Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήταν, όπως και το να λέγαμε τον προδότη της πρώτης χρονιάς σε κάποιον που δεν την έχει δει ακόμα αλλά δεν μπορούμε να μαυρίζουμε όλη τη σελίδα.

Το thread παρακολουθούν κατά βάση άτομα που συμβαδίζουν με τα προβαλλόμενα επεισόδια στην Αμερική. Το ίδιο ισχύει σε αρκετά "τηλεοπτικά" threads του MyPhone όπως Lost, Prison Break κλπ. γι' αυτό συνήθως βάζουμε spoilers για επεισόδια που έχουν προβληθεί τις τελευταίες μια-δυο εβδομάδες.

Κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει λόγος κάποιος που είναι σε παλιό κυκλο να κάτσει να το διαβάσει, τουλάχιστον τις τελευταίες σελίδες.

 

Mε καλυψες πληρως...αυτα ηθελα να γραψω αλλα βαριομουνα....sorry αν ξενερωσα καπιοιν...θα παει για 7η σαιζον

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ok, μπορεί και να 'χεις δίκιο. Θα μπορούσαμε όμως τουλάχιστον να κρύβουμε τις πολύ σημαντικές πληροφορίες, ακόμα και για παλιότερους κύκλους. Λέω τώρα εγώ...

 

Καλά, θα προσπαθήσουμε. Πού βρίσκεσαι;

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Τον 6ο κύκλο βλέπω, μόλις χθες είδα το 21. Δεν έχω πρόβλημα εγώ, μια χαρά ξέρω τι έχει γίνει στους προηγούμενους κύκλους - για άλλους μιλάω, κρίμα είναι!
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τετοια φαγουρα του

παππου να παρει τον εγγονο μεσα αποτ η CTU???? Δηλαδη σε κανα 3ωρο που θα πηγαινε σπιτι με τη μαμα δε θα μπορουσε απλα και ησυχα να τον παρει????

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τετοια φαγουρα του

παππου να παρει τον εγγονο μεσα αποτ η CTU???? Δηλαδη σε κανα 3ωρο που θα πηγαινε σπιτι με τη μαμα δε θα μπορουσε απλα και ησυχα να τον παρει????

 

Ελα μου ντε...

Παπατζα εχει καταντήσει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τετοια φαγουρα του

παππου να παρει τον εγγονο μεσα αποτ η CTU???? Δηλαδη σε κανα 3ωρο που θα πηγαινε σπιτι με τη μαμα δε θα μπορουσε απλα και ησυχα να τον παρει????

 

Μα πώς θα γέμιζαν τα 3 τελευταία επεισόδια?:p

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Στο ΣΚΑΙ σήμερα παίζει το 1ο επεισόδιο της 3ης season.
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τετοια φαγουρα του

παππου να παρει τον εγγονο μεσα αποτ η CTU???? Δηλαδη σε κανα 3ωρο που θα πηγαινε σπιτι με τη μαμα δε θα μπορουσε απλα και ησυχα να τον παρει????

 

Aς πούμε ότι είσαι στην Αθήνα και ξαφνικά σου τυχαίνει μια επείγουσα δουλίτσα στη Θεσσαλονίκη. Και ενώ σκέφτεσαι να πάρεις τηλέφωνο στον ΟΣΕ για να μάθεις πότε φεύγει το επόμενο intercity, συναντιέσαι με ένα γνωστό σου που (όλως τυχαίως) ξεκινάει σε λίγο κι αυτός για Θεσσαλονίκη με ΙΧ (ας πούμε με μια 3λιτρη alfa GT). Δε θα κοιτάξεις να εκμεταλευτείς την ευκαιρία και να φύγεις άμεσα, αντί να περιμένεις 8 ώρες να ξεκινήσει το τραίνο;

Μην ξεχνάς ότι είπαμε ότι έχεις επείγουσα δουλίτσα (δλδ βιάζεσαι κάπως). Και σε ρωτάω εγώ τώρα:

 

τον εγγονό σου, το αίμα σου, τον απόγονό σου, το συνεχιστή της δυναστείας, το φορέα του ονόματος (και λοιπές μπούρδες) τι θα τον κάνεις;

 

