Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά τη χθεσινή αποτυχία να περάσω froyo 2.2 έπρεπε να κάνω αναβάθμιση για να επανέλθει στη φυσιολογικά το κινητό.

Ερώτηση Ν1:Δοκίμασα και από το xrecovery να κάνω restore αλλά δε λειτούργησε γιατί;;;;

Ερώτηση Ν2:Γιατί κάθε φορά που κάνω update οι εφαρμογές δε μου είναι ήδη εγκατεστημένες και είναι σνησμένες και πρέπει να κάνω backup να τα επαναφέρω και με πάει στο market για να τις κατεβάσω;

Ερώτηση Ν3: Εδώ ποια εφαρμογή προτείνεται να βάλω;

Λογικά αν περάσω κάποια έκδοση από αυτές οι εφαρμογές που είχα δε θα υπάρχουν;

Το floyo που γράφει ένας φίλος τι είναι;

Ερώτηση Ν4:Αν βάλω κάποια από αυτές τις εκδόσεις μετά πως κάνω update;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

greeklish

 

Καλώς ήρθες κατ'αρχήν και μη γράφεις greeklish(φιλικά panda):D

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι να είχες αφήσει ανοιχτό από πιο πριν τη κίνηση δεδομένων(3G ή gprs)και να τρέχε κάποια εφαρμογή και να σε χρέωνε.

Το λέω αυτό γιατί προχθές είχα αφήσει επιτήδες ανοιχτή τη κίνηση δεδομένων και από 2€ που είχα μέσα σε 10λεπτά με πήγε στα 1,70€.

το μόνο που έχεις να κάνεις όταν δεν έχεις δουλειά με ιντερνετ είναι να πηγαίνεις

Ρυθμίσεις--->Ασύρματα και δίκτυα--->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας--->και να μην έχεις κλικαρισμένο τη κίνηση δεδομένων.

Ένας φίλος τη πάτησε έτσι και είχε αφήσει ανοιχτό το ίντερνετ και του ήρθε να πληρώσει 500€

Edited by zxr

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.. το εκανα!

οταν στα δικτυα κινητης τηλεφωνιας στην λειτουργια δικτυου πατησω μονο gsm τοτε δεν λειτουργει το 3g σωστα?

(μπορει να φαινονται χαζες οι ερωτησεις,σορρυ...αλλα μια μικρη βοηθεια την θελω!)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.. το εκανα!

οταν στα δικτυα κινητης τηλεφωνιας στην λειτουργια δικτυου πατησω μονο gsm τοτε δεν λειτουργει το 3g σωστα?

(μπορει να φαινονται χαζες οι ερωτησεις,σορρυ...αλλα μια μικρη βοηθεια την θελω!)

 

Ότι θες εδώ είναι όλα τα παιδιά που ξέρουν και παραπάνω από μένα!

Νομίζω δε λειτουργεί,εγώ το έχω και στις gsm/3g όπως ήταν από τη μάνα του

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα τιν αναβαθμιση σε 2.1 και πηγα να βαλω το creatouch δεν υπηρχε στο market...το βρικα στο play now αλλα ηπυρχε διαθεσιμη εκδοση μονο για Χ10 και για mini....υπαρχει κατι που μπορω να κανω ωστε να το ξανα αποκτισω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα τιν αναβαθμιση σε 2.1 και πηγα να βαλω το creatouch δεν υπηρχε στο market...το βρικα στο play now αλλα ηπυρχε διαθεσιμη εκδοση μονο για Χ10 και για mini....υπαρχει κατι που μπορω να κανω ωστε να το ξανα αποκτισω?

Αυτό το είχες και από πριν;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ! υπαρχει περιπτωση να δωσουν απο τη sony android 2.2 αυτη τη τη χρονια που διανυουμε για το χ8 ? ή θα μεινουμε στο 2,1 .....?
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανό φίλε μου. Έχουν αρχίσει και σοβαρεύουν τα πράγματα στην SE οπότε δεν το αποκλείω. Για τα Χ10 αν δεν κάνω λάθος το έχουν ήδη ανακοινώσει οπότε δεν αποκλείεται και για το Χ8.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανό φίλε μου. Έχουν αρχίσει και σοβαρεύουν τα πράγματα στην SE οπότε δεν το αποκλείω. Για τα Χ10 αν δεν κάνω λάθος το έχουν ήδη ανακοινώσει οπότε δεν αποκλείεται και για το Χ8.

 

Τα χ10 νομίζω θα πάρουν 2,3 και όχι 2,2. Για το χ8 δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος...

