Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανες format στην καρτα sd ?? Φταει δηλαδη η κάρτα που δεν μπορει να συνδεθεί ?? Ευχαριστώ, θα το δοκιμασω!!!!

 

Το ξέρω είναι περίεργο, αλλά έτσι δούλεψε στο δικό μου και το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι μετά για δοκιμή της έκανα format από τον υπολογιστή και δε δούλευε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν λίγες ημέρες αγόρασα το galaxy 3.

Θα ήθελα να με ενημερώσετε εάν έχετε κάνει κάποια ρύθμιση για να πραγματοποιείται κλήσεις χρησιμοποιόντας τα ακουστικά που έχει η συσκευασία.

Όταν συνδαίω τα ακουστικά που περιέχει η συσκευασία και πραγματιποιώ μια τηλεφωνική κλήση ο δέκτης της κλήσης δεν με ακούει!

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω αυτό: ρυθμίσεις --> ασύρματη επικοινωνία και δίκτυο --> δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -->λειτουργία δικτύου --> μόνο gsm

τι διαφορά θα έχει από αυτό που προτείνεις με την εφαρμογή mobile data controller?

 

ακόμα και σε gsm μεταφέρονται δεδομένα, οπότε μόνο με το mobile data controller κλείνουν τα δεδομένα εκτός αν έχεις 2.2 που μπορείς να τα απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις

 

Κανείς........???

 

το σήμα του wifi δεν είναι πολύ καλό...

προγράμματα gps δεν υπάρχουν free αλλά με λίγο search τα βρίσκεις όλα..

Link to comment
Share on other sites

ακόμα και σε gsm μεταφέρονται δεδομένα, οπότε μόνο με το mobile data controller κλείνουν τα δεδομένα εκτός αν έχεις 2.2 που μπορείς να τα απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις

 

 

 

το σήμα του wifi δεν είναι πολύ καλό...

προγράμματα gps δεν υπάρχουν free αλλά με λίγο search τα βρίσκεις όλα..

 

κατεβασα το mobile data contr και εχει μονο μια επιλογη: turn on mοbile data + off

αυτο τι σημαινει ακριβως? Ότι μονο το wifi δουλευει? Εχει διαφορα σαν προγραμμα από το quick setting? Το τελευταιο το έβαλα αλλά κάποιες φορες ενω έχω το 3G εκτός ξαφνικά ενεργοποιειται (μαλλον όταν χανεται to wifi )

 

Επίσης: μπορω να κατεβασω μια εφαρμογη στο pc και να την βαλω μεσω του kies στο κινητό? Φανταζομαι θα πρεπει να την κανω copy στην καρτα μνημης και να την τρεξω από κει....

Σχετικά με το wi fi είναι απλα τραγικο. Στο διπλα δωματιο από το router και πολλες φορες χανει σημα..

Edited by gechro
Link to comment
Share on other sites

ακόμα και σε gsm μεταφέρονται δεδομένα, οπότε μόνο με το mobile data controller κλείνουν τα δεδομένα εκτός αν έχεις 2.2 που μπορείς να τα απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις

 

 

 

το σήμα του wifi δεν είναι πολύ καλό...

προγράμματα gps δεν υπάρχουν free αλλά με λίγο search τα βρίσκεις όλα..

Σ'ευχαριστω φιλε

Υποχρεος

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το mobile data contr και εχει μονο μια επιλογη: turn on mpbile data + off

αυτο τι σημαινει ακριβως? Ότι μονο το wifi δουλευει? Εχει διαφορα σαν προγραμμα από το quick setting? Το τελευταιο το έβαλα αλλά κάποιες φορες ενω έχω το 3G εκτός ξαφνικά ενεργοποιειται (μαλλον όταν χανεται to wifi )

 

Επίσης: μπορω να κατεβασω μια εφαρμογη στο pc και να την βαλω μεσω του kies στο κινητό? Φανταζομαι θα πρεπει να την κανω copy στην καρτα μνημης και να την τρεξω από κει....

Σχετικά με το wi fi είναι απλα τραγικο. Στο διπλα δωματιο από το router και πολλες φορες χανει σημα..

