Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πηρα σημερα το galaxy 3, και αφου το δοκιμασα λιγο, οταν θελησα να βρω τα sms που ειχα αποθηκευμενα στην sim καρτα, δεν μπορουσα να τα βρω στο μενου.

Μπορει να με βοηθησει καποιος?

 

Τωρα ψαχνω στο φορουμ για αλλες πληροφορίες.

Edited by achillevs

XPERIA NEO V

SONY TIPO DUAL

MOTOROLA XT311

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιο τι είναι, τι κάνει το ThinkFree Offline και γιατί δεν μπορώ να το διαγράψω ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιο τι είναι, τι κάνει το ThinkFree Offline και γιατί δεν μπορώ να το διαγράψω ;

 

Ευχαριστώ

 

Είναι κάτι αντίστοιχο με τo Office. Για μένα είναι αρκετά χρήσιμο.. Βλέπω αρχεία Word, Excel, pdf και άλλα.. Δεν νομίζω οτι μπορείς να το διαγράψεις αν δεν κάνεις ροοτ το κινητό πρώτα..

 

Μεταφε΄ρω το πολυ χρήσιμο σιτε για fix gps ΜΟνο που δεν ειναι μονιμο

http://androidforums.com/samsung-galaxy-apollo-3/258233-i5800-gps-problem.html

 

αν βγώ απο το σπίτι θα το δοκιμάσω, αλλά θα θελα να ρωτήσω όποιον ξέρει για εκεί που λέει Settings, Fix Request Settings, Accuracy, αν αλλαχθεί το accuracy σε 10 (απο 100 που είναι) θα επηρεάσει την ακρίβεια του gps? Ελπίζω αυτό να μη συνεπάγεται και με μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας; Μη πω και για ακτινοβολία..

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! συγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανα.. όσο έψαξα δε βρήκα κάτι. πως μπορώ να απενεργοποιήσω το gprs για να μη χρεώνομαι συνέχεια όταν δεν είμαι συνδεδεμένος σε κάποιο δίκτυο wifi;

 

Υ.Γ. Ίσως και να μην είναι και το gprs αυτό που λέω... :) Αναφέρομαι στην υπηρεσία με το σήμα G και τα δύο γκρι βελάκια που το ένα πάει κάτω και το άλλο πάνω , αυτό που βρίσκεται συνέχεια στην μπάρα της ώρας και της μπαταρίας.

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! συγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανα.. όσο έψαξα δε βρήκα κάτι. πως μπορώ να απενεργοποιήσω το gprs για να μη χρεώνομαι συνέχεια όταν δεν είμαι συνδεδεμένος σε κάποιο δίκτυο wifi;

 

Υ.Γ. Ίσως και να μην είναι και το gprs αυτό που λέω... :) Αναφέρομαι στην υπηρεσία με το σήμα G και τα δύο γκρι βελάκια που το ένα πάει κάτω και το άλλο πάνω , αυτό που βρίσκεται συνέχεια στην μπάρα της ώρας και της μπαταρίας.

 

Κατεβασε το ΑΡΝdroid απο το market (ειναι δωρεαν) και απο εκει κλεινεις ευκολα 3g/gprs κτλ

:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! συγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανα.. όσο έψαξα δε βρήκα κάτι. πως μπορώ να απενεργοποιήσω το gprs για να μη χρεώνομαι συνέχεια όταν δεν είμαι συνδεδεμένος σε κάποιο δίκτυο wifi;

 

Υ.Γ. Ίσως και να μην είναι και το gprs αυτό που λέω... :) Αναφέρομαι στην υπηρεσία με το σήμα G και τα δύο γκρι βελάκια που το ένα πάει κάτω και το άλλο πάνω , αυτό που βρίσκεται συνέχεια στην μπάρα της ώρας και της μπαταρίας.

 

μπορείς να κάνεις και αυτό που λέει ο φίλος απο πάνω...ή ακόμα και να κατεβασεις (πάλι απ το μαρκετ δωρεάν) το quick settings. (και απο κεί το ελεγχεις + ότι έχει κάποια πρόσθετα ακόμα..πχ φακός...)

