Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατέβασα το αρχείο το αντέγραψα στον φάκελο samsung kies - udb drivers και απο το μενου εργαλεια το εβαλα να κανει εγκατασταση τους drivers. Τα ίδια πάλι ομως δεν συνδέεται..

Πρώτα απ'όλα σύνδεσε το κινητό σε μια θύρα USB περίμενε να τελειώσει η διαδικασία initializing κ.τ.λ. εναλλακτικά πήγαινε στο Device manager των Windows δεξί κλικ στον υπολογιστή scan for hardware changes και μετα άνοιξε το Κies.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το αρχείο το αντέγραψα στον φάκελο samsung kies - udb drivers και απο το μενου εργαλεια το εβαλα να κανει εγκατασταση τους drivers. Τα ίδια πάλι ομως δεν συνδέεται..

 

Δοκίμασε να το συνδέσεις σε άλλη θύρα USB. Συμβαίνει καμιά φορά, δεν ξέρω γιατί, να μη δουλεύει σε κάποιες USB και να δουλεύει σε κάποιες άλλες στο ίδιο PC. Άγνωσται αι βουλαί της SAMSUNG :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

πολύ ακριβή αυτή η μία και μόνο μία μεμβράνη στην εξωφρενική τιμή των 8 περίπου λιρών!!

ανάμεσα στο αυτοκόλλητο και το προστατευτικό είχε σκόνη!!! και πως να κολλήσει βέβαια σωστά στη συσκευή μετά!

επίσης δεν εφαρμόζει το σχήμα της 100% πάνω στην οθόνη.

είχα συνηθίσει στο htc hd με official μεμβράνες και μου φάνηκε πολύ χαζομάρα η όλη φάση.

Κύριλλε ευχαριστώ για την πρόταση, δεν είμαι αχάριστος, απλά παραθέτω κι εγώ την εμπειρία μου. Θα ψάξω κάτι από Ελλάδα.

σημ. Στο Γερμανό πωλητής μου είπε ότι δεν υπάρχει γιατί δεν χρειάζεται, δεν κάνει σημάδια... Από Ζαφείρι είναι? χαχα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό. ;)

 

πώς μπορώ να το κατεβάσω αυτό? πάω να κάνω λήψη και μου λέει δεν υπάρχουν συσκευές adroid που να σχετίζονται με αυτό το λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

πώς μπορώ να το κατεβάσω αυτό? πάω να κάνω λήψη και μου λέει δεν υπάρχουν συσκευές adroid που να σχετίζονται με αυτό το λογαριασμό

 

θα πρεπει στο κινητο και το pc να εχεις περασει τον ιδιο λογαριασμο.Αν ναι κανε και μια επανεκινηση κολλαει μερικες φορες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά του forum.

Είμαι κάτοχος του εν λόγω τηλεφώνου από τον Ιανουάριο. Μια χαρά το τηλεφωνάκι αλλά από μπαταρία αστα να πάνε. Υποτίθεται ότι έχει περίπου 600 ώρες αναμονής αλλά με 2-3 τηλέφων'ηματα των 5 λεπτών η μπαταρία πέφτει στο 15%. Υπάρχει κάποια λύση για αύτό το πρόβλημα?

 

Να σημειώσω ότι δικός μου άνθρωπος που παίζει όλη μέρα ταβλι...του κρατάει 4 μέρες η μπαταρία!!!!!

Σε μένα που εκτός από το ξυπνητήρι και το audio guru (αυτόματο προφίλ) δεν τρέχω κάτι άλλο, και κρατά maximum 2 μέρες....

 

Σκέφτομαι να γυρίσω πίσω στο καλό μου νοκια 3120, τουλάχιστον η μπαταρία του κρατούσε 4 μέρες.....

 

Αν το συνδέσω με το Kies και κάνω αναβάθμιση λέτε να λυθεί το πρόβλημα?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα για αρχή την I5800XXJPF .Κάπου θα έχει αναφερθεί αλλά ποιά είναι τα settings για internet απο Wind;

 

http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

 

Το ίδιο έκανα και εγώ χθες. Για wind δουλεύουν οκ.

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά του forum.

Είμαι κάτοχος του εν λόγω τηλεφώνου από τον Ιανουάριο. Μια χαρά το τηλεφωνάκι αλλά από μπαταρία αστα να πάνε. Υποτίθεται ότι έχει περίπου 600 ώρες αναμονής αλλά με 2-3 τηλέφων'ηματα των 5 λεπτών η μπαταρία πέφτει στο 15%. Υπάρχει κάποια λύση για αύτό το πρόβλημα?

 

Να σημειώσω ότι δικός μου άνθρωπος που παίζει όλη μέρα ταβλι...του κρατάει 4 μέρες η μπαταρία!!!!!

