Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το ext έχω δώσει 1 gb (8άρα κάρτα έχω) και θεωρώ ότι είναι και πολύ (τουλάχιστον για μένα). Swap partition δεν έχω δοκιμάσει κάποια στιγμή να κάνω, οπότε δε γνωρίζω να σου πω ακριβώς τι και πως ;)

Ωστόσο πρόσεξε να έχεις ήδη backup τα δεδομένα της sd κάπου, μιας και λογικά θα στα σβήσει όλα!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις δίκιο. Υπαρχει ένα θέμα των google maps με τη cm7 στη συσκευή μας. Κοίταξε εδώ για λύση!

Αυτό ήταν, λύθηκε το πρόβλημα!Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τη βοηθεια σου χρειαζομε Bill....ακολουθωντας τις οδηγιες της σελιδας 300 και ριχνοντας πολυ διαβασμα,εκανα s-off και παω να κανω root κρατωντας την μαμα rom.Οταν φτανω στο σημειο να μπω στο recovery κολλαει η οθονη δειχνοντας ενα κινητο με το κοκκινο τριγωνο δεξια.Τελικα βγαζω τη μπαταρια...η καρτα μνημης ειναι fat32 και δοκιμασα και το power k το trackball....υπαρχει περιπτωση να ξεκολλησει αν περιμενω??φιλικα....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω cm7. Εδω και 2 μέρες οποιαδήποτε κλήση, εξερχόμενη ή εισερχόμενη, όταν απαντάω με βάζει από μόνο του σε speaker. Υπαρχει κάποια ρύθμιση για αυτό; αν και δεν έχω πειράξει το κινητό τελευταία!

 

Ευχαριστώ!

 

Edit: Έφτιαξε μετά από 2 restart.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Edited by hidd3n
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τη βοηθεια σου χρειαζομε Bill....ακολουθωντας τις οδηγιες της σελιδας 300 και ριχνοντας πολυ διαβασμα,εκανα s-off και παω να κανω root κρατωντας την μαμα rom.Οταν φτανω στο σημειο να μπω στο recovery κολλαει η οθονη δειχνοντας ενα κινητο με το κοκκινο τριγωνο δεξια.Τελικα βγαζω τη μπαταρια...η καρτα μνημης ειναι fat32 και δοκιμασα και το power k το trackball....υπαρχει περιπτωση να ξεκολλησει αν περιμενω??φιλικα....

Πηγαίνεις με το vol up/down και μαρκάρεις τη recovery, σωστά; Μετά πατάς το power button και δεν μπαίνει; Ή κολλάς πιο κάτω;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις με το vol up/down και μαρκάρεις τη recovery, σωστά; Μετά πατάς το power button και δεν μπαίνει; Ή κολλάς πιο κάτω;
Τα κανω οπως ειπες....παταω το button και δεν μπαινει καθολου με παει στην οθονη με το τριγωνο και μενει εκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ξαναπεράσεις τη recovery (την ίδια ή κάποια άλλη έκδοση) και ξαναδοκίμασε...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Και πως το κάνω αυτό?:O

 

fastboot flash recovery recovery.zip

 

Θα σου γράφει οδηγίες λογικά στο xda, στο thread απο το οποίο θα κατεβάσεις το recovery.zip

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιπετωπίζω σημαντικό πρόβλημα με το Wildfire μου, ύστερα από βραχυκύκλωμα που έπαθε το καλοκαίρι το πήγα σε τεχνικό ο οποίος έκανε μόνο εναν καθαρισμό.Το κινητό ανοίγει δείχνει την οθόνη που λέει HTC κ μετά από πολύ ώρα βγάζει μια εικόνα που περιέχει το κινητό, ένα τρίγωνο κ μέσα ένα θαυμαστικό. Αυτό συμβαίνει από χτες προσπάθησα να περάσω την επίσημη ROM με οδηγίες που βρήκα από εδώ μέσα. Μέχρι εκείνη την στιγμή το μόνο που έκανε ήταν να ανοίξει στην οθόνη κλειδώματος κ να μην κάνει καμία εντολή από εκεί κ μετα. Μπαίνω στο boot screen κ βλέπω το S-on δεν μπορώ όμως να το αλλάξω σε S-off. Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν ευπρόσδεκτη...