 

μπορείς επισης να δημιουργήσεις κα ένα ψευτικο apn. δηλ ακόμα και αν συνδέεται...δεν θα μπορεί.....(ρυθμίσεις....ασύρματη εποκοινωνία και απο κεί δημιουργείς ένα μηδενικό apn.....)....

 

για το ndrive κανείς;; σ αυτό πυο ρώτησα παραπάνω;;;;; ή έστω το navigon;;; (δηλ κανά πρόγραμμα που να το έχουμε και να λειτουργει σαν gps χωρίς καμία χρέωση; )

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το ΑΡΝdroid απο το market (ειναι δωρεαν) και απο εκει κλεινεις ευκολα 3g/gprs κτλ

:)

 

Σε ευχαριστώ K0k0! Μου δούλεψε μια χαρα!!! :)

 

κατέβασα και το widget και είναι ακόμα πιο βολικό!!!!!!

 

Ακόμα ένα πρόβλημα..

 

Έχω από παλιά ένα bluetooth handsfree, το samsung wep210. Στο παλιό μου κινητό συνδεόταν και μιλούσα κανονικά. Τώρα στο galaxy όταν κάνω αναζήτηση συσκευής δεν το ανιχνεύει καν..

 

Έχετε κάτι υπ όψη σας;;;

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα πρόβλημα..

 

Έχω από παλιά ένα bluetooth handsfree, το samsung wep210. Στο παλιό μου κινητό συνδεόταν και μιλούσα κανονικά. Τώρα στο galaxy όταν κάνω αναζήτηση συσκευής δεν το ανιχνεύει καν..

 

Έχετε κάτι υπ όψη σας;;;

 

μου φαίνεται πρέπει να το συνδέσεις με το παλιό σου κινητό και να το κάνεις unpair. Και μετά θα στο βρίσκει το galaxy..

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται πρέπει να το συνδέσεις με το παλιό σου κινητό και να το κάνεις unpair. Και μετά θα στο βρίσκει το galaxy..

 

Όντως! Έχεις ένα δίκιο!

 

Αλλά το θέμα είναι πως το παλιό μου κινητό δεν ανοίγει.. :worry:

 

OK!!! Σε ένα forum βρήκα αυτό

 

"make sure 210 is off, then turn on, but keep button held down. do this till you get a solid blue light, now it is waiting to be discovered."

 

και μου δούλεψε μια χαρά!!!

 

kyrillos σε ευχαριστώ! ;)

Edited by E_jay

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

αν βγώ απο το σπίτι θα το δοκιμάσω, αλλά θα θελα να ρωτήσω όποιον ξέρει για εκεί που λέει Settings, Fix Request Settings, Accuracy, αν αλλαχθεί το accuracy σε 10 (απο 100 που είναι) θα επηρεάσει την ακρίβεια του gps? Ελπίζω αυτό να μη συνεπάγεται και με μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας; Μη πω και για ακτινοβολία..

 

Αυτό δεν το ξέρω. Παντως σε μενα δουλευει αψογα!!

Ειχα 2 μερες να συντονισω gps κ μετα την περιγραφομενη διαδικασια, μεσα σε 5 ' την 1η φορα κ μετα μεσα σς 15" lockarei 4-6 δορυφορους!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σε ολους!

Έχω εδώ και κάποιές μέρες το προαναφερθέν κινητο. Ειναι το πρώτο κινητο Samsung, και με Android,που έχω, και δέν λέω ωραιο είναι, αλλα έχω κάποια θεματάκια.Καποια θεματακια που ίσως να έχουν αναφερθεί σε άλλα threads και άλλα όχι, αλλα παρακαλώ έαν σε κάποια πράγματα επαναλαμβάνομαι πρακαλώ συγχωρέστε με!

Λοιπόν για να μήν μονολογώ θα σας παραθέσω τι απορίες μου, και τις απόψεις μου για το τηλεφωνάκι.

 

1)Το τηλέφωνο 2-3 φορές την ημέρα κανει επανεκκινηση, και αλλές φορές απο μόνο του πάει στήν οθόνη που βάζουμε το κωδικό της σιμ. Αυτο είναι λογικό, η ειναι κάποιο προβληματάκι με το λειτουργικό;Υπάρχει κάποιο service το οποιο κάνει το κινητό να μπαινει σε αυτή την διαδικασία?

