Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να μην συνδεεται το κινητο σας με 3g κατεβαστε την εφαρμογη quick settings απο το marketplace.απο εκεί μπορειτε να κλεινετε η να ανοιγετε το 3g οποτε εσεις θελετε..

 

kyrillos13 ολα ενταξει με τα livewallpapers..εκανα κατι παιδαριωδη λαθη στη συνταξη των εντολων....

Edited by vagosnet

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

για να μην συνδεεται το κινητο σας με 3g κατεβαστε την εφαρμογη quick settings απο το marketplace.απο εκεί μπορειτε να κλεινετε η να ανοιγετε το 3g οποτε εσεις θελετε..

 

kyrillos13 ολα ενταξει με τα livewallpapers..εκανα κατι παιδαριωδη λαθη στη συνταξη των εντολων....

 

 

στο να το φτιαξεις ηταν ευκολο ?

μπορεις να κανεις εναν οδηγο ? Θελω να το κανω και εγω ακομα δεν το πηρα κιολας θελω να πειραματιστω :P ευτηχως εχω DOA ΕΝΤΩΣ 7 ημερων,εαν παει κατι στραβα.

:shifty:

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν χρειαζεται οδηγος γιατι ειναι πανευκολο.εχεις κατεβασει την εφαρμογη.την ανοιγεις και αυτο σου βγαζει επιλογες οπως wifi,gps ,3g (το 3g ειναι στα references της εφαρμογης και μπορεις αυτες να τις μεταφερεις ευκολα στις βασικες επιλογες της εφαρμογης) και ολες αυτες ανοιγοκλεινουν με ενα κουμπακι.εν το μεταξυ οταν το εχεις κλειστο το 3g δεν μπορει καποια εφαρμογη να στο ανοιξει.το βλεπεις κιολας που δεν αναβει στην μπαρα επανω 3g.κοβεται η παροχη με αλλα λογια. Edited by vagosnet

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το SAMSUNG Galaxy3 . Όμως βλέπω και το Nokia c6 που είναι στην ίδια τιμή.

Μπορεί να μου πει κανείς την γνώμη του πιο θα ήταν καλύτερο να αγοράσω;

Εδώ ένα συγκριτικό.

http://www.phonegg.com/comparison/Comparez.php?p1=1455&p2=1599

Edited by alexias_01
Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά τα χαρακτηριστικά που τα διαφοροποιούν είναι τα εξής (προσοχή στον τύπο οθόνης που σε ενδιαφέρει):

galaxy 3: android 2.1 upgreadable to 2.2, capacitive screen (++), DivX, battery, SAR (+)

C6: symbian 9.4 series 60, resistive screen (-), camera 5mp, video, qwerty keyboard.

 

Η επιλογή είναι υποκειμενικό θέμα. Ανάλογα τι σε ενδιαφέρει περισσότερο.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν χρειαζεται οδηγος γιατι ειναι πανευκολο.εχεις κατεβασει την εφαρμογη.την ανοιγεις και αυτο σου βγαζει επιλογες οπως wifi,gps ,3g (το 3g ειναι στα references της εφαρμογης και μπορεις αυτες να τις μεταφερεις ευκολα στις βασικες επιλογες της εφαρμογης) και ολες αυτες ανοιγοκλεινουν με ενα κουμπακι.εν το μεταξυ οταν το εχεις κλειστο το 3g δεν μπορει καποια εφαρμογη να στο ανοιξει.το βλεπεις κιολας που δεν αναβει στην μπαρα επανω 3g.κοβεται η παροχη με αλλα λογια.

 

μα εγω μιλαω για τα Live Wallpaper.;)

Link to comment
Share on other sites

καποιος να κανει οδηγο ευκολο για το πως κανουμε ROOT στα Ελληνικα για να βαλουμε Live Wallpaper ????:cry:

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

στο ποστ 185 του kyrillos13 υπαρχει ωραιοτατος και ευκολος οδηγος και για root και για livewallpapers.

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

NOMIZΩημουν ξεκαθαρος,δεν εχουμε ολη τοσο καλη γνωση αγγλικων.Για αυτο ξαναλεω.