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ σωστά. Ευχαριστώ για την επισήμανση και την διασαφήνηση του προηγούμενου post μου. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! ξαναγραφω ερωτηση μου και ευχαριστω οσο ιαπαντησουν( ως τωρα εχω διαβασει ως την 71 σελιδα ολα οσα γραφετε κα ιευχαριτουμε πολυ που αλληλοβοηθιομαστε ως...τωρα εδω! ειστε ολοι φοβεροι! )

 

1) ενα παιδι μου ειχε πει "καλυτερα κανε την αναβαθμιση σε 2,1 μετα τη πρωτη φορτιση (μεσω pc companion την εκανε απο το pc) ωστε να μη σβηστουν οι εφαρμογες σου κτλπ και τα ξαναπερνας - backup δε χρειαζεσαι " μετα την αναβαθμιση θα σου λεει "2,1 -update 1 2,1,1,A,0,6

 

ΤΕΛΙΚΑ καλυτερα να κανω backup πρωτα και μετα αναβαθμιση (ωστε οοοοποτε θελω κανω restore) ή όχι ?

 

εχω μπερδευτει σε αυτο το θεματακι..... αν ναι,απο το μενου κτλπ που παμε -πως- για να κανουμε backup ? και που αποθηκευετε αυτο? (αφου θα κανουμε αναβαθμιση μετα δε θα σβηστει? αρα που παει ? στη εξωτερικη sd? ή στο pc μεσω του pc companion? μαλλον μεσω pc companion λογικα ε?)

 

2) αυτη η καρτα sd 2GB που δινουν μαζι με το κινητο ειναι τελειως αδεια? (αν ναι, καλο θαναι να την αλλαξω αμεσσα με μια μεγαλυτερη ή δεν επηρεαζεται με την αναβαθμιση σε 2,1 οποτε να την αφησω πανω στο κινητο κανονικα ...)

 

ευχαριστω (το κινητο θα το παρω συντομα -μονο ελπιζω να το βρω σε μαυρο χρωμα....) αχ αυτο το καπακι,,,,τοσα εχω διαβασει που τριζει-χαλαρωνει που λετε κτλπ (αυτο με ψιλοαγχωνει μα τοσο χαλια ειναι? κακο αυτο! χαρτακια και βλακειες να βαζουμε.... )

ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ να αναβαθμιζετε απο τη- se κανονικα δηλαδη - καποια στιγμη φετος σε 2,2 το χ8 !

 

ΠΑΩ να συνεχισω " το διαβασμα" απ οεκει που ειχα μεινει...στ ησελιδα 72 (ουφ μεχρι να φτσω εδω στη 128 εχω πολυ ακομα! )

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Papig

Σου εξήγησα γιατί προτεινα να κάνεις κατευθείαν την αναβάθμιση σε 2,1 αν το κινητό όπως το αγοράσεις έχει 1,6.

Αφού δε θα έχεις περάσει επαφές και εφαρμογές δε θα χρειάζεται να κάνεις και back up. Πόσο πιο απλά να στο πω? Αν έρθει με 1,6 κάνε την αναβάθμιση και μετά πέρνα τα πάντα (επαφές, εφαρμογές κτλ) και είσαι άνετος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ σωστά. Ευχαριστώ για την επισήμανση και την διασαφήνηση του προηγούμενου post μου. :)

Δηλαδή εμείς με το x8 θα μείνουμε στην απ'έξω;;;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα επίσημο ακόμα. Αλλά γιατί στενοχωριέσαι; Λύσεις υπάρχουν!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα επίσημο ακόμα. Αλλά γιατί στενοχωριέσαι; Λύσεις υπάρχουν!

Στεναχωριέμαι γιατί φοβάμαι μήπως τη ξαναπατήσω και είμαι σε δίλλημα τι να βάλω!!!!!

Επίσης αγχώνομαι γιατί δε ξέρω αν θα υπάρχουν οι εφαρμογές που έχω!!!!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω λιγο!!! θελω να rootaro και το κινιτο του φιλου μου!!! το κανω ακρηβως οπως εκανα και το δικο μου το Χ8 η θελει διαφορετικα????
Link to comment
Share on other sites

Στεναχωριέμαι γιατί φοβάμαι μήπως τη ξαναπατήσω και είμαι σε δίλλημα τι να βάλω!!!!!

Επίσης αγχώνομαι γιατί δε ξέρω αν θα υπάρχουν οι εφαρμογές που έχω!!!!!

 

Ότι και να βάλεις από την 2.1 και πάνω μια χαρά θα είναι. Κατά 99% θα υπάρχουν οι εφαρμογές.