2)Οταν κάνουμε install applications στο τηλεφωνο μπορούμε να θέτουμε σάν χώρο αποθήκευσης στην κάρτα, και όχι στην μνήμη του τηλεφώνου.Έκανα install κάποια applications και η καθαυτό μνήμη του τηλεφωνου φισκαρε.

3)Απο όσο έχω δει, το τηλέφωνο έχει Firmware Version 2.1 Update 1,υπάρχει κάποια σχετική αναβάθμιση για το τηλέφωνο αυτο, και πώς γίνεται η αναβάθμιση αυτή.Το τηλέφωνο αυτο αναβαθμίζεται μέσω Kies με κάποιο άλλο τρόπο?

4)Το τηλέφωνο αυτό στήν οθόνη έναρξης έχει 4 εικονίδια Phone,Messaging,Home,Contacts.Ο ανηψιός μου το μεσημέρι έπαιζε με το κινήτο και κάτι έκανε και έσβησε το εικονίδιο Contacts.Ξέρει κάνεις πώς να το επαναφέρει;

5)Απο ότι έχω δεί το τηλέφωνο δέν έχει επιλογή πολλαπλών έπαφών. Μου έμφανίζει θέσεις μόνο για ένα τηλέφωνο, και για ένα e-mail υπάρχει κάποιος τρόπος έτσι ώστε να μπορούμε να βάζουμε περισσοτερα στοιχεία, και να μήν χρειάζεται να διμιοθργούμε εξτρα επαφές;

6)Μπαταρια, έχω κάνει πάνω απο 5 φουλ κύκλους φορτισέων αποφορτίσεων, και και η μπαταρία τελειώνει εν ριπή οφθαλμού. Παίζοντάς ελαφρά με το κινιτο, έκλεισα τα Wifi-Bluetooth,GPS,Vibration. Αυτο κάπως έσωσε την κατάσταση, άλλα όχι έντελώς.Ξέρει κανείς πώς αλλιώς μπορώ να μεγιστοποιήσω την διάρκεια της μπαταριας;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

για το θέμα μου τώρα. το ndrive. το κατέβασα απ το μαρκετ. χθες συνδέθηκα (απ το ρουτερ μου παντα) το άνοιξα...και μου έβγαλε σημαίες απο διάφορες χώρες. είχε

 

και 2 ελληνικές. (δίπλα σε παρένθεση έγραφε στο ενα george στο άλλο matina). επέλεξα το δευτερο πάτησα το next και μετά μου έβγαλε αυτό: you are about to

 

download 33,12 MB. Are you sure? να πατήσω το ναί; θα χρεωθώ γι αυτό;;; και μετά τι κάνω;; (σόρρυ που σας πρήζω απλά είμαι άσχετος...:wacko:)

 

αν εχεις επιλεξει το trial δεν θα χρεωθεις για τους χαρτες αλλα μετα απο καποιες μερες δοκιμαστικης λειτουργιας θα κλειδωσει.

Link to comment
Share on other sites

να'σαι καλα φιλε! υπαρχει και αλλος τροπος;

 

κατεβαζεις απο το market το mini uninstaller, που μπορεις να τα ταξινομησεις με διαφορους τροπους, και το κυριοτερο σου δειχνει και που ειναι εγκαταστημενα τα προγραμματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν μου βρίσκει με τιποτα την συσκευή το Kies!!!Eχω κάνει απειρες προσπάθειες αλλά τιποτα!!!Καμιά ιδέα κανεις???

Επισης κανενα καλο προγραματάκι για να παίζει αρχεία Video??

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν μου βρίσκει με τιποτα την συσκευή το Kies!!!Eχω κάνει απειρες προσπάθειες αλλά τιποτα!!!Καμιά ιδέα κανεις???

Επισης κανενα καλο προγραματάκι για να παίζει αρχεία Video??

Ευχαριστώ!!!!

 

βγάλε την κάρτα μνήμης και δοκίμασε..

καλό πρόγραμμα για video είναι το rockplayer

Link to comment
Share on other sites

να'σαι καλα φιλε! υπαρχει και αλλος τροπος;

 

πας ρυθμισεις-εφαρμογες και καπου εκει σου εχει ενοτητα για απεγκατασταση εφαρμογων

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επιμένω, αλλά είναι αρκετά σημαντικό για εμένα...

