Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να μου λύσετε κάποιες απορίες και άμα ανακαλύψετε η άμα το ξέρεται Πίτε μου

1. Παιδία θέλω να φτιάξω φακέλου γίνεται η να βάλω κάποιο πρόγραμμα από market?

2. (Wisepilot) δεν δίνεται να μην χρεώνεται στο ιντερνέτ ?

Και άμα έχετε καμία απορία ρωτείστε μήπως ξέρω να σας βοηθήσω 4 μέρες το έχω και το μαθαίνω σιγά σιγά το κινητό

Ευχαριστώ πολύ

 

Για αυτα που λες λυπαμαι αλλα δεν εχω καποια απαντηση....εγω σκοπευω να το παρω...σε λιγοτερο απο ενα μηνα που εχει επιδοτηση απο την κοσμοτε ο μπαμπας μου...

Ειναι καλη επιλογη ?

Μηπως εχεις να μου προτεινεις καποια κινητα προ ? αλλα μεχρι 200 ευρω..΄.

ποτε μου δεν μπορεσα να βρω καποιο σε λογικη τιμη...

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για αυτα που λες λυπαμαι αλλα δεν εχω καποια απαντηση....εγω σκοπευω να το παρω...σε λιγοτερο απο ενα μηνα που εχει επιδοτηση απο την κοσμοτε ο μπαμπας μου...

Ειναι καλη επιλογη ?

Μηπως εχεις να μου προτεινεις καποια κινητα προ ? αλλα μεχρι 200 ευρω..΄.

ποτε μου δεν μπορεσα να βρω καποιο σε λογικη τιμη...

 

Ήταν να πάρω το lg 505 και τελείωσε από την αγορά και μετά ήμουν μεταξύ το LG GT540 και xperia x8 και πήρα τελικά xperia x8

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα χθες στο Mall, πολύ όμορφη οθόνη αλλά το touch ρε παιδιά στα όρια του απαράδεκτου. Σαν resistive ανταποκρίνεται η οθόνη. Είχε και το wildfire δίπλα, ακριβώς το αντίθετο. Οθόνη που πιξελιάζει πολύ ενοχλητικά, αλλά το touch σε επίπεδα iphone.

Τελικά προσωπικά δεν βρίσκω κινητό που να με ικανοποιεί σε αυτά τα λεφτά, θα περιμένω να έρθει κανα Hawei ή κανα 945 από vodafone...

Πάντως μεταξύ wildfire και X8, μάλλον θα επέλεγα το πρώτο. Η οθόνη συνηθίζεται αλλά το να μην αποκρίνεται το touch είναι συνέχεια σπαστικό...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα χθες στο Mall, πολύ όμορφη οθόνη αλλά το touch ρε παιδιά στα όρια του απαράδεκτου. Σαν resistive ανταποκρίνεται η οθόνη. Είχε και το wildfire δίπλα, ακριβώς το αντίθετο. Οθόνη που πιξελιάζει πολύ ενοχλητικά, αλλά το touch σε επίπεδα iphone.

Τελικά προσωπικά δεν βρίσκω κινητό που να με ικανοποιεί σε αυτά τα λεφτά, θα περιμένω να έρθει κανα Hawei ή κανα 945 από vodafone...

Πάντως μεταξύ wildfire και X8, μάλλον θα επέλεγα το πρώτο. Η οθόνη συνηθίζεται αλλά το να μην αποκρίνεται το touch είναι συνέχεια σπαστικό...

 

Ααα....εγω σκοπευω να το παρω σε κανα μηνα...δηλαδη δεν ειναι καλη επιλογη?

Εχεις να μου προτεινεις τοτε κατι αλλο...αλλα σε προ....σε παρακαλω...

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να γινω κουραστικος αλλα αυτο το προβλημα με το wifi το εχει κανενας αλλος ρε παιδια????να ξερω αν ειναι να ζητησω αντικατασταση συσκευης....

 

θυμιζω πως ενω βλεπει ολα τα διαθεσιμα wifi ειτε συνδεεται και μετα απο λιγο κανει μονο του disconect ειτε κανει προσπαθεια συνδεσης και μετα απο λιγο γραφει ανεπιτυχης η αποσυνδεθηκε....(εχω κατεβασει και καποια wifi managers απο το market αλλα δεν εκαναν καμια διαφορα....)

