Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα....να ρωτήσω κάτι απλό??? πως μπορώ να αλλάξω τον ήχο κλήσης και να προσθέσω κάποιο mp3 ή οτιδήποτε άλλο??? μου δίνει επιλογή μόνο τους ήχους που έχει προεγκατεστημένους...

 

κατά τα άλλα το βρίσκω πολύ καλό και πολύ εύχρηστο...

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα....να ρωτήσω κάτι απλό??? πως μπορώ να αλλάξω τον ήχο κλήσης και να προσθέσω κάποιο mp3 ή οτιδήποτε άλλο??? μου δίνει επιλογή μόνο τους ήχους που έχει προεγκατεστημένους...

 

κατά τα άλλα το βρίσκω πολύ καλό και πολύ εύχρηστο...

 

thnx

 

Μπαινεις στο Menu σου ...

 

Τα αρχεια μου > media > music (αναλογα που εχεις βαλει το τραγουδι που θες ) > το βρισκεις >πατας πανω του > αρχιζει το player,πατας το αριστερο κουμπι κατω αριστερα το σκληρο οχι στην Touch Screen σου βγαζει επιλογες > ορισμος ως > ηχος κλησης καλουντος > μετα πας στις ρυθμισεις ηχων , απο αρχειο και θα το δεις να υπαρχει εκει.

 

Εγω ετσι το κανω,εαν υπαρχει ποιο ευκολος τροπος :happy:

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στα παρακάτω?

1.πως μπορώ να ορίσω ήχο ειδοποίησης μηνύματος κάποιο δικό μου αρχείο mp3

2.οταν λαμβάνω κάποιο sms το κινητό δεν δονείτε με αποτέλεσμα όταν το έχω σε silent mode να μην το καταλαβαίνω.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καποιος να κανει οδηγο ευκολο για το πως κανουμε ROOT στα Ελληνικα για να βαλουμε Live Wallpaper ????:cry:

 

Aπ'ότι βλέπω, ο τρόπος είναι ίδιος με αυτός για το Galaxy S... κοίτα λοιπόν τον οδηγό εκεί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

στην 2.2 το livewallpaper μπαινει χωρις root?

αν το κανω τωρα ροοτ μετα θα μπορω να το κανω unroot?

εχει σβησει καποιος εφαρμογες που ειναι προεγκατεστημενες στο τηλεφωνο?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

στην 2.2 το livewallpaper μπαινει χωρις root?

αν το κανω τωρα ροοτ μετα θα μπορω να το κανω unroot?

εχει σβησει καποιος εφαρμογες που ειναι προεγκατεστημενες στο τηλεφωνο?

 

ναι θα μπορεις να το κανεις unroot

ναι εχω σβησει πολλες προεγκατεστημενες εφαρμογες χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

ναι θα μπορεις να το κανεις unroot

ναι εχω σβησει πολλες προεγκατεστημενες εφαρμογες χωρις προβλημα

 

πώς σβήνεις προεγκατεστημένες εφαρμογές ??

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, απ΄ότι έχω διαβάσει σε μερικούς η μπαταρία κρατάει 3+ μέρες. Όποιος θέλει από αυτούς να βάλει την εφαρμογή Battery Life, με την οποία απότι έχω καταλάβει βλέπεις πόση μπαταρία έχει μείνει αλλά όχι σε % αλλά σε mV. Η μπαταρία μου είναι 4000 έως 4500 mV αλλά όταν τελειώνει δεν πάει 0 αλλά κάπου 3000 mV. Οπότε ένας από αυτούς που κρατάει πάρα πολύ η μπαταρία να μου πουν πόσα mV τους λέει όταν είναι 5% πχ.

 

ΑΑ και κάτι άλλο. σε αυτούς που κρατάει πολύ η μπαταρία να πατήσουν *#1234# και να δουν εκεί που λέει phone τι firmware έχουν.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Επίσημη εφαρμογή Skype στο market.

Άλλα σε μένα τερματίζει απο μονή της

κανένας άλλος με το ίδιο πρόβλημα?!?:worry:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, απ΄ότι έχω διαβάσει σε μερικούς η μπαταρία κρατάει 3+ μέρες. Όποιος θέλει από αυτούς να βάλει την εφαρμογή Battery Life, με την οποία απότι έχω καταλάβει βλέπεις πόση μπαταρία έχει μείνει αλλά όχι σε % αλλά σε mV. Η μπαταρία μου είναι 4000 έως 4500 mV αλλά όταν τελειώνει δεν πάει 0 αλλά κάπου 3000 mV. Οπότε ένας από αυτούς που κρατάει πάρα πολύ η μπαταρία να μου πουν πόσα mV τους λέει όταν είναι 5% πχ.

 

ΑΑ και κάτι άλλο. σε αυτούς που κρατάει πολύ η μπαταρία να πατήσουν *#1234# και να δουν εκεί που λέει phone τι firmware έχουν.

 

Firmware:

PDA: I5800XWJG6

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG1

 

Η μπαταρία κρατάει 4+ μέρες.

