Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά!!!έβαλα την ρομ του Κύριλλου αλλά όταν πάω στα μηνύματα και γράφω οι χαρακτήρες του μηνύματοσ είναι πολύ λίγοι και όταν είναι μεγάλο το μήνυμα (5 για παράδειγμα) δείχνει αποστολή αλλά δεν το στέλνει....υπάρχει μήπως καμία ρύθμισή???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε ολους και χρόνια πολλά!

 

αντιμετωπίζω 2 προβλήματα

 

1.δεν μπορώ να εγκαταστήσω καμία εφαρμογή από το market σήμερα. δείχνει να κάνει downloal αλλά ξαφνικά σταματάει και δεν κάνει εγκατάσταση. δοκίμασα με πολλές εφαρμογές και καμία δεν ανταποκρίνεται! έκανα επανεκκίνηση Της συσκευής και πάλι τα ίδια. πρώτη φορά το κάνει.

 

2. δεν μπορώ να λάβω κ να στείλω mms.εχω cosmote μίλησα μαζί τους. και δεν βγάλαμε άκρη. από αυτούς ολες οι ρυθμίσεις είναι σωστές. μου είπαν να μιλήσω με Samsung κ φυσικά να κάνω reboot την συσκευή σε εργοστασιακεσ ρυθμίσεις!

 

δείχνει κολλημένο σε αποστολή κ παραλαβή κ δεν κάνει τίποτα. το έχει πάθει και κανένας άλλος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!!!έβαλα την ρομ του Κύριλλου αλλά όταν πάω στα μηνύματα και γράφω οι χαρακτήρες του μηνύματοσ είναι πολύ λίγοι και όταν είναι μεγάλο το μήνυμα (5 για παράδειγμα) δείχνει αποστολή αλλά δεν το στέλνει....υπάρχει μήπως καμία ρύθμισή???

 

βάλε handsend sms να βρεις την υγειά σου! η "μαμισια" εφαρμογή υποστηρίζει το πολύ μέχρι 70 - 72 χαρακτήρες, και το βλέπεις αν έχεις πρόβλημα, πάντως εγώ έβαλα την jpe την rootαρα με superoneclick 1.19 rar και είμαι μια χαρά, ότι θες κάνεις:)

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους και χρόνια πολλά!

 

αντιμετωπίζω 2 προβλήματα

 

1.δεν μπορώ να εγκαταστήσω καμία εφαρμογή από το market σήμερα. δείχνει να κάνει downloal αλλά ξαφνικά σταματάει και δεν κάνει εγκατάσταση. δοκίμασα με πολλές εφαρμογές και καμία δεν ανταποκρίνεται! έκανα επανεκκίνηση Της συσκευής και πάλι τα ίδια. πρώτη φορά το κάνει.

 

2. δεν μπορώ να λάβω κ να στείλω mms.εχω cosmote μίλησα μαζί τους. και δεν βγάλαμε άκρη. από αυτούς ολες οι ρυθμίσεις είναι σωστές. μου είπαν να μιλήσω με Samsung κ φυσικά να κάνω reboot την συσκευή σε εργοστασιακεσ ρυθμίσεις!

 

δείχνει κολλημένο σε αποστολή κ παραλαβή κ δεν κάνει τίποτα. το έχει πάθει και κανένας άλλος?

 

ποιά ρομ έχεις;

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

και μέσω wifi τα κατεβάζει σφεντόνα όλα!!! (jpe) και όταν δοκιμάσω το gps θα σας πω άλλα δεν νομίζω να έχω πρόβλημα:up:
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ζητά κωδικό συσκευής σε περίπτωση αλλαγής σιμ;
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

ποιά ρομ έχεις;

δεν την εχω αλλάξει.ότι φορούσε εργοστασιακα.

 

το market δεν δουλεύει καθόλου

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο προγραμμα που δειχνει την μπαταρια ανα 1% kαι οχι οπως τωρα ανα 10% ποιο ειναι(και να το δειχνει πανω στην μπαρα της μπαταριας)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά !!!

