Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ιδια κανει παλι.......Το πρωι η συνδεση εγινε κανονικα.........Το απογευμα που γυρισα σπιτι αρχισε το προβλημμα.......
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως ξερει καποιος καμια εφαρμογη να αυξανουμε την ενταση του ηχου που ακουμε τον αλλον; γιατι οταν συνδεω το κινητο με το handsfree ισα ισα που ακουω τον αλλον (ολες τις μπαρες εντασης της εχω κοιταξει και ειναι στη μεγιστη τιμη)
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια κανει παλι.......Το πρωι η συνδεση εγινε κανονικα.........Το απογευμα που γυρισα σπιτι αρχισε το προβλημμα.......

μηπως κανει ip conflict με αλλη συσκευή?

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μια φορα μου ειχε κολλησει το wifi σε σημειο που το κινητο ουτε mac address δεν εμφανιζε και λυθηκε τελικα με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων..

 

Sent from my GT-I5800

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια κανει παλι.......Το πρωι η συνδεση εγινε κανονικα.........Το απογευμα που γυρισα σπιτι αρχισε το προβλημμα.......

Απογευμα μην ξαναπας σπιτι.αντε για κανα καφεδακι.

 

 

Λοιπον οταν στο ξανακανει κανε ενα τεστακι κλεισε και ανοιξε μετα απο ενα λεπτο τον ρουτερ.αν συνδεθει ειναι θεμα ρουτερ.μου το εκανε και εμενα καποτε.

Αλλο ειναι η ρομ που φορας ποια ειναι;κατα καιρους οι ρομ εχουν διαφορα bug.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω εναλλαγή γλώσσας Ελληνικά-Αγγλικά σε froyo; Ο παλιός τρόπος με το σύρσιμο του δακτύλου από κάτω προς τα πάνω δεν λειτουργεί.
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω εναλλαγή γλώσσας Ελληνικά-Αγγλικά σε froyo; Ο παλιός τρόπος με το σύρσιμο του δακτύλου από κάτω προς τα πάνω δεν λειτουργεί.

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και θα έχει να επιλέξεις γλώσσες. Μετά θα σέρνεις το δάχτυλο σου στο space και θα αλλάζει :P

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μετά από καιρό καλησπέρα!! έχω την froyo όχι την επίσημη, και θα ήθελα να πάω στην eclair πως; :)
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος που μπορω να βρω οθονη για τον γαλαξια στην ελλαδα?αν υπαρχει καποιος ας βαλει ενα link.
Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος που μπορω να βρω οθονη για τον γαλαξια στην ελλαδα?αν υπαρχει καποιος ας βαλει ενα link.

 

για τσεκαρε εδω

http://pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=59&p=11556

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αλλα αποτι βλεπω εχουν τελειωσει

Link to comment
Share on other sites

Γεια θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το internet 3g ποια ειναι πιστεβετε η καλυτερη συνδεση για 3g και αμα εχει καποιος wind θα ηθελα να τον ρωτησω κατι σχετικα με τι wind

με το Mobile Internet 60 το εχεις για ολο το μηνα οσο και αν σερφαρεις και κανις download παρακαλω απαντηστε μου!:) δηλαδη δεν χαλανε τα 60mb οσο και να εισαι στο internet ? :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

περασμένο drive 11 και χάρτης Ελλάδας. ΕΧΩ το map key generator, ΔΕΝ εχω internet στο κινητό ή wifi στο σπίτι. Πως αλλιώς μπορώ να ενεργοποιήσω τους χάρτες?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά καλησπέρα.

Πως γίνεται να μπω internet μέσω 3g , μπορει να με βοηθησει καποιος;

Με wi fi ειναι απλό το χρησιμοποιώ συνέχεια αλλά δεν έχω καταφέρει μέσω 3g.Σκέφτομαι μήπως είναι κλειστό και πρέπει κάπου απο τις ρυθμίσεις να το ανοίξω; Εχω κάνει όλες τις απαραίτητες διαμορφώσεις με τα αρχεία που μου έστειλε η vodafone αλλά τίποτα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το internet 3g ποια ειναι πιστεβετε η καλυτερη συνδεση για 3g και αμα εχει καποιος wind θα ηθελα να τον ρωτησω κατι σχετικα με τι wind

με το Mobile Internet 60 το εχεις για ολο το μηνα οσο και αν σερφαρεις και κανις download παρακαλω απαντηστε μου! δηλαδη δεν χαλανε τα 60mb οσο και να εισαι στο internet ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά καλησπέρα.

