Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Download "applanet" apk

.

 

Θα συμβούλευα να μην κατεβάσει το applanet μιας και πρόκειται για εφαρμογή που μπορεί να προξενήσει προβλήματα

http://www.droidxforums.com/forum/droid-x-general-discussion/11265-do-not-use-app-applanet.html

http://androidforums.com/android-applications/251707-applanet.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα συμβούλευα να μην κατεβάσει το applanet μιας και πρόκειται για εφαρμογή που μπορεί να προξενήσει προβλήματα

http://www.droidxforums.com/forum/droid-x-general-discussion/11265-do-not-use-app-applanet.html

http://androidforums.com/android-applications/251707-applanet.html

 

μμμ, οντως , κατι παιζει με την εφαρμογη αυτη , δεν θα ηθελα να θεσω τη συσκευη ή τι αλλο δεν ξερω σε κινδυνο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω το applanet εδώ και μία βδομάδα,για την ώρα μόνο κολλήματα τρώει όταν είμαι στο applanet(μη αναμενόμενη κτλ κτλ)

Να σας πω και εγώ δε το πολυεμπιστέυομαι

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Πως γινεται στην αρχικη επιφανεια του Χ8 που βαζω μια δικη μου φωτογραφια για ταπετσαρια να μην κουνιεται δεξια-αριστερα μαζι με τα widgets????Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος για την ερώτηση, αλλά τέσπα... Μπορείτε να μου πείτε με βάση την εμπειρία σας, ποιο προγράμματα μπορώ να απεγκαταστήσω με ασφάλεια μετα το rootάρισμα της συσκευής? Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν υπάρχει τρόπος για multitouch στο x8. Κ αν υπάρχει αν μπορώ να ακολουθήσω κάποιον οδηγό. Ευχαριστώ προκαταβολικά :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

 

πηρε το κινητο η γυναικα μου πριν απο καμια 10αρια μερες... της αρεσε πολυ εξωτερικα...

 

το προβλημα ειναι οτι κολλαει συνεχεια... δεν μπορει να απαντησει σε κλησεις, δεν μπορει να συρει την μπαρα να ξεκλειδωσει το τηλεφωνο...

 

και γενικα βρισκεται λιγο πριν το πεταξει απο τον τριτο... ειναι και εγκυος και δεν μπορει να εκνευριζεται...

 

εχετε καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει???

 

thanx in advance...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν υπάρχει τρόπος για multitouch στο x8. Κ αν υπάρχει αν μπορώ να ακολουθήσω κάποιον οδηγό. Ευχαριστώ προκαταβολικά :rolleyes:

 

Multitouch όχι. dualtouch ναι...

Xda/ xperia x8 android development..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μερικές απορίες που μου δημιουργήθηκαν μετά από κάποιες εφαρμογές που έβαλα.

Καταρχάς στο Ρυθμίσεις>Τοποθεσία και Ασφάλεια>Η τοποθεσία μου τι επιλέγουμε και γιατί? Ειδικά η επιλογή χρήση δορυφόρων gps πως με χρεώνει αν είναι επιλεγμένη? Αν έχω βάλει κάποιο gps πρόγραμμα με χάρτες χρεώνομαι? Θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το gps χωρίς internet?

 

Τα διάφορα widget καιρού τι χρειάζεται να έχω ενεργοποιημένο για να ενημερώνονται όταν αλλάζω πόλη?

Επίσης οι εφαρμογές για sport cardiotrainer, edmondo κτλ πως θα καταγράφουν τη διαδρομή μου όταν πχ κάνω ποδήλατο? Πρέπει να έχω offline gps ή πρέπει να έχω internet?

Είμαι λίγο άσχετος στα περι gps...:O

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μερικές απορίες που μου δημιουργήθηκαν μετά από κάποιες εφαρμογές που έβαλα.

Καταρχάς στο Ρυθμίσεις>Τοποθεσία και Ασφάλεια>Η τοποθεσία μου τι επιλέγουμε και γιατί? Ειδικά η επιλογή χρήση δορυφόρων gps πως με χρεώνει αν είναι επιλεγμένη? Αν έχω βάλει κάποιο gps πρόγραμμα με χάρτες χρεώνομαι? Θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το gps χωρίς internet?

 

Τα διάφορα widget καιρού τι χρειάζεται να έχω ενεργοποιημένο για να ενημερώνονται όταν αλλάζω πόλη?

Επίσης οι εφαρμογές για sport cardiotrainer, edmondo κτλ πως θα καταγράφουν τη διαδρομή μου όταν πχ κάνω ποδήλατο? Πρέπει να έχω offline gps ή πρέπει να έχω internet?

Είμαι λίγο άσχετος στα περι gps...:O

Για τα widget πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο τη κίνηση δεδομένων,για τα υπόλοιπα πρέπει να έχεις ενεργά τα gps και τη κίνηση δεδομένων

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Θα ηθελα αν ξερετε να μου πειτε μια εφαρμογη για τον καιρο , αλλα να ειναι οσο τον δυνατον ακριβεστερη και καλοσχεδιασμενη :)

 

και επισης μια εφαρμογη , που να δειχνει ποσο % ειναι φορτισμενη/αποφορτισμενη η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το dualtouch ??????

