Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παλι καλα..για noob! αυτο με το παρτισιον το διαβασα σε προηγουμενα μηνυματα...ειναι οπως και στα windows το σκεπτικο, δηλ σε μια 16αρα sd κανω παρτισιον 5gb πχ ώστε να αποθηκεύονται οι εφαρμογές και τα υπολοιπα 11 για μουσικη,ταινιες και οτιδηποτε αλλο..ε??

ευχαριστω!

 

Καπως ετσι.Ειναι σαν να ξεγελας το κινητο σου και να βλεπει περισσοτερη εσωτερικη μνημη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παλι καλα..για noob! αυτο με το παρτισιον το διαβασα σε προηγουμενα μηνυματα...ειναι οπως και στα windows το σκεπτικο, δηλ σε μια 16αρα sd κανω παρτισιον 5gb πχ ώστε να αποθηκεύονται οι εφαρμογές και τα υπολοιπα 11 για μουσικη,ταινιες και οτιδηποτε αλλο..ε??

ευχαριστω!

Για μια 16αρα κάρτα καλό είναι μέχρι 1 γίγα παραπάνω δεν έχει νόημα νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Για μια 16αρα κάρτα καλό είναι μέχρι 1 γίγα παραπάνω δεν έχει νόημα νομίζω.

 

Και 1gb υπεραρκετό είναι :P

Link to comment
Share on other sites

kyrillos που θα βρω και πως θα βαλω το εργοστασιακο σκιν στην ρομ σου?δεν μου εδωσες οδηγιες..οταν περασω την 5.0 το setcpu ειναι ηδη εγκατεστημενο η πρεπει να το περασω εγω?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

kyrillos που θα βρω και πως θα βαλω το εργοστασιακο σκιν στην ρομ σου?δεν μου εδωσες οδηγιες..οταν περασω την 5.0 το setcpu ειναι ηδη εγκατεστημενο η πρεπει να το περασω εγω?

 

Το ανεβάζω αύριο. το setcpu κατέβασε το από το xda..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

σκέφτομαι να αγοράσω άν και καθηστερημένα το κινητό αυτό! είναι βλέπετε και πολύ προσβάσημο στην τιμή πλέον.

απο ότι διαβάζω( και οι συζητήσεις είναι πάρα πολλές και δεν έχω χρόνο να τις διαβάσω όλες) το κινητό έχει δυνατότητες και πολλά updates.

θα ήθελα μερικές διευκρινήσεις (δεδομένου του ότι δεν έχω καμία επαφή με android )

'' όταν μπαίνεις στο facebook απο wifi ή μη έχεις την δυνατότητα του livechat?

Ναι κατεβάζεις την δωρεάν εφαρμογή του facebook που έχει ΟΛΕΣ τις λειτουργίες

'' υπάρχουν εφαρμογές γραφείου π.χ κάτι παρόμοιο με τα word και excel ?

Υπάρχουν δωρεάν προγράμματα για να ανοίγεις μόνο word & excel αρχεία, και άλλα με μικρό κόστος που σου επιτρέπουν και να τα αλλάζεις

'' μπορείς να μιλήσεις (μέσω wifi ) με skype ??

ναι , κατεβάζεις την εφαρμογή του skype και λειτουργεί πολύ καλά.

'' μπορείς να κατεβάσεις και να παίξεις όλα τα υπάρχοντα παιχνίδια που υπάρχουν στο market του android ή χρειάζεται να έχεις καλύτερη και μεγαλύτερη οθόνη??

Τα περισσότερα παιχνίδια παίζουν κανονικά, αλλά αν ο χειρισμός γίνεται με αφή τότε η μικρή οθόνη δεν βοηθάει. (δεν παίζω παιχνίδια, ίσως άλλος να σε πληροφορήσει καλύτερα)

'' το κινητό υπάρχει διαθέσιμο με android 2.1 μπορώ να του κάνω την αναβάθμιση για ένα ανώτερο επίπεδο που από ότι ξέρω υπάρχει?π.χ 2.2 ή και 2.3 αν γίνεται..

το 2.2 ήδη κυκλοφόρησε και επίσημα, αλλά υπάρχουν τρίτοι που βγάζουν πιο προχωρημένες εκδόσεις. Η έκδοση 2.3 μάλλον δεν θα βγεί επίσημα, αλλά ίσως να δούμε σύντομα τέτοια έκδοση από τρίτους.

'' τελικά αξίζει άν και μετά απο περίπου 1 χρόνο κυκλοφορίας του να το αγοράσει κανείς??

Σε αυτά τα χρήματα η συσκευή είναι πολύ καλή, και την συνιστώ.

Εναλλακτικά σου προτείνω να δεις το LG Optimus One P500 που έχει πολύ καλύτερη ανάλυση οθόνης,και είναι λίγο ακριβότερο, τα υπόλοιπα ισχύουν το ίδιο. (δες τα από κοντά σε κάποιο κατάστημα για να πάρεις μια αίσθηση)

Edited by viron
Link to comment
Share on other sites

το 2.2 ήδη κυκλοφόρησε και επίσημα, αλλά υπάρχουν τρίτοι που βγάζουν πιο προχωρημένες εκδόσεις. Η έκδοση 2.3 μάλλον δεν θα βγεί επίσημα, αλλά ίσως να δούμε σύντομα τέτοια έκδοση από τρίτους.

