Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

GSMarena review για όποιον ενδιαφέρεται να το αγοράσει.

 

@nikos21r Εγώ το opera mini έχω για browser πάντως. Το κατέβασα απο το android market.

Link to comment
Share on other sites

Εε....Διάβασα κ ένα άλλο μήνυμα που έλεγε για αυτό το adroid1.6 ....εψαξα στο google

να βρώ τι είναι αλλά δεν μπόρεσα... Χμ... Τελικά τι είναι?

184??? εγώ με 214 το βρήκα απο τον γερμανό... Εκεί έχει ο μπαμπας μου την επιδότηση!

 

Αν έχετε και κάποια αλλη πρόταση!!! Δεκτή...

Ααα....και κάτι αλλο...

έψαξα κινητο που να είναι pro... αλλα το πιο φθηνό που βρήκα ήταν το x10 mini pro

με 310...

μήπως έχετε κλάποια πρόταση?:worry::worry:

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!! ήθελα ν α ρωτήσω σχετικα με το sony ericsson xperia x8, τα γράμματα που εμφανίζονται στην οθόνη όταν θέλεις να γράψεις μήνυμα μεγαλώνουν?? είναι πάρα πολύ ,μικρά με αποτέλεσμα να δυσκολεύουν υπερβολικά στη σύνταξη μηνύματος...

Αν μπορεί κάποιος, ασ μου απαντήσει. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εε....Διάβασα κ ένα άλλο μήνυμα που έλεγε για αυτό το adroid1.6 ....εψαξα στο google

να βρώ τι είναι αλλά δεν μπόρεσα... Χμ... Τελικά τι είναι?

184??? εγώ με 214 το βρήκα απο τον γερμανό... Εκεί έχει ο μπαμπας μου την επιδότηση!

 

Αν έχετε και κάποια αλλη πρόταση!!! Δεκτή...

Ααα....και κάτι αλλο...

έψαξα κινητο που να είναι pro... αλλα το πιο φθηνό που βρήκα ήταν το x10 mini pro

με 310...

μήπως έχετε κλάποια πρόταση?:worry::worry:

 

για να λες γερμανο αρα cosmote θα εχει ο πατερας σου..μπορει να την παρει και απο πλαισιο/saturn/mediamarkt που εχουν αρκετα φθηνοτερες τιμες και μεγαλυτερη ποικιλια συσκευων..οσο για pro κινητο και android μαλιστα προτεινω LG GW620..πολυ καλο και κοντα στα 200 ευρω κοστιζει..

Link to comment
Share on other sites

το εχει σαν επιλογη με το που συρεις προς τα πανω την οθονη!!! ειναι ξεχωριστω εικονιδιο! διαφορετικα κανε search στο νετ!!!

 

1) Το πληκτρολόγιο είναι qwerty και στην πληοψηφεία των περιπτώσεων γράφεις σε landscape οπότε είναι μια χαρά και προσωπικά αν και δεν είχα χρησιμοποιήσει ξανά touch keyboard το βρήκα πολύ απλό και εύχρηστο. Μπορείς να βρεις και εφαρμογές στο android market για να γραφεις πιο γρήγορα πχ slideit keyboard. Numeric keyboard έχει το χ10 mini λόγω μικρής οθόνης.

2) Η έλλειψη φλας είναι δεδομένη και θα έπρεπε να το γνωρίζεις πριν το αγοράσεις. Προσωπικά το θεωρώ άχρηστο αλλά αυτό είναι υποκειμενικό προφανώς.

3) Για εισερχόμενα εξερχόμενα δες την εφαρμογή handcent sms που στα εμφανίζει σε μορφή διαλόγου με φούσκες.

4) Θέμα αλλάζεις με την εφαρμογή ADW.Launcher ή κάποιο άλλο launcher. (δες στο θέμα του mini/ mini pro για οδηγίες που έχει κάπου)

5) Για τη φωτό - φόντο δεν το είχα κοιτάξει μέχρι τώρα αλλά όντως ενώ άνετα την επιλέγεις την βγάζει σε ζουμ στο φόντο με αποτέλεσμα να αλλοιώνεται... Ας μας πει κάποιος που να το έχει ψάξει πως το ρυθμίζουμε (έστω και με app)

 

*Όσον αφορά το καπάκι το έχω βγάλει (και βάλει) 4-5 φορές στην αρχή. Εμενα δε μου παίζει αλλά στο μέσο της κάτω επιφάνειας που έχει την υποδοχή για το λουράκι μπορω να το πιέσω ελαφρά πλέον.