Link to comment
Share on other sites

ο ευκολος τροπος:

root & titanium backup

 

ο τροπος για πιο εμπειρους χρηστες:

root & adb

 

αα οκ ευχαριστώ. επέλεξα τον πρώτο

Link to comment
Share on other sites

Firmware:

PDA: I5800XWJG6

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG1

 

Η μπαταρία κρατάει 4+ μέρες.

 

η μπαταρία εμένα μου πηγαίνει 100, 90, 80, 70, 60, 50, 15, 10 ... και εσένα κατεβαίνει 10-10?

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία εμένα μου πηγαίνει 100, 90, 80, 70, 60, 50, 15, 10 ... και εσένα κατεβαίνει 10-10?

 

Ναι, κι εμένα 10-10 κατεβαίνει, αν και ενίοτε νομίζω δείχνει 25, 15 και 5%

Το φόρτισα Σάββατο βράδυ και σήμερα Τρίτη βράδυ είναι στο 50% με αρκετή χρήση, αν και δε μίλησα πολύ αυτές τις μέρες τώρα που το σκέφτομαι. Πάντως 4 γεμάτες μέρες τις βγάζει, καμιά φορά και 5.

 

Εσένα ποιό firmware έχει;

Edited by theta
Link to comment
Share on other sites

Firmware:

PDA: I5800XWJG6

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG1

 

Η μπαταρία κρατάει 4+ μέρες.

Το ίδιο έχω και εγώ. Σχετικά με τα mV της μπαταρίας που αναφερεστε σε προηγούμενο post, εμένα τερματίζει η φορτιση στα 4200mV που ειναι το normal για να μην εχουμε υπερφορτιση. Οταν πια ειναι ετοιμο να σβησει έχει πέσει στα 3600-3700mV περίπου. Σημερα μιλησα με ενα τεχνικό της samsung και τον ρωτησα αν ειναι θεμα μπαταριας- firmware ή android η ανακριβης ενδειξη του battery meter και μου ειπε οτι δεν ειναι η μπαταρια αφου με ηπια χρηαη μου εβγαλε 3 μερες αρα δεν εχει νοημα να το στειλω να το δουν ακομα. Ειπε να τπ παρακολουθησω εαν απο την αποτομη μειωση π.χ. άπο 50% σε 10% επανερχεται σε ανωτερο ποσοστο. Νομίζω οτι εχει δικιο. Ισως ακομα δεν εχει καλιμπραριστει και ειναι θεμα μερικων αποφορτισεων. Απο googling εχω δει οτι υπαρχει αυτο το προβλημα στο Android. Εν τω μεταξυ δεν κανουμε ολοι την ιδια χρηση. Εγω χρησιμοποιω 3g data συχνα και γενικα ζεσταινω την μπαταρια πραγμα που επηρεάζει την απόδοση της.

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει Firmware:

PDA: I5800XWJG6

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG2

 

θα κάνω calibration σήμερα να δώ αν θα φτιάξει :P

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει Firmware:

PDA: I5800XWJG6

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG2

 

θα κάνω calibration σήμερα να δώ αν θα φτιάξει :P

 

Προσπάθησε στην πλήρη αποφόρτιση να το αφησεις να κλεισει μονο του σε αναμονη μπορει να σου σπασει τα νευρα αλλα καταλαβει καλυτερα που ειναι πραγματικα αδεια η μπαταρια. που και που κανε και κανενα restart να δεις οτι τα ποσοστα και τα mV αυξανονται λιγο.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει Firmware:

PDA: I5800XWJG6

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG2

για πρωτη μερα χρησης με κρατησε μια μερα. με αρκετη χρηση και εγκατασταση εφαρμογων απο το μαρκετ

 

φορτιζει το κινητο κλειστο? ή εμενα ειναι κουλό??

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε στην πλήρη αποφόρτιση να το αφησεις να κλεισει μονο του σε αναμονη μπορει να σου σπασει τα νευρα αλλα καταλαβει καλυτερα που ειναι πραγματικα αδεια η μπαταρια. που και που κανε και κανενα restart να δεις οτι τα ποσοστα και τα mV αυξανονται λιγο.

 

οκ πάντως έχω παρατηρήσει ότι όσοι έχουν CSC: που τελειώνει σε 1 έχουν μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας από αυτούς που το CSC τελειώνει σε 2

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

οκ πάντως έχω παρατηρήσει ότι όσοι έχουν CSC: που τελειώνει σε 1 έχουν μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας από αυτούς που το CSC τελειώνει σε 2

αλλαζει αυτο?

τωρα μου εκλεισε απο μπαταρια. το εβαλα να φορτισει και φορτιζει κλειστο!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα διαφορά έχει μόνο στο csc:I5800COSJG2. Από μπαταρία είτε ε 3g είτε χωρίς 1 μέρα και κάτι κρατάει... Μάλλον θα πρέπει να ρωτήσω servise;
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν αλλάζει, αλλα λογικά γίνεται. στο σερβις δεν νομίζω να είναι τόσο ψαγμένοι με τα firmwares..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...