Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να μου στείλεις το link της 8.3 γιατι δεν το βρίσκω ;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161&page=414

post #6157

καθώς και:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161&page=416

post #6239

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ έψαχνα στο xda-developers.com μόνο

 

Καλημέρα περασα την 8.3 και το νεο kernel αλλα έχω τα εξής προβλήματα

 

  1. Δεν μπορώ να συνδεθώ με το Kies να μεταφέρω τις επαφές μου και τις σημειώσεις μου.
  2. Δεν βρίσκω τις πρόγραμμα για να φτιάχνω νέες σημειώσεις (αυτό που είχα στην 7 με βόλευε πολύ, νομίζω ήταν αυτό της Samsung)

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα περασα την 8.3 και το νεο kernel αλλα έχω τα εξής προβλήματα

 

  1. Δεν μπορώ να συνδεθώ με το Kies να μεταφέρω τις επαφές μου και τις σημειώσεις μου.
  2. Δεν βρίσκω τις πρόγραμμα για να φτιάχνω νέες σημειώσεις (αυτό που είχα στην 7 με βόλευε πολύ, νομίζω ήταν αυτό της Samsung)

 

Θα πρεπει να κατεβασεις αυτο και να το βαλεις με τον root explorer στο system/app (κανε mount system r/w πριν) μετα κανε μια επανεκκινηση!:)

 

Τωρα αυτο με τις σημειωσεις δεν ξερω πιο ακτιβως ειναι εδω ειναι τα apps του κινητου :)

Τα βαζεις με τον ιδιο τροπο που ειπα πιο πανω.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα περασα την 8.3 και το νεο kernel αλλα έχω τα εξής προβλήματα

 

  1. Δεν μπορώ να συνδεθώ με το Kies να μεταφέρω τις επαφές μου και τις σημειώσεις μου.
  2. Δεν βρίσκω τις πρόγραμμα για να φτιάχνω νέες σημειώσεις (αυτό που είχα στην 7 με βόλευε πολύ, νομίζω ήταν αυτό της Samsung)

δοκίμασε από το market το handrite, εμένα με βολεύει πολύ, μπορώ να γράψω και με το χέρι επιτόπου!

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Ποσο θα πιασει, αν πουλησω το κινητο μας;; Ειναι αψογοτατο, χωρις ιχνος γραντζουνιας! Το εχω ανοιξει 2 φορες απλα για να το δω.
Link to comment
Share on other sites

Ποσο θα πιασει, αν πουλησω το κινητο μας;; Ειναι αψογοτατο, χωρις ιχνος γραντζουνιας! Το εχω ανοιξει 2 φορες απλα για να το δω.

 

Κοίτα, μπες στο σκρουτζ,και από την τιμή που θα το δεις κάνε ένα -20% με -25%.

 

Sent from my Kyrillos13 Galaxy 3 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποσο θα πιασει, αν πουλησω το κινητο μας;; Ειναι αψογοτατο, χωρις ιχνος γραντζουνιας! Το εχω ανοιξει 2 φορες απλα για να το δω.

 

110 ευρώ max.

Link to comment
Share on other sites

110 ευρώ max.

 

Κοίτα, μπες στο σκρουτζ,και από την τιμή που θα το δεις κάνε ένα -20% με -25%.

 

Sent from my Kyrillos13 Galaxy 3 via Tapatalk

 

Οκ, ευχαριστω για τις απαντησεις. Καπου εκει το υπολογιζω και γω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Μόλις έκανα την εγγραφή μου και εγώ στο forum .

 

Εδώ και καιρό όταν ήθελα κάτι για το κινητό μου πάντα εδώ κατέληγα με την αναζήτηση και έβρισκα πάντα μια απάντηση.

 

Λοιπόν να μπω στο θέμα.

