Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια θελω τα φωτα σας χθες πηρα και εγω το τηλ. σημερα περασα την 2,2 και καλα ως τωρα αλλα με το wifi χαλια μια γραμμη στο ιδιο δωματιο και εξω τιποτα υπαρχει κατι βρε παιδια γιατι θα το σπασω! :(

 

Λες ότι έχεις μια γραμμή μόνο... Η ταχύτητα πως είναι; Θέλω να πω όταν χρησιμοποιείς το Internet ή οποιαδήποτε εφαρμογή χρησιμοποιεί wifi παρατηρείς καθυστερήσεις; Συμφωνώ με τον φίλο που σου απάντησε πως το κινητό δεν έχει και το καλύτερο wifi.... Ωστόσο έχω παρατηρήσει ότι παρά το γεγονός ότι μπορεί να έχεις μια ή δυο γραμμές, η ταχύτητα (όπως γίνεται αντιληπτή από τη χρήση εφαρμογών) είναι καλύτερη από άλλα κινητά που αναφέρουν καλύτερο σήμα. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάνει και πολλές δοκιμές με το wifi αλλά αυτή την εντύπωση έχω.... Ίσως όμως και να είναι η ιδέα μου..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα μερικές φορές και χωρίς καμιά γραμμή μια χαρά πιάνει σήμα.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και με τους 2 προηγούμενους, αλλα 1 γραμμή στο ΙΔΙΟ δωμάτιο δεν δικαιολογείται υπο Κ.Σ. Με τα κοινα ρουτερ του εμπορίου πρέπει να είναι τουλάχιστον 3... Φιλε, ελεγξε την κεραία του ρουτερ σου ή τη θέση της...

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

ok φιλοι μου θα δοκιμασω κεραια αλλα θα ηθελα και κατι αλλο τη να βαλω για να μην στο νετ απο το δίκτυο εμενα με ενδιαφερει μονο απο wifi γιατι δεν θελω να χρεωνομαι :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ok φιλοι μου θα δοκιμασω κεραια αλλα θα ηθελα και κατι αλλο τη να βαλω για να μην στο νετ απο το δίκτυο εμενα με ενδιαφερει μονο απο wifi γιατι δεν θελω να χρεωνομαι :rolleyes:

 

Αν έχεις firmware 2.2 κρατώντας πατημένο το κουμπί που ανοίγεις το κινητό εμφανίζεται ένα μενού, μέσα στο οποίο θα βρεις την επιλογή "Λειτουργία δικτύου". Κάτω από την επιλογή αυτή σου γράφει με μικρά γράμματα την παρούσα κατάσταση. Μπορείς από εδώ να ενεργοποιείς και να απενεργοποιείς τα δεδομένα δικτύου ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Στο 2.1 νομίζω δεν υπάρχει αυτή η επιλογή οπότε πρέπει να το απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις.

 

Ο μόνος τρόπος για να είσαι εντελώς σίγουρος ότι δε θα χρεωθείς ούτε kilobyte (εννοώ σε περίπτωση που το ενεργοποιήσεις κατά λάθος) είναι να διαγράψεις εντελώς τις ρυθμίσεις που αφορούν τα πακέτα δεδομένων.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός. Άμα θες κάποια επιπλέον βοήθεια ευχαρίστως.

Link to comment
Share on other sites

ok φιλοι μου θα δοκιμασω κεραια αλλα θα ηθελα και κατι αλλο τη να βαλω για να μην στο νετ απο το δίκτυο εμενα με ενδιαφερει μονο απο wifi γιατι δεν θελω να χρεωνομαι :rolleyes:

 

Αν έχεις firmware 2.2 κρατώντας πατημένο το κουμπί που ανοίγεις το κινητό εμφανίζεται ένα μενού, μέσα στο οποίο θα βρεις την επιλογή "Λειτουργία δικτύου". Κάτω από την επιλογή αυτή σου γράφει με μικρά γράμματα την παρούσα κατάσταση. Μπορείς από εδώ να ενεργοποιείς και να απενεργοποιείς τα δεδομένα δικτύου ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Στο 2.1 νομίζω δεν υπάρχει αυτή η επιλογή οπότε πρέπει να το απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις.

 

Ο μόνος τρόπος για να είσαι εντελώς σίγουρος ότι δε θα χρεωθείς ούτε kilobyte (εννοώ σε περίπτωση που το ενεργοποιήσεις κατά λάθος) είναι να διαγράψεις εντελώς τις ρυθμίσεις που αφορούν τα πακέτα δεδομένων.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός. Άμα θες κάποια επιπλέον βοήθεια ευχαρίστως.

