Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοείς καλό backup???? εγώ συνήθως κρατάω μόνο τον τηλεφωνικό κατάλογο, η Kyrillos rom 10.6 κανά κολληματάκι έχει???

εχασα κατι σημειωσεις κλπ αλλα δε πειραζει

 

πιστευς οτι και την SD πρπει να τη κανεις Backup καλου κακου

 

ειχε κατι κολληματακια στην αρχη αλλα γενικα δουλευει οκ

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχασα κατι σημειωσεις κλπ αλλα δε πειραζει

 

πιστευς οτι και την SD πρπει να τη κανεις Backup καλου κακου

 

ειχε κατι κολληματακια στην αρχη αλλα γενικα δουλευει οκ

 

δυστυχώς παρατήρησα ότι δε μου δουλεύει το skype και αντε να βρεις γιατί, αν ξέρει κάποιος κάτι μου λέει...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ROM του Κυριλου, δεν ξέρω ποιά είναι η τελευταία και πιο "σωστη" για να του περάσω... Αν κάποιος έχει άποψη...

...κι ένα λινκ...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την v9.7 (βασισμενη σε android 2.2). Η πιο φρεσκια και δουλευουν ολα. Εναλλακτικα μπορεις να δοκιμασεις την v10.6, που εχει κατι θεματακια, δεν λειτουργει καμερα, bluetooth ακουστικα, και μερικες εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κάποιος να δουλέψει το internet της Q στο κινητό μας??? γιατί ακολουθώ τις οδηγίες που δίνουν στην σελίδα τους αλλά τίποτα :wacko:
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολα τα παιδια της παρεας! εχω την συγκεκριμενη συσκευη πανω απο ενα χρονο και δεν εχω προβει σε καμια απολυτως αλλαγη ειτε του λογισμικου ειτε του hardware. Θα ηθελα να σας ρωτησω αν βρισκονται πουθενα μαζεμενες οδηγιες προκειμενου να το αναβαθμισω στην τελευταια δυνατη εκδοση επειδη οι 300+ σελιδες πολυ φοβαμαι οτι περισσοτερο θα με μπερδεψουν παρα θα με βοηθησουν.

 

Σας ζητω προκαταβολικα συγγνωμη αν η ερωτηση εχει ξανααπαντηθει ή αν ειναι εναντια στους ορους του forum.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολα τα παιδια της παρεας! εχω την συγκεκριμενη συσκευη πανω απο ενα χρονο και δεν εχω προβει σε καμια απολυτως αλλαγη ειτε του λογισμικου ειτε του hardware. Θα ηθελα να σας ρωτησω αν βρισκονται πουθενα μαζεμενες οδηγιες προκειμενου να το αναβαθμισω στην τελευταια δυνατη εκδοση επειδη οι 300+ σελιδες πολυ φοβαμαι οτι περισσοτερο θα με μπερδεψουν παρα θα με βοηθησουν.

 

Σας ζητω προκαταβολικα συγγνωμη αν η ερωτηση εχει ξανααπαντηθει ή αν ειναι εναντια στους ορους του forum.

 

Galaxy 3 : Rom και άλλα ενδιαφέροντα

Link to comment
Share on other sites

"Κληρονομησα" ενα 5800 και εχω ενα προβληματακι. Οτι Mp3 παιζω, ακουω σπασιματα (θορυβους) σε χαμηλα κομματια.

 

Τα ακουω οταν αλλαζει η φωτεινοτητα της οθονης (στα 30 δευτ), η οταν την ωρα που παιζει κανω αλλες δουλειες. Τα mp3 ειναι σε μια microsd 4giga και ειναι vbr.

 

Βρηκα το προβλημα σε διαφορα forums αλλα λυση δεν βρηκα. Ειμαι update μεσω KIES.

 

Το Player Pro με Dsp και με buffer στο Very Large και priority high βελτιωσε την κατασταση, αλλα δεν την ελυσε.

 

Καμια ιδεα τι να ψαξω ;

 

ευχαριστω.

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

"Κληρονομησα" ενα 5800 και εχω ενα προβληματακι. Οτι Mp3 παιζω, ακουω σπασιματα (θορυβους) σε χαμηλα κομματια.

 

Τα ακουω οταν αλλαζει η φωτεινοτητα της οθονης (στα 30 δευτ), η οταν την ωρα που παιζει κανω αλλες δουλειες. Τα mp3 ειναι σε μια microsd 4giga και ειναι vbr.

 

Βρηκα το προβλημα σε διαφορα forums αλλα λυση δεν βρηκα. Ειμαι update μεσω KIES.

