στον file manager

Αφού περάσετε την rom, εγκατάσταση το titanium/butch και επαναφορά απόντων εφαρμογών και των δεδομένων τους.

Άντε και μεγιές:grin:

 

Σε αυτό το σημείο οφείλω να σε ευχαριστήσω για τις γνώσεις σου που μας προσφέρεις απλόχερα και κάνουμε το x8 ακόμα καλύτερο απ ό,τι είναι :D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου..

Οι ένας τρόπος πριν βάλεις rom είναι να να κάνεις backup με file manager τις third party εφαρμογές στην κάρτα μνήμης.Και μετά μέσα στο φάκελο backups να τις ξανακάνεις εγκατάσταση.

Ο άλλος είναι με το titanium backup.

Το Titanium μπορεί να κάνει μαζικό backup τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους που έχεις δημιουργήσει μέχρι εκείνη τι στιγμή.

Π.χ. τα save ενός παιχνιδιού, τις σημειώσεις που έχεις σε μία εφαρμογή, έναν luncher και τους φακέλους που έχεις κάνει σε αυτόν.κτλ..

Αυτό είναι χρήσιμο όταν αλλάζεις roms διαφορετικής πλατφόρμας που χρειάζεται factory reset (full wipe).Επίσης όταν αναβαθμίσεις την rom που φοράς, την περνάς χωρίς factory reset διότι βασίζεται στην ίδια πλατφόρμα και έτσι, δεν χρειάζεται backup τίποτα διότι δεν διαγραφείς δεδομένα συστήματος.

Πως κάνεις titanium backup κρατώντας τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους αν αλλάζοντας rom διαφορετικής πλατφόρμας; λοιπόν:

Κατεβάζουμε την εφαρμογή από το μάρκετ δωρεάν.αν θέλουμε"αγοράζουμε" και την pro έκδοση(έχει κάποιες ευκολίες λειτουργίας) την ανοίγουμε, θα ζητήσει να κατεβάσει, η ίδια η εφαρμογή ένα αξιόπιστο busybox, κάντε το για να μην έχει κολλήματα η εφαρμογή.τώρα πατήστε το κάτω αριστερά πλήκτρο του κινητού, θα βγάλει ένα μενού, πατήστε butch.

Πάτε στην καρτέλα που λέει: backup εφαρμογών χρήστη εκτέλεση.βγείτε από την εφαρμογή και κάντε την backup στον file manager

Αφού περάσετε την rom, εγκατάσταση το titanium/butch και επαναφορά απόντων εφαρμογών και των δεδομένων τους.

Άντε και μεγιές:grin:

 

και εγω οφειλω ενα μεγαλω ευχαριστω και στν anna88_VS και στν superuser_78

 

....!!! οσο για το titanium το εχω απο την αρχη του ρουταρησματος της συσκευης μου και πραγματικα με εχει σωσει. . . . λογο δοκιμων για το πως θα χωρησω την καρτα (πειραματιζομουν) μου ηταν πραγματικα πολυ χρησιμο. . . . το σημειο αυτο δν πολυ καταλαβα ομως ''βγείτε από την εφαρμογή και κάντε την backup στον file manager

Αφού περάσετε την rom, εγκατάσταση το titanium/butch και επαναφορά απόντων εφαρμογών και των δεδομένων τους ''

 

καλα ανοιξε η αγορα εμεις που ειμαστε μολις 17 και δν εχουμε πιστωτικη καρτα μας εχουν γραμμενους. ... .!!!
Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

και εγω οφειλω ενα μεγαλω ευχαριστω και στν anna88_VS και στν superuser_78

 

....!!! οσο για το titanium το εχω απο την αρχη του ρουταρησματος της συσκευης μου και πραγματικα με εχει σωσει. . . . λογο δοκιμων για το πως θα χωρησω την καρτα (πειραματιζομουν) μου ηταν πραγματικα πολυ χρησιμο. . . . το σημειο αυτο δν πολυ καταλαβα ομως ''βγείτε από την εφαρμογή και κάντε την backup στον file manager

Αφού περάσετε την rom, εγκατάσταση το titanium/butch και επαναφορά απόντων εφαρμογών και των δεδομένων τους ''

 

το titanium εννοώ.για μα μην χρειαστεί να το ξανακατεβάσεις.Γιατί η νέα rom

μπορεί να μην το έχει σαν default εφαρμογή..