Για να βοηθήσω ανέβασα κ μια φώτο...

http://i1104.photobucket.com/albums/h328/Konstantinos_Katarachias/WP_000396.jpg

 

 

Λοιπόν χτες πήρα το κινητό από ένα τεχνικό που το πήγα πριν από μια εβδομάδα σχεδόν... Μου είπε πως το κινητό έχει κατεστραμένει πλακέτα κ για αυτό δεν μπορεί να δουλέψει... Κ ρωτάω τώρα εγώ, πως καταφέρνει να φτάνει στην οθόνη κλειδώματος κ να μην δέχεται καμία εντολή??????

Link to comment
Share on other sites

fastboot flash recovery recovery.zip

 

Θα σου γράφει οδηγίες λογικά στο xda, στο thread απο το οποίο θα κατεβάσεις το recovery.zip

δυσκολο μου φανηκε μαλλον δε θα μπορεσω να κανω τιποτα....σνιφ :(δεν καταλαβαινω και πολλα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Υπάρχει μήπως η δυνατότητα, με κάποιο τρικ, να απενεργοποιήσουμε τον ADW Launcher στη CM7 (να έχουμε ''γυμνό'' android δηλ);

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Υπάρχει μήπως η δυνατότητα, με κάποιο τρικ, να απενεργοποιήσουμε τον ADW Launcher στη CM7 (να έχουμε ''γυμνό'' android δηλ);

Βάλε έναν άλλο launcher, και με το system apps remover πέτα έξω τον ADW (αυτό έχω κάνει εγώ)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα

 

Μόλις πέρασα cm7.1.0.1 στο κινητό μου και αφού είχα κανει wipe τα cache kai data. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να συχρονίσω το gmail account μου αφού στα accounts δεν εμφανίζει επιλογή για κανέναν και όταν δοκιμάσω να κάνω configure an exchange account, μου βγάζει το μήνυμα Unable to "open connection to server".

 

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Υπάρχει μήπως η δυνατότητα, με κάποιο τρικ, να απενεργοποιήσουμε τον ADW Launcher στη CM7 (να έχουμε ''γυμνό'' android δηλ);

Ουσιαστικά χρησιμοποιούν τον adw γιατί σε συνδυασμό με τη rom σου δίνει stock experience! Ωστόσο αν θες να αλλάξεις, οι οδηγίες του Δημήτρη είναι ακριβώς αυτό που πρέπει να κάνεις ;)

 

Παιδιά Καλησπέρα

 

Μόλις πέρασα cm7.1.0.1 στο κινητό μου και αφού είχα κανει wipe τα cache kai data. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να συχρονίσω το gmail account μου αφού στα accounts δεν εμφανίζει επιλογή για κανέναν και όταν δοκιμάσω να κάνω configure an exchange account, μου βγάζει το μήνυμα Unable to "open connection to server".

 

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Wipe data/factory reset έκανες; Το market το έχεις; Εγκατέστησες τις gapps;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όχι , δεν έχω μαρκετ καθόλου ούτε και google maps αν εννοείς αυτά τα gapps .. Edited by elpintor
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου. ρωτισα και στο παρελθον και απαντηση δεν πηρα.

φνωριζει κανεις γιατι δεν παιζει το sygic σε cyanogerMod 7.1.0.1-buzz.

εχει κανενας παρομοιο προβλημα? γνωριζει κανεις κατι? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Όχι , δεν έχω μαρκετ καθόλου ούτε και google maps αν εννοείς αυτά τα gapps ..

Gapps είναι οι google εφαρμογές, όπως το talk, το market κ.α. Στο πρώτο ποστ κοίταξε εκεί που λέει: Ερ. Εγκατέστησα τη CM7, αλλά δεν εμφανίζεται το market...". Έχει οδηγίες για το πως θα περάσεις τις gapps. Μετά λογικά δε θα έχεις πρόβλημα ;)

 

καλησπερα φιλοι μου. ρωτισα και στο παρελθον και απαντηση δεν πηρα.