Πως γίνεται να μπω internet μέσω 3g , μπορει να με βοηθησει καποιος;

Με wi fi ειναι απλό το χρησιμοποιώ συνέχεια αλλά δεν έχω καταφέρει μέσω 3g.Σκέφτομαι μήπως είναι κλειστό και πρέπει κάπου απο τις ρυθμίσεις να το ανοίξω; Εχω κάνει όλες τις απαραίτητες διαμορφώσεις με τα αρχεία που μου έστειλε η vodafone αλλά τίποτα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αν εχεις την 2,2 εκδοση λογισμικου πατας για περιπου ενα δευτερολεπτο το κουμπι on/off και εμφανιζεται ενα pop-up menu στο οποιο επιλεγεις την ενεργοποιηση της λειτουργιας δικτυου (2η επιλογη) ωστε να ξεκινησει το κινητο τη διαδικασια για να παρει ιντερνετ μεσω 3G.

 

Γεια θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το internet 3g ποια ειναι πιστεβετε η καλυτερη συνδεση για 3g και αμα εχει καποιος wind θα ηθελα να τον ρωτησω κατι σχετικα με τι wind

με το Mobile Internet 60 το εχεις για ολο το μηνα οσο και αν σερφαρεις και κανις download παρακαλω απαντηστε μου! δηλαδη δεν χαλανε τα 60mb οσο και να εισαι στο internet ?

 

Αναλογα τη χρηση... Καποτε που ειχα 420ΜΒ πραγματικα μπορουσα και ξοδευα περιπου τα 200 ΜΒ. Πλεον με τα 100ΜΒ ανα μηνα ξοδευω περιπου 60ΜΒ απλα και μονο γιατι δεν τυχαινει... Ολα ειναι εξαιρετικα υποκειμενικα. Το σιγουρο ειναι οτι βαζεις προγραμμα το οποιο θα σου μετραει την καταναλωση για να ξερεις και σε ποιο σημειο βρισκεσαι (πχ 3G watchdog). Εσυ το ιντερνετ για ποιο λογο το θες? Αν ειναι για απλο περιστασιακο σερφαρισμα φανταζομαι τα 60ΜΒ ειναι αρκετα... Αν τοσο πολυ θες να εισαι εξασφαλισμενος ρωτησε την εταιρεια αν μπορεις να κανεις πχ το προγραμμα με τα 60ΜΒ και αν δεις οτι δεν σε καλυπτει αν μπορεις να κανεις την αναβαθμιση σε κατι μεγαλυτερο αμεσα, χωρις καποια επιπροσθετη επιβαρυνση κλπ..

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το internet 3g ποια ειναι πιστεβετε η καλυτερη συνδεση για 3g και αμα εχει καποιος wind θα ηθελα να τον ρωτησω κατι σχετικα με τι wind

με το Mobile Internet 60 το εχεις για ολο το μηνα οσο και αν σερφαρεις και κανις download παρακαλω απαντηστε μου! δηλαδη δεν χαλανε τα 60mb οσο και να εισαι στο internet ?

 

Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω εξαρτάται από τη χρήση που του κάνεις. Εγώ έχω καρτοκινητή με 30MB προσφορά της vodafone, τα οποία μου φτάνουν και μου περισσεύουν για να βλέπω το email μου πότε-πότε και να σερφάρω άμα χρειαστεί να βρω κάτι. Προφανώς άμα θες να κάνεις downloading και να βλέπεις video στο youtube κλπ κλπ είναι πολύ λίγα. Ακόμα και για αυτά όμως εξαρτάται ΠΟΣΟ ΣΥΧΝΑ θες να τα κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την 2,2 εκδοση λογισμικου πατας για περιπου ενα δευτερολεπτο το κουμπι on/off και εμφανιζεται ενα pop-up menu στο οποιο επιλεγεις την ενεργοποιηση της λειτουργιας δικτυου (2η επιλογη) ωστε να ξεκινησει το κινητο τη διαδικασια για να παρει ιντερνετ μεσω 3G.

 

Εχω την έκδοση 2.1

Ευχαριστώ πάντως για την αμεση ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την έκδοση 2.1

Ευχαριστώ πάντως για την αμεση ανταπόκριση.

 

Αν θυμαμαι καλα η 2,1 εχει απο μαμα ανοιχτο το 3G. Απο κει και περα παντως υπαρχουν προγραμματα στο market που ειναι widgets για να μπορεις να ανοιγοκλεινεις το 3G με ενα κλικ απο την homescreen. Το σιγουρο ειναι πως καλο θα ηταν να κοιταξεις σιγα σιγα την αναβαθμιση σε 2,2. Λογικα θα δεις βελτιωση που να δικαιολογει την ολη διαδικασια.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

γεια! προσπαθησα σημερα να κανω την αναβαθμιση σε 2.2 αλλα αδυνατον!! δεν ξερω τι και πως αλλα το kies δεν με αφηνε... ξερει κανεις τι μπορει παιζει με το κινητο μου; εχω στειλει mail και στη samsung αλλα δεν εχουν απαντησει... πως μπορω να την κανω αλλιως;
Link to comment
Share on other sites

