Jump to content

Samsung B7722 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. ΤΟ opera mini από που μπορώ να το κατεβάσω τζάμπα;

 

Google it! Είναι δωρεάν σαν εφαρμογή απ' ότι ξέρω. Εγώ πολύ πρόχειρα βρήκα αυτό.

http://www.mediafire.com/?05r2hcawcbroyf0

Αλλά στο google θα το βρεις εύκολα!

Το περνάς στο κινητό και πατάς install στο .jar αρχείο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 366
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.umnet.com/

εγώ αυτό το site χρησιμοποιώ και έχει αρκετές εφαρμογές και παιχνίδια.

:spider: thanks
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα! Πήρε ο πατέρας μου το συγκεκριμένο κινητό, αλλά για κάποιο λόγο δεν το άντεξε και πολύ...κι έτσι πέρασε στην κατοχή μου! ;) Για να πω την αλήθεια ήθελα ένα dual ώστε να μην κουβαλάω 2 συσκευές μαζί, οπότε με βόλεψε μια χαρά! Βέβαια έχω συνηθίσει τις capacitive οθόνες, αλλά την παλεύω και αυτήν ευτυχώς. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία και την κάμερα... δεν το περίμενα!! Επίσης κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ενώ σε όποιες Samsung συσκευές είχα μέχρι σήμερα η κλήση δυνάμωνε μετά από 2'' περίπου (και δεν υπήρχε ρύθμιση να το αλλάξεις) σ΄αυτό ακούγεται κανονικά από την αρχή...επιτέλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Google it! Είναι δωρεάν σαν εφαρμογή απ' ότι ξέρω. Εγώ πολύ πρόχειρα βρήκα αυτό.

http://www.mediafire.com/?05r2hcawcbroyf0

Αλλά στο google θα το βρεις εύκολα!

Το περνάς στο κινητό και πατάς install στο .jar αρχείο!

 

 

Εντάξει τα κατάφερα... Ευχαριστώ

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το find music είναι η εφαρμογή που ακούει τραγούδια και βρίσκει ποιο είναι;;; Θα το βρω στο opera store? Γιατί το χρειάζομαι...
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει στην μεση της οθονης ενα πλαισιο με μυνημα "Κανενα Γεγονος"

Ξερει κανεις πως βγαινει απο εκει????

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει στην μεση της οθονης ενα πλαισιο με μυνημα "Κανενα Γεγονος"

Ξερει κανεις πως βγαινει απο εκει????

 

Πατάς το κουμπί Widget και το μεταφέρεις κάτω. Το εξαφανίζεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το find music είναι η εφαρμογή που ακούει τραγούδια και βρίσκει ποιο είναι;;; Θα το βρω στο opera store? Γιατί το χρειάζομαι...

 

Το έχει από μόνο του το κινητό μέσα στο μενού...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά καλησπέρα! Θα μου πείτε ότι είναι ίσως λίγο παλιό το κινητό, αλλά επειδή σκέφτομαι να το πάρω με προβληματίζουν κάποια πραγματάκια και όποιος ξέρει και δεν βαριέται, ας βοηθήσει αν θέλει! Διάβασα στο gsmarena από χρήστες, ότι πολλοί είχαν προβλήματα στην κάμερα και ότι το κινητό έκλεινε και άνοιγε μόνο του πού και πού.

1) Έχει κάποιος αντιμετωπίσει τέτοια προβλήματα?

2) Και η μπαταρία του κρατάει όντως κανά 3ήμερο με μέση χρήση?

3) Το ιντερνετ του είναι αξιοπρεπές? Γιατί έχω το E72 NOKIA και είναι λίγο απογοητευτικό...Έχω όμως πολύ καλή μπαταρία!

Θα μου πείτε γιατί δεν πάω σε android...Πιστεύω ότι η μπαταρία στα android είναι χειρότερη και δεν μου αρέσουν κιόλας.Θεωρώ το b722 πολύ όμορφο τηλέφωνο.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Θα μου πείτε ότι είναι ίσως λίγο παλιό το κινητό, αλλά επειδή σκέφτομαι να το πάρω με προβληματίζουν κάποια πραγματάκια και όποιος ξέρει και δεν βαριέται, ας βοηθήσει αν θέλει! Διάβασα στο gsmarena από χρήστες, ότι πολλοί είχαν προβλήματα στην κάμερα και ότι το κινητό έκλεινε και άνοιγε μόνο του πού και πού.

