Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρυθμιση sms και επιλογη: αυτοματα!!

 

αυτοματα που βαζω?μπορεις να μου δωσεις λιγο αναλυτικα πληροφοριες?

μηπως επηρεαζει το launcher pro καπου?

Edited by vagosnet

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες χτες πηρα το τηλεφωνάκι για την κοπέλα μου, θεωρώντας ότι για μένα θα ήταν απλό ύστερα απο την εμπειρία μου με τα android. Αλλα έχω μερικά σημαντικά προβλήματα κ θέλω παρα πολύ την βοήθεια σας.

 

1. Στις επαφές, όταν θέλεις να αναζητήσεις αλφαβητικά μία, στα δεξιά που έχει το αλφάβητο για να τρέξεις σε ένα γράμμα είναι μόνο στα Αγγλικά. Οπότε οι επαφές που είναι γραμμένες στα Ελληνικά δε μπορείς να τις βρείς γρήγορα κ άμεσα. Τι γίνετε με αυτό?

 

2. Οταν γράφεις κάτι, π.χ. sms, γλώσσα στο πληκτρολόγιο πως μπορείς να αλλάξεις άμεσα?

 

3. Το ρημαδό mobile internet πως κλίνει? Γιατι ενω δεν έχω ενεργοποιημένες τις υπηρεσίες περιαγωγήες δεδομένων αυτό τρέχει ακόμα. Έλεος..............

 

σας ευχαριστώ πολύ. Με το widlfire ΜΟυ δεν είχα ποτέ τέτοια προβλήματα.

1 δεν γινεται. με την νεα εκδοση την 2.2 θα μπορεις

2. σερνεις το δαχτυλο απο το κατω μερος του πληκτρολογιου προς το πανω με ταχυτητα και το δαχτυλο να παταει με μεγαλη επιφανεια

3. κατεβασε το apndroid και απο εκει θα το κλεινεις.προσοχη γιατι χρεωνεσαι τωρα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

1 δεν γινεται. με την νεα εκδοση την 2.2 θα μπορεις

2. σερνεις το δαχτυλο απο το κατω μερος του πληκτρολογιου προς το πανω με ταχυτητα και το δαχτυλο να παταει με μεγαλη επιφανεια

3. κατεβασε το apndroid και απο εκει θα το κλεινεις.προσοχη γιατι χρεωνεσαι τωρα.

Τώρα έχει τη 2.1 λέει πάνω. Αλλα ειναι grey η επιλογή αυτή κ δε μπορώ να πατήσω να ψάξει για αναβάθμιση..........

Κάτι κάνω λάθος ή η 2.1 για το galaxy είναι η latest?

Γιατί κ εγω για froyo 2.2 έψαχνα όπως έβαλα κ στο wildfire Μου.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να ξερει κατι για αυτο? ^^ Δε βρισκω μαζικο delete στην μνημη του τηλεφωνου καθως και δε βρισκω καθολου επιλογη να σβησω νουμερα απο την sim. :p

 

στο market εχει μια εφαρμογη που λεγεται mass contact delete κι αυτη θα στο κανει

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χτες πηρα το τηλεφωνάκι για την κοπέλα μου, θεωρώντας ότι για μένα θα ήταν απλό ύστερα απο την εμπειρία μου με τα android. Αλλα έχω μερικά σημαντικά προβλήματα κ θέλω παρα πολύ την βοήθεια σας.

 

1. Στις επαφές, όταν θέλεις να αναζητήσεις αλφαβητικά μία, στα δεξιά που έχει το αλφάβητο για να τρέξεις σε ένα γράμμα είναι μόνο στα Αγγλικά. Οπότε οι επαφές που είναι γραμμένες στα Ελληνικά δε μπορείς να τις βρείς γρήγορα κ άμεσα. Τι γίνετε με αυτό?

 

2. Οταν γράφεις κάτι, π.χ. sms, γλώσσα στο πληκτρολόγιο πως μπορείς να αλλάξεις άμεσα?

 

3. Το ρημαδό mobile internet πως κλίνει? Γιατι ενω δεν έχω ενεργοποιημένες τις υπηρεσίες περιαγωγήες δεδομένων αυτό τρέχει ακόμα. Έλεος..............

 

σας ευχαριστώ πολύ. Με το widlfire ΜΟυ δεν είχα ποτέ τέτοια προβλήματα.

 

Για το 3 πατας αυτα εδω και εισαι οκ.