 

παιδια να σας ρωτησω λιγο!!! θελω να rootaro και το κινιτο του φιλου μου!!! το κανω ακρηβως οπως εκανα και το δικο μου το Χ8 η θελει διαφορετικα????

 

Όπως και με το δικό σου. Γιατί να έχει διαφορά;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να με στειλεις λιγο τον οδηγο για το root για να κατεβασω το programm. . . δν το βρησκω.!!!

Εγώ εκανα root από το youtube

Από δω θα βρεις οδηγίεςοι οποίες είναι κατατοπιστικές!

Υ.Γ Αν ενοχλεί το βίντεο για κάποιο λόγο σβήστε το

 

Φίλε zxr ξεκινάω αναβάθμιση!!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Απεκτησα χθες το X8 και μπορώ να πω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος!

Γνωρίζω ότι για να απεγκαταστήση τις εφαρμογές που έρχονται με το κινητό πρέπει να κάνω root. Αυτή την στιγμή δεν έχω κανένα πρόβλημα με την μνήμη οπότε δεν με ενδιαφέρει προς το παρόν και το ρουτάρισμα. Υπάρχει όμως κάποιο πρόγραμμα ώστε να ¨κρύψω¨ τα άχρηστα για μένα ειικονίδια, χωρίς όμως να πρέπει να αλλάξω Launcher??Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Απεκτησα χθες το X8 και μπορώ να πω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος!

Γνωρίζω ότι για να απεγκαταστήση τις εφαρμογές που έρχονται με το κινητό πρέπει να κάνω root. Αυτή την στιγμή δεν έχω κανένα πρόβλημα με την μνήμη οπότε δεν με ενδιαφέρει προς το παρόν και το ρουτάρισμα. Υπάρχει όμως κάποιο πρόγραμμα ώστε να ¨κρύψω¨ τα άχρηστα για μένα ειικονίδια, χωρίς όμως να πρέπει να αλλάξω Launcher??Ευχαριστώ!

Απ'όσο γνωρίζω, στη μητρική version όχι πέρα από τις beta εκδόσεις και αυτες που έχεις εγκαταστήσει εσυ.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο γνωρίζω, στη μητρική version όχι πέρα από τις beta εκδόσεις και αυτες που έχεις εγκαταστήσει εσυ.

 

thanks για την απάντηση! αν εννοείς ότι δεν γινεται στην μητρική, το ξέρω! Απλα ρωτάω αν υπάρχει κάποιο application το οποίο όμως να μην είναι launcher....

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΛΟΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΑ

X10 MINI PRO - X10 MINI -X8

---

ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΟ Χ8 ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΘΟΝΗ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΘΥΣΙΑΣΕΙΣ ΤΙΝ 5ΑΡΑ ΚΑΜΕΡΑ ΤΟΥ Χ10 ΜΙΝΙ /ΠΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΛΑΣ (ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΣΤΟ ΠΡΟ) ΓΙΑ ΤΟ Χ8 ???

ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν η vodafone έχει το x8 σε μαύρο χρώμα γιατί την δευτέρα θα πάρω την επιδότηση... Αλλιώς μπορώ να το πάρω από το πλαίσιο με την επιδότηση της vodafone που το έχει σε μαύρο η όχι; Γιατί κάπου διάβασα ότι μπορείς να το πάρεις από το πλαίσιο με επιδότηση της vodafone ισχύει κάτι τέτοιο η κάνω όνειρα;
Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εδω ειμαι παλι!

οπως ειπα και χτες βραδυ διαβασα πολυ προσεκτικα ολες τις σελιδες εδω που λετε για το χ8....και τις 129 μια προς μια! ομως επειδη δε το εχω στα χερια μου ακομα το χ8(θα το παρω σε 2 εβδομαδες) εχω φτιαξει 17 γρηγορες ερωτησουλες να μου απαντησετε σιγα σιγα...( θα προσπαθησω να ειναι ερωτησεις καλες ωστε να βοηθουν και αλλοι εκτος απο μενα!!!) ΞΕΚΙΝΑΩ:-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(καταρχας να πω οτι θα εχω sim απο cosmote whats'up(καρτοκινητου) - router απο σταθερο pc τo ασυρματο wi-fi "thomson gt 585 v7" forthnet)

ΟΛΕΣ οι ερωτησεις μου αφορουν με εκδοση android 2.1 που θα βαλω ή θα εχουν ηδη μεσα οταν το παρω

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1) το θελω σε μαυρο χρωμα το χ8 -επισημα τωρα τωρα το φερνει η sony hellas? το ειδα σε site γνωστου καταστηματος 176 € να προχωρησω στη αγορα του οκ? το κουτι πρεπει να γραφει πχ απεξω τι ? πχ"si 1242-7360.2" ? πως θα ξερω αν θα ειναι απο τη se? και δε θα "εχω προβλημα" μετα..