 

Το Player Pro με Dsp και με buffer στο Very Large και priority high βελτιωσε την κατασταση, αλλα δεν την ελυσε.

 

Καμια ιδεα τι να ψαξω ;

 

ευχαριστω.

 

Τελικα μετα απο ΠΟΛΥ ψαξιμο, το εκανα αναγκαστικα Root, και εβαλα το SetCPU. Απο εκει εβαλα ενα profile για το προγραμμα αναπαραγωγης mp3 σαν Performance (Governor).

 

Ετσι λυθηκε κατα 99%.

 

Ξερει κανεις αν θα λυθει χωρις αυτες τις περιεργες ρυθμισεις αν βαλω του Κυριλλου 0.97 ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο ΠΟΛΥ ψαξιμο, το εκανα αναγκαστικα Root, και εβαλα το SetCPU. Απο εκει εβαλα ενα profile για το προγραμμα αναπαραγωγης mp3 σαν Performance (Governor).

 

Ετσι λυθηκε κατα 99%.

 

Ξερει κανεις αν θα λυθει χωρις αυτες τις περιεργες ρυθμισεις αν βαλω του Κυριλλου 0.97 ;

 

Ναι αν βαλεις την v9.7, δε θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα (ήχου τουλάχιστον :p)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν βαλεις την v9.7, δε θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα (ήχου τουλάχιστον :p)

 

Οντως και ειναι μια χαρα τωρα, νασαι καλα.

 

Οταν εχω κεφια και βρω πως παω στην 10.χ θα δοκιμασω και αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την v9.7 (βασισμενη σε android 2.2). Η πιο φρεσκια και δουλευουν ολα. Εναλλακτικα μπορεις να δοκιμασεις την v10.6, που εχει κατι θεματακια, δεν λειτουργει καμερα, bluetooth ακουστικα, και μερικες εφαρμογες

 

Μολις εβαλα την 10.6 και μπορω να πω οτι ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.

 

Πολυ ταχυτερη απο την 9.7.1 που ειχα για λιγες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την 10.6 και μπορω να πω οτι ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.

 

Πολυ ταχυτερη απο την 9.7.1 που ειχα για λιγες μερες.

 

κάποιο προβληματάκι διαπίστωσες??? από ταχύτητα πώς πάει σε σχέση με την επίσημη 2.2?

Edited by Thanasisss
Link to comment
Share on other sites

κάποιο προβληματάκι διαπίστωσες??? από ταχύτητα πώς πάει σε σχέση με την επίσημη 2.2?

 

Απο ταχυτητα ηδη εγραψα οτι ειναι πολυ γρηγοροτερη απο την custom 9.7 (η οποια ειναι λιγο γρηγοροτερη απο την 2.2).

 

Προβληματακια ΠΟΛΛΑ. Αρκετα προγραμματα δεν παιζουν (WinAmp πχ), διαφορα τρελα συμβαινουν (οπως εισερχομενες κλησεις χωρις ηχο !!!) ....

 

Αφου το δουλεψω μερικες μερες θα αποφασισω αν θα γυρισω πισω στην 9.7 η οχι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα... Υπαρχει επισημη rom για το κινητο και αν ναι που μπορω να την βρω??

Φιλε Kyrille τι κανεις ρε θυριο?? πιστευω να με θυμασαι :P

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα... Υπαρχει επισημη rom για το κινητο και αν ναι που μπορω να την βρω??

Φιλε Kyrille τι κανεις ρε θυριο?? πιστευω να με θυμασαι :P

 

Καλησπέρα φίλε καλά εσύ? :p

 

Η τελευταία επίσημη (όχι η ελληνική αν και υποστηρίζει τα πάντα από ελληνικά) είναι η I580XXJPU [09.2011] (password: sampro.pl)

 

Η τελευταία επίσημη ελληνική είναι η I5800XWJPI [05.2011]. Αν χρησιμοποιείς Cosmote βάλε αυτή, αν χρησιμοποιείς Vodafone βάλε αυτή. Οι τελευταίες 2 είναι οι επίσημες του Kies!

Τώρα για κωδικούς δεν είμαι σίγουρος αλλά δοκίμασε: samfirmware.com / samsung-firmware.com ή samsung-firmwares.com

 

Εγώ προτείνω την πρώτη, εκτός αν το κινητό προορίζεται για κάποιον που δεν έχει ή δεν θα έχει καμία σχέση με hack και δεν τον ενδιαφέρει να έχει το τελευταίο firmware και και και.. :P

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε καλά εσύ? :p

 

Η τελευταία επίσημη (όχι η ελληνική αν και υποστηρίζει τα πάντα από ελληνικά) είναι η I580XXJPU [09.2011] (password: sampro.pl)

 

Η τελευταία επίσημη ελληνική είναι η I5800XWJPI [05.2011]. Αν χρησιμοποιείς Cosmote βάλε αυτή, αν χρησιμοποιείς Vodafone βάλε αυτή. Οι τελευταίες 2 είναι οι επίσημες του Kies!

