Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου ο γρηγορος τροπος να αλλαξεις γλωσσα ειναι να συρεις το πληκτρολογιο γρηγορα απο κατω προς τα πανω. Εχεις δικιο σε αυτο που λες αλλα με αυτον τον τροπο η γλωσσα αλλαζει!!

 

edit Σου εμεινε στα ελληνικα γιατι αυτα χρησιμοποιησες την τελευταια φορα πριν το κλειδωσεις προφανως...

 

Σε ευχαριστώ πολύ, φίλε, με "έσωσες".. Φαντάσου ότι στους τεχνικούς της Samsung που τους περιέγραψα ακριβώς έτσι την κατάσταση, δεν μου έδωσαν αυτήν την απλούστατη (αλλά ουσιώδη :) ) συμβουλή! Όσο για τα Ελληνικά, εννοείται ότι κατάλαβα ότι τα είχα χρησιμοποιήσει τελευταία- απλά είχα την απορία γιατί δεν έχουν ρυθμίσει ώστε αυτόματα να αλλάζει η γλώσσα σε Αγγλικά όταν πρέπει να περάσεις mail account.. Και πάλι thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ, φίλε, με "έσωσες".. Φαντάσου ότι στους τεχνικούς της Samsung που τους περιέγραψα ακριβώς έτσι την κατάσταση, δεν μου έδωσαν αυτήν την απλούστατη (αλλά ουσιώδη :) ) συμβουλή! Όσο για τα Ελληνικά, εννοείται ότι κατάλαβα ότι τα είχα χρησιμοποιήσει τελευταία- απλά είχα την απορία γιατί δεν έχουν ρυθμίσει ώστε αυτόματα να αλλάζει η γλώσσα σε Αγγλικά όταν πρέπει να περάσεις mail account.. Και πάλι thanks!

 

Εκανα refresh για να δω αν απαντησες!!:lol: χαιρομαι που βοηθησα!! Να εισαι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Μετα απο καποια ωρα που το κινητο ειναι κλειδωμενο και εχω ανοιχτο το wifi,αποσυνδεεται η συνδεση του με το ρουτερ μου.Ειναι καποια ρυθμιση που δεν εκανα ή ειναι bug?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Ως νέος στα smartphones είχα πολλές, απορίες, ευτυχώς σας βρήκα και γέμισα με πληροφορίες....βέβαια παράλληλα μου δημιουργήθηκαν περισσότερες απορίες από όσες είχα (καμία φορά η άγνοια σώζει). Διάβασα τα περισσότερα post αλλά ακόμα έχω απορίες....

...τις παραθέτω και παρακαλώ προς βοήθεια....

1) Τι είναι root (τι κερδίζω ή χάνω αν το κάνω)...το πως γίνεται το βρήκα...

2) Έχω το 2.1 - update1, τι θα κερδίσω αν πάω στο 2.2.???

3) Τι είναι το Kies...για το συγκεκριμένο δε κατάλαβα τίποτα αν μπορεί κάποιος να μου το αναλύσει και πως γίνεται.

4) Από ότι κατάλαβα δε λειτουργεί ξυπνητήρι όταν το κινητό είναι κλειστό...ισχύει??? Μου είναι αδιανόητο να μην έχει ξυπνητήρι ένα τόσο σύγχρονο κινητό.

5) Θέλω να δουλεύω μόνο ως κινητό και όταν βρίσκω wi-fi να σερφάρω...το γύρισα σε GSM είμαι καλυμμένος???

6) Λογαριασμό email δεν έχω gmail αλλά yahoo μπορώ με το yahoo να μπαίνω στο marketplace??? ή αναγκαστικά πρέπει να έχω gmail???

7) Κανένα καλό παιχνιδάκι???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Ως νέος στα smartphones ....

 

1. Κάτι σαν τον Administrator στα win. Αν δε το κάνεις είσαι σιγουρος οτι δεν θα κολλήσεις ποτέ το κινητό. Αν το κάνεις κερδίζεις τη δυνατότητα να αλλαξεις διάφορα πράγματα ή να προσθέσεις κάποια άλλα με τον κίνδυνα να κάνεις κάτι που δεν έπρεπε και να μπλοκάρεις το κινητό. Κάνε το μόνο αν ξέρεις τι κάνεις και όχι για ψάξιμο.

2. Διάφορα, δεν μπορώ να τα πω αναλυτικά, αλλα όχι κάτι συνταρακτικό, προσωπικά περιμένω την επίσημη.