 

Δες στο youtube

 

Καλησπέρα !! Θα ηθελα αν ξερετε να μου πειτε μια εφαρμογη για τον καιρο , αλλα να ειναι οσο τον δυνατον ακριβεστερη και καλοσχεδιασμενη :)

 

και επισης μια εφαρμογη , που να δειχνει ποσο % ειναι φορτισμενη/αποφορτισμενη η μπαταρια

 

Animated weather, go weather, weather bug

δοκίμασε τα και διάλεξε..

battery widget

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Animated weather, go weather, weather bug

δοκίμασε τα και διάλεξε..

battery widget

 

ευχαριστω!! διαλεξα το go weather :)

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Animated weather, go weather, weather bug

δοκίμασε τα και διάλεξε..

battery widget[/quote

 

ευχαριστω!! διαλεξα το go weather :)

 

Τίποτα!

Επίσης σου προτείνω:

TuneIn radio: για ραδιόφωνο μέσο internet

Tube mate:κατεβάζει video από youtube.30mb σε 2 λεπτά και στην ανάλυση που θες

Quick translate: μεταφραστής όλων των γλωσσών

Real player: ο κλασικός Real

Shazam: σου βρίσκει ότι κομμάτι ακούσει.έχει και ωραίο widget

Music Box Pro: Το πιο ενημερωμένο για κατέβασμα μουσικής στο κινητό σου

Ringdroid: να ψαλιδίζεις οποιοδήποτε τραγούδι πανεύκολα και να το κάνεις ringtone

Note everything: για κάθε είδους σημείωση.μα για κάθε..

Link to comment
Share on other sites

Multitouch όχι. dualtouch ναι...

Xda/ xperia x8 android development..

 

Όντως έχει ορισμένα πράγματα στους Xda, όμως που μπορούμε να βρούμε έναν καλό οδηγό για εγκατάσταση του dual touch..;

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει ορισμένα πράγματα στους Xda, όμως που μπορούμε να βρούμε έναν καλό οδηγό για εγκατάσταση του dual touch..;

 

Πρέπει να είσαι root και να βάλεις το xrecovery

Για την 2.1 που προφανώς έχεις..

Link to comment
Share on other sites

ειδα βιντεο στο youtube και ωφειλω να πω οτι παλλι δν πολυ καταλαβα ακριβως τη κανει. . . .
. . . . για να το τρεξω αυτο θα πρεπει να εχω android 2.2 και ανω ??? αν και σκεφτομαι να περασω custom rooms το μονο που με κραταει να μην το κανω ειναι οτι δν ειναι ολοκληρομενες και εχουν μερικα προβληματα. . ..!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, είμαι κ γω ευτυχής κάτοχος του Χ8 μολις μετα το πάσχα!!

 

Του έκανα Rooting την προηγουμενη εβδομαδα και μπορώ να πω πως νιώθω λες και πήρα αλλο τηλέφωνο!!

 

Εχω αυτην την Rom αυτη την στιγμη πάνω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1036335

Και είναι κατα πολυ γρηγοροτερη απο την Stock 2.1 (χάρη στο Jkit) και μου κραταει 2 μερες στην κυριολεξια με αρκετο λιωσιμο (τηλεφωνα, sms, wi-fi, apps) , τρεχει πολυ καλυτερα εφαρμογες/παιχνιδια, ακομη και στο wi-fi του σπιτιου μου συνδεεται ταχυτατα!! Σε 4sec σε σχεση με τα 10sec που εκανε με την stock..

Το κυριοτερο ειναι οτι διατηρηθηκαν τα Ελληνικα πληκτρολογια και η γλωσσα (ο μονος φοβος που ειχα) αλλα και το οτι ειναι το ιδιο αν οχι πιο σταθερο απ την "μαμισια" εκδοση.

 

Γενικοτερα, περιμενα απ την Sony Ericsson να αναβαθμιζε καποια στιγμη το τηλεφωνο αλλα αφου ειδα πως εδω το Χ10 που χει πιο "βαρβατο" hardware το χουν παρατημενο για καποια στιγμη να αναβαθμιστει ειπα να κανω μονος μου κινηση και δε το μετανιωσα καθολου..

 

Όσοι όμως θέλουν το "κατι παραπανω" απ το τηλεφωνο τους, θα τους προτεινα ανεπιφυλακτα να το καναν και για να μπουν λιγο παραπανω στον κοσμο του Android αλλα και να μην τους αρεσει οποια Rom και να εγκαταστησουν, μέσω του xRecovery οποιαδηποτε στιγμη θελουν μπορουν να γυρισουν στην Stock χωρις να χουν χασει απολυτως τιποτα!!

 

Ο οδηγος που ακολουθησα κατα γραμμα ειναι αυτος: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1046605

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

 

πηρε το κινητο η γυναικα μου πριν απο καμια 10αρια μερες... της αρεσε πολυ εξωτερικα...