Τώρα για κωδικούς δεν είμαι σίγουρος αλλά δοκίμασε: samfirmware.com / samsung-firmware.com ή samsung-firmwares.com

 

Εγώ προτείνω την πρώτη, εκτός αν το κινητό προορίζεται για κάποιον που δεν έχει ή δεν θα έχει καμία σχέση με hack και δεν τον ενδιαφέρει να έχει το τελευταίο firmware και και και.. :P

Φιλε μου το κινητο εχει παει σε αλλα χερια ( πατερας της κοπελας μου ) αρα θελω μια επισημη της sammy και να ηρεμησω :p

Cosmote εχει αν δεν κανω λαθος... Παιζει ρολο??

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται να μου βγαζει μηνυμα οτι δεν υπαρχει επαρκης αποθηκευτικος χωρος, απο τη στιγμη που παω να κανω ενημερωση μια εφαρμογη με μεγεθος 485 kb και εχω ελευθερο χωρο 15.6 mb? Εχω περασει ολες τις εφαρμογες μου στην sd (εκτος απο 2-3 που δεν το επιτρεπουν) και παλι δεν μπορω να εξοικονομησω χωρο...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται να μου βγαζει μηνυμα οτι δεν υπαρχει επαρκης αποθηκευτικος χωρος, απο τη στιγμη που παω να κανω ενημερωση μια εφαρμογη με μεγεθος 485 kb και εχω ελευθερο χωρο 15.6 mb? Εχω περασει ολες τις εφαρμογες μου στην sd (εκτος απο 2-3 που δεν το επιτρεπουν) και παλι δεν μπορω να εξοικονομησω χωρο...

 

Αν την εχεις "εγκαταστησει" την εφαρμογη με το lucky patcher γινεται. Θα πρεπει να την αποσυνδεσεις πρωτα απ αυτο και μετα..

Link to comment
Share on other sites

εχει μια φιλη μου αυτο το τηλεφωνο Samsung GT I5800 Galaxy δεν ξερω αν ειναι αυτο του θεματος αλλα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος πως απενεργοποιει τα δεδομενα για να μην χρεωνεται τζαμπα. αν υπαρχει καποιο θεμα επειδη εψαξα αλλα δεν βρηκα ας μου το δωσει το link καποιος mod.
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

εχει μια φιλη μου αυτο το τηλεφωνο Samsung GT I5800 Galaxy δεν ξερω αν ειναι αυτο του θεματος αλλα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος πως απενεργοποιει τα δεδομενα για να μην χρεωνεται τζαμπα. αν υπαρχει καποιο θεμα επειδη εψαξα αλλα δεν βρηκα ας μου το δωσει το link καποιος mod.

 

Στην 2.2 κρατας πατημενο το on-off και απενεργοποιοεις το 'λειτουργια δικτυου".

 

Αν εχει ακομα 2.1 (να αναβαθμισει αμεσα) μεσα απο τις ρυθμισεις->ασυρματη επικοινωνια->δικτυα κινητης τηλεφωνιας->χρηση δεδομενων πακετου(uncheck).

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...λοιπον το κινητο μου 2 φορες παρακαλω κολλησε και το εκανα επανεκιννηση..οταν το ανοιξα ειχε σβησει τα παντα απο εφαρμογες μεχρι και το playstore ευτυχως δεν εσβησε επαφες εικονες και ηχους...εχει συμβει σε κανεναν αλλον?ξερετε απο τι μπορει να προκληθηκε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...λοιπον το κινητο μου 2 φορες παρακαλω κολλησε και το εκανα επανεκιννηση..οταν το ανοιξα ειχε σβησει τα παντα απο εφαρμογες μεχρι και το playstore ευτυχως δεν εσβησε επαφες εικονες και ηχους...εχει συμβει σε κανεναν αλλον?ξερετε απο τι μπορει να προκληθηκε αυτο?

 

Αν δεν έχεις κάνει αναβάθμιση από 2.1 σε 2.2 κάνε την μέσω KIES .

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάνει αναβάθμιση από 2.1 σε 2.2 κάνε την μέσω KIES .

 

έχω περασμέμξ την 10.2 του Κυριλλου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...