 

Επειδή βαρέθηκα να περιμένω από την Samsung να βγάλει καινούργιες εκδόσεις και επειδή μετά την αναβάθμιση στην έκδοση froyo που έκανα από το Kies μου έβγαλε κανά δύο προβληματακια είπα να κάνω μια προσπάθεια με τις αναβαθμίσεις που προτείνετε εδώ.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί είμαι χοντροάσχετος , μπορώ να αναβαθμίσω σε οποιαδήποτε έκδοση από αυτές που προτείνει ο φίλος kyrillos13

 

ή από την froyo μπορώ να πάω μόνο σε συγκεκριμένες εκδόσεις; προσπάθησα να διαβάσω από την κουβέντα σας εδώ αλλά είναι πολλές οι σελίδες τις κουβέντας και είναι ψιλοαδύνατο....υπάρχει λοιπόν κάποιος "μπούσουλας" για το πως θα κάνω την αρχή;

 

Σας ευχαριστώ

 

Θωμάς

 

ΥΓ τώρα έχω μια έκδοση FROYO.XWJPI...δεν ξέρω αν είναι η τελευταία ή όχι....αν ξέρει κάποιος ας πει...

επίσης ένα πρόβλημα που έχω από τότε που έκανα την αναβάθμιση είναι ότι μου παρουσιάζει μόνο το qwerty πληκτρολόγιο, αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να προσθέσω και τα άλλα πληκτρολόγια

Edited by TomZ
Link to comment
Share on other sites

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

για πειτε μου ρε παιδια.Χρησιμοποιω την επισημη froyo και τωρα τελευταια κανει πολλα νερα.Υπαρχει καποια να μου προτεινεται σαν ΣΤΑΘΕΡΗ και ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ σε καταναλωση?
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ποιον browser προτείνετε γενικά για το κινητό μας; Ο opera καλός είναι;

 

Opera (mobile) με 1000!

Link to comment
Share on other sites

Opera (mobile) με 1000!

όντως, ο καλύτερος και με διαφορά, συμφωνώ απολύτως.

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

όντως, ο καλύτερος και με διαφορά, συμφωνώ απολύτως.

 

Υπάρχει τρόπος να γίνει ο opera ο default browser;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Εβαλα την τελευταια rom του Κυριλλου μαζι με το update και ειμαι τωρα στην 9.0.5 JPU...

Ειναι οντως καταπληκτικη αλλα εχω τα εξης προβληματακια...:(

1. Ο browser του κινητου στις περισσοτερες σελιδες κρασαρει και επιστρεφει το κινητο στην αρχικη οθονη...:wacko:

2.Επισης οταν επανεφερα στο κινητο τις παλιες εφαρμογες με το titanium backup και χωρις να εχουν μπει ολες μεσα εβγαλε μηνυμα ¨περιορισμενος χωρος μνημης¨...

Αφου λοιπον δεν μπορουσα να βαλω τις υπολοιπες σταματησα και με το link to sd που ειχε ηδη μπει αρχησα να

μεταφερω εφαρμογες στην καρτα και αφου ανοιξε λιγο ο χωρος μετα με το titanium backup εβαλα και τις υπολοιπες

βγαζοντας παλι ¨περιορισμενος χωρος¨ με αποτελεσμα τωρα να εχει 5mb ελευθερα...και να μην μπορω να βαλω καποιες

που θελω πχ youtube η ακομα και αν χρειαστω καποια default που λειπει απο την 9.0.5....

Αν καποιος εχει συναντησει παρομοιο προβλημα η ξερει τι φταιει αναμενω με αγωνια τις γνωσεις του.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Εβαλα την τελευταια rom του Κυριλλου μαζι με το update και ειμαι τωρα στην 9.0.5 JPU...

Ειναι οντως καταπληκτικη αλλα εχω τα εξης προβληματακια...:(

1. Ο browser του κινητου στις περισσοτερες σελιδες κρασαρει και επιστρεφει το κινητο στην αρχικη οθονη...:wacko:

2.Επισης οταν επανεφερα στο κινητο τις παλιες εφαρμογες με το titanium backup και χωρις να εχουν μπει ολες μεσα εβγαλε μηνυμα ¨περιορισμενος χωρος μνημης¨...