1) Έχει κάποιος αντιμετωπίσει τέτοια προβλήματα?

2) Και η μπαταρία του κρατάει όντως κανά 3ήμερο με μέση χρήση?

3) Το ιντερνετ του είναι αξιοπρεπές? Γιατί έχω το E72 NOKIA και είναι λίγο απογοητευτικό...Έχω όμως πολύ καλή μπαταρία!

Θα μου πείτε γιατί δεν πάω σε android...Πιστεύω ότι η μπαταρία στα android είναι χειρότερη και δεν μου αρέσουν κιόλας.Θεωρώ το b722 πολύ όμορφο τηλέφωνο.

Ευχαριστώ!

 

1. Ναι αυτό παίζει όντως!!! Η όλη φάση κρατάει 10-15 δευτερόλεπτα αλλά μου έχει τύχει ενώ είμαι σε κλήση και είναι ενοχλητικό κάποιες φορές!

2. Με τη μπαταρία είμαι λίγο απογοητευμένος. Δεν θυμάμαι πόσο κρατάει (μπορεί και 3 μέρες πολύ βαριά) αλλά από το τελευταίο νταμάκι μέχρι το να σβήσει ο χρόνος είναι απελπιστικά μικρός. Και μιλάω για το 1/4 όχι το 0/4!!!

3. Είναι αξιοπρεπές όσο δουλέψει. Και λέω όσο δουλέψει γιατί εμένα οι java εφαρμογές ξαφνικά σταμάτησαν να συνδέονται στο internet (opera mini, find music, google maps) και για αυτό προσπαθώ να του αλλάξω firmware αδυνατώντας μέχρι στιγμής να το καταφέρω! Ο default browser του κινητού είναι τραγικός αλλά ο opera mini το αναβαθμίζει αρκετά. Μην περιμένεις πάντως την αναπαράσταση ενός smartphone.

Πρότασή μου...Μην πάρεις κάτι άλλο από android! Εγώ προς τα εκεί οδεύω!

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι αυτό παίζει όντως!!! Η όλη φάση κρατάει 10-15 δευτερόλεπτα αλλά μου έχει τύχει ενώ είμαι σε κλήση και είναι ενοχλητικό κάποιες φορές!

2. Με τη μπαταρία είμαι λίγο απογοητευμένος. Δεν θυμάμαι πόσο κρατάει (μπορεί και 3 μέρες πολύ βαριά) αλλά από το τελευταίο νταμάκι μέχρι το να σβήσει ο χρόνος είναι απελπιστικά μικρός. Και μιλάω για το 1/4 όχι το 0/4!!!

3. Είναι αξιοπρεπές όσο δουλέψει. Και λέω όσο δουλέψει γιατί εμένα οι java εφαρμογές ξαφνικά σταμάτησαν να συνδέονται στο internet (opera mini, find music, google maps) και για αυτό προσπαθώ να του αλλάξω firmware αδυνατώντας μέχρι στιγμής να το καταφέρω! Ο default browser του κινητού είναι τραγικός αλλά ο opera mini το αναβαθμίζει αρκετά. Μην περιμένεις πάντως την αναπαράσταση ενός smartphone.

Πρότασή μου...Μην πάρεις κάτι άλλο από android! Εγώ προς τα εκεί οδεύω!

Eυχαριστώ για την απάντηση.Αλλά έχω μία απορία: Γιατί ενώ πολλά android κινητά γράφουν πολύ υψηλούς χρόνους αναμονής και ομιλίας στην μπαταρία, στην ουσία δεν κρατάνε πάνω από 2-2,5 μέρες? Είδα το samsung pro y duos (me qwerty πληκτρολόγιο και οθόνη αφής) και ήταν αρκετά καλό. Επισης εντυπωσιακό είναι το samsung s5690 (xplorer).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Θα μου πείτε ότι είναι ίσως λίγο παλιό το κινητό, αλλά επειδή σκέφτομαι να το πάρω με προβληματίζουν κάποια πραγματάκια και όποιος ξέρει και δεν βαριέται, ας βοηθήσει αν θέλει! Διάβασα στο gsmarena από χρήστες, ότι πολλοί είχαν προβλήματα στην κάμερα και ότι το κινητό έκλεινε και άνοιγε μόνο του πού και πού.