σε 2.1 χρειάζεσαι πρόγραμμα πχ mobile data..από 2.2 κ πάνω υπάρχει default όπως ανέφερε ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι εδώ το κατάλληλο θέμα αλλά το αντίστοιχο που βρήκα είναι κλειδωμένο... Ήθελα να μου προτείνετε μια καλή media player εφαρμογή με υποστήριξη αρχείων srt...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι εδώ το κατάλληλο θέμα αλλά το αντίστοιχο που βρήκα είναι κλειδωμένο... Ήθελα να μου προτείνετε μια καλή media player εφαρμογή με υποστήριξη αρχείων srt...

 

Meridian Media Player Autonomy

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω αν είναι εδώ το κατάλληλο θέμα αλλά το αντίστοιχο που βρήκα είναι κλειδωμένο... Ήθελα να μου προτείνετε μια καλή media player εφαρμογή με υποστήριξη αρχείων srt...

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271531

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271531

 

Έγινε :) Με συγχωρείτε για το ξέμπαρκο post.

 

Με την ευκαιρία έχω δυο ακόμη ερωτήσεις (σχετικές αυτή τη φορά).

Έχω τακτοποιήσει τις εφαρμογές στο μενού με τη σειρά που θέλω και έχω μαζέψει τις σχετικές εφαρμογές στην ίδια οθόνη. Ωστόσο κάθε φορά που εγκαθιστώ μια νέα εφαρμογή μου αλλάζουν 5-6 εφαρμογές και πάνε σε άλλη θέση. Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό;

Επίσης, πώς μπορούμε να ελέγξουμε μαζικά όλες τις εφαρμογές μας για τυχόν updates;;

Edited by Guest19
Link to comment
Share on other sites

παιδια το δοκίμασα και αλλου και το wifi δεν με ικανοποιεί καθολου μεσα στο ιδιο σπιτι και εχω μια γραμμη ως και καθολου για εξω ουτε λογος

με το νετμπουκ παω απο πανω και εξω απο το σπιτι και ειμαι φουλ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το δοκίμασα και αλλου και το wifi δεν με ικανοποιεί καθολου μεσα στο ιδιο σπιτι και εχω μια γραμμη ως και καθολου για εξω ουτε λογος

με το νετμπουκ παω απο πανω και εξω απο το σπιτι και ειμαι φουλ :rolleyes:

πόσο έχεις στο ΙΔΙΟ δωμάτιο (οχι κοντά, πχ στην άλλη γωνία)? για να είσαι ΟΚ, πρέπει να έχεις 3 μονάδες.

Το σπιτι σε μενα είναι στον 2ο όροφο και όταν πάω στο δρόμο έξω κάτω έχω 1 μονάδα και συνδέομαι κανονικά.

Μην συγκρίνεις ένα Laptop με ένα κινητό στο wifi...

Η κάρτα wifi στο laptop έχει το 1/2 από το μέγεθος του κινητού σου σχεδόν...

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω 2 θεματα:

1.Μπηκε στα μηνυματα καταλαθος η ρυθμιση swype και δε μπορω να το γυρισω πισω στην αρχικη

2.Στη ρυθμιση gsm μου λεει πως το μηνυμα ο παραληπτης θα το λαβει κατεστραμενο ενω οταν το βαζω στο αυτοματο πανε λιγα γραμματα.

Υπαρχουν λυσεις?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω 2 θεματα:

1.Μπηκε στα μηνυματα καταλαθος η ρυθμιση swype και δε μπορω να το γυρισω πισω στην αρχικη

2.Στη ρυθμιση gsm μου λεει πως το μηνυμα ο παραληπτης θα το λαβει κατεστραμενο ενω οταν το βαζω στο αυτοματο πανε λιγα γραμματα.

Υπαρχουν λυσεις?

 

Πάνε εκεί που γράφεις μήνυμα πάτα παρατεταμένα στο πλαίσιο, μεθόδος εισαγωγης και αλλαξέτο.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Έγινε :) Με συγχωρείτε για το ξέμπαρκο post.

 

Με την ευκαιρία έχω δυο ακόμη ερωτήσεις (σχετικές αυτή τη φορά).

Έχω τακτοποιήσει τις εφαρμογές στο μενού με τη σειρά που θέλω και έχω μαζέψει τις σχετικές εφαρμογές στην ίδια οθόνη. Ωστόσο κάθε φορά που εγκαθιστώ μια νέα εφαρμογή μου αλλάζουν 5-6 εφαρμογές και πάνε σε άλλη θέση. Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό;

Επίσης, πώς μπορούμε να ελέγξουμε μαζικά όλες τις εφαρμογές μας για τυχόν updates;;

 

Ανοίγοντας το market στις εφαρμογές σου θα σου βγάλει όσες έχουν διαθέσιμες εφαρμογές.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB, Samsung S24 Ultra 12GB/1TB

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σας! υπαρχει καπια ρυθμησει, η κατι αλλο για να μην ξεκηναν οι εφραμογες απο μονεσ στους???

