Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας! Να ρωτήσω... το γεγονός οτι στην οθόνη του samsung galaxy 3 υπάρχει το σήμα 3G, σημαίνει οτι είμαι συνεχώς συνδεδεμένη στο internet? Ανησυχώ μήπως χρεώνομαι συνέχεια...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην φοβάσάι καθόλου κατέβασε το . είναι άσχετο το ένα με το άλλο

 

το κατεβασα κ πατησα ανενεργο κ η ρυθμιση cosmote onternet εγινε disabled τωρα ελπιζω να μην ξαναχρεωθω κ να βαλω το καημενο μια καρτουλα....κανενα καλο θεμα ξερετε??? καποια στιγμη θα ηθελα να με βοηθησετε με την πλοηγηση τι πρεπει να κανω

Link to comment
Share on other sites

απλα με αυτο που μου ειπες χθες κ κατεβασα ειχα προβλημα με το wifi και εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις..και εμενα τετοιο μνμ μου στελνει η κοσμοτε.. ενω εγω δεν θελω εκανα καποιες ρυθμισεις που μου ειπε ενας φιλος φοβαμαι να ξανακατεβασω καποιο προγραμμα μην αντιμετοπισω ιδιο προβλημα με το wifi οπως το χθεσινο... ξερω σας εχω πριξει :cry::cry::cry:

 

Μη φοβάσαι δε θα ξανασυμβεί, ήταν μάλλον τυχαίο, η Eclair έκδοση του Android έχει κάτι τέτοια κολλήματα με το wifi. Αν συμβεί μπορείς να αποφύγεις την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν είσαι root, γι'αυτό και το πρότεινε κάποιος. Αλλά αφού τα παιδιά εδώ με το ίδιο τηλέφωνο το χρησιμοποιούν, δεν υπάρχει θέμα...

 

Αυτά όλα τα APN on-off style προγραμματάκια είναι αχρείαστα στην επόμενη έκδοση του Android (Froyo) που επίσημα το Galaxy 3 δεν έχει πάρει... οπότε αν δε θες να βάλεις κάποια ROM όπως του Kyrillos13 που είναι βασισμένη στο Froyo, είναι μονόδρομος η χρήση τους.

 

Γειά σας! Να ρωτήσω... το γεγονός οτι στην οθόνη του samsung galaxy 3 υπάρχει το σήμα 3G, σημαίνει οτι είμαι συνεχώς συνδεδεμένη στο internet? Ανησυχώ μήπως χρεώνομαι συνέχεια...

 

Nαι, είσαι συνδεδεμένη. Το πόσο χρεώνεσαι έχει να κάνει με το τί δεδομένα ανταλλάσσει το κινητό σου με το δίκτυο (widgets, facebook, sync με google..), αλλά αν θες να το απενεργοποιήσεις απλά διάβασε τί λένε τα παιδιά στην elenav26 στα μηνύματα γύρω από το δικό σου...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Να ρωτήσω... το γεγονός οτι στην οθόνη του samsung galaxy 3 υπάρχει το σήμα 3G, σημαίνει οτι είμαι συνεχώς συνδεδεμένη στο internet? Ανησυχώ μήπως χρεώνομαι συνέχεια...

 

Ναι είσαι συνεχώς συνδεδεμένη, οπότε μάλλον χρεώνεσαι. Κατέβασε από το μαρκετ το apn on off widget.

Link to comment
Share on other sites

Μη φοβάσαι δε θα ξανασυμβεί, ήταν μάλλον τυχαίο, η Eclair έκδοση του Android έχει κάτι τέτοια κολλήματα με το wifi. Αν συμβεί μπορείς να αποφύγεις την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν είσαι root, γι'αυτό και το πρότεινε κάποιος. Αλλά αφού τα παιδιά εδώ με το ίδιο τηλέφωνο το χρησιμοποιούν, δεν υπάρχει θέμα...