 

Τελικα κυκλοφόρησε η 2.2 επισημα ??????????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήρα το samsung galaxy 3, κατέβασα το samsung kies, αλλά το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υπάρχει στη λίστα με τα τηλέφωνα με τα οποία είναι συμβατά τα applications. Πώς να κατεβάσω apps μέσω του samsung kies? Ξέρει κανείς? :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήρα το samsung galaxy 3, κατέβασα το samsung kies, αλλά το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υπάρχει στη λίστα με τα τηλέφωνα με τα οποία είναι συμβατά τα applications. Πώς να κατεβάσω apps μέσω του samsung kies? Ξέρει κανείς? :(

 

θα προτεινα,να μην ασχοληθεις καθολου,με το samsung apps!

ειναι για τα μπαζα!

οτι εφαρμογη θελεις (και υπαρχουν χιλιαδες)την κατεβαζεις στο κινητο σου

μεσω wi fi απο το market android!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να συνδεσω το λαπτοπ με το κινητο μεσω vpn ωστε να εχω ασυρματη συνδεση στο ιντερνετ μεσω του κινητου στο λαπτοπ.Το εχει δοκιμασει κανεις να βοηθησει με τις ρυθμισεις?
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήρα το samsung galaxy 3, κατέβασα το samsung kies, αλλά το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υπάρχει στη λίστα με τα τηλέφωνα με τα οποία είναι συμβατά τα applications. Πώς να κατεβάσω apps μέσω του samsung kies? Ξέρει κανείς? :(

 

Αν εννοείς apps της Samsung για το συγκεκριμένο τηλέφωνο έπαιξες κι έχασες. Πέρα από δυο εφαρμογές της πλάκας δεν έχει βγάλει τίποτα άλλο η Samsung για το Ι5800.

 

Αν εννοείς εφαρμογές γενικώς, τότε θα ανοίξεις το Μαρκετ της Google από το κινητό σου ή από το PC κάνοντας κλικ εδώ και ψάξε να βρεις ότι σου αρέσει. :cool:

Link to comment
Share on other sites

paidia k ego xtes evala 4.1 k exo to idio provlima akrivos.. kamia lisi?

 

Ποιό πρόβλημα;

 

Τα greeklish νομίζω απαγορεύονται από τους κανόνες του forum.:worry:

Link to comment
Share on other sites

paidia exo akrivos to idio provlima me market, evala 4.1oc xtes kamia lysi?\

 

Παιζει να φταιει και το μαρκετ εχει αρκετα κολληματα τελευταια

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω προκοπή από τη Samsung στο θέμα Froyo ,όσον αφορά το κινητό μας μήπως γνωρίζει κανείς ποια είναι η ποιο σταθερή έκδοση Android 2.2 για το Galaxy 3 και κάποιο link με την έκδοση αυτή με αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω προκοπή από τη Samsung στο θέμα Froyo ,όσον αφορά το κινητό μας μήπως γνωρίζει κανείς ποια είναι η ποιο σταθερή έκδοση Android 2.2 για το Galaxy 3 και κάποιο link με την έκδοση αυτή με αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης;

 

Περίμενε μέχρι αύριο να ανανεώσω τις οδηγίες κλπ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος που να μπορει να μου δωσει Link για να κατεβασω το kies υπαρχει??? Το κατεβαζω και το ξανακατεβαζω και δεν μου ανοιγει :( Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum! Ηθελα να ρωτησω ποιον browser χρησιμοποιειτε? Ειστε ικανοποιημενοι απο τον δικο του? Διαβασα και το σχετικο thread στο forum αλλα δεν κατεληξα καπου. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να φταιει και το μαρκετ εχει αρκετα κολληματα τελευταια

Ναι αυτο φταιει.μεσω υπολογιστη.μου δειχνει τις εφαρμογες οτι ειναι εγκατεστημενες και.ηια αυτο δεν κατεβαζει.οτι αλλες δοκιμασα κατεβηκαν κανονικα.αυτο τωρα πως διιρθωνεται?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε μέχρι αύριο να ανανεώσω τις οδηγίες κλπ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161

Aπό ότι βλέπω έχεις οδηγίες και για gingerbread .Aπό την εμπειρία σου τι είναι προτιμότερο για το galaxy 3

Froyo ή Gingerbread;

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι δεν κατεβαζει εφαρμογες απο market. . Εμφανιζει την μπαρα προοδου οτι κατεβαζει και μετα απο5 δευτερα εξαφανιζεται.η μονη δοκιμη που εκανα ηταν οτι κατεβασα κανονικα το titanium περασα τις εφαρμογες και σημερα που δοκιμασα ειναι νεκρο αν κ μετά ξεθαρεψε λιγο αλλα παλι δεν μπορώ να κατεβασω το skype με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι βλέπω έχεις οδηγίες και για gingerbread .Aπό την εμπειρία σου τι είναι προτιμότερο για το galaxy 3

Froyo ή Gingerbread;

 

Δεν έχει gingerbread... Είναι μόνο "θέμα" αυτό που έχει. Αλλάζει μόνο η εμφάνιση.

Link to comment
Share on other sites

kyrillos gingerbread rom υπαρχει περιπτωση να φτιαχτει ποτε για το κινητό μας??και ελπιζω να μην εχεις ξεχασει αυτο που θελω...

επίσης εχω βαλει την 4.1 αλλα κολαει μερικες φορες το κινητο και πρεπει να βγαλω την μπαταρία..τι φταιει?

Edited by vagosnet

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...