Κολλήματα δεν έχω παρατηρήσει (κατα τη λειτουργία του εννοώ). Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι συνήθως μετά από φόρτιση θέλει λίγη ώρα παραπάνω για να ενεργοποιηθεί.

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ!!!! :)

ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ!!!!

 

κατεβασα το launcher που μου ειπες ,αλλα δεν ειδα διαφορα και παλι δεν μπορω ν αλλαξω θεμα... :(

πραγματικα αυτο το μπλς με κουραζει...!! :cry:

εψαξα στο mini αλλα εχει 100+ σελιδες και δε βρισκω ακρη....!! ασε που ειμαι κ λιγο ασχετη... μα εφτιαξα μονη μου θεμα ειδικα για ericsson και δεν μπορω να το εγκατασστησω.. ασε που το περναω στο τηλ και δεν το βρισκω πουθενα!!!! :blink:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

για να λες γερμανο αρα cosmote θα εχει ο πατερας σου..μπορει να την παρει και απο πλαισιο/saturn/mediamarkt που εχουν αρκετα φθηνοτερες τιμες και μεγαλυτερη ποικιλια συσκευων..οσο για pro κινητο και android μαλιστα προτεινω LG GW620..πολυ καλο και κοντα στα 200 ευρω κοστιζει..

 

Από κατάστημα Γερμανού μου είπε να το πάρω...

Χμ...βασικά δεν ξέρω τι είναι το adroid ...

Ωραίο το κινητό που μου έδειξες αλλά θα προτιμούσα κάτι που να μην είναι lg... γιατι εχω το viewty... και θα ήθελα σαν αλλαγή κάποια άλλη μάρκα...??? Έχεις να μου προτίνεις καποιο άλλο?

 

200 ευρώ απο πλαίσιο ή από γερμανό?:worry:

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπάρχει περίπτωση να βρω κανένα screen protector και καμμια θηκούλα στην Θεσσαλονίκη.

Αν βρήκε και αγόρασε κανένας ας πει απο που και πόσο.....

Το έπαιξα λιγο και αμέσως τιγκαρισε στην δακτυλιά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπάρχει περίπτωση να βρω κανένα screen protector και καμμια θηκούλα στην Θεσσαλονίκη.

Αν βρήκε και αγόρασε κανένας ας πει απο που και πόσο.....

Το έπαιξα λιγο και αμέσως τιγκαρισε στην δακτυλιά.

 

εγω πηρα μια θηκη οταν το αγορασα απο το multirama σε στυλ δερματινη ειναι και κοστιζει 13 ευρω λογικα θα την εχουν......

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα μια θηκη οταν το αγορασα απο το multirama σε στυλ δερματινη ειναι και κοστιζει 13 ευρω λογικα θα την εχουν......

 

Μήπως παίζει κάποιο link για να τη δούμε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για θήκη έχω αυτήν στο mini και χωράει και μεγαλύτερο κινητό οπότε για το Χ8 θα είναι κομπλέ.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει κάποιο link για να τη δούμε?
λυπαμαι αλλα οχι........θα δω αν μπορω να βγαλω φωτογραφια

επανω γραφει norton line......

Link to comment
Share on other sites

Στα media markt εχει κάτι ωραίες στα 10 ευρώ περίπου. έχω πάρει μια για το μινι και την δοκιμασα και στο χ8 και ταιριάζει απολυτα! παρα πολυ καλη κατασκευη και ωραια σχέδια. εχει και πλαϊνό πορτοφολάκι.

 

edit. golla λεγεται η εταιρεια. skroutzάρεται να την δειτε.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

@kallair. Αυτές είναι δερμάτινες ή υφασμάτινες?

 

Υ.Γ. Γνωστές εταιρίες πάντως και η golla και η nortonline. Θα τις τσεκάρω! Thanks!

Link to comment
Share on other sites

@kallair. Αυτές είναι δερμάτινες ή υφασμάτινες?

 

Υ.Γ. Γνωστές εταιρίες πάντως και η golla και η nortonline. Θα τις τσεκάρω! Thanks!

 

αυτη που σου ειπα εγω ειναι δερματινη....

Link to comment
Share on other sites

@nikos21r Εγώ το opera mini έχω για browser πάντως. Το κατέβασα απο το android market.

 

Δλδ με usb δε μπορω να περασω αραγε τον οπερα;Δε παει να πει οτι σωνει και καλα πρεπει να συνδεθω με τον market να βαλω εμαιλ συγχρονισμους κτλ.Ενα οπερα, να παιρνω τηλεφ και να στελνω sms θελω...