 

Αυτά όλα τα APN on-off style προγραμματάκια είναι αχρείαστα στην επόμενη έκδοση του Android (Froyo) που επίσημα το Galaxy 3 δεν έχει πάρει... οπότε αν δε θες να βάλεις κάποια ROM όπως του Kyrillos13 που είναι βασισμένη στο Froyo, είναι μονόδρομος η χρήση τους.

 

 

 

Nαι, είσαι συνδεδεμένη. Το πόσο χρεώνεσαι έχει να κάνει με το τί δεδομένα ανταλλάσσει το κινητό σου με το δίκτυο (widgets, facebook, sync με google..), αλλά αν θες να το απενεργοποιήσεις απλά διάβασε τί λένε τα παιδιά στην elenav26 στα μηνύματα γύρω από το δικό σου...

 

ωραια!!! το ευχομαι :) επισης ροοτ δεν ξερω πως κανω....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι είσαι συνεχώς συνδεδεμένη, οπότε μάλλον χρεώνεσαι. Κατέβασε από το μαρκετ το apn on off widget.

 

Ευχαριστώ πολυ! το κατέβασα ήδη. Πολύ χρήσιμο application... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

έκανα χθες rootαρισμα του κινητου μου(μέσω z4root) προκειμένου να μπορώ μέσω του προγράμματος 2LinkSD να στέλνω εφαρμογές στη κάρτα μνημης,και από τότε δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό μου με τον υπολογογιστή.

Μόλις συνδέσω το κινητο με το USB καλώδιο,ακούγεται ο ήχος σύνδεσης στον υπολογιστή και μετά στο κινητό αλλά παρόλα αυτά δεν συμβαίνει απολύτως τίποτα.

Στις ρυθμίσεις συνδεσης USB το έχω στο να ερωτηθώ πριν απο κάθε σύνδεση,αλλά και αν το αλλάξω δεν γίνεται τπτ...

 

Τι να κάνω?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδια.μολις περασα την 5 του κυριλου.δεν μπορω να γραψω ελληνικα στα μηνυματα.επιλεγω ελληνικα αλλα εμφανιζει αγγλικο.ακομα και οταν σερνω το space bar δεν στεκεται στα ελληνικα γυριζει στα αγγλικα???
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδια.μολις περασα την 5 του κυριλου.δεν μπορω να γραψω ελληνικα στα μηνυματα.επιλεγω ελληνικα αλλα εμφανιζει αγγλικο.ακομα και οταν σερνω το space bar δεν στεκεται στα ελληνικα γυριζει στα αγγλικα???

 

Ναι έχει ένα θέμα με το ελληνικό πληκτρολόγιο αλλά θα διορθωθεί στην final(απο ποσταρισμα του κυριλλου)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση και 1000 ευχαριστω για τον πολυ ωραιο οδηγο σου.παρεπιπτοντος με swype γραφει ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

Λυση για ελληνικο πληκτρολογιο στην v5 του κυριλλου απο παρατηρηση του φιλου timoleon1987

Mε swype γραφει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω το κινητό εδώ και 2,5 μήνες απροβλημάτιστα. Σκέφτομαι να επέμβω κυριώς γιατί έχει γεμίσει η εσωτερική μνήμη και θέλω να περάσω τα προγράμματα στην κάρτα. Αρκεί να γίνω root για να γίνει αυτό ? Αξίζει να δοκιμάσω κάποια άλλη rom? Ποιά rom προτείνετε? Με ενδιαφέρει κυριώς το κινητό να είναι trouble free γιατί δεν έχω πολύ χρόνο να ασχοληθώ με πιθανά προβλήματα .Να μην κολλάει δηλαδή και να τρέχουν τα προγράμματα απροβλημάτιστα , δεν χρειάζεται να πετάει, και να μην μειωθεί ο χρόνος διάρκειας της μπαταρίας.
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω custom rom οπότε αναμένοντας την v5 final του Κυρίλλου λέω να βάλω αρχικά την I5800XXJPF.Από ότι είδα μεταξύ των οδηγών flashαρίσματος αστροναύτη και Κυρίλλου υπάρχουν μικροδιαφορές όπως αυτό με την κάρτα SIM(Πρέπει να είναι μέσα στο κινητό ή όχι; ) .

