Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Πριν μια βδομαδα αγορασα το galaxy 3. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο αλλα με χαλανε καποια πραγματα. Καποιες φορες παρατηρω το κινητο και στα καλα του καθουμενου, ειτε το χειριζομαι ειτε ειναι stand by χανει το σημα του και καποιες φορες μου ζηταει κωδικο προσβασης(ενω ειναι ανοιχτο κανονικα).Επισης εχω προβλημα με το gps. εχω καταφερει να το κανω να δουλεψει 2-3 φορες. οταν παταω χαρτης και μετα η τοποθεσια μου δεν την βρισκει με τιποτα.εχω δοκιμασει το gps optimiser και τον χειροκινητο εντοπισμο θεσης(αυτο εχει βγαλει καποια αποτελεσματα γυρω στις 10 φορες μονο οταν ειμαι εξω η σε καποια ταρατσα)μπορει κανενας κατοχος του ιδιου κινητου να με βοηθησει?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εγώ το ίδιο προβλημα εχω, οταν χασει το σημα του ζητάει pin και το τηλέφωνο φαινεται ότι ειναι κλειστό. μπορειτε να βοηθήσετε?γιατί το κανει αυτό ? υπαρχει λύση?

 

 

Ευχαριστώ,

 

 

 

 

 

 

[

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα δεν μου το κανει παντα εμενα.

 

Σε gsm 2g δεν εχει κανενα προβλημα ποτε. Μονο οταν το γυρναω σε gsm/wcdma τοτε αρχιζει να κοπαναει το σημα καθε λιγο. χανετε η κεραια και βγαζει πανω στην μπαρα ενα μπλε κυκλο με μια διαγωνια γραμμη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Πριν μια βδομαδα αγορασα το galaxy 3. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο αλλα με χαλανε καποια πραγματα. Καποιες φορες παρατηρω το κινητο και στα καλα του καθουμενου, ειτε το χειριζομαι ειτε ειναι stand by χανει το σημα του και καποιες φορες μου ζηταει κωδικο προσβασης(ενω ειναι ανοιχτο κανονικα).Επισης εχω προβλημα με το gps. εχω καταφερει να το κανω να δουλεψει 2-3 φορες. οταν παταω χαρτης και μετα η τοποθεσια μου δεν την βρισκει με τιποτα.εχω δοκιμασει το gps optimiser και τον χειροκινητο εντοπισμο θεσης(αυτο εχει βγαλει καποια αποτελεσματα γυρω στις 10 φορες μονο οταν ειμαι εξω η σε καποια ταρατσα)μπορει κανενας κατοχος του ιδιου κινητου να με βοηθησει?:rolleyes:

 

To gps πότε δεν θα βρει σήμα εντός οικήματος. Όσο για τα αλλά θα τα δούμε το βράδυ. Συγχωρείτε με αλλά είμαι ταρίφαs και έχει πέσει δουλειά αυτες τις μέρες. Θα μπω το βράδυ

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω 2 προβλήματα

 

1.δεν μπορώ να εγκαταστήσω καμία εφαρμογή από το market σήμερα. δείχνει να κάνει downloal αλλά ξαφνικά σταματάει και δεν κάνει εγκατάσταση. δοκίμασα με πολλές εφαρμογές και καμία δεν ανταποκρίνεται! έκανα επανεκκίνηση Της συσκευής και πάλι τα ίδια. πρώτη φορά το κάνει.

 

2. δεν μπορώ να λάβω κ να στείλω mms.εχω cosmote μίλησα μαζί τους. και δεν βγάλαμε άκρη. από αυτούς ολες οι ρυθμίσεις είναι σωστές. μου είπαν να μιλήσω με Samsung κ φυσικά να κάνω reboot την συσκευή σε εργοστασιακεσ ρυθμίσεις!

 

δείχνει κολλημένο σε αποστολή κ παραλαβή κ δεν κάνει τίποτα. το έχει πάθει και κανένας άλλος?

 

παιδιά καλησπέρα και πάλι!

 

καμία βοήθεια με τα παραπάνω? δεν δουλεύει τίποτα από τα 2.

 

αν χρειαστεί να κάνω επαναφορά θα χαθεί το root?

μπουχου χου χου :( :( :(

 

από την samsung μου ειπαν να παω το κινητο για service γιατι δεν ξερουν τι μπορεί να είναι και για τις 2 περιπτωσεις?

 

μπορεί να φταιει το root? τι άλλο να κάνω?

Edited by dimitra12000
προσθηκη
Link to comment
Share on other sites

μπουχου χου χου :( :( :(

 

από την samsung μου ειπαν να παω το κινητο για service γιατι δεν ξερουν τι μπορεί να είναι και για τις 2 περιπτωσεις?

 

μπορεί να φταιει το root? τι άλλο να κάνω?

 

Θα μπειs το βράδυ να το κοιτάξουμε? Μπαίνω από το κινητό τώρα. Λογικα θα χρειαστεί επαναφορά. Θα εξακολουθεί να είναι root η συσκευή και μετά από επαναφορά

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα μπειs το βράδυ να το κοιτάξουμε? Μπαίνω από το κινητό τώρα. Λογικα θα χρειαστεί επαναφορά. Θα εξακολουθεί να είναι root η συσκευή και μετά από επαναφορά

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

θα ειμαι σπιτι μετα τις 23,30 γιατί θα είμαι στην δουλειά μεχρι αργα, οποτε θα μπω να το δουμε αν εισαι οκ με την ωρα!

thanks! με φρικάρουν με τα σερβις τους...