Link to comment
Share on other sites

Δλδ με usb δε μπορω να περασω αραγε τον οπερα;Δε παει να πει οτι σωνει και καλα πρεπει να συνδεθω με τον market να βαλω εμαιλ συγχρονισμους κτλ.Ενα οπερα, να παιρνω τηλεφ και να στελνω sms θελω...

 

Λογικά θα μπορείς αν το βρεις και το κατεβάσεις στο pc. Εγώ απλά σου είπα ότι υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι θηκούλες αυτές είναι σαν σακουλάκι ή υπάρχει και καμμία με "περιμετρικη" κάλυψη.

Επίσης ***βασικό*** screen protector πουθενα στην Θεσσαλονίκη?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας.

 

Ειμαι πλεον σε αναζητηση κινητου,μιας και το Ρ990ι μου πάλιωσε...(αν και αν δεν εσπαγε η οθονη θα το κραταγα κι αλλο).

Σκεφτομουν για Χ10 μινι, αλλα μου φανηκε τελικα πολυ μικρο.

Ετσι κατεληξα στο Χ8.

Μερικές ερωτήσεις,επειδη ειμαι καιρό εξω απο το χωρο

 

Θεμα μπαταριας?

Υπαρχει κανονικα αναβαθμιση σε 2.1 adroid?

Τα γενικοτερα προβλήματα του?

 

Να τονισω πως σημερα ασχολιομουν με το LG GT-540 του κολλητου μου και θεωρώ πως με καλύπτει για αυτα που θέλω.

Το Χ8 απ'οτι βλέπω εχει ακριβώς τις ίδεις προδιαγραφές, σωστα ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντησεις σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω,

την επομενη εβδομαδα αγοραζω το χ8, αλλα πριν απο αυτο θελω να ρωτησω καποια πραγματα στους ειδικους!

λοιπον.. μπορω να εχω προγραμμα οπως το MLS destinator στο χ8 για να βρισκω τον δρομο μου ως πεζος και μεσα στο αυτοκινητο??

και τελος, μπορω να κατεβαζω ο,τι εφαρμογη θελω απο το ιντερνετ και να την χρησιμοποιω κανονικα, ή υπαρχει καποιο κλειδωμα οπως στα iphone? υπαρχουν πολλες εφαρμογες οπως στα iphone?

ευχαριστω ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...έψαχνα κινητό που είναι pro (από την cosmote)

Αλλά το μόνο που βρήκα είναι το χ10 μινι προ... αλλά στα 310 ευρώ!

Και για αυτό κατέλειξα στο χ8!

Είναι καλή επιλογή...???

Α... παιδιά και κάτι άλλο...!!!

Μήπως μπορείτε να μου προτείνεται καποια προ κινητα ...αλλα μεχρι 200 ευρω?

Αλλά προτιμω να μην ειναι lg γιατι τωρα εχω lg!!!

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

και τελος, μπορω να κατεβαζω ο,τι εφαρμογη θελω απο το ιντερνετ και να την χρησιμοποιω κανονικα, ή υπαρχει καποιο κλειδωμα οπως στα iphone? υπαρχουν πολλες εφαρμογες οπως στα iphone?

ευχαριστω ;)

 

Θα μιλησω μεχρι εκει που γνωριζω.

 

Οι εφαρμογες ειναι απειρες και ειναι δωρεαν.Αυτές που δεν είναι γινονται πολυ ευκολα.Δεν γνωριζω αν πρεπει να πω τον τροπο δημοσίως (μπορει να μην προβλεπεται), αλλα ειναι πολυ ευκολο!

 

Οσο για αυτά που ρώτησα, κανείς χρηστης του Χ8 δεν μπορει να με διαφωτίσει?

[sIGPIC][/sIGPIC]Πάει και αυτό το σαξάκι...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου λύσετε κάποιες απορίες και άμα ανακαλύψετε η άμα το ξέρεται Πίτε μου

1. Παιδία θέλω να φτιάξω φακέλου γίνεται η να βάλω κάποιο πρόγραμμα από market?

2. (Wisepilot) δεν δίνεται να μην χρεώνεται στο ιντερνέτ ?

Και άμα έχετε καμία απορία ρωτείστε μήπως ξέρω να σας βοηθήσω 4 μέρες το έχω και το μαθαίνω σιγά σιγά το κινητό

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...