Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα καταφερα κι εγω, χωρις να το κανω τουβλο :p

 

κατι εφαγε σκαλωμα προηγουμενως..

 

@miκelangelo

 

κατα κανονα σε οσα κινητα μπηκε η 2.2 μετα την 2.1 υπηρχε αισθητη διαφορα, δε βρισκω λογο να μην συμβαινει κι εδω το ιδιο

ισως με τις μερες θα το αντιληφθεις καλυτερα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

έτοιμος και εγώ.... αναβαθμίστηκα επιτέλους σε froyo... κάνω και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αρχίζω να φορτώνω εφαρμογές...... :D

 

έχει δοκιμάσει κανείς το MLS Destinator στο 2.2???

 

δούλεψε το google maps χωρίς το GPS optimisation!!!!! για πρώτη φορά :D

Edited by Thanasisss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα.

Πήγα να κανω κι εγώ τηναναβάθμιση και πήρα το παρακάτω μύνημα οπως θα δειτε στη φωτό

[ATTACH]20952[/ATTACH]

 

Να διευκρινήσω ότι από την αρχή λάμβανα αυτό το μύνημα. Όταν πήρα στην υποστήριξη της samsung μου είπαν ότι βγάζει αυτό το μύνημα επειδή δεν υπάρχει επίσημη αναβάθμιση. Της κοπέλας μου πάντως εβγαζε μύνημα οτι έχει την τελευταία έκδοση του λογισμικού.

Έχει κανείς καμιά ιδέα. Το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα αλλά όχι απο κάποιο μαγαζί απο αυτά της κινητής τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

το kies το αναβαθμισες σε 2.0.1;
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

πάντως και γω το αναβάθμησα το samsung galaxy 3 μου εσυ μήπως δεν εχεις τσεκαρισμενο το αυτοματη ληψη υλικολογισμικου τελευταίας έκδοσης για τσεκαρε το λιγο αλλιώς κανε uninstall και reintall το kies η απλά αποσύνδεσε το usb και ξανασυνδεσε το
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να αναβαθμισω και εδω και κανα 10λεπτο η διαδικασια εχει σταματησει σε αυτο το σημειο.. τι κανω? δε το αποσυνδεω μη γινει τουβλο.. ειναι φυσιολογικο να κανει τοση ωρα ? υποθετω πως οχι

στο κινητο γραφει downloading DO NOT TURN OFF TARGET

 

για ριξτε μια βοηθεια μην τρεχουμε στα service

 

http://img828.imageshack.us/img828/2309/dfsgfag.png

 

εδιτ τραβηξε επανεκκινηση , για να δουμε..

 

edit2 , το update απετυχε , παραμενει στη 2.1 , παω αλλη μια..

(θα κανω επανεκκινηση το pc καλου κακου)[/quote

 

καλησπερα σας !!!!!!!! προσπα8ω εδω και πολυ ωρα και μολις ξεκιναει η αναβαθμιση το κινητο αποσυνδεεται και παλι απο την αρχη τα δοκιμασα ολα μεχρι και επαναφορα ρυθμισεων του εκανα !!!!!!!!!! Σας παρακαλω αν καποιος γνωριζει κατι να δωσει μια βοηθεια !!!!!!!!!:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

ειναι τσεκαρισμένο. πάντα ήταν αλλά πάντα μου έβγαζε το ίδιο μύνημα. Δοκιμάζω και στο pc με τα win7 καθώς μέχρι τώρα δοκίμαζα με το laptop που εχει XP
Link to comment
Share on other sites

ειναι τσεκαρισμένο. πάντα ήταν αλλά πάντα μου έβγαζε το ίδιο μύνημα. Δοκιμάζω και στο pc με τα win7 καθώς μέχρι τώρα δοκίμαζα με το laptop που εχει XP

 

Εγω παντως το εκανα στο λαπτοπ μου με 7 64-bit

 

Αν εξαιρεσεις το θεμα που μου προεκυψε τωρα με το samsung (και ευτυχως δε δημιουργησε προβλημα ), απο το ιδιο λαπτοπ εχω αναβαθμισει 2 lg και ενα zte χωρις κανενα θεμα

 

Οποτε το συγκεκριμενο λειτουργικο δεν εχει προβλημα

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

update

Όχι και στα win7 64bit παλι το ίδιο μύνημα " This version of the device cannot be updated". Πραγματικά έχω δοκιμάσει τα πάντα. Αρχίζω να πιστεύω ότι κάτι είναι κλειδωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα.

Πήγα να κανω κι εγώ τηναναβάθμιση και πήρα το παρακάτω μύνημα οπως θα δειτε στη φωτό

[ATTACH]20952[/ATTACH]

 

Να διευκρινήσω ότι από την αρχή λάμβανα αυτό το μύνημα. Όταν πήρα στην υποστήριξη της samsung μου είπαν ότι βγάζει αυτό το μύνημα επειδή δεν υπάρχει επίσημη αναβάθμιση. Της κοπέλας μου πάντως εβγαζε μύνημα οτι έχει την τελευταία έκδοση του λογισμικού.

Έχει κανείς καμιά ιδέα. Το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα αλλά όχι απο κάποιο μαγαζί απο αυτά της κινητής τηλεφωνίας.