 

το προβλημα ειναι οτι κολλαει συνεχεια... δεν μπορει να απαντησει σε κλησεις, δεν μπορει να συρει την μπαρα να ξεκλειδωσει το τηλεφωνο...

 

και γενικα βρισκεται λιγο πριν το πεταξει απο τον τριτο... ειναι και εγκυος και δεν μπορει να εκνευριζεται...

 

εχετε καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει???

 

thanx in advance...

 

κάν'το μια αναβάθμιση με SEUS και λογικά θα στρώσει...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι root και να βάλεις το xrecovery

Για την 2.1 που προφανώς έχεις..

 

Ναι το ξέρω, έχω και το xrecovery και root.. Απλώς δε μου φάνηκαν πολύ ευκολονόητα όσα είσα στους xda developers. Δεν πειράζει θα βγάλω άκρη ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Εχω αυτην την Rom αυτη την στιγμη πάνω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1036335

Και είναι κατα πολυ γρηγοροτερη απο την Stock 2.1 (χάρη στο Jkit) και μου κραταει 2 μερες στην κυριολεξια με αρκετο λιωσιμο (τηλεφωνα, sms, wi-fi, apps) , τρεχει πολυ καλυτερα εφαρμογες/παιχνιδια, ακομη και στο wi-fi του σπιτιου μου συνδεεται ταχυτατα!! Σε 4sec σε σχεση με τα 10sec που εκανε με την stock..

Το κυριοτερο ειναι οτι διατηρηθηκαν τα Ελληνικα πληκτρολογια και η γλωσσα (ο μονος φοβος που ειχα) αλλα και το οτι ειναι το ιδιο αν οχι πιο σταθερο απ την "μαμισια" εκδοση.

 

Εγώ έβαλα αυτή την έκδοση

Updated 06-May-2011

2.2.1 CM Floyo v0.20

Download : Floyo v0.20

και μπορώ να πω ότι έχω δει και εγώ διαφορά στη μπαταρία!Ένα ολόκληρο Σ/Κ με λίγο απ'όλα όσο αφορά τη χρήση και το φόρτισα σήμερα το πρωί!!

Καλή κίνηση έκανες μπράβο!!!!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα αυτή την έκδοση

Updated 06-May-2011

2.2.1 CM Floyo v0.20

Download : Floyo v0.20

και μπορώ να πω ότι έχω δει και εγώ διαφορά στη μπαταρία!Ένα ολόκληρο Σ/Κ με λίγο απ'όλα όσο αφορά τη χρήση και το φόρτισα σήμερα το πρωί!!

Καλή κίνηση έκανες μπράβο!!!!!

 

Καλησπέρα παίδες, είμαι κ γω ευτυχής κάτοχος του Χ8 μολις μετα το πάσχα!!

 

Του έκανα Rooting την προηγουμενη εβδομαδα και μπορώ να πω πως νιώθω λες και πήρα αλλο τηλέφωνο!!

 

Εχω αυτην την Rom αυτη την στιγμη πάνω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1036335

Και είναι κατα πολυ γρηγοροτερη απο την Stock 2.1 (χάρη στο Jkit) και μου κραταει 2 μερες στην κυριολεξια με αρκετο λιωσιμο (τηλεφωνα, sms, wi-fi, apps) , τρεχει πολυ καλυτερα εφαρμογες/παιχνιδια, ακομη και στο wi-fi του σπιτιου μου συνδεεται ταχυτατα!! Σε 4sec σε σχεση με τα 10sec που εκανε με την stock..

Το κυριοτερο ειναι οτι διατηρηθηκαν τα Ελληνικα πληκτρολογια και η γλωσσα (ο μονος φοβος που ειχα) αλλα και το οτι ειναι το ιδιο αν οχι πιο σταθερο απ την "μαμισια" εκδοση.

 

Γενικοτερα, περιμενα απ την Sony Ericsson να αναβαθμιζε καποια στιγμη το τηλεφωνο αλλα αφου ειδα πως εδω το Χ10 που χει πιο "βαρβατο" hardware το χουν παρατημενο για καποια στιγμη να αναβαθμιστει ειπα να κανω μονος μου κινηση και δε το μετανιωσα καθολου..

 

Όσοι όμως θέλουν το "κατι παραπανω" απ το τηλεφωνο τους, θα τους προτεινα ανεπιφυλακτα να το καναν και για να μπουν λιγο παραπανω στον κοσμο του Android αλλα και να μην τους αρεσει οποια Rom και να εγκαταστησουν, μέσω του xRecovery οποιαδηποτε στιγμη θελουν μπορουν να γυρισουν στην Stock χωρις να χουν χασει απολυτως τιποτα!!

 

Ο οδηγος που ακολουθησα κατα γραμμα ειναι αυτος: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1046605

 

το led ειδοποιησης αναβει κανονικα σε αναπαντητες/μηνυματα/email ;

μηνυμα με 160 χαρακτηρες, χωρις χρηση αλλου προγραμματος, γινεται ;

mms δουλευουν κανονικα ; (αποστολη/ληψη)

η floyo 0.20 ειναι με sense ή aosp ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...