Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φταίει η μπαταρία ή είναι θέμα λογισμικού;Μπορώ να κάνω κάτι;

 

Θέμα λογισμικού είναι. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το φορτίζεις full και να το αδειάζεις τελείως για 5-6 φορές και θα στρώσει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πρόβλημα με τα μηνύματα... Δέν λαμβάνω καθόλου τα μεγάλα SMS(πάνω απο 150 χαρακτήρες(2μνμτα). γνωρίζετε κάτι σχετικό???? καποια λύση... (δεν φταίει ο αριθμός μου γιατι δοκίμασα και άλλες SIM αλλα πάλι τα ίδα. όταν έκανα Factory reset το πρόβλημα λύθηκε για περίπου 2 μέρες αλλα μετά ξανά τα ίδια..

 

Φιλικά

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!! Θα ήθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος πώς θα γράφω στα μηνύματα με ελληνικά-μικρά γραμματα.. Το παλεύω εδω και καιρο και δεν τα έχω καταφέρει..
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι αυτό που δίνεις είναι μόνο οι γλώσσες, σωστά;

 

Να θυμίσω ότι οι χάρτες είναι εμπορικό λογισμικό και δεν μας επιτρέπεται εδώ η παράνομη διακίνησή τους.

 

συγνωμη λαθος μου :(

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα απο το market το battery calibration.διορθώνει το πρόβλημα; η να μην ασχοληθώ.το ρωτάω γιατί θέλει να αλλάξει κάποιο αρχείο του android αφου μου ζητάει να κάνω root...
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα απο το market το battery calibration.διορθώνει το πρόβλημα; η να μην ασχοληθώ.το ρωτάω γιατί θέλει να αλλάξει κάποιο αρχείο του android αφου μου ζητάει να κάνω root...

και εγω το ιδιο προβλημα ειχα φίλε μου και έβαλα και calibration χωρις διαφορά...

Από τότε που έβαλα την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ρομ του Κύριλλου (5.6 τωρα), διορθώθηκαν δια μαγείας όλα...

Ειναι σαν να αγόρασες καινούργιο κινητό :cool::cool::cool:

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!θα θελα να μου πειτε πως μπορω να κανω back up τα μυνηματα μου..μπαινω μεσα απ'το kies αλλα μου τα εμφανιζει ενα ενα τα μυνηματα κ μου τα αποθηκευει στον υπολογιστη ως αγνωστα αρχεια..υπαρχει κανενα προγραμμα που μπορει να τα αποθηκευσει ως συνομιλιες μηπως????ευχαριστω εκ των προτερων!! :):)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!θα θελα να μου πειτε πως μπορω να κανω back up τα μυνηματα μου..μπαινω μεσα απ'το kies αλλα μου τα εμφανιζει ενα ενα τα μυνηματα κ μου τα αποθηκευει στον υπολογιστη ως αγνωστα αρχεια..υπαρχει κανενα προγραμμα που μπορει να τα αποθηκευσει ως συνομιλιες μηπως????ευχαριστω εκ των προτερων!! :):)

 

Προτείνω το sms backup + που τα αποθηκεύει στο google account σου και όποτε θες κάνεις restore. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι μ προτεινετε να κανω 2.2 το κινητο σε anroid.. για το samsung galaxy 3 ειναι καλυτερο παρακαλω πειτε μου γιατι δεν γνωριζω απο κινηρα android.. και τι προγραματα θα ηταν καλο να υπαρχουν στο κινητο παρακαλω πειτε μου:)
Link to comment
Share on other sites

official cosmote 2.1update1 no root

 

Να ευχαριστησω τον χρηστη rockakias που εχοντας την official rom στο κινητο του απαντησε στην παρακληση μου και δουλεψα πανω σε αυτη

Edited by astronaytis
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πρόβλημα με τα μηνύματα... Δέν λαμβάνω καθόλου τα μεγάλα SMS(πάνω απο 150 χαρακτήρες(2μνμτα). γνωρίζετε κάτι σχετικό???? καποια λύση... (δεν φταίει ο αριθμός μου γιατι δοκίμασα και άλλες SIM αλλα πάλι τα ίδα. όταν έκανα Factory reset το πρόβλημα λύθηκε για περίπου 2 μέρες αλλα μετά ξανά τα ίδια..

 

Φιλικά

Παύλος

το ιδιο ακριβως προβλημα εχω και εγω. οταν του εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις ολα οκ καποιο προγραμμα θα φταιει. μετα που τα ξανα εβαλα παλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ακριβως προβλημα εχω και εγω. οταν του εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις ολα οκ καποιο προγραμμα θα φταιει. μετα που τα ξανα εβαλα παλι τα ιδια

Ποιό πρόγραμμα??? τωρα το κινητό σου είναι ενταξεί????

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πλεον το galaxy 3 κυκλοφορει στο αιμα μου και τις 15 μερες που ειχα μεινει χωρις κινητο δεν μπορουσα χωρις αυτοειπα να αξιοποιησω τον τοτε χρονο μου και ιδου το αποτελεσμα Astronaytiscom που θελω να μοιραστω μαζι σας.Σας παρακαλω να μην γινει κανενα σχολιο εδώ γιατι θα θεωρηθει off topic

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1)Παιδιά μήπως γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης που να είναι δωρεάν??.. (το κιν μου δεν είναι root).

2)Το navigon απο το μάρκετ είναι Trial???

 

Καλησπερα....

