Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,ειχατε κανενα νεο σχετικα με τη 2.2 για τη συσκευη σας?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,ειχατε κανενα νεο σχετικα με τη 2.2 για τη συσκευη σας?

 

Όχι... μέχρι το καλοκαίρι θα έχει βγει haha αλλά πλέον δεν με νοιάζει :P καλές είναι και οι leaked που έχουν βγει.

Link to comment
Share on other sites

ψαξε για το radiotime εχεις ολους τους ελληνικους σταθμους.ειναι paid εφαρμογη οποτε google is your friend!

 

 

 

δε νομιζω εχω την εντυπωση οτι στο topic για hacks/roots λεει οτι γυριζει σε official eclair μεσω kies.ψαξ'το λιγο...

 

το ραδιόφωνο είναι τέλειο με αυτή την εφαρμογή! βρήκα όλους τουσ αγαπημένους μου σταθμούς από εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

Κύριλλε θέλω να περάσω το ROM σου αλλά δεν έχω ασχοληθεί με αυτά και στο σύνδεσμο που έχεις στην υπόγραφή σου μπερδεύτηκα γιατί έχει πολλά posts και links.

 

Γίνεται να μου το απλοποιήσετε λίγο;

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

Κύριλλε θέλω να περάσω το ROM σου αλλά δεν έχω ασχοληθεί με αυτά και στο σύνδεσμο που έχεις στην υπόγραφή σου μπερδεύτηκα γιατί έχει πολλά posts και links.

 

Γίνεται να μου το απλοποιήσετε λίγο;

 

Ευχαριστώ,

 

Για αρχη κατεβασε αυτο προκειτε για οδηγο

και

εδω υπαρχουν οι roms του κυριλλου

Edited by astronaytis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,

 

Ποια ROM ειναι η καλύτερη να κατεβάσω;

 

Εγώ θα σου πρότεινα την δική μου αλλά καλύτερα να ακούσεις και την γνώμη των άλλων γιατί μπορεί να μην είμαι απόλυτα αντικειμενικός. :) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε, έχει 100 links και 40 εκδόσεις εκεί. Τι πρέπει να κατεβάσω; :)

Ορίστε φίλε, ότι πρόβλημα συναντήσεις πες μου :)

 

v4.1 Non OC => Part1 / Part2

 

Μόλις κατεβάσεις το part1 κάνε επανεκκίνηση το router σου ώστε να μην περιμένεις μισή ώρα για το part2 :)

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

παιδιά SOS!

 

θέλω τα φώτα σασ για το g mail! αρχικά να αναφέρω ότι έκανα root την συσκευή σήμερα (ίσως παίζει ρόλο).

 

εχω 2 λογαριασμούς Email στην Google αλλά χρησιμοποιούσα μόνο τον έναν στο κινητό μου. συνδεσα και τον άλλον από περιέργεια και τώρα δεν μπορώ να τον διαγραψω!

 

πως να το κάνω χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

επίσης ενώ την συσκευή την χρησιμοποιώ με αγγλικό μενού κ το κάνω gmai μου ήταν στα αγγλικό κανονικά,ξαφνικά εμφανίζει όλες τις ετικέτες στα ελληνικα κ το μενού/ρυθμίσεις στα αγγλικά.... ότι να'ναι..... υπάρχει περίπτωση να φταίει το root σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα πως διορθώνουμε τον ήχο στο κινητό όταν μας καλούνε να χτυπά δυνατά με την μια και να μην ξεκινάει σιγά?

μπορει να help καποιος? :P

Link to comment
Share on other sites

παιδιά SOS!

 

θέλω τα φώτα σασ για το g mail! αρχικά να αναφέρω ότι έκανα root την συσκευή σήμερα (ίσως παίζει ρόλο).

 

εχω 2 λογαριασμούς Email στην Google αλλά χρησιμοποιούσα μόνο τον έναν στο κινητό μου. συνδεσα και τον άλλον από περιέργεια και τώρα δεν μπορώ να τον διαγραψω!