Dial *#*#4636#*#* to open �Testing� screen.

Tap on Phone Information.

Press the Menu key or button.

Tap on More.

Tap on Disable data connection to disconnect and make inactive any data connection immediately.

Tap on Disable data on boot to disable data connection on next boot up.

Link to comment
Share on other sites

αυτοματα που βαζω?μπορεις να μου δωσεις λιγο αναλυτικα πληροφοριες?

μηπως επηρεαζει το launcher pro καπου?

 

Επιλεγεις Μηνυματα - αριστερο hard key (για ρυθμισεις) - εισαγωγη λειτουργιας (αυτοματο ) κ εισαι ΟΚ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχει τη 2.1 λέει πάνω. Αλλα ειναι grey η επιλογή αυτή κ δε μπορώ να πατήσω να ψάξει για αναβάθμιση..........

Κάτι κάνω λάθος ή η 2.1 για το galaxy είναι η latest?

Γιατί κ εγω για froyo 2.2 έψαχνα όπως έβαλα κ στο wildfire Μου.

επισημη σε καμια δεκαρια μερες.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Froyo News:

Σύμφωνα με το SamFirmware τα official updates θα βγουν τον Μάρτιο!!! GRRRRR!!!!!

Αλλά το SamFirmware θα τα ανεβάσει τον Φεβρουάριο... άντε ρε Sammy μας γκάστρωσες...!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συμφορουμήτες..

το κακό είναι πως, πρόκειται να αργήσει αρκετά ακόμα το froyo, 2.2 αναβάθμιση...

Να σας ρωτήσω, δεν έκανα καμία αναβάθμιση του firmware, από το επίσημο της samsung, kies, αξίζει να το κάνω? είδατε διαφορά? τι παραπάνω κάνει? Να περιμένω την αναβάθμιση σε φρογιο και να μην κάνω αναβάθμιση του firmware?

Link to comment
Share on other sites

1 δεν γινεται. με την νεα εκδοση την 2.2 θα μπορεις

2. σερνεις το δαχτυλο απο το κατω μερος του πληκτρολογιου προς το πανω με ταχυτητα και το δαχτυλο να παταει με μεγαλη επιφανεια

3. κατεβασε το apndroid και απο εκει θα το κλεινεις.προσοχη γιατι χρεωνεσαι τωρα.

 

χαχα ευχαριστώ. Δουλέψε :lol:

 

 

 

 

 

 

 

Για το 3 πατας αυτα εδω και εισαι οκ.

Dial *#*#4636#*#* to open �Testing� screen.

Tap on Phone Information.

Press the Menu key or button.

Tap on More.

Tap on Disable data connection to disconnect and make inactive any data connection immediately.

Tap on Disable data on boot to disable data connection on next boot up.

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συμφορουμήτες..

το κακό είναι πως, πρόκειται να αργήσει αρκετά ακόμα το froyo, 2.2 αναβάθμιση...

Να σας ρωτήσω, δεν έκανα καμία αναβάθμιση του firmware, από το επίσημο της samsung, kies, αξίζει να το κάνω? είδατε διαφορά? τι παραπάνω κάνει? Να περιμένω την αναβάθμιση σε φρογιο και να μην κάνω αναβάθμιση του firmware?

 

η αναβάθμιση που υπάρχει τώρα μέσω κιες είναι ανούσια σχεδόν. Δεν έχει καμια σημαντική διαφορά. Για να πω την αλήθεια μου φαίνεται ότι το μόνο που αλλάζει είναι ότι το galery φορτώνει 0,02 seconds πιο γρήγορα από πριν:)

καλύτερα να περιμένεις την 2.2, εκτός και αν θέλεις να περάσεις την beta 2.2 που είναι πολύ γαμάτη :) αλλά θέλει προσοχή. οδηγίες μπορείς να βρεις στο hacks/root/βελτιώσεις του galaxy 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα.Υπαρχει καποιο προγραμμα που να κανει τα εικονιδια στις αρχικες επιφανειες διαφανα σε καποιο βαθμο?
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδες θελω να ρωτησω γιατι οταν βαζεις ενα mp3 σαν ηχο κλησης και σε παιρνει καποιος στην αρχη ακουγεται σιγα και μετα δυναμωνει?Υπαρχει λυση?Επισης να πω οτι δε το κανει σε ολα αυτο Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

εορτολογιο ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ υπάρχει?