1) Έχει κάποιος αντιμετωπίσει τέτοια προβλήματα?

2) Και η μπαταρία του κρατάει όντως κανά 3ήμερο με μέση χρήση?

3) Το ιντερνετ του είναι αξιοπρεπές? Γιατί έχω το E72 NOKIA και είναι λίγο απογοητευτικό...Έχω όμως πολύ καλή μπαταρία!

Θα μου πείτε γιατί δεν πάω σε android...Πιστεύω ότι η μπαταρία στα android είναι χειρότερη και δεν μου αρέσουν κιόλας.Θεωρώ το b722 πολύ όμορφο τηλέφωνο.

Ευχαριστώ!

 

Στα δύο χρόνια επαγγελματικής χρήσης έχει κάνει επανεκκίνηση τέσσερις - πέντε φορές.

Η μπαταρία με κρατά άνετα 3+ ημέρες με πολύ ομιλία. Έχω αγοράσει και μία δεύτερη και δεν έχω πρόβλημα ξαφνικού θανάτου.

Για internet δεν το χρησιμοποιώ. Το θεωρώ βάσανο...

 

Να πας σε andoid αλλά σε πιο; Κανένα από αυτά που κυκλοφορούν δεν είναι ενεργά η δεύτερη σιμ όταν "μιλάει" η πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

Στα δύο χρόνια επαγγελματικής χρήσης έχει κάνει επανεκκίνηση τέσσερις - πέντε φορές.

Η μπαταρία με κρατά άνετα 3+ ημέρες με πολύ ομιλία. Έχω αγοράσει και μία δεύτερη και δεν έχω πρόβλημα ξαφνικού θανάτου.

Για internet δεν το χρησιμοποιώ. Το θεωρώ βάσανο...

 

Να πας σε andoid αλλά σε πιο; Κανένα από αυτά που κυκλοφορούν δεν είναι ενεργά η δεύτερη σιμ όταν "μιλάει" η πρώτη.

 

Μπορεις να μου πεις ποια android κυκλοφορουν με 2 sim????

Link to comment
Share on other sites

Alcatel OT-918D , Samsung Galaxy Y Duos και Samsung Galaxy Y Pro Duos αλλά σε κανένα δεν είναι ενεργή η δεύτερη sim όταν μιλάς...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αυτό το κινητό εδώ και 6 μήνες και είμαι αρκετά ικανοποιημένος μονό ένα θέμα έχω υπάρχει δυνατότητα αλλαγής του firmeware χειροκίνητα από εμένα και αν έχει κάποιο πιο καινούριο firmware ακομα και σε ξένη γλώσσα μια που έτσι και αλλιώς το χρησιμοποιώ στα αγγλικά?

παράλληλα ξέρει κανείς τι παίζει με το GT-B7722i που διάβασα στο internet και αν είναι δυνατή η αναβάθμιση του λογισμικού του B7722 σε B7722i

:spider: thanks
Link to comment
Share on other sites

Alcatel OT-918D , Samsung Galaxy Y Duos και Samsung Galaxy Y Pro Duos αλλά σε κανένα δεν είναι ενεργή η δεύτερη sim όταν μιλάς...

 

Απο οτι ειδα μαλλον απαρατηρητα περνουν.... ειδικα το alcatel....

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά τους καλά είναι...

Δυστυχώς dual sim με πολύ καλά χαρακτηριστικά δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικό κριτήριο επιλογής dual sim για εμένα είναι η δυνατότητα πραγματοποίησης κλήσης από το ευρετήριο ή από εισαγωγή από το αριθμητικό πληκτρολόγιο με το ένα χέρι και καθώς οδηγάς... Παρόμοιο με την οδήγηση είναι και το να περπατάς και να καλέσεις χωρίς να σταματήσεις στα δεξιά του δρόμου.

 

Είχα αγοράσει της ΕΤΕΝ το DX κάτι... Μία ημέρα το κράτησα. Έπρεπε να σταματήσω ότι κάνω για να κάνω κλήση. Και με την χρήση πένας...

Σώθηκα με το πρώτο της Samsung το D980. Ακόμα το έχουν φίλοι μου και το χρησιμοποιούν.