3. Kies είναι το επίσημο πρόγραμμα για PC της Samsung για την επικοινωνία με το κινητό και τη ρύθμισή του απο εκεί, ρυθμιση επαφών, πολυμέσων κλπ

4. Δεν το ξέρω, έχε το ανοικτό, αν σε ανησυχεί η ακτινοβολία βάλε το σε προφιλ εκτός σύνδεσης, τωρα πως γίνεται αυτό, ψαξτο, δεν θα είναι δύσκολο

5. Όχι, κατεβασε την εφαρμογη MOBILE DATA CONTROLLER για να ανοίγεις μόνο οποτε θελεις εσύ το Internet μέσω δικτύου κινητής. Ενναλακτικά άλλαξε τον server σύνδεσης δεδομένων, π.χ. κάτι σε vodafone.internet.gr το αλλάζεις σε blabla_vodafone.internet.gr

6. Πρεπει να έχεις λογαριασμό gmail αν θες να έχεις android. Αλλιώς ολο κάτι δεν θα δουλέυει.

7. Angry birds, έχει κάνει πάταγο, atilt 3d labyrinth, ξέρω και γω, γενικά μην περιμένεις κάνα σουπερ παιγνίδι, έχει και θεμα αυτό το κινητό με τα γραφικά, αργεί κάπως

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κατεβασα απο το market το ndrive δοκιμαστικο για 7 ημερες!!πως μπορω να το περασω στη καρτα μνημης??εχω 2.2 froyo!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κατεβασα απο το market το ndrive δοκιμαστικο για 7 ημερες!!πως μπορω να το περασω στη καρτα μνημης??εχω 2.2 froyo!!!

 

MENOY-->EFARMΟΓΕΣ-->Διαχειριση εφαρμογων και πατοντας πανω στην εφαρμογη επιλεγεις την αποθηκευση στην καρτα σου αν το επιτρεπει η εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

MENOY-->EFARMΟΓΕΣ-->Διαχειριση εφαρμογων και πατοντας πανω στην εφαρμογη επιλεγεις την αποθηκευση στην καρτα σου αν το επιτρεπει η εφαρμογη

 

δυστυχως δεν το επιτρεπει η καρτα!!ισως γιατι ειναι demo μαλλον!!σε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

παιδια με ενδιαφερει πιο πολυ το gps κ το wifi.τα καταφερνει καλα?ειμαι αναμεσα σε αυτο κ το βλαδε.απλα το sar του blade με απασχολει...η ram δεν ξεκλeιδωνουν στο galaxy?οταν το γυρνας πλαγια γυριζει κ η οθονη οπως στο vivaz? Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

μαζί με το κινητό η βόνταφον πέρα απ την καρτα που μπαίνει στο κινητί...δίνει και άλλη μία κάρτα sd. (μεγάλη σε μέγεθος) την έβαλα στον υπολογιστή αλλά τίποτα.

 

ξέρουμε ποιά είναι η χρησιμότητά της;

 

 

 

δυστυχως το navigon δεν κατόρθωσα να το βρω. το έψαξα και στο μάρκετ αλλά τιποτα.....:(

 

μαλλον θα χρειαστει να τα χώσουμε.....

Link to comment
Share on other sites

μαζί με το κινητό η βόνταφον πέρα απ την καρτα που μπαίνει στο κινητί...δίνει και άλλη μία κάρτα sd. (μεγάλη σε μέγεθος) την έβαλα στον υπολογιστή αλλά τίποτα.

 

ξέρουμε ποιά είναι η χρησιμότητά της;

 

δυστυχως το navigon δεν κατόρθωσα να το βρω. το έψαξα και στο μάρκετ αλλά τιποτα.....:(

 

μου φαίνεται ότι λες τον αντάπτορα.. βάζεις εκεί την κάρτα sd και την συνδέεις με το pc....

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορει να γινειν αλλαγή γραμματοσειρας στη συνθεση sms στην εφαρμογή που εχει το κινητό?

Υπα΄ρχει καποια αλλη εφαρμογη με το παραπανω χαρακτηριστικό για sms?

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,

πολλοι εδω εχουν μιλησει για προβλημα στην μπαταρια...εμενα ενω μου ηταν στο 70% μου βουταγε στο 15% ξαφνικα και αναγκαζομουν να το κλεινω , να αφαιρω την μπαταρια με αποτελεσμα οταν το ανοιγα να εδειχνε 60%..αυτο το εκανα σε 1-2 μερες 3 φορες ωσπου να εξαντληθει...