2) το εχει κανεις το χ8 οπως προωειπα με το thomson gt 585v7 ? εγω τωρα για τα ασυρματα κτλπ ειναι στο wpk2 κτλπ θελει αλλαγη σε κατι τελικα? ή δοκιμαζοντας και εγω θα το διαπιστωσω αν θα με πεταει....(πως φαινεται η πειρα των 129 σελιδων...)

3) παιζει ρολο αν θα ειναι ο κωδικος του ρουτερ μου για ασυρματη επικοινωνια ανω των 8 χαρακτηρων? (αν δε θα με βαζει.....) σε καναλι 11 θα το εχω τελικα?

4) σε συνδυασμο με το whats'up ποια ειναι η καλυτερη προσφορα πακετου ως ανα ωρα και ΜΒ? καπου ειδα και για 5€ 500ΜΒ ... ?( ισχυει για καρτονουμερα αυτο? θα παω σε oteshop?)

5) τι εννουμε αν η συσκευη ειναι "branded" - "unbranded" ? (εχει σχεση με το παροχο?)

6)οι εφαρμογες που θα κατεβαζουμε αν ειναι trial 30 ημερων μετα αγοραζονται μεσω χρεωστικης πχ μας δινονται οδηγιες απο εκει? ( ή με καποιο τροπο τις"ανανεωνουμε" και τις εχουμε ξανα - τυπου απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα" ? αν ναι,πως?

7) ποιες εφαρμογες "τραβανε" πιο πολυ πορους ? μπορουμε να βλεπουμε απο καπου τι πορους τρωει η καθε μια?

8) την καρτα sd σε τι θα οφελουσε και γιατι αν τη χωριζαμε σε..partitions ή κατι για ext2 ext3 ? (ορολογιες linux...) στην αρχη θα ειναι fat32 ? σε 8GB μνημη "καθαρα" free ποσα GB θα μας δειξει?)

9) το bluetooth ζητα κωδικο καπου διαβασα για 0000 ....ισχυει αυτο ? αν ναι,αλλαζετε ο κωδικος για δικη μας "προστασια"?

10) τι brower χρησιμοποιει το κινητο οταν το αγορασουμε? για να βλεπουμε τα video απο youtube με ποιον θα μπαινουμε? τα βλεπουμε καταρχας ή θελει flash κτλπ να κατεβασουμε πρωτα? τι θελει?

11) φωτο-μουσικα αρχεια προς το κινητο ή videakia σε τι μορφες συνιστατε να ειναι?(πχ jpeg - mp3 - avi)φωτο σε τι max μεγεθος να βαζουμε απο το pc προς το κινητο?

12) γενικα τι ειναι η rom και σε τι ωφελει να αλλαχτει κατι που λετε για custom rom και τετοια.... ποια ειναι τα + και τα - ? ποια θα εχει το κινητο οταν το παρω? απο που το βλεπουμε αυτο?

13)ειμαστε εξω πχ και ανοιγουμε μια εφαρμογη Gps που θα εχουμε...(ενεργοποιουμε πρωτα το 3G? θα χρεωθουμε αν ναι ποσο/ωρα)

14) δειξτε μου σε 8gb και σε 16 gb ποια συνιστατε καρτα μνημης να του βαλω (link απο καταστημα αθηνων)

15) αν εχει την 1,6 και το αναβαθμισω σε 2,1 ξαναπαει σε 1,6 ή οχι?

16) αν υποθεσουμε οτι εχει καποιος φιλος ολες τις βασικες εφαρμογες κτλπ που χρειαζομαστε,μεταβιβαζονται στο δικο μας κινητο με καποιο τροπο ή πρεπει μονο να τις κατεβασουμε εγκαταστησουμε μεσω του δικου μας κινητου?(για free εφαρμογες) μπας και γλυτωσουμε..κοπο...

17) εξτρα μπαταρια που θα βρω αν θελησω εδω αθηνα? ποσο εχει? δωστε μου link....να τη δω! ( οπως και για καμια θηκη καλουτσικη - καλυμμα πισω)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ελπιζω να σας αρεσαν οι ερωτησεις μου και συγνωμη αν της ειπα μαζεμενες! εδω ειμαι θα βλεπω τι μου απαντατε! ευχαριστω πολυ! με εκτιμηση γιαννης και ευχαριστω που βοηθατε ολους μας εδω στο forum!

 

***SONY βαλτε μας ΦΕΤΟΣ το android 2.2 στο χ8 .....(το καλυτερο το αφησα για το τελος! )

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...