Μπορεί να έχει ξαναειπωθεί αλλά τί γίνεται με την επίσημη αναβάθμιση σε 2.2? Όσοι εχουν επιλέξη ανεπίσημη αναβάθμιση είναι ικανοποιημένοι ? Ευχαριστώ ...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω να αναφέρω και ένα πρόβλημα που έχω με τη συσκευή και είναι αρκετά συχνό .

Ενώ η συσκευή βρίσκεται σε λειτουργία κανονικά , κάποιες φορές βγαίνει εκτός σύνδεσης απο το δίκτυο ( δηλαδή ενω έχει σήμα καμπάνα , βγαίνει η μπλέ στρογγυλή ενδειξη ) και είτε μου ζητάει να ξαναπληκτρολογίσω το PIN , είτε μου αναφέρει οτι η λειτουργία πτήσης είναι ενεργοποιημένη (σαφως οχι απο δική μου εντολή) και απενεργοποιόντας το μαρκάρισμα ξαναλειτουργεί κανονικα ...

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς? Λέτε η αναβάθμιση σε 2.2 να βοηθήσει? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά !!!

Μπορεί να έχει ξαναειπωθεί αλλά τί γίνεται με την επίσημη αναβάθμιση σε 2.2? Όσοι εχουν επιλέξη ανεπίσημη αναβάθμιση είναι ικανοποιημένοι ? Ευχαριστώ ...

 

Κυκλοφόρησε πριν καμιά εβδομάδα στην ινδία αλλά από όσο γνωρίζω στην Ευρώπη ακόμα την περιμένουμε...... Ελπίζω όχι για πολύ ακόμα. Για την έκδοση του Kyrilloy εάν διαβάσεις τα threads όλοι λένε τα καλύτερα αλλά εγώ δεν την έχω δοκιμάσει και περιμένω την επίσημη. Εάν όμως η επίσημη ακυρωθεί θα την δοκιμάσω του kyrilloy.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο προγραμμα που δειχνει την μπαταρια ανα 1% kαι οχι οπως τωρα ανα 10% ποιο ειναι(και να το δειχνει πανω στην μπαρα της μπαταριας)

 

 

Ακόμα δεν εχω βρει κάτι που να καλύπτει αυτό που λεs αλλά είμαι σε θέση να γνωρίζω πωσ κάτι ετοιμάζεται

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Μου προέκυψε ένα πρόβλημα στο κινητό, όταν δονίζει τρίζει και ακούγεται ενοχλητικά (δεν μου έχει πέσει ποτέ). Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Μου προέκυψε ένα πρόβλημα στο κινητό, όταν δονίζει τρίζει και ακούγεται ενοχλητικά (δεν μου έχει πέσει ποτέ). Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Μηπωs δεν έχει κλείσει καλά το καπάκι της μπαταρίας ?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπωs δεν έχει κλείσει καλά το καπάκι της μπαταρίας ?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk[/QUOT

 

Όχι το έχω κλεισει καλα. το θεμα ειναι και οταν βγαζω το καπακι παλι τριζει. μονο οταν το πιεσω λιγο πανω απο την μπαταρια τοτε σταματαει

Link to comment
Share on other sites

Μηπωs δεν έχει κλείσει καλά το καπάκι της μπαταρίας ?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk[/QUOT

 

Όχι το έχω κλεισει καλα. το θεμα ειναι και οταν βγαζω το καπακι παλι τριζει. μονο οταν το πιεσω λιγο πανω απο την μπαταρια τοτε σταματαει

 

 

Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια φορά την ώρα που σερφάριζα και άλλη μία όταν έπαιζα με ένα πρόγραμμα πλοήγησης, στα καλά καθούμενα, μου έκανε επανεκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