 

Κάτι παίζει με το λογισμικό που έχει ηδη εγκατεστημένο το κινητό...απο οτι βλέπω δεν είναι το ίδιο με τα άλλα...Ίσως δεν είναι ελληνικό ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα.

Πήγα να κανω κι εγώ τηναναβάθμιση και πήρα το παρακάτω μύνημα οπως θα δειτε στη φωτό

[ATTACH]20952[/ATTACH]

 

Να διευκρινήσω ότι από την αρχή λάμβανα αυτό το μύνημα. Όταν πήρα στην υποστήριξη της samsung μου είπαν ότι βγάζει αυτό το μύνημα επειδή δεν υπάρχει επίσημη αναβάθμιση. Της κοπέλας μου πάντως εβγαζε μύνημα οτι έχει την τελευταία έκδοση του λογισμικού.

Έχει κανείς καμιά ιδέα. Το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα αλλά όχι απο κάποιο μαγαζί απο αυτά της κινητής τηλεφωνίας.

εμενα μου ελεγε το εξης κουφο: αναβαθμίστε πρωτα το Kies, αλλα όταν πήγαινα στο Kies, μου έλεγε... οτι δεν έχει πιο νεα εκδοση. Η λύση: κατέβασα το τελευταιο Kies απο το site της samsung... και ολα εγιναν μετα κανονικα

 

εχει δικιο ο φιλος: δεν εχεις Ελληνικό λογισμικό, γιαυτό δεν στο αναβαθμίζει...

από που το αγόρασες?

Εγω αυτό που έκανα από το Πλαίσιο, ηταν ΟΚ.

Βαλε την Ελληνική 2.1 από τον Αστροναύτη και ξαναδοκίμασε...

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

κατάφερε κανείς να κάνει tethering; σήμερα σε μια πρώτη απόπειρα απέτυχε δεν ξέρω αν κάτι δε ρύθμισα σωστά,δοκίμασα με ανοιχτό και με κλειδωμένο δίκτυο αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα κι εγω, χωρις να το κανω τουβλο :p

 

κατι εφαγε σκαλωμα προηγουμενως..

 

@miκelangelo

 

κατα κανονα σε οσα κινητα μπηκε η 2.2 μετα την 2.1 υπηρχε αισθητη διαφορα, δε βρισκω λογο να μην συμβαινει κι εδω το ιδιο

ισως με τις μερες θα το αντιληφθεις καλυτερα

 

σε μενα γιατι συνεχιζει ρε παιδια να μου κανει συνεχεια το ιδιο !!!!!!!!!!!! Ας βοηθησει καποιος !!!!!!!!!!!!!!!!:(:(

Link to comment
Share on other sites

κινητο και υπολογιστη ανοιγοκλεισες? σε μενα ισως αυτο που εφαγε σκαλωμα ηταν το pc και το kies γιατι τον ειχα κατι μερες ανοικτο

 

ποση ελευθερη μνημη εχει η συσκευη σου ? γιατι μπορει και αυτο να παιζει ρολο..

 

Μια ερώτηση.

Μετά το update μέσω KIES οι εφαρμογές και τα δεδομένα παρέμειναν όπως είχαν.Ή σβήστηκαν?

 

δεν πειραχτηκε ουσιαστικα τιποτα, εκτος απο κατι μικρορυθμισεις (πχ δεν εμφανιζε τις επαφες πρωτα επωνυμο και μετα ονομα, αλλα το αναποδο)

οι εφαρμογες, ο adw και τα widgets εμειναν ως ειχαν

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

update2

Αφού πέρασα την Ελληνικη 2.1 απο τον astronayti, το προβλημα συνέχισε να παραμένει. "The version of the device cannot be updated". Οπότε πήρα την αποφαση και έβαλα την 2.2 απο το site του astronayti. Όλα καλά λοιπόν αν και το μύνημα στο kies παρέμεινε το ίδιο. Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές σας.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μου εμφάνισε κάτι προβλήματα όταν προσπαθούσα να βάλω νέα widgets "Process com.android settings has stopped unexpectedly" έχει κανείς ιδέα που μπορεί να είναι το πρόβλημα και πως λύνεται; Ευτυχώς προσπαθώντας να βρω λύση εδώ έμαθα για την επίσημη 2.2 Εγκαταστάθηκε πολύ εύκολα και όλα λύθηκαν. Απλώς μου έμεινε η απορία για τι έφτεγε και πως θα μπορούσε να λυθεί.

Φθηνές διακοπές σε ομόρφες περιοχές που δεν ήξερες

www.akolifinikas.eu

Link to comment
Share on other sites

έκανα update σε 2.2 μέσω KIES αλλά το κινητό κολλάει απίστευτα,

καμιά πρόταση?

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή hard format (αν γίνεται)

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή hard format (αν γίνεται)

 

 

Τι ακριβώς θα σβήσουν οι εργοστασιακές ρυθμίσεις?Τα πάντα?

Hard format εννοόντας ότι θα περάσω άλλη ROM?

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα στου ανστρονάυτη την vodafone original 2.1 από froyo που είχα αναβαθμίσει. Σύνδεσα το κινητό στο KIES τελευταία έκδοση και λέει οτι η συσκευή δεν μπορεί να αναβαθμιστεί.

Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει;

 

Γιατί το γύρισα στο κουτάκι του το μικρό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...