Τίποτα φίλοι μου..ευχαρίστηση μου..

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να βάλω τη Srom-2.2.1Froyo-v1 αλλά έλεγε md5 dismatch γιατί το βγάλε αυτό;;

Όταν πέρασα τη rom που έχω τώρα απλά έκανα μέσω xrecovery-->restore χωρίς να κάνω factory reset,πειράζει;;Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να βάλω τη Srom-2.2.1Froyo-v1 αλλά έλεγε md5 dismatch γιατί το βγάλε αυτό;;

Όταν πέρασα τη rom που έχω τώρα απλά έκανα μέσω xrecovery-->restore χωρίς να κάνω factory reset,πειράζει;;Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα!

 

Ποια rom φοράς;

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom φοράς;

floyo 2.2 έχω βάλει

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Την πλήρη ονομασία

Updated 8-May-2011:

CM7.0.2 (2.3.4) v.65 HACKDROID

Download : cm7-65

Bugs: Camera (disabled),USBmount (Vold)

Comes with pinch2zoom and mddi fix modules installed (thanks doixanh)

VOLD patch

 

Updated 06-May-2011

2.2.1 CM Floyo v0.20

Download : Floyo v0.20

Working : Everything!

Fixes : cummulative fixes up to 5th may 2011 (everything you need)

Very fast and generic-looking rom.

If you are updating X8 for your gf/friend/etc install this, they will be happy and won't bug you much..

if upgrading from older floyo or other cm6 rom, wipe cache(!), but u can keep old data partition.

update: latest google apps(market,maps,talk..), brightness fix, keymap fix.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Updated 06-May-2011

2.2.1 CM Floyo v0.20

Download : Floyo v0.20

Working : Everything!

Fixes : cummulative fixes up to 5th may 2011 (everything you need)

Very fast and generic-looking rom.

If you are updating X8 for your gf/friend/etc install this, they will be happy and won't bug you much..

if upgrading from older floyo or other cm6 rom, wipe cache(!), but u can keep old data partition.

update: latest google apps(market,maps,talk..), brightness fix, keymap fix.

 

Την srom πριν το reboot, την έκανες full wipe;

Link to comment
Share on other sites

Updated 06-May-2011

2.2.1 CM Floyo v0.20

Download : Floyo v0.20

Working : Everything!

Fixes : cummulative fixes up to 5th may 2011 (everything you need)

Very fast and generic-looking rom.

If you are updating X8 for your gf/friend/etc install this, they will be happy and won't bug you much..

if upgrading from older floyo or other cm6 rom, wipe cache(!), but u can keep old data partition.

update: latest google apps(market,maps,talk..), brightness fix, keymap fix.

 

Την srom πριν το reboot, την έκανες full wipe;

Όχι τίποτα δεν έκανα:wacko:

Edited by zxr

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα δεν έκανα:wacko:

 

Εμμ, γι αυτό δεν σου την έτρεξε φίλε μου.την έχω δοκιμάσει αυτή που έχεις αλλά η srom είναι πιο γρήγορη και πιο smooth.αν είναι να την δοκιμάσεις, περίμενε σε λίγο θα ανέβει η v3..

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Εμμ, γι αυτό δεν σου την έτρεξε φίλε μου.την έχω δοκιμάσει αυτή που έχεις αλλά η srom είναι πιο γρήγορη και πιο smooth.αν είναι να την δοκιμάσεις, περίμενε σε λίγο θα ανέβει η v3..

Ωραία περιμένω τότε!