 

Λοιπόν όταν έχεις τα mobile data off, σημαίνει ότι μπαίνεις internet μόνο με wifi..

το quick settings έχει και αυτό την δυνατότητα απενεργοποίησης του mobile data, αλλά εγώ στην 2.1 χρησιμοποιούσα το πρώτο.. στην 2.2 τα απενεργοποιείς από το μενού.. Τις εφαρμογές που κατεβάζεις από το pc τις περνάς στην sd και τις εγκαταστείς από εκεί.

 

Σ'ευχαριστω φιλε

Υποχρεος

 

:)

 

ευχαριστω πολυ kyrille.εκανα ο,τι μου ειπες και ολα συγχρονιστηκαν μια χαρα!!!:cool:

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι ακόμη με την 2.1.1 εκδοση. Στο titanium backup ποια επιλογή πρέπει να έχω επιλεγμένη (στο χρονοδιάγραμμα, στην επεξεργασία) ωστε να έχω ένα ολοκληρωμένο backup να το χρησιμοποιήσω στην 2.2 που θέλω να φλασάρω; Επίσης στο φλασάρισμα έχω μεσα την sd; Edited by sotos1979
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλό το προγραμματάκι αλλά όταν το έχεις στο off μπλοκάρει και τα MMS.

Το καλύτερο για την περίπτωση αυτή είναι το APN on/off Widget.

Εγγύηση.-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι ακόμη με την 2.1.1 εκδοση. Στο titanium backup ποια επιλογή πρέπει να έχω επιλεγμένη (στο χρονοδιάγραμμα, στην επεξεργασία) ωστε να έχω ένα ολοκληρωμένο backup να το χρησιμοποιήσω στην 2.2 που θέλω να φλασάρω; Επίσης στο φλασάρισμα έχω μεσα την sd;

 

καλημέρα! στο φλασάρισμα καλύτερα να βγάλεις sim και sd.

στο titanium δεν χρειάζεται να έχεις κάπια επιλογή ενεργοποιημένη εκτός αν θες να κάνει τακτικά backup. Εγώ κάνω μόνος μου κάθε βδομάδα περίπου.. μόλις είσαι στο titanium πάτα το αριστερό κουμπί -> batch και δημιουργία backup όλων των εφαρμογών του χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Απλά αγχώθηκα με τις επιλογες "αρχεία συστήματος"και "δεδομένα συστήματος" μήπως κάνω καμία πατάτα και δεν μπορω να τα επαναφέρω στην 2.2 αφού θα είναι προηγούμενης(2.1) εκδοσης. Να συμπληρώσω πως σε μια φορτιση και χρησιμοποιώντας την συσκευή μόνο για τηλ. κλήσεις, μόνο gsm και κλεισμενο το data έφτασα αυτονομία τις 5 μέρες και 8μιση ώρες.
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Απλά αγχώθηκα με τις επιλογες "αρχεία συστήματος"και "δεδομένα συστήματος" μήπως κάνω καμία πατάτα και δεν μπορω να τα επαναφέρω στην 2.2 αφού θα είναι προηγούμενης(2.1) εκδοσης. Να συμπληρώσω πως σε μια φορτιση και χρησιμοποιώντας την συσκευή μόνο για τηλ. κλήσεις, μόνο gsm και κλεισμενο το data έφτασα αυτονομία τις 5 μέρες και 8μιση ώρες.

 

5+ μέρες ?? γαμάτο! ναι μάλλον τα δεδομένα συστήματος δεν θα γίνεται να τα επαναφέρεις αλλά οι εφαρμογές σου σε ενδιαφέρουν! μπορείς να κάνεις και backup στα μηνύματα με το sms backup+

 

Υ.Γ: αα και μην ξεχνάς ότι το κινητό σου πρέπει να είναι σε debugging mode (λειτουργία εντοπισμού σφαλμάτων) όταν κάνεις backup ή restore..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα 159€ :) και το εβαλα να φορτ΄ζει κλειστό αλλά χωρίς την sim

Ποσες ωρες θα το αφησω στην 1η φορτιση? θα μου δειξει καποιο σήμα οταν τελειωσει η φορτιση?

ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα 159€ :) και το εβαλα να φορτ΄ζει κλειστό αλλά χωρίς την sim

Ποσες ωρες θα το αφησω στην 1η φορτιση? θα μου δειξει καποιο σήμα οταν τελειωσει η φορτιση?

ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!!!

 

καλησπέρα. μόλις δείξει 100% βγάλτο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. μόλις δείξει 100% βγάλτο!

 

Επειδή θα την "πεσω για κανα 2ωρο, αν το αφησω επι πλεον θα εχει προβλημα?

Η ειδοποιηση για πληρη φορτιση θα εχει κ ηχιτικό σήμα, ή θα παραμείνει οποως σε 1 παλιο κινητο που εχω?

συγνωμη αν γινομαι κουραστικος ...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα την "πεσω για κανα 2ωρο, αν το αφησω επι πλεον θα εχει προβλημα?

Η ειδοποιηση για πληρη φορτιση θα εχει κ ηχιτικό σήμα, ή θα παραμείνει οποως σε 1 παλιο κινητο που εχω?

συγνωμη αν γινομαι κουραστικος ...

 

Έχει ειδοποιηση όταν φορτισει πληρως. Φυσικα και να το αφησεις παραπανω δεν υπαρχει προβλημα (μαλλον καλυτερα ειναι)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα την "πεσω για κανα 2ωρο, αν το αφησω επι πλεον θα εχει προβλημα?

Η ειδοποιηση για πληρη φορτιση θα εχει κ ηχιτικό σήμα, ή θα παραμείνει οποως σε 1 παλιο κινητο που εχω?

συγνωμη αν γινομαι κουραστικος ...

 

δεν γίνεσαι κουραστικος.. :P

δεν πειράζει να το αφήσεις παραπάνω.. :) όταν το κινητό είναι κλειστό μου φαίνεται κάνει μόνο μια δόνηση.. αλλά μην σε νοιάζει, όσο και να το φορτίσεις δεν παθαίνει τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, πήρα μόλις εχθές το Galaxy 3 μετά από έρευνα αγοράς καθώς μου είπαν ότι για την τιμή του 159 ευρώ σε προσφορά ήταν μια πολύ καλή επιλογή.

 

Το άνοιξα και ξεκινησα να διαβάζω το manual για να δω τι παίζει γιατι είμαι εντελώς άσχετη από τέτοια τηλέφωνα (το προηγούμενο κινητό μου το είχα πάρει πριν 6 χρόνια...)

 

Είπα να κλειδώσω την οθόνη με την εφαρμογή του μοτίβου που έχει στις ρυθμίσεις ασφάλειας. έβαλα ένα δικό μου μοτίβο, βγήκα η οθόνη κλείδωσε και όταν πήγα να την ξεκλειδώσω δεν το αναγνώρισε..

 

η έκανα κάποιο λάθος που δεν μπορω να το προσδιορίσω η είναι ελαττωματικό.. ξέρει κανείς πως στο καλό ξεκλειδώνει? η επίσημη αντιπροσωπεία για το service σήμερα ήταν κλειστή και δεν θέλω να περιμένω μέχρι τη δευτέρα για να το ξεκλειδώσω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω το εξής.Όταν γράφω μήνυμα κι θέλω να γράψω το γράμμα ''ς'' στο τέλος μιας λέξης δεν το βρίσκω πουθενά. Υπάρχει μόνο το ''σ''. Κάνω κάτι λάθος?Υπάρχει σε κάποιο άλλο πλήκτρο ίσως?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, πήρα μόλις εχθές το Galaxy 3 μετά από έρευνα αγοράς καθώς μου είπαν ότι για την τιμή του 159 ευρώ σε προσφορά ήταν μια πολύ καλή επιλογή.

 

Το άνοιξα και ξεκινησα να διαβάζω το manual για να δω τι παίζει γιατι είμαι εντελώς άσχετη από τέτοια τηλέφωνα (το προηγούμενο κινητό μου το είχα πάρει πριν 6 χρόνια...)