 

Please HELP!!!!!!!!

Edited by sideris123
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!! ήθελα ν α ρωτήσω σχετικα με το sony ericsson xperia x8, τα γράμματα που εμφανίζονται στην οθόνη όταν θέλεις να γράψεις μήνυμα μεγαλώνουν?? είναι πάρα πολύ ,μικρά με αποτέλεσμα να δυσκολεύουν υπερβολικά στη σύνταξη μηνύματος...

Αν μπορεί κάποιος, ασ μου απαντήσει. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω αν μπορουν να μεγαλωσουν αλλα αν γυρισεις σε landscape ειναι αρκετα μεγαλυτερα τα γραμματα και νομιζω πως θα σε βολεψει.....
Link to comment
Share on other sites

Απλα περιστρεφεις το κινητο σου σε οριζοντια θεση ωστε η οθονη να ειναι με τη μεγαλη της πλευρα προς τα κατω......

(κανονικα πρεπει να θολωσει λιγο η εικονα και μετα να αλλαξει,αν δεν συμβει τιποτα πανε Ρυθμισεις > Ηχος και εικονα > προσανατολισμος και ενεργοποιησε τον)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να γινω κουραστικος αλλα αυτο το προβλημα με το wifi το εχει κανενας αλλος ρε παιδια????να ξερω αν ειναι να ζητησω αντικατασταση συσκευης....

 

 

To x10 της κοπελιάς μου δεν συνδέεται με WPA2-EAP enterprise networks that use MSCHAPv2.

Όσα router χρησιμοποιούν το παραπάνω δεν είναι ανιχνέυσιμα απο την συσκευή της.

Η μια λύση είναι να ξεκλειδώσει το router τελείος.

Η άλλη να επιλέξει αλλο προτόκολο ασφαλείας.

Και η τρίτη με root περιγράφεται εδώ.

 

http://android.modaco.com/content/sony-ericsson-xperia-x10-mini-pro-x10minipro-modaco-com/315054/getting-wpa2-eap-to-work-with-a-rooted-x10-mini-pro/

 

Αν είναι ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εσυ εχεις το μαχαίρι εσύ εχεις και το καρπούζι.

Link to comment
Share on other sites

Ααα....εγω σκοπευω να το παρω σε κανα μηνα...δηλαδη δεν ειναι καλη επιλογη?

Εχεις να μου προτεινεις τοτε κατι αλλο...αλλα σε προ....σε παρακαλω...

 

βρε στεφανία πήγαινε απο κάποιο μαγαζί που το έχουν βιτρίνα και πιάσε το στα χέρια σου και παίξε μαζί του. έτσι μόνο θα καταλάβεις αν σου κάνει ή όχι...

 

Δεν θελω να γινω κουραστικος αλλα αυτο το προβλημα με το wifi το εχει κανενας αλλος ρε παιδια????να ξερω αν ειναι να ζητησω αντικατασταση συσκευης....

 

θυμιζω πως ενω βλεπει ολα τα διαθεσιμα wifi ειτε συνδεεται και μετα απο λιγο κανει μονο του disconect ειτε κανει προσπαθεια συνδεσης και μετα απο λιγο γραφει ανεπιτυχης η αποσυνδεθηκε....(εχω κατεβασει και καποια wifi managers απο το market αλλα δεν εκαναν καμια διαφορα....)

 

Please HELP!!!!!!!!

 

μενου->ρυθμίσεις->στοιχεια ασύρματου ελέγχου->ρυθμίσεις wi-fi. πατάς αριστερο πλήκτρο και επιλέγεις "συνθετα". στο " πολιτική κατάστασης αδράνειας" επιλέγεις "Ποτέ". έτσι δεν θα σου αποσυνδέεται μετά απο λίγο.