Πότε θα ανέβει;

Αν κάνω factory reset το xrecovery θα υπάρχει;;;Θα μπορώ να κάνω restores για να το επαναφέρω όπως το έιχα;;

Στη πρώτη προσπάθεια που έκανα για rom και δε λειτούργησε μπήκα στο xrecovery αλλά δεν έκανε restores και αναγκάστηκα να κάνω ενημέρωση μέσω pc companion

Edited by zxr

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ωραία περιμένω τότε!

Πότε θα ανέβει;

Αν κάνω factory reset το xrecovery θα υπάρχει;;;Θα μπορώ να κάνω restores για να το επαναφέρω όπως το έιχα;;

Στη πρώτη προσπάθεια που έκανα για rom και δε λειτούργησε μπήκα στο xrecovery αλλά δεν έκανε restores και αναγκάστηκα να κάνω ενημέρωση μέσω pc companion

 

Μέχρι και επιλογή να κάνεις reboot και να μπαίνει μόνη της στο xrecovery.δεν χρειαζόταν υπάρχει τρόπος..

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Εμμ, γι αυτό δεν σου την έτρεξε φίλε μου.την έχω δοκιμάσει αυτή που έχεις αλλά η srom είναι πιο γρήγορη και πιο smooth.αν είναι να την δοκιμάσεις, περίμενε σε λίγο θα ανέβει η v3..

 

εχεις καμια σχεση με τους δημιουργους της Srom?

 

(πω..πω..παρα ειναι σε beta μορφη το myphone)

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι δν βαζετε κανενα βιντεο για το πως βαζουμε rooms και πως επαναφερουμε τις εφαρμογες μας στην καινουρια room. . . . πιστευω ετσι θα ληθουν ολες οι αποριες και δεν θα υπαρξουν λαθοι στην ολη διαδικασια. . . . . !!!! ετσι κατα τη γνωμη μου δν θα χριαστει ξανα να αναφερετε τα ιδια και τα ιδια πραγματα απλως θα τρεχει ο ενδιαφερομενος για πληροφοριες στο βιντεο.......( μια ιδεα εριξα :):))
Link to comment
Share on other sites

Εμμ, γι αυτό δεν σου την έτρεξε φίλε μου.την έχω δοκιμάσει αυτή που έχεις αλλά η srom είναι πιο γρήγορη και πιο smooth.αν είναι να την δοκιμάσεις, περίμενε σε λίγο θα ανέβει η v3..

 

και γω την v3 περιμενω !! :D

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει μεγαλυτερη καρτα και την εχω χωρισει σε δυο μερη, τωρα το μονο που κανω ειναι να αντιγραψω απο την παλια στην καινουρια? η επρεπε να το κανω αυτο πριν την κανω 2 partitions?
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει μεγαλυτερη καρτα και την εχω χωρισει σε δυο μερη, τωρα το μονο που κανω ειναι να αντιγραψω απο την παλια στην καινουρια? η επρεπε να το κανω αυτο πριν την κανω 2 partitions?

 

Partition κάνουμε την κάρτα,όταν στην 2.1 θέλουμε να βάλουμε app2sd ή link2sd μόνοι μας

και να μεταφέρουμε τις εφαρμογές να εγκαθίστανται εκεί.Αν βάλουμε 2.2 rom δεν χρειάζεται, είναι native.Από ότι ξέρω αν βάλεις 2.2 και έχεις την κάρτα partition,θα σου βγάζει προβλήματα..εκτός αν θες τώρα στην 2.1 να βάλεις κάποια από τις παραπάνω εφαρμογές που ανέφερα

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Partition κάνουμε την κάρτα,όταν στην 2.1 θέλουμε να βάλουμε app2sd ή link2sd μόνοι μας

και να μεταφέρουμε τις εφαρμογές να εγκαθίστανται εκεί.Αν βάλουμε 2.2 rom δεν χρειάζεται είναι native.Από ότι ξέρω αν βάλεις 2.2 και έχεις την κάρτα partition,θα σου μη βγάζει προβλήματα..εκτός αν θες τώρα στην 2.1 να βάλεις κάποια από τις παραπάνω εφαρμογές που ανέφερα

 

ναι στην 2.1 θελω προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...