μάλλον θα το στείλω στη samsung, αλλά φοβάμαι μη μου πούνε ότι εγώ ευθύνομαι και άλλες τέτοιες πίπες που λένε κλασικά. Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, στο τηλέφωνο πως γίνεται να κάνουμε calibrate τον g-sensor? Γιατί είναι λιιιγο off όπως βλέπω από το GPS status και το layar. Με το πρόγραμμα GPS Status μπορώ να κάνω calibrate pitch and roll και τότε έρχεται στα ίσα, το πρόβλημα όμως είναι ότι η ρύθμιση ισχύει για τη συγκεκριμένη εφαρμογή και όχι για το τηλέφωνο γενικά. Ξέρει κανείς πως μπορεί να γίνει αυτό (έχω επίσημη eclair) ή αν δε γίνεται εδώ υπάρχει αντίστοιχο εργαλείο στη froyo 2.2?
Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο έχουν τελειώσει οι μεμβράνες, απο εκεί έρχομαι. Για αυτή τη θήκη τι λέτε; Την έχει πάρει κανένας;

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-i5800-Galaxy-3-thiki-metaforas-typou-flip.312630.html

 

μεμβρανες εχει και το e-click.gr δεν κανω διαφημηση απλα βοηθαω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους και χρόνια πολλά!

 

αντιμετωπίζω 2 προβλήματα

 

1.δεν μπορώ να εγκαταστήσω καμία εφαρμογή από το market σήμερα. δείχνει να κάνει downloal αλλά ξαφνικά σταματάει και δεν κάνει εγκατάσταση. δοκίμασα με πολλές εφαρμογές και καμία δεν ανταποκρίνεται! έκανα επανεκκίνηση Της συσκευής και πάλι τα ίδια. πρώτη φορά το κάνει.

 

2. δεν μπορώ να λάβω κ να στείλω mms.εχω cosmote μίλησα μαζί τους. και δεν βγάλαμε άκρη. από αυτούς ολες οι ρυθμίσεις είναι σωστές. μου είπαν να μιλήσω με Samsung κ φυσικά να κάνω reboot την συσκευή σε εργοστασιακεσ ρυθμίσεις!

 

δείχνει κολλημένο σε αποστολή κ παραλαβή κ δεν κάνει τίποτα. το έχει πάθει και κανένας άλλος?

παιδιά καλησπέρα και πάλι!

 

καμία βοήθεια με τα παραπάνω? δεν δουλεύει τίποτα από τα 2.

 

αν χρειαστεί να κάνω επαναφορά θα χαθεί το root?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, Χριστος Ανεστη!

 

Εχω το εξης προβλημα με το galaxy 3. οταν ανοιγω το 3G το σημα μετα απο λιγο χανετε (ανεξαρτητως αν ειμαι στο browser ή οχι) και μερικες φορες χρειαζετε να βαλω και το pin της sim. αναγκαζομαι να το εχω μονο σε gsm... Ξερει καποιος τι φταει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να αγορασω το κινητο αυτο και θα ηθελα να με βοηθεισετε οσο αφορα απο που θα το παρω.. εψαξα στο skroutz και βρηκα αυτα http://www.kinitomania.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=1053&category_id=43&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

και http://www.techneasy.gr/index.php?target=products&product_id=33919

προτεινεται καποιο αλλο καταστημα?ειναι αξιοπιστα αυτα τα μαγαζια?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να αγορασω το κινητο αυτο και θα ηθελα να με βοηθεισετε οσο αφορα απο που θα το παρω.. εψαξα στο skroutz και βρηκα αυτα http://www.kinitomania.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=1053&category_id=43&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

και http://www.techneasy.gr/index.php?target=products&product_id=33919

προτεινεται καποιο αλλο καταστημα?ειναι αξιοπιστα αυτα τα μαγαζια?

 

Στο skroutz για κάθε κατάστημα υπάρχουν αξιολογήσεις από τους καταναλωτές που έχουν ψωνίσει από τα καταστήματα αυτά. Κάνε ένα κόπο και διάβασε τις αξιολογήσεις αυτές και θα βγάλεις μόνος σου το καλύτερο συμπέρασμα. Τουλάχιστον έτσι κάνω εγώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα..εχω ομως καποιες αποριες,εχει bluetooth 3.0,θα μπορω να ανταλαζω αρχεια με αλλα κινητα που δεν εχουν 3.0?ακομα στο skroutz που το εψαξα εχουν μερικες εκδοσεις που λενε GR,τα υπολοιπα δεν εχουν ελληνικα?

τελος στα μηνηματα θα μπορω να γραφω με ελληνικους χαρακτηρες?to Swype τι ειναι?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...