 

το unroot το ανεφερα σε περιπτωση που όντως χρειαστει να το παω για service.

Link to comment
Share on other sites

θα ειμαι σπιτι μετα τις 23,30 γιατί θα είμαι στην δουλειά μεχρι αργα, οποτε θα μπω να το δουμε αν εισαι οκ με την ωρα!

thanks! με φρικάρουν με τα σερβις τους...

 

το unroot το ανεφερα σε περιπτωση που όντως χρειαστει να το παω για service.

δουλεουν όλα! market, mms όλα μετά το reboot! ευχαριστω πολύ astronafti!

Link to comment
Share on other sites

δουλεουν όλα! market, mms όλα μετά το reboot! ευχαριστω πολύ astronafti!

 

Οτι αλλο χρειαστεις ειμαστε εδω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συμφορουμητες, Χριστος ανεστη και χρονια πολλα.. θα αναστυθουμε ποτε κι εμεις με φρογιο επισημα απο την samsung? εχουμε κανενα νεο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συμφορουμητες, Χριστος ανεστη και χρονια πολλα.. θα αναστυθουμε ποτε κι εμεις με φρογιο επισημα απο την samsung? εχουμε κανενα νεο?

 

ακομα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει η froyo ισχυει οτι αν κανεις την επισημη αναβαθμιση του κατασκευαστη κλειδωνει το κινητο κ δεν μπορεις να το rootαρεις μετα??? Κατι τετοιο ειχα ακουσει παλαιοτερα...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια,εχω 3 launcher στο κινητο μου.οταν βαζω τον εναν και παταω να ειναι παντα ος προεπιλογη μετα δεν ξερω πως να το αλλαξω.Πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια,εχω 3 launcher στο κινητο μου.οταν βαζω τον εναν και παταω να ειναι παντα ος προεπιλογη μετα δεν ξερω πως να το αλλαξω.Πως γινεται?

 

Ρυθμίσεις εφαρμογές διαχείριση εφαρμογών βρίσκεις τον launcher που έχεις ωs προεπιλογή και πατάς μέσα του διαγραφή προεπιλογων

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

egw gelasa me ton kotsovolo to exei 219 k twra leei prosfora web 188... :lol::lol::lol::p:p

 

Ο γερμανός ακόμα 249

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει η froyo ισχυει οτι αν κανεις την επισημη αναβαθμιση του κατασκευαστη κλειδωνει το κινητο κ δεν μπορεις να το rootαρεις μετα??? Κατι τετοιο ειχα ακουσει παλαιοτερα...

 

Αν συνέβαινε αυτό δεν θα μπορούσαν να κάνουν root ούτε αυτοι που έχουν επίσημη 2.1

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σ'ολη την παρέα Το τρομερο κινητο το πηρα 130 ευρω πριν μια βδομαδα απο ενα μαγαζι που βρηκα στο σκρουτζ.

Σορρυ τωρα δεν το βρισκω,ηταν μεσα στα 3 πρωτα

Εχω περασει 2.2 και rooting

Τωρα να ρωτησω κατι που εχει ξανααναφερθει. Υπαρχει καποιος τροπος να μη κοβεται

απότομα και γρηγορα ο ηχος κλησης οταν εχεις βαλει σαν ringtonε mp3;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, Χριστος Ανεστη!

 

Εχω το εξης προβλημα με το galaxy 3. οταν ανοιγω το 3G το σημα μετα απο λιγο χανετε (ανεξαρτητως αν ειμαι στο browser ή οχι) και μερικες φορες χρειαζετε να βαλω και το pin της sim. αναγκαζομαι να το εχω μονο σε gsm... Ξερει καποιος τι φταει?

 

Μήπως φταίει η κάρτα sim. Μερικές παλιές κάρτες δεν τις αναγνωρίζουν καλά τα καινούρια τηλέφωνα.

 

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Πριν μια βδομαδα αγορασα το galaxy 3. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο αλλα με χαλανε καποια πραγματα. Καποιες φορες παρατηρω το κινητο και στα καλα του καθουμενου, ειτε το χειριζομαι ειτε ειναι stand by χανει το σημα του και καποιες φορες μου ζηταει κωδικο προσβασης(ενω ειναι ανοιχτο κανονικα).Επισης εχω προβλημα με το gps. εχω καταφερει να το κανω να δουλεψει 2-3 φορες. οταν παταω χαρτης και μετα η τοποθεσια μου δεν την βρισκει με τιποτα.εχω δοκιμασει το gps optimiser και τον χειροκινητο εντοπισμο θεσης(αυτο εχει βγαλει καποια αποτελεσματα γυρω στις 10 φορες μονο οταν ειμαι εξω η σε καποια ταρατσα)μπορει κανενας κατοχος του ιδιου κινητου να με βοηθησει?:rolleyes:

 

Για το πρώτο μήπως φταίει η κάρτα sim,

Για το δεύτερο, υπάρχουν δύο λύσεις:

1. κοίταξε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3516831#post3516831.

2. Εγκατέστησε μια από τις Rom του Κύριλου και δεν θα έχεις πρόβλημα και σε πολλά άλλα πλην του gps

Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη, χρόνια πολλά!

Όταν κάνουμε wipe data & cache πρέπει να έχουμε την SD μέσα στο κινητό (είτε έχουμε partition είτε οχι; ), ή δεν πειράζει καθόλου την κάρτα το wipe;

Μετά απο wipe data & cache απλά τρέχουμε titanium και επαναφέρουμε system & user apps;

Ευχαριστώ.

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...