 

πως να το κάνω χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

επίσης ενώ την συσκευή την χρησιμοποιώ με αγγλικό μενού κ το κάνω gmai μου ήταν στα αγγλικό κανονικά,ξαφνικά εμφανίζει όλες τις ετικέτες στα ελληνικα κ το μενού/ρυθμίσεις στα αγγλικά.... ότι να'ναι..... υπάρχει περίπτωση να φταίει το root σε αυτό?

 

Η γλώσσα διορθώθηκε προ το παρόν αλλά δεν μπορώ να διαγραψω τον ένα λογαριασμό?

Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα διορθώθηκε προ το παρόν αλλά δεν μπορώ να διαγραψω τον ένα λογαριασμό?

 

Άνοιξε την εφαρμογή email η gmail ανάλογα με το που έχεις περάσει τους δύο λογαριασμούς πατά αριστερό πληκτρο επέλεξε λογαριασμοί και από εκεί θα τον διαγράψειs αν κρατήσεις πατημενο το δάχτυλο σου πάνω στο λογαριασμό που θεs να διαγράψειs

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το έχω δοκιμάσει, αλλά παρότι το πατάω παρατεταμένα δεν ανοίγει scroll menu για να επιλέξω διαγραφή, αλλά απλώς ανοίγει ο λογαριασμός (είτε με ένα άγγιγμα είτε παρατεταμένα).

 

μήπως να χτυπήσω ένα τηλεφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της samsung?

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο έχουν τελειώσει οι μεμβράνες, απο εκεί έρχομαι. Για αυτή τη θήκη τι λέτε; Την έχει πάρει κανένας;

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-i5800-Galaxy-3-thiki-metaforas-typou-flip.312630.html

ebay, έχει πολλή πράγμα. Πήρα για το δικό μου κ της κοπέλας μου

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

το έχω δοκιμάσει, αλλά παρότι το πατάω παρατεταμένα δεν ανοίγει scroll menu για να επιλέξω διαγραφή, αλλά απλώς ανοίγει ο λογαριασμός (είτε με ένα άγγιγμα είτε παρατεταμένα).

 

μήπως να χτυπήσω ένα τηλεφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της samsung?

 

Εκεί που ανοίγει δοκίμασε αριστερό πληκτρο πρέπει να έχει επιλογή διαγραφής

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που ανοίγει δοκίμασε αριστερό πληκτρο πρέπει να έχει επιλογή διαγραφής

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

καλά τους πήρα στην samsung και μου απάντησαν με μια απλότητα να επαναφέρω την συσκευή στις εργοστασιακές του ρυθμισεις και αφου τσακωθηκα το βρηκα μονη μου.

 