Το Β7722 είναι ταχύτατο σε σχέση με το d980 αλλά δεν έχει πολλά τζιβιτζιλίκια... Το παίρνεις και κάνεις κλήσεις. Διμερείς, τριμερείς, ότι γουστάρεις. Αλλά μόνο αυτά. Άντε και κανένα μήνυμα. Αυτά.

 

Χτες έπεσε στα χέρια μου το Alcatel 918. Ωραίο και στιβαρό. Αλλά δεν μπορώ να πω ότι εν κινήσει θα μπορούσα να καλέσω. Μικρά τα αριθμητικά πλήκτρα. Και βασικό μείον ότι δεν είναι ενεργή η δεύτερη κάρτα.

 

Άρα αποφασίσεις πώς θες να δουλέψεις το κινητό και επιλέγεις ανάλογα. Αν θες τα εξτραδάκια πας σε κάποια λύση με android. Αν θες σπαρτιάτικη και αξιόπιστη λύση πας σε 7722.

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά τους καλά είναι...

Δυστυχώς dual sim με πολύ καλά χαρακτηριστικά δεν υπάρχει.

 

Κι όμως κάνετε λάθος. Απαντάω σε αρκετούς νομίζω με αυτό το post...Το κινητό είναι διαστημικό!!! Αν δεν είχα το moto "Μην δίνεις πολλά λεφτά για κινητό γτ μπορεί να σου πέσει ΚΑΙ στην τουαλέτα!!!" θα το χα ήδη πάρει χωρίς να σκεφτώ!!!

http://www.gsmarena.com/motorola_moto_xt882-3981.php

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως κάνετε λάθος. Απαντάω σε αρκετούς νομίζω με αυτό το post...Το κινητό είναι διαστημικό!!! Αν δεν είχα το moto "Μην δίνεις πολλά λεφτά για κινητό γτ μπορεί να σου πέσει ΚΑΙ στην τουαλέτα!!!" θα το χα ήδη πάρει χωρίς να σκεφτώ!!!

http://www.gsmarena.com/motorola_moto_xt882-3981.php

 

Κυκλοφορεί το συγκεκριμένο κινητό;

Αν όχι, πώς μπορείς να ξέρεις ότι είναι διαστημικό; Διαβάζοντας μόνο τα χαρακτηριστικά; Αν δεν δουλέψεις το "εργαλείο"...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πάρε και αυτό http://www.gsmarena.com/samsung_i929_galaxy_s_ii_duos-4387.php.

Το θέμα είναι ποια κινητά μπορούμε να τα βρούμε...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πάρε και αυτό http://www.gsmarena.com/samsung_i929_galaxy_s_ii_duos-4387.php.

Το θέμα είναι ποια κινητά μπορούμε να τα βρούμε...

 

Αυτό δεν είναι dual sim. Μακάρι να ήταν.

Απλά λειτουργεί σε dual δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Dual sim είναι φίλε.

2G Network GSM 900 / 1800 / 1900

CDMA 800 / 1900

CDMA2000 1xEV-DO

 

Δεν είναι! Είναι dual band.

Δες καλύτερα. Ή αν θες, δώσε από την αρχή ανεύρεση των dual sim κινητών και δεν αν είναι μέσα. Θα σε στεναχωρήσω...

 

Και εγώ στην αρχή, για μία εβδομάδα ζούσα με την ελπίδα ότι είναι dual sim...

Link to comment
Share on other sites

2G Network GSM 900 / 1800 / 1900

CDMA 800 / 1900

CDMA2000 1xEV-DO

 

Δεν είναι! Είναι dual band.

Δες καλύτερα. Ή αν θες, δώσε από την αρχή ανεύρεση των dual sim κινητών και δεν αν είναι μέσα. Θα σε στεναχωρήσω...

 

Και εγώ στην αρχή, για μία εβδομάδα ζούσα με την ελπίδα ότι είναι dual sim...

Είναι dual sim, απλά δεν μπορείς να κρατήσεις σε αναμονή τη μία γραμμή ενώ μιλάς στην άλλη:

"Yes, if you are talking on the sim 1 or sim 2 and somebody will call you on the other sim you will have the call waiting BUT if you answer the first conversation will stop (hang up). There is no "Hold" option for the call or conference poss..."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B7722 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...