Ένα άλλο που θέλω να ρωτήσω όσον αφορά την κάρτα SD, πρέπει να είναι μέσα ή όχι ;Δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή ακόμα στο κινητό.

Το link για το Kies 1.5.3.10092_2_1 που δίνει ο Κυρίλλος στην περίπτωση επανάφοράς στην 2.1 δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις αν τελικα το rootarisma μπορει να επηρεάσσει τη συνδεση του κινητο με υπολογιστή μέσω USB?Από όταν το έκανα δεν μπορώ να συνδέσω το κινητο μου με τον υπολογιστή...
Link to comment
Share on other sites

easytarget καλημερα.για να κανεις αυτο που ζητας υπαρχει η εφαρμογη link 2sdη οποια υποστηριζει την 2.1 ρομ που εχεις.το μονο που θα πρεπει να κανεις μετα την εγκατασταση του προγραμματος ειναι να δημηουργησεις μεσω υπολογιστη (με ενα προγραμμα partition manager)δυο partitions στην καρτα μνημης.απο εκει και περα θα σου προτεινα να βαλεις καποια αλλη ρομ.εγω εχτες το εκανα και το κινητο εχει μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα.
Link to comment
Share on other sites

Α κατι ακομα.για το θεμα με τη γραφη στα ελληνικα(στην v5 του kyrilloy),εγω εγκατεστησα το anysoftkeyboard στη συνεχεια το πακετο με τα ελληνικα (απο το market)και πηγαινωντας στις τοπικες ρυθμισεις και κειμενο το τικαρεις και ειναι κομπλε.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι απο περιεργεια...Εχετε παρατηρησει εκει που δειχνει τις κλησεις, οτι εαν κανετε gesture με συρσιμο δεξια-αριστερα πανω σε εναν αριθμο, τοτε καλει/μπαινει στην δημιουργια μηνυματος για αυτον τον αριθμο!!!!!ειμαι ο μονος που το διαπιστωσα τυχαια μετα απο 1μιση μηνα χρησης;; :-ρ
Link to comment
Share on other sites

Ετσι απο περιεργεια...Εχετε παρατηρησει εκει που δειχνει τις κλησεις, οτι εαν κανετε gesture με συρσιμο δεξια-αριστερα πανω σε εναν αριθμο, τοτε καλει/μπαινει στην δημιουργια μηνυματος για αυτον τον αριθμο!!!!!ειμαι ο μονος που το διαπιστωσα τυχαια μετα απο 1μιση μηνα χρησης;; :-ρ

 

Σωστος ο φιλος!!!καλοοοο....

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά την froyo , όλα καλά άρχισα να την εξερευνώ λίγο και μετά θα δοκιμάσω του κύριλου(ποια ειναι η έκδοση με τα λιγότερα προβλήματα"?)

Το πρώτο πρόβλημα που βρήκα είναι ότι δεν συνδέεται με το kies.Κατεβασα το καινουριο αλλα τίποτα.Δοκίμασα και αυτο με το usb modem και pda και δεν εγινε τιποτα.Καμιά ιδέα?

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

rom μανίσια, rootαρισμένο όμως

τελευταίες εφαρμογές που εγκατέστησα jorte και Wf & Clock

σύμπτωμα: η μπαταρία δεν βγάζει ούτε μέρα.

Από 50%, χτύπησε το τηλέφωνο και πριν το σηκώσω ήταν 5% όπου και έμεινε λίγα λεπτά μετά το κλείσιμο της γραμμής.

Κλειστά wifi-sync-gps, εγκατεστημένο πριν λίγες μέρες το Battery Doctor.

Έχετε να προτείνετε κάτι για καλύτερο έλεγχο της μπαταρίας, ή κάποιο widget καιρού που να μπαίνει αρχική οθόνη, να ανανεώνει αυτόματα όταν συνδέεται με wifi και να μην προσπερνάει το apndroid?