 

ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ :)

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λόγω wind απεριόριστο internet έχω δημιουργήσει ένα APN και παράλληλα έχω βάλει το default mail client του κινητού να τσεκάρει email ανά 15 λεπτά. Κάποιες μέρες όμως παρατηρώ ότι δεν τσεκάρει καθόλου και πρέπει να μπώ στο email client και να κάνω refresh για να λάβω email.

 

Να σημειώσω ότι στο internet μπαίνει κανονικά μέσω gprs(το wifi είναι πάντα απενεργοποιημένο), έχω βάλει gsm (όχι 3g) και επίσης είναι ενεργοποιημένο το sync στο background data.

 

Καμιά ιδέα για το τί μπορεί να συμβαίνει;

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αν γινεται καποιος να βαλει στα ελληνικα πως κανουμε root και πως βαζουμε livewallparer μετα γιατι ειμαι τελιος ασχετος:O
Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω εχουμε μαζευτει ατομα.

 

Οποτε παιδια,με το καλο οποιος ξερει απο τετοια και το εχει κανει ας μας το γραψει στα Ελληνικα δεν ειναι κακο.

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, μια καλη αρχη για ολους ειναι να κατεβάσουμε το androidsdk

αφού κατέβει, το ανοίγουμε, παίρνουμε τον φάκελο από μέσα και τον βάζουμε χύμα στον C:\ και τον μετονομάζουμε σε androidsdk

τρεχουμε μεσα απο το φακελο το SDK Setup

με αυτο το τροπο θα μπορουμε να χειριζομαστε το κινητο μεσω adb

 

στο κινητο,

settings-applications-development και τσεκαρουμε το USB debugging

 

για να δουμε αν το "βλεπει" το τηλεφωνο, ανοιγουμε μια κονσολα στον υπολογιστη

 

start-run-cmd

πηγαινουμε στο φακελο C:\androidsdk\tools

 

και απο εκει γραφουμε:

 

adb devices

 

αν μας βγαλει ενα μεγαλο αριθμο (κατι σαν serial number), σημαινει οτι το "βλεπει"

 

αλλιως κανουμε και μια επαννεκινηση τον υπολογιστη, με συνδεδεμενο το τηλεφωνο, μηπως δεν εγκατασταθηκαν σωστα οι drivers

 

Howto (un) root:

1. Κατεβάστε το SGS Eclair Easy Rooting.zip

2. Αποσυμπιέστε τον κατάλογο κάπου

3. Ανοίξτε το start.bat

4. Ακολουθήστε τις οδηγίες

 

εδω να πουμε πως με αυτο το τροπο δεν θα χαθει τιποτα απο το κινητο (ρυθμισεις, εφαρμογες) και ουτε θα χρειαστει factory reset

 

πηγη: BackfireNL απο xda developers

Edited by zzzzz
Link to comment
Share on other sites

ωραία ,να ξέρες θα σε ακολουθήσω κατά βήμα ;)

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω παρει το τηλ σήμερα και θέλω να κατεβασω το kies απο το site της samsung και δεν μπορώ να βρώ απο που.

Αυτο που με ενδιαφέρει είναι να μεταφέρω τις επαφές μου απο το παλιό μου τηλ. που τις έχω στο outlook φορτωμένες.

Υπάρχει τρόπος να συνχρονίσω το τηλέφωνο με το outlook;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω παρει το τηλ σήμερα και θέλω να κατεβασω το kies απο το site της samsung και δεν μπορώ να βρώ απο που.

Αυτο που με ενδιαφέρει είναι να μεταφέρω τις επαφές μου απο το παλιό μου τηλ. που τις έχω στο outlook φορτωμένες.

Υπάρχει τρόπος να συνχρονίσω το τηλέφωνο με το outlook;

 

 

Εύκολο.

 

http://in.samsungmobile.com/mobile-phones/samsung-galaxy-3-support

 

μπες εδω,πανε στο Support,πάνε στο KIES και κατεβασε το.

Θα χρειαστει να εχεις αυτα στον υπολογιστη σου για να λειτουργησει σωστα.

.Net Framework 3.5 is required for Windows XP(32/64bit), Vista(32/64bit) to install Samsung Kies.