 

τις περισσότερες φορές που δεν μπορούσε να επανασυνδεθεί έφταιγε το χαμηλό σήμα του wifi router. το είχα δοκιμάσει ταυτόχρονα με ένα iphone και ένα lg και κανένα τους δεν μπορούσε να επανασυνδεθεί. επίσης να αποφεύγεις το wpa2 επειδή δυσκολεύεται πολύ να συνδεθεί ακομη και λάπτοπ με αυτό. να προτιμάς wpa psk.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να γινω κουραστικος αλλα αυτο το προβλημα με το wifi το εχει κανενας αλλος ρε παιδια????να ξερω αν ειναι να ζητησω αντικατασταση συσκευης....

 

θυμιζω πως ενω βλεπει ολα τα διαθεσιμα wifi ειτε συνδεεται και μετα απο λιγο κανει μονο του disconect ειτε κανει προσπαθεια συνδεσης και μετα απο λιγο γραφει ανεπιτυχης η αποσυνδεθηκε....(εχω κατεβασει και καποια wifi managers απο το market αλλα δεν εκαναν καμια διαφορα....)

 

Please HELP!!!!!!!!

εμενα δεν αντιμετωπιζει τετοιο προβλημα, μονο σε περιπτωση που το σημα ειναι αδυναμο.... στου σπιτιου μου ειναι μονιμα συνδεδεμενο... ελπιζω να βοηθησα!! εσυ καμια ακρη με αλλαγη θεματων βρηκες?

 

καλησπέρα σας!! ήθελα ν α ρωτήσω σχετικα με το sony ericsson xperia x8, τα γράμματα που εμφανίζονται στην οθόνη όταν θέλεις να γράψεις μήνυμα μεγαλώνουν?? είναι πάρα πολύ ,μικρά με αποτέλεσμα να δυσκολεύουν υπερβολικά στη σύνταξη μηνύματος...

Αν μπορεί κάποιος, ασ μου απαντήσει. Ευχαριστώ!

εγω κατεβασα το better keyboard και τα γραμματα ειναι ελαχιστα μεγαλυτερα μεν,αλλα με βολεψε!!!

 

ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΗΚΕ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ΘΕΜΑΤΟΣ?? κατεβασα διαφορα προγραμματακια οπως το panda home ,αλλα μου αλλαζει ολη τη διαταξη των εικονιδιων και δε με βολευει καθολου.. :cry:

ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΜΠΛΕ ΦΟΝΤΟ ΠΑΝΤΟΥ!!! :blink: :(

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ο μόνος τρόπος είναι με εναλλακτικό launcher. o πιο αξιοπιστος και καλός για το x8 και γενικα για όλα τα κινητά που φοράν android 1.6 είναι το adw launcher.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις ....το εχω ειδη μια βδομαδα και ειμαι ενθουσιασμενος!!!!λοιπον

1)υπαρχει μηπως καποιο προγραμμα για να μπουν τα αρχεια σε φακελους??

2)καποιο προγραμμα για τ9?????

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις ....το εχω ειδη μια βδομαδα και ειμαι ενθουσιασμενος!!!!λοιπον

1)υπαρχει μηπως καποιο προγραμμα για να μπουν τα αρχεια σε φακελους??

2)καποιο προγραμμα για τ9?????

 

1) τα αρχεία είναι ήδη σε φακέλους. απλώς το android έχει την ιδιοτροπία στα προγράμματα του (πχ το αλμπουμ και το βιντεο) να τα δείχνει όλα μαζί χύμα. μεγάλη βλακεία αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. ο μόνος τρόπος για να δεις τα αρχεία της κάρτας σου όπως κανονικά είναι και να τα παραμετροποιήσεις είναι με κάποιο file manager σαν τον astro.

 

2) κάποιο αξιόλογο πρόγραμμα με Τ9 για android 1.6 δεν έχω βρει εγώ. περίμενε την 2.1 όπου αν θυμάμαι καλά υπάρχει το better keyboard. έτσι πρέπει να λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

βρε στεφανία πήγαινε απο κάποιο μαγαζί που το έχουν βιτρίνα και πιάσε το στα χέρια σου και παίξε μαζί του. έτσι μόνο θα καταλάβεις αν σου κάνει ή όχι...