φνωριζει κανεις γιατι δεν παιζει το sygic σε cyanogerMod 7.1.0.1-buzz.

εχει κανενας παρομοιο προβλημα? γνωριζει κανεις κατι? :confused:

Απ'ότι έχω δει, έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα και σε άλλα κινητά με αυτή τη rom. Οπότε ψάξε για εναλλακτική ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Gapps είναι οι google εφαρμογές, όπως το talk, το market κ.α. Στο πρώτο ποστ κοίταξε εκεί που λέει: Ερ. Εγκατέστησα τη CM7, αλλά δεν εμφανίζεται το market...". Έχει οδηγίες για το πως θα περάσεις τις gapps. Μετά λογικά δε θα έχεις πρόβλημα ;)

 

 

Απ'ότι έχω δει, έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα και σε άλλα κινητά με αυτή τη rom. Οπότε ψάξε για εναλλακτική ;)

 

μηπως γνωριζεις εσυ τιποτα να μου πεις. δεν γνωριζω και απο πολλα απο αυτα

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω τρόπο να το κάνεις να παίξει. Το μόνο που ξέρω να σου πω, είναι απλά να δοκιμάσεις κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης. Υπάρχουν πολλά... Για περισσότερα, απευθύνσου εδώ :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Villis, μόλις φλάσαρα τις gapps και εμφανίστηκε ο λογαριασμός gmail, αλλά εκεί που πατάω για να εισάγω το username και το password δεν μου εμφανίζει καθόλου πληκτρολόγιο οπότε και πάλι έχω πρόβλημα ...
Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις παρατεταμένα το πλήκτρο menu; Διαφορετικά κάνε μια επανεκκίνηση και φαντάζομαι θα στρώσει.
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

τα δοκίμασα και τα 2. τίποτα. μέχρι και τα settings έψαξα μήπως και είχε κάποιο τικ απενεργοποιημένο, δε βρήκα τι φταίει. τώρα φλάσαρα την αμέσως προηγούμενη έκδοση του cm7 δλδ το 7.1.0 buzz και μου κάνει crash με το που ξεκινάει το τηλέφωνο.

Ξέρεις μήπως κάποια σταθερή έκδοση;

 

 

Eπανέλαβα όλες τισ διαδικασίες, περνώντας και πάλι την cm7.1.0.1 buzz και όλα καλά με το πληκτρολόγιο, ενώ μόλις εγκαθιστώ τις gapps ics 4.0.3 v.11 επανέρχεται και το πρόβλημα του πληκτρολογίου.

Edited by elpintor
Link to comment
Share on other sites

τα δοκίμασα και τα 2. τίποτα. μέχρι και τα settings έψαξα μήπως και είχε κάποιο τικ απενεργοποιημένο, δε βρήκα τι φταίει. τώρα φλάσαρα την αμέσως προηγούμενη έκδοση του cm7 δλδ το 7.1.0 buzz και μου κάνει crash με το που ξεκινάει το τηλέφωνο.

Ξέρεις μήπως κάποια σταθερή έκδοση;

Eπανέλαβα όλες τισ διαδικασίες, περνώντας και πάλι την cm7.1.0.1 buzz και όλα καλά με το πληκτρολόγιο, ενώ μόλις εγκαθιστώ τις gapps ics 4.0.3 v.11 επανέρχεται και το πρόβλημα του πληκτρολογίου.

 

Κανε full wipes (factory reset, cache, dalvic)

φλάσαρε την τελευταια stable

πριν κάνεις reboot φλάσαρε τα gapps

κάνε reboot

 

Φυσικά και θα φλασάρεις τις εκδόσεις για gingerbread και ΟΧΙ για ICS

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Είχα ήδη κάνει full wipes (και dalvik δλδ), αυτό που δεν δοκίμασα είναι να φλασάρω τις gapps πρίν κάνω ριμπούτ, και ΄φυσικά έκανα λάθος έκδοση gapps. Θα το δοκιμάσω απόψε πάλι.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...