 

Το ξυπνητήρι λειτουργεί όταν η συσκευή είναι απενεργοποιημένη;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επιμένω, αλλά είναι αρκετά σημαντικό για εμένα...

 

Το ξυπνητήρι λειτουργεί όταν η συσκευή είναι απενεργοποιημένη;

 

Ευχαριστώ!

 

όχι... όπως επίσης σε καμία συσκευή που έχει android λειτουργικό...

Link to comment
Share on other sites

αν βγώ απο το σπίτι θα το δοκιμάσω, αλλά θα θελα να ρωτήσω όποιον ξέρει για εκεί που λέει Settings, Fix Request Settings, Accuracy, αν αλλαχθεί το accuracy σε 10 (απο 100 που είναι) θα επηρεάσει την ακρίβεια του gps? Ελπίζω αυτό να μη συνεπάγεται και με μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας; Μη πω και για ακτινοβολία..

 

Παιδιά και σε μένα δε βρίσκει δορυφόρο...έχω αγανακτήσει...ένας από τους κυριότερους λόγους που πήρα το Galaxy ήταν το GPS. Αγανάκτηση δε βρίσκει δορυφόρο πουθενά.

 

Έβαλα το ΝDrive, έβαλα και το GpsBooster τίποτα.

 

Ακολούθησα και αυτό http://androidforums.com/samsung-galaxy-apollo-3/258233-i5800-gps-problem.html

που πρότεινε ενα παλικάρι παραπάνω ....περίμενα 2000 sec βαρέθηκα και το έκλεισα....

Δηλαδή πάλι μία τρύπα στο νερό...

Edited by arpakollas
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. βρήκα το navigon. στις οδηγίες για την εγκατάσταση στο κινητό (απ τον υπολογιστή) λέει : Move the folder "Navigon" to the Root of your SDcard.

 

δεν έχω κάνει ρουτ. εχω κατεβάσει όμως απ το μάρκετ το super manager, στα settings του οποίου έχει την επιλογή: enable root function. να το κλικάρω και μετά να προχωρήσω στη διαδικασία εγκατάστασης;

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται να εχεις κανει root.απλά κανε copy τον φακελο και paste όπως ειναι στην καρτα σου. Edited by Billoaded
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το navigon είναι free ή το πληρώνουμε? εγώ μέσα από το kies κάθε φορά που ψάχνω να βρω μια εφαρμογή είναι αδύνατον. Δεν μου βγάζει σχεδόν τίποτα. Το navigon δεν το βρήκα από το market αλλα από αλλου. Το κατέβασα αλλά μου λέει ότι έχει 30 μέρες δοκιμή μόνο. Έχω κάνει κάτι λάθος?

 

άλλη μια απορία. ΟΚ το κατέβασα, κατέβασα και το χάρτη της Ελλάδας από τον υπολογιστή μου. Πως μπορώ να το δουλέψω τώρα? Πρέπει οπωσδήποτε να είμαι Online?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σε μένα δε βρίσκει δορυφόρο...έχω αγανακτήσει...ένας από τους κυριότερους λόγους που πήρα το Galaxy ήταν το GPS. Αγανάκτηση δε βρίσκει δορυφόρο πουθενά.

 

Έβαλα το ΝDrive, έβαλα και το GpsBooster τίποτα.

 

Ακολούθησα και αυτό http://androidforums.com/samsung-galaxy-apollo-3/258233-i5800-gps-problem.html

που πρότεινε ενα παλικάρι παραπάνω ....περίμενα 2000 sec βαρέθηκα και το έκλεισα....

Δηλαδή πάλι μία τρύπα στο νερό...

 

Σε μενα το booster μου εκανε τη ζημια ενω πριν κλειδωνε σε 5 ' με το booster σταματησε να κλειδωνει ωσπου βρηκα 1 σιτε (o κωδικος: *#*#1472365#*#* δουλευει) εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ακολουθησα τις οδηγιες του κ τωρα το gps einai OK!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να εισαι στο intrernet.Ανοίγεις το gps περιμενεις να βρει δορυφόρους και εισαι ενταξει.Αν το προγραμμα που κατέβασες ειναι trial δεν θα μπορεις να το λειτουργήσεις μετα απο κάποιες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...