Σε μένα που εκτός από το ξυπνητήρι και το audio guru (αυτόματο προφίλ) δεν τρέχω κάτι άλλο, και κρατά maximum 2 μέρες....

 

Σκέφτομαι να γυρίσω πίσω στο καλό μου νοκια 3120, τουλάχιστον η μπαταρία του κρατούσε 4 μέρες.....

 

Αν το συνδέσω με το Kies και κάνω αναβάθμιση λέτε να λυθεί το πρόβλημα?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Έχει συζητηθεί πολύ το θέμα της μπαταρίας στο Galaxy 3. Το συμπέρασμα είναι (;) ότι αν έχεις COSMOTE μάλλον θα σου κρατάει λιγότερο, ενώ με VODAFONE - WIND, κρατάει περισσότερο. Λόγω του σήματος που είναι διαφορετικό, η μεν είναι στα 1800MHz οι δε στα 900. Αλλά κι αυτό δεν είναι 100% σίγουρο! :blink:

Link to comment
Share on other sites

atel καλησπερα.πρωτον εχεις μειωσει τη φωτηνοτητα στο ελαχιστο.(διοτι μεσα στο σπιτι δεν χρειαζεται παραπανω και υπαρχει και widget ενεργειας το οποιο σου επιτρεπει να τη δυναμωσεις απο την αρχικη οθονη.)δευτερον εχεις βαλει προγραμμα για να κλεινει το 3g?εγω χρησημοποιω το mobile data control και τριτον εχεις task manager διοτι πολλες εφαρμογες δεν κλεινουν και σου τρωνε μπαταρια.oπως το advance task manager που με widget κανεις τη δουλεια σου με ενα αγγιγμα.το κινητο μας εχει πολυ καλη μπαταρια 1500μα την ιδια nexus s.(εμενα με την official βασταγε ανετα τρεις μερες με gaming internet και τηλεφωνο)
Link to comment
Share on other sites

Η φωτιενότητα ειναι στο 30% περίπου (να βλέπουμε κιόλας :) )το 3g είναι απενεργοποιημένο. Το advanced task manager ή το es task manager το είχα αλλά δεν είδα κάποια διαφορά. είμαι στη vodafone. . Οι συγχρονισμοί είναι απενεργοποιημένοι, λειτουργία "μόνο gsm".

 

Τι άλλο να κάνω για να έχω μπαταρία 3 μέρες τουλάχιστον?

 

*να ξαναβάλω το advance task manager? να το βάλω...μπορεί κάποιος με κάποις screenshot να μου δείξει τι να απενεργοποιήσω και τι όχι?

Link to comment
Share on other sites

atel γνωμη μου ξαναβαλε το τασκ μαναγκερ και κοιτα.οταν ανοιξεις πχ τη φωτογραφικη μηχανη και την κλεισεις μετα θα παραμενει στο τασκ μαναγκερ ανοιχτη.ενα βραδυ που δεν εκανα kill apps το πρωι απο 100% ειχα 60% δεν το πιστευα και το μονο πουτ ηταν ανοιχτο ηταν η φωτογραφικη.καποια apps σβηνουν μονα τους αλλα πολλα οχι.το να σκοτωνω apps μου εχει γινει τροπος ζωης.αν δε σου ειναι κοπος κανε μια δοκιμη για μια φορτιση.ο μονος λογος που ειχα task manager ηταν η μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Η φωτιενότητα ειναι στο 30% περίπου (να βλέπουμε κιόλας :) )το 3g είναι απενεργοποιημένο. Το advanced task manager ή το es task manager το είχα αλλά δεν είδα κάποια διαφορά. είμαι στη vodafone. . Οι συγχρονισμοί είναι απενεργοποιημένοι, λειτουργία "μόνο gsm".

 

Τι άλλο να κάνω για να έχω μπαταρία 3 μέρες τουλάχιστον?

 

*να ξαναβάλω το advance task manager? να το βάλω...μπορεί κάποιος με κάποις screenshot να μου δείξει τι να απενεργοποιήσω και τι όχι?

 

Έχω τα ίδια παράπονα από μπαταρία.. Χθες ξεκίνησα δοκιμαστικά το cpu tuner (Χρειάζεται root!) το οποίο αναλαμβάνει να διαχειρίζεται τη συσκευή, επιδόσεις και ρυθμίσεις. πχ όταν κλείνει η οθόνη μπαίνει μόνο του σε προφίλ κλειστή οθόνη. Από χθες με ένα σύντομο τηλ, κάτι Sms και κανα μισάωρο angry birds rio η μπαταρία είναι κολλημένη στο 60%! Είχε 70% όταν το έκανα εγκατάσταση. Συνεχίζω δοκιμαστικά τη χρήση του και θα γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

 

Το ίδιο έκανα και εγώ χθες. Για wind δουλεύουν οκ.