Μερικά που κατεβασα κ δοκιμασα δεν με καλυπτουν, Καποια συγκεκριμμενη προταση?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εορτολογιο ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ υπάρχει?

Μερικά που κατεβασα κ δοκιμασα δεν με καλυπτουν, Καποια συγκεκριμμενη προταση?

ευχαριστω

Μπορείς να ανεβάσεις μόνος σου ένα εορτολόγιο στο google calendar, και μετά να σου δείχνει όλες τις γιορτές το ημερολόγιο του τηλεφώνου.

 

Εγω παιδες θελω να ρωτησω γιατι οταν βαζεις ενα mp3 σαν ηχο κλησης και σε παιρνει καποιος στην αρχη ακουγεται σιγα και μετα δυναμωνει?Υπαρχει λυση?Επισης να πω οτι δε το κανει σε ολα αυτο

Όχι δεν υπάρχει λύση χωρίς hack. Eίναι feature της Samsung, ενοχλητικό ίσως αλλά δεν αλλάζει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να σας ρωτήσω....στο κινιτό μας μπορούμε να βάλουμε το google earth????

 

όχι. Δεν υποστηρίζεται ακόμα το κινητό μας από το google earth!

Link to comment
Share on other sites

δείτε και ένα site που μου το έδειξε ένας φίλος μου που έχει το galaxy s και κατεβάζει παιχνίδια και widgets ;) ************************************

 

** Από Ομάδα Διαχείρισης: Τα πειρατικά λογισμικά απαγορεύονται στο myphone.gr ***

Edited by Tyxerakias
Google
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Μια παρατηρηση και εναν προβληματισμο εχω να καταθεσω!

 

Καταρχην μεχρι τωρα το κινητο το ειχα σε whats up και μου εκανε εντυπωση οτι οταν του πρωτοεβαλα την καρτα (οπως και στο προηγουμενο κινητο μου) δεν χρειαστηκε να κατεβασω ρυθμισεις για το mob. internet! Σε αυτο η cosmote εχει κερδισει την εκτιμηση μου!

Επειδη ομως με το καινουριο προγραμμα τα σκ:Xτωσε το γυρναω σε cu. H vodafone ομως δεν στελνει αυτοματα τις ρυθμισεις! Πηγα λοιπον τωρα να τις κατεβασω απο το site της και δεν βρισκω το δικο μας μοντελο!!! Τα εχει καταφερει κανεις?? Τι προτεινετε??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να σας ρωτήσω....στο κινιτό μας μπορούμε να βάλουμε το google earth????

 

Χαρτες αριστερο κλικ επιπεδα δορυφορος και εχεις google earth

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κυριλλε,

ευχαριστώ για την απάντηση σου.. η 2.2 λύνει και το πρόβλημα που έχει στο wifi και γενικότερα τα προβλήματα που είχε η 2.1??

η beta 2.2 μπορεί να προξενήσει κανένα πρόβλημα στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Μια παρατηρηση και εναν προβληματισμο εχω να καταθεσω!

 

Καταρχην μεχρι τωρα το κινητο το ειχα σε whats up και μου εκανε εντυπωση οτι οταν του πρωτοεβαλα την καρτα (οπως και στο προηγουμενο κινητο μου) δεν χρειαστηκε να κατεβασω ρυθμισεις για το mob. internet! Σε αυτο η cosmote εχει κερδισει την εκτιμηση μου!

Επειδη ομως με το καινουριο προγραμμα τα σκ:Xτωσε το γυρναω σε cu. H vodafone ομως δεν στελνει αυτοματα τις ρυθμισεις! Πηγα λοιπον τωρα να τις κατεβασω απο το site της και δεν βρισκω το δικο μας μοντελο!!! Τα εχει καταφερει κανεις?? Τι προτεινετε??

 

Ριξε μια ματια εδω http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

 

Είμαι κάτοχος ενός Galaxy 3 και γενικά είμαι ευχαριστημένος

Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι δε μπορώ να κάνω αναβάθμιση στο firmware. έχω εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση του samsung kies άλλα όπως και με τις προηγούμενες εκδόσεις του λαμβάνω το ίδιο μύνημα

"This version of the device cannot be updated"

Στις φωτογραφίες παρακάτω θα δείτε τόσο την έκδοση του kies όσο και το μύνημα που μου βγάζει.

Έχει κανείς σας συναντήσει κάτι τέτοιο, και αν ναι πως το ξεπέρασε;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...