επειδη κουραστηκα με αυτο το εστειλα σε vodafone shop για service ωστε να δω τι φταιει.....αν εχει σχεση με το λογισμικο ή με ελαττωματικη μπαταρια....την Τριτη θα παωνα το παρω....αν εχει-ειχε καποιος το ιδιο προβλημα ας μας πει τι εκανε και αν ειχε αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγκατέστησα προγραμμα πυξιδας κ εχω την εντυπωση οτι το βορρά τον δειχνει βορειοδυτικά. Εντυπωσεις καποιος στο θεμα αυτό?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,

πολλοι εδω εχουν μιλησει για προβλημα στην μπαταρια...εμενα ενω μου ηταν στο 70% μου βουταγε στο 15% ξαφνικα και αναγκαζομουν να το κλεινω , να αφαιρω την μπαταρια με αποτελεσμα οταν το ανοιγα να εδειχνε 60%..αυτο το εκανα σε 1-2 μερες 3 φορες ωσπου να εξαντληθει...

επειδη κουραστηκα με αυτο το εστειλα σε vodafone shop για service ωστε να δω τι φταιει.....αν εχει σχεση με το λογισμικο ή με ελαττωματικη μπαταρια....την Τριτη θα παωνα το παρω....αν εχει-ειχε καποιος το ιδιο προβλημα ας μας πει τι εκανε και αν ειχε αποτελεσμα

Αυτο το προβλημα το εχει και της κοπελας μου το galaxy το εχει παρει εδω και 2

βδομαδες. εκει που ειναι στο 60% παει ξαφνηκα στο 80% και μετα απο λιγο μπορει να γραφει 20%. Μαλλον πρεπει να φταιει κατι στο software και οχι με την μπαταρια. Σημερα θα το παρω εγω να το κρατησω να δω τι παιζει (ελπιζω με την αναβαθμηση να μην εχει τετοιο προβλημα). αμα βρω κατι θα σας ενημερωσω η αν καποιος ειχε παρομοιο προβλημα ασ μας πει πω το εφτιαξε. Και αλλο ενα προβλημα που εντοπισα ειναι με τα ακουστικα του. ειδικα στο ραδιο δεν ακουγονται καθολου και μερικες φορες ειναι σαν να χαμηλωνει μονο του. Το εχει και καποιος αλλος αυτο το προβλημα. Λογικα πρεπει να ειναι προβλημα απο τα ακουστικα του, γιατι μολις εβαλα τα ακουστικα που εχει η apple που ειναι σχετικα μουφες δεν ειχε καποιο προβλημα. Συγνωμη αν σας ζαλησα με την εκθεση μου. :P Υ.Γ. Παντως το κινητο ειναι καρυφαιο για την τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα το εχει και της κοπελας μου το galaxy το εχει παρει εδω και 2

βδομαδες. εκει που ειναι στο 60% παει ξαφνηκα στο 80% και μετα απο λιγο μπορει να γραφει 20%. Μαλλον πρεπει να φταιει κατι στο software και οχι με την μπαταρια. Σημερα θα το παρω εγω να το κρατησω να δω τι παιζει (ελπιζω με την αναβαθμηση να μην εχει τετοιο προβλημα). αμα βρω κατι θα σας ενημερωσω η αν καποιος ειχε παρομοιο προβλημα ασ μας πει πω το εφτιαξε. Και αλλο ενα προβλημα που εντοπισα ειναι με τα ακουστικα του. ειδικα στο ραδιο δεν ακουγονται καθολου και μερικες φορες ειναι σαν να χαμηλωνει μονο του. Το εχει και καποιος αλλος αυτο το προβλημα. Λογικα πρεπει να ειναι προβλημα απο τα ακουστικα του, γιατι μολις εβαλα τα ακουστικα που εχει η apple που ειναι σχετικα μουφες δεν ειχε καποιο προβλημα. Συγνωμη αν σας ζαλησα με την εκθεση μου. :P Υ.Γ. Παντως το κινητο ειναι καρυφαιο για την τιμη του.

μεχρι τριτη θα ξερω για την μπαταρια,σχετικα με τα ακουστικα δεν μου εχει τυχει τετοιο προβλημα....ισως πρεπει να τα πιεσεις παραπανω στο να κουμπωσουν.....το κινητο σιγουρα ειναι κορυφαιο....στην vod ono 159 ενω στην cosmote στα 249
Link to comment
Share on other sites

μεχρι τριτη θα ξερω για την μπαταρια,σχετικα με τα ακουστικα δεν μου εχει τυχει τετοιο προβλημα....ισως πρεπει να τα πιεσεις παραπανω στο να κουμπωσουν.....το κινητο σιγουρα ειναι κορυφαιο....στην vod ono 159 ενω στην cosmote στα 249

 

Παιδια ολοι το εχουμε αυτο το προβλημα... Για λιγο καιρο το φορτιζα καθε μερα αλλα τωρα αλλαξα νοοτροπια. Αφου εχω μια σταθερη χρηση καθε μερα εχω μαθει ποσο μπορει να μου κρατησει η μπαταρια οποτε το υπολογιζω με το ποσες ωρες εχουν περασει απο την τελευταια φορτιση. Η ενδειξη που εχει πιο πολυ σε μπερδευει παρα σε βοηθαει. Σιγουρα ειναι προβλημα software και γι αυτο ελπιζουμε... Παντως τωρα ειναι η τριτη μερα που το εχω αφορτιστο και ενω ειναι στο κοκκινο δεν μασαει καθολου. Απλα χαμηλωσε λιγο τον φωτισμο...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βρεί το ναβιγκον...και τελικά απ το μάρκετ κατεβασα δωρεάν το ndrive.