 

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=333325FD-AE52-4E35-B531-508D977D32A6&displaylang=en

 

Μολις εφαγα ξενερα,στα ξαφνικα πηγα να το διαλεξω παλι και μου βγηκε προβλημα...

 

http://i51.tinypic.com/29bd4kk.jpg

 

MTP USB Device ? Failed!

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και το δοκιμάζω. Γενικές εντυπώσεις πολύ καλές. Κρίμα που ο επεξεργαστής δεν υποστηρίζει 3D εφαρμογές όπως π.χ. to lg gt540, όμως λειτουργεί πολύ γρήγορα το τηλέφωνο. Web browsing και οθόνη καλύτερα από οτι στο Wildfire θα έλεγα.

 

Ενα δυο θεματάκια αν τα έχετε ήδη βρεί να μου πείτε και εμενα:

1. Θα ήθελα το Wifi μετά απο κάποια ώρα απραξίας να κλείνει αυτόματα.

2. Υπάρχει ρύθμιση όταν το συνδέω στο PC να μην φορτίζει?

 

EDIT: Το 1 το βρήκα. Δείτε εδώ για πληθώρα αυτοματισμών Android OS http://lifehacker.com/5599116/how-to-turn-your-android-phone-into-a-fully+automated-superphone

και εδώ για το τι μπορεί να κάνει http://tasker.dinglisch.net/changes.html

 

Το 2???????????????

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ακομα θεμα αυτο το πραγμα και δεν ξερω τι να κανω.

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, μια καλη αρχη για ολους ειναι να κατεβάσουμε το androidsdk

αφού κατέβει, το ανοίγουμε, παίρνουμε τον φάκελο από μέσα και τον βάζουμε χύμα στον C:\ και τον μετονομάζουμε σε androidsdk

τρεχουμε μεσα απο το φακελο το SDK Setup

με αυτο το τροπο θα μπορουμε να χειριζομαστε το κινητο μεσω adb

 

στο κινητο,

settings-applications-development και τσεκαρουμε το USB debugging

 

για να δουμε αν το "βλεπει" το τηλεφωνο, ανοιγουμε μια κονσολα στον υπολογιστη

 

start-run-cmd

πηγαινουμε στο φακελο C:\androidsdk\tools

 

και απο εκει γραφουμε:

 

adb devices

 

αν μας βγαλει ενα μεγαλο αριθμο (κατι σαν serial number), σημαινει οτι το "βλεπει"

 

αλλιως κανουμε και μια επαννεκινηση τον υπολογιστη, με συνδεδεμενο το τηλεφωνο, μηπως δεν εγκατασταθηκαν σωστα οι drivers

 

Howto (un) root:

1. Κατεβάστε το SGS Eclair Easy Rooting.zip

2. Αποσυμπιέστε τον κατάλογο κάπου

3. Ανοίξτε το start.bat

4. Ακολουθήστε τις οδηγίες

 

εδω να πουμε πως με αυτο το τροπο δεν θα χαθει τιποτα απο το κινητο (ρυθμισεις, εφαρμογες) και ουτε θα χρειαστει factory reset

 

πηγη: BackfireNL απο xda developers

 

χίλια ευχαριστώ φίλε μου πολύ εύκολος τρόπος για root.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα να κανω root η οχι ?αξιζει και ακομη αν κανω root μετα θα μπορω να το αναβαθμισω στην εκδοση 2.2??
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ακομα θεμα αυτο το πραγμα και δεν ξερω τι να κανω.

 

Δεν ειμαι σίγουρος αλλά λογικά σκεπτόμενος, γιατί να μη μπορείς? Πρώτον αν κανεις root μπορεις μετα να κανεις unroot όποτε θές. Δεύτερον η διαδικασία rooting από οτι έχω καταλάβει είναι διαδικασία αλλαγής δικαιωμάτων χρήση άρα γιατί να επηρεάσει το updating και το firmware upgrading?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα να κανω root η οχι ?αξιζει και ακομη αν κανω root μετα θα μπορω να το αναβαθμισω στην εκδοση 2.2??

 

Πρίν έκανα λάθος post message παράθεση. Η παραπάνω απάντηση αναφέρεται σε αυτή την ερώτηση. Ο δαίμονας του πληκτρολογίου....

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...