 

Είπα να κλειδώσω την οθόνη με την εφαρμογή του μοτίβου που έχει στις ρυθμίσεις ασφάλειας. έβαλα ένα δικό μου μοτίβο, βγήκα η οθόνη κλείδωσε και όταν πήγα να την ξεκλειδώσω δεν το αναγνώρισε..

 

η έκανα κάποιο λάθος που δεν μπορω να το προσδιορίσω η είναι ελαττωματικό.. ξέρει κανείς πως στο καλό ξεκλειδώνει? η επίσημη αντιπροσωπεία για το service σήμερα ήταν κλειστή και δεν θέλω να περιμένω μέχρι τη δευτέρα για να το ξεκλειδώσω.

 

μετά από κάποιες προσπάθειες λάθος σου λέει κάτι "ξεχασατε τον κωδικό σας" και τέτοια. πάτα το και σου ζητάει να βάλεις τον gmail λογαριασμό σου. !

 

καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω το εξής.Όταν γράφω μήνυμα κι θέλω να γράψω το γράμμα ''ς'' στο τέλος μιας λέξης δεν το βρίσκω πουθενά. Υπάρχει μόνο το ''σ''. Κάνω κάτι λάθος?Υπάρχει σε κάποιο άλλο πλήκτρο ίσως?

 

δεν ξέρω στην 2.1 τι γίνεται.. πάντως στην 2.2 υπάρχει κανονικά.. σε κάνα μήνα λογικά θα έχει βγει το update 2.2..

Link to comment
Share on other sites

μετά από κάποιες προσπάθειες λάθος σου λέει κάτι "ξεχασατε τον κωδικό σας" και τέτοια. πάτα το και σου ζητάει να βάλεις τον gmail λογαριασμό σου. !

 

 

 

δεν ξέρω στην 2.1 τι γίνεται.. πάντως στην 2.2 υπάρχει κανονικά.. σε κάνα μήνα λογικά θα έχει βγει το update 2.2..

μου λεει σχηματισατε χ φορες λαθος το μοτιβο, περιμενετε 30 δευτερολεπτα πριν ξαναπροσπαθησετε. εξαλλου εγω δεν εχω gmail το κινητο το χρησιμοποιησα για λιγοτερο απο μισαωρο.. ουτε καν μπηκα σε ιντερνετ η e-mail

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω εάν παίζεις παιχνίδια π.χ. το angry birds χρεώνεσαι στο δίκτυο γιατί βλέπω ότι το 3g δουλεύει και έρχονται και διαφήμισης δεν καταλαβαίνω τι γίνετε
Link to comment
Share on other sites

μου λεει σχηματισατε χ φορες λαθος το μοτιβο, περιμενετε 30 δευτερολεπτα πριν ξαναπροσπαθησετε. εξαλλου εγω δεν εχω gmail το κινητο το χρησιμοποιησα για λιγοτερο απο μισαωρο.. ουτε καν μπηκα σε ιντερνετ η e-mail

 

λοιπόν αν δεν σε πειράζει να χάσεις τις ρυθμίσεις σου υπάρχει η εσχάτη λύση... κλείσε το κινητό και πάτα τα κουμπιά volume up + volum down + home + power. μόλις θα σου ανοίγει θα αναβοσβήσει κάπως. μόλις το κάνει αυτό άφησε το power και μετά από 2 δεύτερα άσε και τα άλλα. θα σε βγάλει σε ένα recovery menu. πάτα τα κουμπιά του ήχου για να πας κάπου που λέει wipe data. και πάτα το home (το κεντρικό) μετά πάτα reboot. δεν μου έρχεται κάτι άλλο τώρα, μπορεί να υπάρχει και καλύτερη λύση..

 

 

Παιδία καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω εάν παίζεις παιχνίδια π.χ. το angry birds χρεώνεσαι στο δίκτυο γιατί βλέπω ότι το 3g δουλεύει και έρχονται και διαφήμισης δεν καταλαβαίνω τι γίνετε

 

δεν είναι από το angry birds.. είναι για κάτι άλλο, widget, συνχρονισμος δεν ξέρω.. πάντως μπορείς να τα απενεργοποιείς όποτε θες και να τα ξαναενεργοποιείς τα Mobile data, με το apn on/off widget

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...