(ναι κάποιο άλλο -δεν θυμάμαι όνομα- το έκανε κι αυτό και κατέβαζε την κάρτα στα 0.04 ευρώ για να έιναι ενημερωμένο κάθε λίγο για τον καιρό!! Έλεος, τι σκέφτονται ώρες ώρες οι προγραμματιστές;)

Edited by tolise
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω custom rom οπότε αναμένοντας την v5 final του Κυρίλλου λέω να βάλω αρχικά την I5800XXJPF.Από ότι είδα μεταξύ των οδηγών flashαρίσματος αστροναύτη και Κυρίλλου υπάρχουν μικροδιαφορές όπως αυτό με την κάρτα SIM(Πρέπει να είναι μέσα στο κινητό ή όχι; ) .

Ένα άλλο που θέλω να ρωτήσω όσον αφορά την κάρτα SD, πρέπει να είναι μέσα ή όχι ;Δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή ακόμα στο κινητό.

Το link για το Kies 1.5.3.10092_2_1 που δίνει ο Κυρίλλος στην περίπτωση επανάφοράς στην 2.1 δεν λειτουργεί.

 

Δεν έχει καμία διαφορά αν είναι μέσα ή όχι η κάρτα SIM. Εγώ το έχω κάνει κι έτσι κι αλλιώς και δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα.

 

Η SD καλό είναι να είναι μέσα όταν κάνεις το update. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά την froyo , όλα καλά άρχισα να την εξερευνώ λίγο και μετά θα δοκιμάσω του κύριλου(ποια ειναι η έκδοση με τα λιγότερα προβλήματα"?)

Το πρώτο πρόβλημα που βρήκα είναι ότι δεν συνδέεται με το kies.Κατεβασα το καινουριο αλλα τίποτα.Δοκίμασα και αυτο με το usb modem και pda και δεν εγινε τιποτα.Καμιά ιδέα?

 

Για να λυθεί το πρόβλημά σου πρέπει να απεγκαταστήσεις τους drivers και να βάλεις αυτούς. Μη φοβάσαι επειδή είναι για το Galaxy S. Κάντο άφοβα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι απο περιεργεια...Εχετε παρατηρησει εκει που δειχνει τις κλησεις, οτι εαν κανετε gesture με συρσιμο δεξια-αριστερα πανω σε εναν αριθμο, τοτε καλει/μπαινει στην δημιουργια μηνυματος για αυτον τον αριθμο!!!!!ειμαι ο μονος που το διαπιστωσα τυχαια μετα απο 1μιση μηνα χρησης;; :-ρ

 

και στις επαφες την ιδια λειτουργεια εχει!

και στην eclair το ιδιο ειναι,νομιζω!

 

 

v. 5.o beta Kyrillos

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία διαφορά αν είναι μέσα ή όχι η κάρτα SIM. Εγώ το έχω κάνει κι έτσι κι αλλιώς και δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα.

 

Η SD καλό είναι να είναι μέσα όταν κάνεις το update. :cool:

Στην αρχή του οδηγού του αστροναύτη λέει να το βάλουμε σε λειτουργία εντοπίσμού σφαλμάτων και μετά επαναφορά εργοστασιακών

ρυθμίσεων.Μετά την επαναφορά ο εντοπισμός σφαλμάτων δεν είναι επιλεγμένος πρέπει να το ξαναεπιλέξουμε προτού ξεκινήσουμε τη διαδικασία με το Odin;

Edited by atsele
Link to comment
Share on other sites

Για να λυθεί το πρόβλημά σου πρέπει να απεγκαταστήσεις τους drivers και να βάλεις αυτούς. Μη φοβάσαι επειδή είναι για το Galaxy S. Κάντο άφοβα. :cool:

 

Κατέβασα το αρχείο το αντέγραψα στον φάκελο samsung kies - udb drivers και απο το μενου εργαλεια το εβαλα να κανει εγκατασταση τους drivers. Τα ίδια πάλι ομως δεν συνδέεται..

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...