 

δυστυχως πάλι τίποτα. παταω το εικονίδιο..(εχω ανοιχτό το gps)...αλλά και πάλι τίποτα. ήμουν στο αμαξι όταν προσπαθησα και σε εξωτερικό χώρο επισης. δεν ξέρω τί κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό, θα ήθελα να ρωτήσω αν το ξυπνητήρι λειτουργεί, όταν η συσκευή είναι απενεργοποιημένη. Το συγκεκριμένο πρόβλημα το έχω συναντήσει σε πολλά κινητά της Samsung.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό, θα ήθελα να ρωτήσω αν το ξυπνητήρι λειτουργεί, όταν η συσκευή είναι απενεργοποιημένη. Το συγκεκριμένο πρόβλημα το έχω συναντήσει σε πολλά κινητά της Samsung.

 

Ευχαριστώ!

Απ'ότι έχω καταλάβει τοπρόβλημα είναι σε όλα τα smartphones και όχι μόνο σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, φίλε, με "έσωσες".. Φαντάσου ότι στους τεχνικούς της Samsung που τους περιέγραψα ακριβώς έτσι την κατάσταση, δεν μου έδωσαν αυτήν την απλούστατη (αλλά ουσιώδη :) ) συμβουλή! Όσο για τα Ελληνικά, εννοείται ότι κατάλαβα ότι τα είχα χρησιμοποιήσει τελευταία- απλά είχα την απορία γιατί δεν έχουν ρυθμίσει ώστε αυτόματα να αλλάζει η γλώσσα σε Αγγλικά όταν πρέπει να περάσεις mail account.. Και πάλι thanks!

 

Μέχρι χθές η αλλαγή γλώσσας μου δούλευε όπως περιγράφετε στην παράθεση. Το μόνο που έκανα ήταν να εγκαταστήσω την εφαρμογή facebook (δε νομίζω να φταίει αυτό). Χρειάζεται κάποια ρύθμιση ; Τι μπορεί να φταίει και τώρα δεν αλλάζει η γλώσσα ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

επειδή διάβασα ότο πολλοι αντιμετωπιζουν πρόβλημα με τα ακουστικά (σε άλλους δεν ακουγεται καλα....άλλους δεν τους βολευει αυτου του είδους το

 

ακουστικό)..λοιπόν: το καλό μ αυτή τη συσκευή είναι ότι η υποδοχή της, είναι συμβατή με πολλά ακουστικά που κυκλοφορούν στην αγορα. κορυφαία του είδους είναι τα akg.

 

(εχουν και σκουφάκι που προστατευουν τ αυτια..και καλη ποιότητα.) τα είχα πάρει για το mp3 μου απ το πλαίσιο με 11 ευρώ περιπου. τα έχω 1,5 χρόνο...τα

 

τεντώνω, τα τσαλακώνω...και αυτά τίποτα. τα δοκίμασα και στο κινητάκι...και όλα οκ! πολύ ανθεκτικά και πολύ καλα! τα συνιστώ!

 

 

 

για το θέμα μου τώρα. το ndrive. το κατέβασα απ το μαρκετ. χθες συνδέθηκα (απ το ρουτερ μου παντα) το άνοιξα...και μου έβγαλε σημαίες απο διάφορες χώρες. είχε

 

και 2 ελληνικές. (δίπλα σε παρένθεση έγραφε στο ενα george στο άλλο matina). επέλεξα το δευτερο πάτησα το next και μετά μου έβγαλε αυτό: you are about to

 

download 33,12 MB. Are you sure? να πατήσω το ναί; θα χρεωθώ γι αυτό;;; και μετά τι κάνω;; (σόρρυ που σας πρήζω απλά είμαι άσχετος...:wacko:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να κανω uninstall εφαρμογες που κατεβασα; (πχ. το ηλιθιο για μενα opera mini)

 

κατεβασε απ το μαρκετ δωρεάν το super manager. πανε μετά στο apk manager κα διέγραψέ το. νομίζω έτσι γίνεται......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...