Το έψαχνα από εχθές και δεν μπορούσα να το βρω! μπαίνεις μέσα στο accounts--> αριστερό πλήκτρο--> ανοίγει account settings--> accounts and sync, κάνεις επιλογλη στο manage accounts, διαλέγεις τον λογαριασμό που θέλεις και έχει επιλογή remove account!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Δήμητρα. Τους πήρα και εγώ σήμερα γιατί καθώς το πασπάτευα το βράδυ, κάτι έκανα και δεν μπορούσα να πάρω τηλέφωνο. Μου έλεγε ότι «οι εξερχόμενες κλήσεις απαγορεύονται από το FDN». Απάντησε μια κοπέλα στο τηλέφωνο και μόλις της είπα το πρόβλημα, μου ζήτησε κάτι στοιχεία και μου λέει περιμένετε, ακούω ένα γκαπ και μου το έκλεισε. Παίρνω καπάκι, εγώ είμαι που μου το κλείσατε πριν, δεν σας το έκλεισα, έπεσε η γραμμή. Ότι πεις. Τι θα γίνει με το πρόβλημα μου; Περιμένετε. Όσο περίμενα είχα βρει το μενού που ακυρώνει το FDN (με αυτό επιτρέπονται κλείσεις μόνο σε καθορισμένους αριθμούς). Τελικά μου είπε να πάω εκεί που βρήκα και να το ακυρώσω. Από βιασύνη έβαλα λάθος το pin2 που μου ζήτησε. Οπ, δεν δέχτηκε τον κωδικό, της λέω. Λες να φτιάξει αν κάνω επαναφορά τηλεφώνου. Κάνε και μια επαναφορά, δεν είναι κακό! Ξέρεις η λογική των pc, αν δεν βρίσκεις λύση, κάνε φορμάτ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Δήμητρα. Τους πήρα και εγώ σήμερα γιατί καθώς το πασπάτευα το βράδυ, κάτι έκανα και δεν μπορούσα να πάρω τηλέφωνο. Μου έλεγε ότι «οι εξερχόμενες κλήσεις απαγορεύονται από το FDN». Απάντησε μια κοπέλα στο τηλέφωνο και μόλις της είπα το πρόβλημα, μου ζήτησε κάτι στοιχεία και μου λέει περιμένετε, ακούω ένα γκαπ και μου το έκλεισε. Παίρνω καπάκι, εγώ είμαι που μου το κλείσατε πριν, δεν σας το έκλεισα, έπεσε η γραμμή. Ότι πεις. Τι θα γίνει με το πρόβλημα μου; Περιμένετε. Όσο περίμενα είχα βρει το μενού που ακυρώνει το FDN (με αυτό επιτρέπονται κλείσεις μόνο σε καθορισμένους αριθμούς). Τελικά μου είπε να πάω εκεί που βρήκα και να το ακυρώσω. Από βιασύνη έβαλα λάθος το pin2 που μου ζήτησε. Οπ, δεν δέχτηκε τον κωδικό, της λέω. Λες να φτιάξει αν κάνω επαναφορά τηλεφώνου. Κάνε και μια επαναφορά, δεν είναι κακό! Ξέρεις η λογική των pc, αν δεν βρίσκεις λύση, κάνε φορμάτ.

εγώ θα τους το στείλω με e-mail με την απάντηση στο πρόβλημα μου για να ξερουν άλλη φορα να εκπαιδευουν το προσωπικό. ακους εκει, γυρνα στις εργοστασιακες ρυθμισεις ελαφρα την καρδία? εγω του το ειπα, το εχεις κανει φιλε ποτέ αυτο και το προτείνεις?

 

τα καλά της lg που στο τελος εγινα κολλητη με την υπευθυνη! χαχα

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα τους το στείλω με e-mail με την απάντηση στο πρόβλημα μου για να ξερουν άλλη φορα να εκπαιδευουν το προσωπικό. ακους εκει, γυρνα στις εργοστασιακες ρυθμισεις ελαφρα την καρδία? εγω του το ειπα, το εχεις κανει φιλε ποτέ αυτο και το προτείνεις?

 

τα καλά της lg που στο τελος εγινα κολλητη με την υπευθυνη! χαχα

 

 

Ελεοs ρε παιδιά. Τι χάλι είναι αυτό με τις εταιρείες? Μάλλον μεταξύ μας βρίσκουμε καλύτερα λύσεις. Απλά καλό θα είναι ο καθένας που αναφέρει κάποιο πρόβλημα να αναφέρει και την ρομ που έχει γιατί το μενού έχει μικρόδιάφορες από ρομ σε ρομ. Εγώ εχω ξεκινήσει να φτιάχνω έναν γενικό οδηγό με προβλήματα και λύσεις.

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Του Κυριλλου η 4 εχει ενσωματομενο προγραμμα πλοηγησης και ελληνικο μενου?

 

Ελληνικό μενού ναι και πρόγραμμα πλοήγησης την εφαρμογή χάρτες με χρέωση

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό μενού ναι και πρόγραμμα πλοήγησης την εφαρμογή χάρτες με χρέωση

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

μπορεις να μου στειλεις καποιο λινκ για το προγραμμα με π.μ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...