Για το ΜΜS στα πεδία MCC και ΜΝC τι βάζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρησιμοποιώ την rom 4.1 Non-OC του Κύρριλου και έχω ένα θέμα με το μήκος των μηνυμάτων:

Με αφήνει να γράψω μόνο 70 χαρακτήρες και μετά με αναγκάζει να στείλω και δεύτερο μήνυμα όταν χρησιμοποιώ ελληνικά...

Προσπάθησα να τα αλλάξω από Automatic σε GSM ή Unicode αλλά τότε οι παραλήπτες παίρνουν κατεστραμένα μηνύματα (υποθέτω λάθος κωδικοποίηση). Υπάρχει κάποια λύση?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρησιμοποιώ την rom 4.1 Non-OC του Κύρριλου και έχω ένα θέμα με το μήκος των μηνυμάτων:

Με αφήνει να γράψω μόνο 70 χαρακτήρες και μετά με αναγκάζει να στείλω και δεύτερο μήνυμα όταν χρησιμοποιώ ελληνικά...

Προσπάθησα να τα αλλάξω από Automatic σε GSM ή Unicode αλλά τότε οι παραλήπτες παίρνουν κατεστραμένα μηνύματα (υποθέτω λάθος κωδικοποίηση). Υπάρχει κάποια λύση?

Ευχαριστώ

 

κατεβάσε απο το μαρκετ το handcentsms και δοκιμασε με εκεινο το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος να αναφερει ενα προγραμμα gps που να δουλευει στο galaxy 3? Απο οσο εχω ψαξει για τετοια προγραμματα, οσα αναφερουν σε ποιες αναλυσεις παιζουν, δεν περιλαβανουν την wqvga 240x400 ενω αυτα που δεν αναφερουν σε ποιες αναλυσεις παιζουν ειναι πολλα και δεν μπορω να τα δοκιμασω ενα-ενα.

 

Εαν ειναι ευκολο να μου σταλει και ενα link με το προγραμμα αυτο θα ηταν καλυτερα (δεν εννοω καποιο λινκ που απαγορευεται να δημοσιευτει)

 

Απο οτι ειδα στο thread καποιοι χρησιμοποιουν navigon αλλα στην "ανεπισημη" πηγη που το βρηκα, δεν εχει και την wqvga στη λιστα με τις αναλυσεις που υποστηριζει.

Edited by k_o_t_s
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος να αναφερει ενα προγραμμα gps που να δουλευει στο galaxy 3? Απο οσο εχω ψαξει για τετοια προγραμματα, οσα αναφερουν σε ποιες αναλυσεις παιζουν, δεν περιλαβανουν την wqvga 240x400 ενω αυτα που δεν αναφερουν σε ποιες αναλυσεις παιζουν ειναι πολλα και δεν μπορω να τα δοκιμασω ενα-ενα.

 

Εαν ειναι ευκολο να μου σταλει και ενα link με το προγραμμα αυτο θα ηταν καλυτερα (δεν εννοω καποιο λινκ που απαγορευεται να δημοσιευτει)

 

Απο οτι ειδα στο thread καποιοι χρησιμοποιουν navigon αλλα στην "ανεπισημη" πηγη που το βρηκα, δεν εχει και την wqvga στη λιστα με τις αναλυσεις που υποστηριζει.

 

Το ΝDrive δουλεύει άψογα στο Ι5800. Δες το εδώ.

Link to comment
Share on other sites

κατεβάσε απο το μαρκετ το handcentsms και δοκιμασε με εκεινο το προγραμμα.

 

Κι εγώ να προσθέσω το GoSMS, που προσωπικά πιστεύω ότι το έχει ξεπεράσει το Handcent. :)

Και στα 2 έχει επιλογή για Ελληνικά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

προγραμμα gps για samsung galaxy 3?

 

Εχω το igo MyWay 8.4.2.xxxx.

βρες το σκιν του mariupol που είναι 240χ400 και θα σου παίζει μια χαρα ;)

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα με το galaxy 3.Αν επιλέξω μία από τις φωτογραφίες που τράβηξα με το κινητό μου για φόντο τότε αυτό απλώνει την φωτογραφία την οθόνη με αποτέλεσμα να φαίνεται μέρος της φωτογραφίας που έχω επιλέξει και δεύτερον να έχει αλλοιωθεί η ποιότητά της.Είναι λές και έχει κάνει ζουμ στην φωτογραφία.Καμιά ιδέα?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις προτασεις σας όλους. Αλλα βρε τιμολέων....ειναι δουλειά και αυτή? κάθε τόσο να σκοτώνω εφαρμογές? Υπάρχουν και άλλα πράγματα στην καθημερινότητα μας :)))

 

Τελος παντων θα δω τι θα κάνω με το task manager. Ελπίζω να πάει καλά και να μην χρειαστει να αλλάξω και πάλι συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...