Jump to content

Αναβάθμηση του V525 σε V600


Gousgounis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομίζω πως η επιτυχία της αναβάθμησης εξαρτάται και από την έκδοση flex και software που έχεις ήδη εγκατεστημένη..

ίσως για αυτό δημιουργούνται προβλήματα π.χ. με την κάμερα...

τέλος πάντων πιο ειδικός για να απαντήσει σε αυτά είναι ο

.Alt127

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ioannisassael bravo ;)

 

ευτυχώς όλα σου πήγαν καλά έτσι;

 

για πες μας καμιά λεπτομέρεις για το πως το έκανες..

 

ποια έκδοση flex χρησιμοποίησες; από που την κατέβασες κτλ :!:

Link to comment
Share on other sites

Me lene gianni kai eimai 13 xronon des kai to site mou!!!

Nai pigan ola kala.

Xrisimopoihsa to flash apo to motclub.com

Perimenw elliniko language pack. Mhpos xereis pou mporw na brw??

H kamera doulebei

Exontosa to vodafone live kai ta xaza eikonidia tou!!!

v525@v600

55R_lp038

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα ανεβάσεις κάπου τα αρχεία γιατί πολλές φορές τα link από τo motclub.com δνε λειτουργούν.. τι καλώδιο χρησιμοποίησες...
Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V500/0B.09.1DR MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Alt 8a exeis etoimo to review th m.vdomada h meta to pasxa?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mporei kapoios na mou pei an ginetaimono na bgalw to vf live menu apo to kinhto mou,kai pios mporei na mou to kaneis?

 

eyxaristw prokatabolika

 

 

constantinos

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανείς κανένα καλώδιο μαϊμού πουθενά στην αγορά (Θεσ/νικη κατα προτίμηση) γιατι 34€ απο voda η 29€ απο πλαίσιο δε δίνω για ένα κομμάτι πλαστικό! Εξάλλου όλα τα απαραίτητα προγράμματα τα έχουμε κατεβάσει, θα ζήσουμε και χωρις το συνοδευτικό CD...

 

.Alt127 αναμένουμε με αγωνία το site, καιρός να σταματήσουμε να παιδευόμαστε με τα ισπανικά του motclub.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gousgounis (16 Απρ. 2004 , 21:51)

 

Εχει βρει κανείς κανένα καλώδιο μαϊμού πουθενά στην αγορά (Θεσ/νικη κατα προτίμηση) γιατι 34€ απο voda η 29€ απο πλαίσιο δε δίνω για ένα κομμάτι πλαστικό! Εξάλλου όλα τα απαραίτητα προγράμματα τα έχουμε κατεβάσει, θα ζήσουμε και χωρις το συνοδευτικό CD...

 

.Alt127 αναμένουμε με αγωνία το site, καιρός να σταματήσουμε να παιδευόμαστε με τα ισπανικά του motclub.

 

 

Δοκιμασε να κοψεις ενα USB καλωδιο και να το φτιαξεις μονος σου με το schematic που δινεται στο motoclub........Συντομα θα το δοκιμασω και εγω αν χρειαστει να "πειραξω" το 525 μου......

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση.. πρέπει να το δοκιμάσουμε, αξίζει τον κόπο...

 

Ισχύει το ότι το USB καλώδιο που κάνεις flash είναι ξεχωριστό (διαφορετικό) από αυτό που μεταφέρεις δεδομένα;

 

Δηλαδή χρειαζόμαστε 2 καλώδια; (αν θέλω να κάνω και flash)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει για να σας πω αλλα επειδη θα χρειαστω συντομα καλωδιο για να πειραξω το 525 μαλλον θα καταφυγω σε αυτη τη λυση του να το φτιαξω μονος μου......

stelara μαλλον θα κανει και για δεδομενα και για φλας το καλωδιο μιας και ειναι το σχεδιο του αντιστοιχου usb.......... :)

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eirhnh (17 Απρ. 2004 , 18:25)

 

allithia den mporei kapoios na ftiaksei kalodio monos tou? se katastima me ilektronika kai tetoia... giati einai panakriba

 

 

Ναι Ειρηνακι γινεται,αρκει να εχεις το σχεδιο και βεβαια την ορεξη να κατσεις να το κανεις....Α και να πιανει και λιγο το χερι σου..... :D

:tease:
Link to comment
Share on other sites

stelara μαλλον θα κανει και για δεδομενα και για φλας το καλωδιο μιας και ειναι το σχεδιο του αντιστοιχου usb..........