α. θα τον αφήσεις να αναπνέει κι αύριο το καυσαέριο;

β. θα τον περιμένεις να τον πάρεις μαζί σου και θα ξεκινήσετε με το πρώτο πρωινό;

γ. θα πεταχτείτε με την cuore sportivo στην καφετέρια που συχνάζει, τον φορτώνετε στα πίσω καθίσματα και φεύγετε βολίδα για Salonica;

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

γ. θα πεταχτείτε με την cuore sportivo στην καφετέρια που συχνάζει, τον φορτώνετε στα πίσω καθίσματα και φεύγετε βολίδα για Salonica;

Και θα πατησεις και μερικους πεζους στο δρομο, μερικους εξ'αυτων εξαιρετικοι επιστημονες, αναγνωρισμενοι λογοτεχνες κλπ.. :rolleyes:

( Με πιανς ετσι; )

 

Αλλα ντ'αλλα το σεναριο.

 

 

Ο παππους δεν υποτιθεται οτι λυσσαγε για το καλο των Ηπα;

Πες ρε παιδι μου οτι κανει μια κομπινα και δεν παραδιδει το τσιπ,

πως στο καλο δικαιολογει το θανατο πανπολλων ικανων πρακτορων της ctu;

 

Χαλαει οπως χαλασε στο prison break se02 το τελευταιο επεισοδιο

(εκτος και αν τα καταφερουν και τα μπαλωσουν στη 3η σεζον)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην ψάχνουμε εξηγήσεις σε αυτή τη σεζόν.

Προσωπικά θα την έχω στο μυαλό μου ως εξαίρεση, και από την 5 θα πηγαίνω στην 7! (Λέμε τώρα, ας δούμε πρώτα πώς θα είναι και η 7...:worry: )

Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεσαι. Όποιος βιάζετει σκοντάφτει (λένε). :rolleyes:

 

Κάποια πράγματα εξηγούνται με 2 τρόπους:

α. φυσικά, β. παραφυσικά

Λίγα βέβαια μένουν ανεξήγητα, όπως ο νόμος της βαρύτητας (δεν έχει γιατί - έτσι το έκανε ο Θεός)

 

 

ΥΓ. Δεν αμφιβάλλει κανείς για την φετινή "πατάτα", αλλά και πέρυσι πολλοί έλεγαν τα ίδια. Όταν αποκαλύφθηκε ο ρόλος του Καρόλου, έμειναν με το στόμα ανοιχτό.

Ίσως πρέπει να περιμένουμε το τέλος της σεζόν, για να κάνουμε ταμείο. (ούτε εγώ δεν τα πιστεύω αυτά που γράφω:O )

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

ας δούμε πρώτα πώς θα είναι και η 7...:worry: )

 

Δεν είδα ακόμα τα νέο επεισόδιο, αλλά ανυπομονώ:p

Ωστόσο, κι εγώ αναρωτιέμαι, πώς είναι δυνατόν να βγει καλύτερη η 7?

Δηλ. αν δεν αλλάξουν τα μισή σειρά και δεν βρουν εντελώς πρωτότυπες ιδέες (πχ. τι θα γίνει, πάλι οι ρώσοι και οι άραβες θα απειλούν με πυρηνικά? το είδαμε ήδη) ή δεν καταργήσουν εντελώς τη CTU και τους ηλίθους που έχουν αφήσει να δουλεύουν εκεί , δεν πρόκειται ούτε ως το τρίτο επεισόδιο να φτάσει.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεσαι. Όποιος βιάζετει σκοντάφτει (λένε). :rolleyes:

 

Κάποια πράγματα εξηγούνται με 2 τρόπους:

α. φυσικά, β. παραφυσικά

Λίγα βέβαια μένουν ανεξήγητα, όπως ο νόμος της βαρύτητας (δεν έχει γιατί - έτσι το έκανε ο Θεός)

 

ΥΓ. Δεν αμφιβάλλει κανείς για την φετινή "πατάτα", αλλά και πέρυσι πολλοί έλεγαν τα ίδια. Όταν αποκαλύφθηκε ο ρόλος του Καρόλου, έμειναν με το στόμα ανοιχτό.