 

Δεν εννοω υατο,λεω πως εδω εχω διαβασει πολλα... πλεονεκτηματα κ μειονεκτηματα κινητου....

Μηπως μπορεις να μου πεις καποιο pro κινητο? αλλα σε παρακαλω μεχρι 200 ευρω!

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Το έψαχνα και εγώ για pro κινητό (δλδ με hardware qwerty πληκτρολόγιο) αλλά δεν είχα βρει κάποιο αξιολογο (αυτό πριν 2 μήνες περίπου που πήρα το κινητό μου). τελικά κατέληξα στο x10 mini pro. καλύπτει τις ανάγκες μου αλλά δεν είναι στο όριο χρημάτων που θέτεις. τόσο φθηνό δεν είχα βρει κάποιο κινητό με φυσικό πληκτρολόγιο, android και touch.
Link to comment
Share on other sites

ο μόνος τρόπος είναι με εναλλακτικό launcher. o πιο αξιοπιστος και καλός για το x8 και γενικα για όλα τα κινητά που φοράν android 1.6 είναι το adw launcher.

ευχαριστω!!! θα το δοκιμασω κι αυτο να δω πως ειναι!!! :)

 

1) τα αρχεία είναι ήδη σε φακέλους. απλώς το android έχει την ιδιοτροπία στα προγράμματα του (πχ το αλμπουμ και το βιντεο) να τα δείχνει όλα μαζί χύμα. μεγάλη βλακεία αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. ο μόνος τρόπος για να δεις τα αρχεία της κάρτας σου όπως κανονικά είναι και να τα παραμετροποιήσεις είναι με κάποιο file manager σαν τον astro.

 

2) κάποιο αξιόλογο πρόγραμμα με Τ9 για android 1.6 δεν έχω βρει εγώ. περίμενε την 2.1 όπου αν θυμάμαι καλά υπάρχει το better keyboard. έτσι πρέπει να λέγεται.

 

το better keyboard μπορεις να το κατεβασεις κ σ αυτο!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

δεν παιρνω όρκο ότι ήταν το better keyboard. δεν είμαι σίγουρος για το όνομα της εφαρμογής. αυτό που θυμάμαι είναι ότι δεν έκανε για το κινητο γιατι ήταν για android 2.1 και πάνω. :P
Link to comment
Share on other sites

Το έψαχνα και εγώ για pro κινητό (δλδ με hardware qwerty πληκτρολόγιο) αλλά δεν είχα βρει κάποιο αξιολογο (αυτό πριν 2 μήνες περίπου που πήρα το κινητό μου). τελικά κατέληξα στο x10 mini pro. καλύπτει τις ανάγκες μου αλλά δεν είναι στο όριο χρημάτων που θέτεις. τόσο φθηνό δεν είχα βρει κάποιο κινητό με φυσικό πληκτρολόγιο, android και touch.

 

εγω βρηκα ενα lg gw620 βασικα αλλος μου τ εδειξε

αλλα δεν ξερω...

Εσυ τι λες?

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

δες το απο κοντά να δεις το μενου του και το touch του αν σε βολεύει. αλλά βγαίνουμε of topic. πήγαινε στο αντίστοιχο τοπικ για το συγκεκριμένο κινητό και ρώτα τους ήδη κατόχους του για τα + και τα - του.
Link to comment
Share on other sites

δες το απο κοντά να δεις το μενου του και το touch του αν σε βολεύει. αλλά βγαίνουμε of topic. πήγαινε στο αντίστοιχο τοπικ για το συγκεκριμένο κινητό και ρώτα τους ήδη κατόχους του για τα + και τα - του.

 

ευκολα με βολευει καποιο κινητο το touch του ...δεν εχω τετοιο προβλημα...

Edited by zxr
Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

ευκολα με βολευει καποιο κινητο το touch του ...δεν εχω τετοιο προβλημα...

τι εννοεις οταν λες of topic.. ?:blink:

 

Παιδιά ποιος θα μου κάνει την χάρη και θα μου πει ποια έκδοση firmware φοράει το χ8;

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος θα μου κάνει την χάρη και θα μου πει ποια έκδοση firmware φοράει το χ8;

 

Μήπως εδώ?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...