Υστερα απο την ρυθμιση του GPS με τις οδηγιες του Κυριλλου (θα τις βρεις εδω.......λιγα μηνυματα ποιο κατω....) εκανα εγκατασταση το Wisepilot.......

Στο κινητο μας δουλευει κανονικα....ειναι δωρεαν και αρκετα ευκολο στην χρηση του........Σιγουρα δεν ειναι σαν τα γνωστα και επι πληρωμη προγραμματα πλοηγησης ομως ειναι αρκετα καλο και βολικο..........

Το βρισκεις στο market και μετα την εγκατασταση του κατεβαζεις τον ελληνικο χαρτη......Εχει επιλογη αν θες να χρησιμοποιησεις και τον χαρτη της google που εχει ειδη μεσα το κινητο αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν κανει φωνητικη πλοηγηση...μονο την διαδρομη δειχνει.......

Α.....η φωνητικη πλοηγηση που εχει ειναι στα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....

Υστερα απο την ρυθμιση του GPS με τις οδηγιες του Κυριλλου (θα τις βρεις εδω.......λιγα μηνυματα ποιο κατω....) εκανα εγκατασταση το Wisepilot.......

Στο κινητο μας δουλευει κανονικα....ειναι δωρεαν και αρκετα ευκολο στην χρηση του........Σιγουρα δεν ειναι σαν τα γνωστα και επι πληρωμη προγραμματα πλοηγησης ομως ειναι αρκετα καλο και βολικο..........

Το βρισκεις στο market και μετα την εγκατασταση του κατεβαζεις τον ελληνικο χαρτη......Εχει επιλογη αν θες να χρησιμοποιησεις και τον χαρτη της google που εχει ειδη μεσα το κινητο αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν κανει φωνητικη πλοηγηση...μονο την διαδρομη δειχνει.......

Α.....η φωνητικη πλοηγηση που εχει ειναι στα ελληνικα

 

Καλημέρα.

Μόλις κάνεις όλα τα παραπάνω βήματα και για να χρησιμοποιήσουμε το προγραμματάκι, χρειάζεται να κάνουμε κάτι άλλο εκτός από το να τρέξουμε το πρόγραμμα, να βάλουμε τις διευθύνσεις κλπ (π.χ. να έχουμε ανοιχτό το gps ή το Wifi του κινητού) για να μη χρεωθώ επιπλέον; Συγνώμη αν η ερώτηση είναι αστεία, αλλά είμαι λίγο άσχετος με αυτά...

YΓ. Στη "Βοήθεια" του Wisepilot λέει ότι όταν το χρησιμοποιείς συνδέεσαι στο Internet (αν και όχι για πολύ); Ισχύει όντως κάτι τέτοιο;

Edited by vscrapi
Link to comment
Share on other sites

Ποιό πρόγραμμα??? τωρα το κινητό σου είναι ενταξεί????

 

Δε ξερω ποιο προγραμμα ηταν γτ τα εβαζα ενα ενα μεχρι να μου δημιουργησει ξανα προβλημα αλλα μετα απο ενα σημειο κουραστηκα να το καν τα εβαλα ολα μαζι και τωρα παλι τα ιδια. Εδω στο φορουμ αλλος δεν αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι μ προτεινετε να κανω 2.2 το κινητο σε anroid.. για το samsung galaxy 3 ειναι καλυτερο παρακαλω πειτε μου γιατι δεν γνωριζω απο κινητα android.. και τι προγραματα θα ηταν καλο να υπαρχουν στο κινητο παρακαλω πειτε μου Παρακαλω απαντηστεε :) Edited by Giross
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου χανει συνεχεια σημα!!για 2-3 λεπτα και μετα το ξαναβρισκει!τι να κανω?να αναβαθμισω την ROM?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω:)Μια ερωτηση,οταν γραφουμε γραπτο μηνυμα,για τα εμφανιστει το "ς",παταμε την αγγλικη εκδοχη ή υπαρχει κι αλλος τροπος?Ευχαριστω:happy:
Link to comment
Share on other sites

Πάνω απο το Σ ελληνικο στο απο πάνω κουμπί δεν σου βγάζει το ς τελικό?

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

εντάξει έβαλα τη ρομ του Κύριλλου και τον ευχαριστώ για τη προσφορά του,

μετά βλέπω ότι υπάρχει και fix για το gps,

μετά βλέπω ότι υπάρχει και SD Card reading speed fix

 

και αναρωτιέμαι δε μπορούσα να πάρω ένα κινητό που εξ'αρχής θα δούλευε όπως πρέπει χωρίς να χρειάζεται να ασχοληθώ τόσες ώρες μαζί του;

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση,αλλα δυστυχως,οχι,δεν μου το βγαζει το ς,πουθενα....που το εχουν κρυμμενο πια!!!!!:p
Link to comment
Share on other sites

εντάξει έβαλα τη ρομ του Κύριλλου και τον ευχαριστώ για τη προσφορά του,

μετά βλέπω ότι υπάρχει και fix για το gps,

μετά βλέπω ότι υπάρχει και SD Card reading speed fix

 

και αναρωτιέμαι δε μπορούσα να πάρω ένα κινητό που εξ'αρχής θα δούλευε όπως πρέπει χωρίς να χρειάζεται να ασχοληθώ τόσες ώρες μαζί του;

 

Σε όλα τα κινητά υπάρχουν πολλά πράματα που μπορείς να αλλάξεις/προσθέσεις αλλά όντως με το galaxy3 έχει παραγίνει αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...