Ίσως πρέπει να περιμένουμε το τέλος της σεζόν, για να κάνουμε ταμείο. (ούτε εγώ δεν τα πιστεύω αυτά που γράφω:O )

 

Καλά, σίγουρα ολοκληρωμένη άποψη θα έχουμε μετά το τέλος της σεζόν (κι ας μην το πιστεύεις:p), αλλά τι να το κάνω όταν μετά από τόσα μέτρια έως κακά επεισόδια, μας πετάξουν στο τελευταίο 45λεπτο μια ανατροπή απλά για εντυπωσιασμό;

 

Η περσινή σεζόν ήταν ανώτερη, όχι μόνο στα τελευταία επεισόδια που αποκαλύφθηκε

η ανάμειξη του Προέδρου

, αλλά γενικότερα.

 

Τελοσπάντων, το ότι ακόμα βλέπουμε το 24, και ότι θα περιμένουμε την 7η σεζόν παρά την ποιότητα της 6ης, λέει κάτι για τη σειρά ως σύνολο, κι αυτό δεν αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

αρκετά ενδιαφέρον επεισόδιο θα έλεγα... κάτι πάει να γίνει πρός το τέλος...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Ο Tom Lennox που πριν μερικές ώρες ήθελε να κλείσει όλους τους Μουσουλμάνους των ΗΠΑ σε στρατόπεδα συγκέντρωσης και ο Daniels που εκτός από τα στρατόπεδα ήθελε και να βομβαρδίσει με πυρηνικά τη "Fayed's country" είναι συγκλονισμένοι και οι δύο μπροστά στο βάρος της επιλογής του αν θα δώσουν τον εγγονό του sociopath στον sociopath ή όχι για να αποφύγουν πόλεμο Αμερικής-Ρωσίας. Καλά, για την Karen Hayes δεν το συζητώ, πάντα tree-hugger ήταν.

 

 

Νομίζω πως οι σεναριογράφοι πρέπει να πάνε ένα ταξιδάκι σε ένα νησί της Καραϊβικής που είναι και κοντά, να κάτσουν κανένα μήνα να ξελαμπικάρουν πριν πιάσουν την έβδομη σεζόν.

Και εμείς σαν άνθρωποι με κατανόηση να συμφωνήσουμε να μην ξαναμιλήσουμε για την ακατανόμαστη σεζόν, effective μια εβδομάδα από σήμερα που τελειώνει.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... δεν θέλω να φανώ υπερβολικός.

 

 

-Ο Μάιλο όντως πέθανε χωρίς λόγο. Εκτός που κανείς δεν ασχολήθηκε με το γεγονός ότι πέθανε μπροστά στα μάτια τους, μόλις τον σκότωσε ο Κινέζος (φαντάζομαι κάνοντας τη χάρη κυρίως στους τηλεθεατές) ξαφνικά μαλάκωσε και όχι μόνο δεν πείραξε κανέναν άλλον, αλλά εμπιστεύθηκε και τον Τζακ να ηρεμήσει την νύφη του.

-Ο γιος (ουπς, ανιψιός) του Τζακ, μπορεί να βάλει κάτω έναν οπλισμένο Κινέζο.

-Η σκηνή με την Λίζα και τον προδότη ήταν η πιο διασκεδαστική σκηνή του επεισοδίου. Εδικά όταν του έριχνε μικρά χαστουκάκια ουρλιάζοντας "θα πάω φυλακή!"

-Η δικαιολογία του παππού Μπάουερ είναι να πάρει τον εγγονό του και να πάνε μαζί στην Κίνα (η οποία σε 10 χρόνια θα είναι εξαιρετικά ανεπτυγμένη) για να γίνει μέντοράς του; Και γι' αυτό ρισκάρει να προκαλέσει πόλεμο;

 

 

Ο Daniels το είπε καλύτερα: "Νοne of this makes sense".

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... δεν θέλω να φανώ υπερβολικός.

 

 

-Ο γιος (ουπς, ανιψιός) του Τζακ, μπορεί να βάλει κάτω έναν οπλισμένο Κινέζο.