Αφου λοιπον δεν μπορουσα να βαλω τις υπολοιπες σταματησα και με το link to sd που ειχε ηδη μπει αρχησα να

μεταφερω εφαρμογες στην καρτα και αφου ανοιξε λιγο ο χωρος μετα με το titanium backup εβαλα και τις υπολοιπες

βγαζοντας παλι ¨περιορισμενος χωρος¨ με αποτελεσμα τωρα να εχει 5mb ελευθερα...και να μην μπορω να βαλω καποιες

που θελω πχ youtube η ακομα και αν χρειαστω καποια default που λειπει απο την 9.0.5....

Αν καποιος εχει συναντησει παρομοιο προβλημα η ξερει τι φταιει αναμενω με αγωνια τις γνωσεις του.....

 

Όσον αφορά τον browser είναι bug. Ο Κύριλλος ανέφερε πως θα το διορθώσει στο μέλλον. Προς το παρόν βάλε τον opera mobile που είναι πολύ καλύτερος browser και είσαι OK. Όσον αφορά το άλλο σου πρόβλημα ακολούθα κατά γράμμα τις οδηγίες του κυρίλλου που θα βρείς εδώ για να ενεργοποιήσεις το hybrid a2sd. Το link2sd παράτα το.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, τι έχει το Link2SD; Το χρησιμοποιώ με την 9.0.5 και με την Cyanogen χωρίς πρόβλημα.

 

Να σου πω την αλήθεια φίλε μου δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ οπότε πιθανόν να έχεις δίκιο. Απλά είχα την εντύπωση ότι με την κλασική μέθοδο των partitions και του a2sd γλυτώνεις περισσότερο χώρο και είναι και πιο απλό... Αλλά για να το λες...

Link to comment
Share on other sites

Απλά έτσι όπως το είπες ήταν σαν ήξερες κάποιο γνωστό πρόβλημα και τρόμαξα, γιατί με το χάσιμο δεδομένων έχω μια ψιλοφοβία. Τέλος πάντων, ο καθένας με ότι τον βολεύει.
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλος browser ειναι ο skyfire ριξτε μια ματια παιζει και βιντεακια που το κινητο μας λογω που δεν υποστηριζει flash δε τα παιζει
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας... προσπαθησα να βρω την διαδικασια για root απο την αρχη πως γινεται δηλ τι προγραμματα πρεπει να κατεβασω πρωτα, και βημα-βημα πως να το κανω, αλλα χαθηκα μετα απο πολυ ψαξιμο στο φορουμ.

εγω εχω την επισημη 2.2 , και θελω να βαλω του κυριλλου την τελευταια αλλα τι πρεπει να εχω προτου ξεκινησω?

μπορει καποιος να μου γραψει τι πρεπει να κανω?

...ξερω οτι ειναι βαρετο, ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας... προσπαθησα να βρω την διαδικασια για root απο την αρχη πως γινεται δηλ τι προγραμματα πρεπει να κατεβασω πρωτα, και βημα-βημα πως να το κανω, αλλα χαθηκα μετα απο πολυ ψαξιμο στο φορουμ.

εγω εχω την επισημη 2.2 , και θελω να βαλω του κυριλλου την τελευταια αλλα τι πρεπει να εχω προτου ξεκινησω?

μπορει καποιος να μου γραψει τι πρεπει να κανω?

...ξερω οτι ειναι βαρετο, ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

 

Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα παραπάνω από τα όσα θα βρεις εδώ. Ούτε root ούτε τίποτα άλλο. Απλά ακολούθα τις οδηγίες. Και άμα έχεις κάποια απορία στην πορεία ξαναρώτα :):)

 

Αφού περάσεις την 9, για να περάσεις από πάνω την 9.2 ακολούθα τις οδηγίες που θα βρεις εδώ.

Edited by Guest19
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...