 

και εγώ αυτό πίστευα μέχρι που πήγα στο 9volto να ρωτήσω και μου είπαν ότι χρειάζομαι 2 διαφορετικά καλώδια (1 για flex και ένα για μεταφορά δεδομένων)

 

οπότε να μας πει κάποιος που έχει κάνει flex αν χρειάζονται 2 καλώδια ή αν μπορείς με αυτό που μεταφέρεις δεδομένα να κάνεις και flex (ας μας που από που το αγόρασαν και πόσο ;) )

 

Τώρα για να φτιάξουμε το καλώδιο πρέπει πρώτα να βρούμε αν υπάρχει σε κάνα μαγαζί το βυσματάκι που συνδέεται στο κινητό (αν έχει να προτείνει κάποιος μαγαζί που μπορεί να το βρούμε ας το κάνει :!: )

Link to comment
Share on other sites

Stelaras έχεις δίκιο. Ευχαρίστως να κόψω ένα USB καλώδιο αφου μου περισσέυουν κιώλας! όμως δέν έχω καμία όρεξη να αρχίσω να κολάω τα συρματάκια στο κινητό μου.

Γι'αυτό το βύσμα γίνεται όλη η φασαρία, και η τιμή του είναι υπερβολική. Ούτε κάν αυθεντικό δεν είναι το καλώδιο της VF αφου είναι δικό τους και όχι motorola!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα παιδια που εχουν παρει το καλωδιο απο βοντα η γερμανο και μεταφερουν δεδομενα,δε μπορουν να κανουν φλας-φλεξ??????????????????? :confused: :confused: :confused:

 

Καποιος που εχει κανει και τα δυο με το ιδιο καλωδιο υπαρχει??????Ας βγει ενωπιον ολων.... :whistle:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stelaras1 (19 Απρ. 2004 , 00:31)

 

και εγώ αυτό πίστευα μέχρι που πήγα στο 9volto να ρωτήσω και μου είπαν ότι χρειάζομαι 2 διαφορετικά καλώδια (1 για flex και ένα για μεταφορά δεδομένων)

 

οπότε να μας πει κάποιος που έχει κάνει flex αν χρειάζονται 2 καλώδια ή αν μπορείς με αυτό που μεταφέρεις δεδομένα να κάνεις και flex (ας μας που από που το αγόρασαν και πόσο ;) )

 

Τώρα για να φτιάξουμε το καλώδιο πρέπει πρώτα να βρούμε αν υπάρχει σε κάνα μαγαζί το βυσματάκι που συνδέεται στο κινητό (αν έχει να προτείνει κάποιος μαγαζί που μπορεί να το βρούμε ας το κάνει :!: )

 

ΦΙΛΕ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΤΗΣ ΜΑ(28€ ΑΠΟ ΤΑ VODAFONE SHOPS) ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ (ΕΙΚΟΝΕΣ, ΜΙDI, MP3, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ΜΕ OUTLOOK) KAI EKANA KAI 2 FLEX ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ MULTIFLASHFLEX KANONIKOTATA.AYTA ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ Μ****. ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΑ? ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ FLASH ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ MULTIFLASHFLEX ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ "error: Cannot load the flash tool! Friendly Name : Flash Prog"ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vasilis4476 (19 Απρ. 2004 , 23:05)

 

ΦΙΛΕ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΤΗΣ ΜΑ(28€ ΑΠΟ ΤΑ VODAFONE SHOPS) ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ (ΕΙΚΟΝΕΣ, ΜΙDI, MP3, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ΜΕ OUTLOOK) KAI EKANA KAI 2 FLEX ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ MULTIFLASHFLEX KANONIKOTATA.AYTA ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ Μ****.

 

 

Οποτε προσοχη γιατι καποιοι επιτηδιοι πανε να βγουν κερδισμενοι........ :mad: :mad: :mad:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ!!! ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΒΓΗΚΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ FLEX ΜΕ ΤΟ V525_VodaEgypt_SE7431AXXV70B1 ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ MULTIFLASHFLEX ΑΠΟ ΤΟ ΜOTCLUB.COM ΚΑΙ ΤΟ FLEX ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ http://www.motclub.com/html/flex/triplets.htm. ΣΤΟ MULTIFLASHFLEX ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ FLASH ΕΝΩ ΦΛΕΧ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ : ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΞΑΝΑΕΦΤΙΑΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΣΣΕΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΠΑΝΤΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ MMS ΚΑΙ ΤΟ VfLIVE. ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΣ. ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΝΕΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ?

 

vasilis4476

Με το V525_VodaEgypt_SE7431AXXV70B1 που έκανες flex έχεις ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΧΤΗΚΑΝ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΦΟΒΟΜΟΥΝ.ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΑΝ ΚΙΝΗΣΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΕΚΑΝΑ MASTER CLEAR ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟ MULTIFLASHFLEX ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ VODAFONE LIVE ΩΣ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΗΧΕΙΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ. ΕΤΣΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΒΓΕΙ.ΗΜΟΥΝ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ. ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΙNSTANT MESSAGING ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...