γεια! προσπαθησα σημερα να κανω την αναβαθμιση σε 2.2 αλλα αδυνατον!! δεν ξερω τι και πως αλλα το kies δεν με αφηνε... ξερει κανεις τι μπορει παιζει με το κινητο μου; εχω στειλει mail και στη samsung αλλα δεν εχουν απαντησει... πως μπορω να την κανω αλλιως;

Μπορείς να φλασάρεις την επίσημη 2.2 μέσω του odin. Ρίξε μια ματιά στο site του astronayti. Google "astronaytis" και είναι το πρώτο που θα βγει. Εκεί θα βρεις αναλυτικές οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

ρε δεν υπαρχει καποιο προγραμα internet και να ειναι οικονομικο αλλα και σταθερο να μη σου τελιωνουν τα mb γιατι οταν πχ βαλεις 60mb με ενα download τελειωνουν.... !!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ενα προβλημα με το κινητο και ειπα να ρωτησω εδω γιατι ολο και καποιος θα ξερει. Πριν απο 1 μηνα περιπου εκανα αναβαθμιση (μεσω kies) σε 2.2 froyo. Απο τοτε εχω 1-2 μικροπροβληματα:

 

Καταρχην, οταν μπαινω στα album απο το mp3 player, μολις επιλεγω καποιο το ανοιγει, και μετα απο 1-2 δευτερολεπτα κανει μια πολυ μικρο δονηση το κινητο. Εκει κολλαει, μετα απο λιγα δευτερολεπτα δονειται αλλες 3 φορες στιγμιαια και επιστρεφει στην προηγουμενη οθονη (εκει που δειχνει ολα τα album).

 

Το δευτερο προβλημα ειναι οτι οταν ειμαι στο internet απο τον opera μερικες φορες οταν σκρολαρω (με ζουμ στο κειμενο) παραμορφωνεται το κειμενο και για να ξαναγινει κανονικο πρεπει να πατησω το zoom out και να ξαναζουμαρω οπου θελω.

 

Ξερει καποιος τι μπορει να φταιει και αν μπορω να το διορθωσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ενα προβλημα με το κινητο και ειπα να ρωτησω εδω γιατι ολο και καποιος θα ξερει. Πριν απο 1 μηνα περιπου εκανα αναβαθμιση (μεσω kies) σε 2.2 froyo. Απο τοτε εχω 1-2 μικροπροβληματα:

 

Καταρχην, οταν μπαινω στα album απο το mp3 player, μολις επιλεγω καποιο το ανοιγει, και μετα απο 1-2 δευτερολεπτα κανει μια πολυ μικρο δονηση το κινητο. Εκει κολλαει, μετα απο λιγα δευτερολεπτα δονειται αλλες 3 φορες στιγμιαια και επιστρεφει στην προηγουμενη οθονη (εκει που δειχνει ολα τα album).

 

Το δευτερο προβλημα ειναι οτι οταν ειμαι στο internet απο τον opera μερικες φορες οταν σκρολαρω (με ζουμ στο κειμενο) παραμορφωνεται το κειμενο και για να ξαναγινει κανονικο πρεπει να πατησω το zoom out και να ξαναζουμαρω οπου θελω.

 

Ξερει καποιος τι μπορει να φταιει και αν μπορω να το διορθωσω?

 

Μαλλον για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων σε βλεπω για να καθαρισει το κινητο και μετα ξανα περασμα ενα ενα τα apps σου για να δεις αν φταιει καποιο απο αυτα η απλα ειχε μπουκωσει το κινητο με την αναβαθμιση, κυριως αν δεν ειχες κανει και μια επαναφορα τοτε.

 

ρε δεν υπαρχει καποιο προγραμα internet και να ειναι οικονομικο αλλα και σταθερο να μη σου τελιωνουν τα mb γιατι οταν πχ βαλεις 60mb με ενα download τελειωνουν.... !!!

 

Μπορεις να δοκιμασεις τον opera μου εχει την λειτουργια turbo οπου ουσιαστικα συμπιεζει στο server τις σελιδες ωστε να εξοικονομεις εσυ data απο το προγραμμα σου... Αυτα για browsing. Απο εκει και περα οτι download κανεις τοσα θα φας.. Δεν νομιζω να μπορεις να κανεις κατι διαφορετικο... Ασε που για downloading μαλλον καλυτερα να προτιμησεις και μια wifi συνδεση και οχι το 3G...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων σε βλεπω για να καθαρισει το κινητο και μετα ξανα περασμα ενα ενα τα apps σου για να δεις αν φταιει καποιο απο αυτα η απλα ειχε μπουκωσει το κινητο με την αναβαθμιση, κυριως αν δεν ειχες κανει και μια επαναφορα τοτε.

Δεν ειχα κανει αμεσως μετα την αναβαθμιση, αλλα οταν ειδα αυτα τα προβληματα εκανα και δεν ειχε αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...