 

Υπάρχουν σχετικές εφαρμογές που το κάνουν αυτό. Απευθύνσου στο σχετικό (των εφαρμογών) θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πόσο έχεις στο ΙΔΙΟ δωμάτιο (οχι κοντά, πχ στην άλλη γωνία)? για να είσαι ΟΚ, πρέπει να έχεις 3 μονάδες.

Το σπιτι σε μενα είναι στον 2ο όροφο και όταν πάω στο δρόμο έξω κάτω έχω 1 μονάδα και συνδέομαι κανονικά.

Μην συγκρίνεις ένα Laptop με ένα κινητό στο wifi...

Η κάρτα wifi στο laptop έχει το 1/2 από το μέγεθος του κινητού σου σχεδόν...

 

μια γραμμη εχω μονο :confused:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βρω αντικαταστατη του Listpro για android και το μονο που βρηκα να κανει λιγο δουλεια ειναι το memento. Ομως εψω ενα προβλημα και ηλπιζα σε καμμια ιδεα. Κανω export την λιστα σε csv format αλλα το memento δεν αναγνωριζει τους ελληνικους χαρακτηρες. Μεσα απο την εφαρμογη μπορω να γραψω ελληνικα και ανα κανω export απο το memento τωρα πια σε csv παλι δεν τα διαβαζει ο excel!!!! :(

 

Διορθωνεται????

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Ιδού η ερώτηση προς όλους όσους γνωρίζουν.

 

Έχω 1 GB μνήμη SD Card,και το κινητό Galaxy 3 i5800 Με την Rom απο τον αγαπητο Kyrillos ,την καινούργια 6.0.

 

Θέλω να βάλω κάποιες εφαρμογές αλλά με το που γεμίζω λίγο με βγάζει εικονίδιο και δε με αφήνει να βάλω άλλες.

 

Πως μπορώ να το κάνω να γίνονται στην κάρτα μνήμης ?

 

Άν υπάρχει ένας οδηγός θα μου ηταν χρήσιμος.

 

Να'στε καλά :)

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ιδού η ερώτηση προς όλους όσους γνωρίζουν.

 

Έχω 1 GB μνήμη SD Card,και το κινητό Galaxy 3 i5800 Με την Rom απο τον αγαπητο Kyrillos ,την καινούργια 6.0.

 

Θέλω να βάλω κάποιες εφαρμογές αλλά με το που γεμίζω λίγο με βγάζει εικονίδιο και δε με αφήνει να βάλω άλλες.

 

Πως μπορώ να το κάνω να γίνονται στην κάρτα μνήμης ?

 

Άν υπάρχει ένας οδηγός θα μου ηταν χρήσιμος.

 

Να'στε καλά :)

 

Ρυθμίσεις>εφαρμογές>διαχείριση εφαρμογών η κατεβάζεις τη εφαρμογή Link2SD

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή είναι εύκολο στο να την τρέξεις και να μεταφέρεις?

 

Μake sure you have a second partition and is also primary ?

 

Τι κανω εδω ?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή είναι εύκολο στο να την τρέξεις και να μεταφέρεις?

 

Μake sure you have a second partition and is also primary ?

 

Τι κανω εδω ?

την εξωτερική κάρτα πρέπει να την κάνεις partinion σε δυο μέρη. το ένα πρέπει να είναι σε ext2 και primary.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Λόγω του ότι δε μπορούσα να στείλω μηνύματα με 160 χαρακτήρες με το Galaxy 3 κατέβασα το πρόγραμμα HandcentSMS (το οποίο βρήκα ως μόνη λύση μετά από ένα σύντομο googling) και στέλνω κανονικά μηνύματα 160 χαρακτήρων χωρίς πρόβλημα. Έχω 2 ερωτήσεις:

1. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος (πχ με κάποια ρύθμιση στο κινητό όπως σε πολλά Nokia κινητά που επιλέγεις περιορισμένη υποστήριξη χαρακτήρων);

2. Το Handcent SMS είναι πολύ εύχρηστο αλλά μου έρχονται διπλές οι ειδοποιήσεις των μηνυμάτων (μία από το HandcentSMS και μια από την εφαρμογή μηνυμάτων του Android). Υπάρχει τρόπος το HandcentSMS να γίνει προεπιλεγμένη εφαρμογή (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων) ώστε να μην έρχονται διπλές ειδοποιήσεις; Το firmware είναι v. 6 by Kyrillos.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...