 

 

 

 

Αν ειναι οντως, γιος του, τοτε αυτο ειναι το μονο που δεν ειναι παραλογο:lol: :lol: :lol: :p :p :ninja:

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι οντως, γιος του, τοτε αυτο ειναι το μονο που δεν ειναι παραλογο:lol: :lol: :lol: :p :p :ninja:

Η έκπληξη θα είναι να ΜΗΝ είναι γιος του.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι οντως, γιος του, τοτε αυτο ειναι το μονο που δεν ειναι παραλογο:lol: :lol: :lol: :p :p :ninja:

 

Η έκπληξη θα είναι να ΜΗΝ είναι γιος του.

 

Το χειρότερο θα είναι να μας παρουσιάσουν ότι είναι γιος του, ως τη μεγάλη ανατροπή του φινάλε.

Link to comment
Share on other sites

Η έκπληξη θα είναι να ΜΗΝ είναι γιος του.

 

Μα έχουν και ίδιο χρώμα μαλλί. Η μάνα έχει μαλλί μάυρο-μαγισσί, ο πατέρας ήταν καστανός ανοιχτός - ό,τι είχε μείνει τουλάχιστον - πώς βγήκε το παιδί ξανθό;

Τελευταίο επεισόδιο θα είναι η οικογένεια Bauer στην Oprah, με τηλεφωνική παρέμβαση παππού

από την Κίνα.

 

 

-Η σκηνή με την Λίζα και τον προδότη ήταν η πιο διασκεδαστική σκηνή του επεισοδίου. Ειδικά όταν του έριχνε μικρά χαστουκάκια ουρλιάζοντας "θα πάω φυλακή!"

 

Καταπληκτικό όντως!!! Εν τω μεταξύ, πέρα από το να μας χαρίσει στιγμές αστείρευτου γέλιου και να σκοτώσει και λίγο χρόνο από το "σφιχτοδεμένο" 24ωρο, όλη η ίντριγκα δεν είχε απολύτως κανένα νόημα τη στιγμή που

o Suvarov την ανέτρεψε με μισή φράση.

Δεν γίνονται αυτά δύο ώρες πριν το τέλος, κανονικά έπρεπε να γίνεται πανικός ήδη.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Μα έχουν και ίδιο χρώμα μαλλί. Η μάνα έχει μαλλί μάυρο-μαγισσί, ο πατέρας ήταν καστανός ανοιχτός - ό,τι είχε μείνει τουλάχιστον - πώς βγήκε το παιδί ξανθό;

 

:lol::lol::lol:

 

Καταπληκτικό όντως!!! Εν τω μεταξύ, πέρα από το να μας χαρίσει στιγμές αστείρευτου γέλιου και να σκοτώσει και λίγο χρόνο από το "σφιχτοδεμένο" 24ωρο, όλη η ίντριγκα δεν είχε απολύτως κανένα νόημα τη στιγμή που

o Suvarov την ανέτρεψε με μισή φράση.

Δεν γίνονται αυτά δύο ώρες πριν το τέλος, κανονικά έπρεπε να γίνεται πανικός ήδη.

 

Εννοείται! Πραγματικά, δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό που το φινάλε είναι δίωρο! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πώς έμαθε ο Σουβάροφ τα γεγονότα όμως; (το ότι πιάσανε τον κατάσκοπό του...) Δεν είναι περίεργο;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειπατε για καινουριες ιδεες για την 7 σαιζον, σας παραθετω εγκυρες πληροφοριες κατευθειαν απο τους παραγωγους.Φημολογειται οτι στην 7η σαιζον θα παρει την προεδρια ενας Ελληνας πολιτικος και θα φερει την τελειωτικη καταστροφη των ΗΠΑ, ειτε αυτη ειναι οικονομικη ειτε κοινωνικη. Σκοπος του Μπαουερ θα ειναι να ξεπαστρεψει τον Ελληνα Προεδρο, αλλα η CTU θα του ειναι εμποδιο αφου θα εχει προβληματα γραφιοκρατιας. Ο πατερας του Τζακ θα αγορασει ομολογα απο την JB MORGAN και θα χρηματοδοτει τον Προεδρο.Τελος η Κιμ θα ειναι σε μυστικη αποστολη οπου θα μαθει γιατι χασαμε στη Eurovision.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...