Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είσαι ο μόνος.

 

Το 8 και το 9 που κατέβασα μεσοβδόμαδα ήταν έτσι.

 

Εγώ την έφαγα στο 9ο και το 10ο. Εν πάσει περιπτώσει, αυτό που παρατήρησα, είναι ότι, στα fakes δεν υπήρχε sample και ήταν ένα μοναδικό αρχείο avi. Αντιθέτως, τα κανονικά αποτελούνταν από μερικά τμήματα αρχείου rar και είχαν ένα directory με το sample αρχείο.

Δοκιμάστε ξανά. Αυτό κάναμε ολοι.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ την έφαγα στο 9ο και το 10ο. Εν πάσει περιπτώσει, αυτό που παρατήρησα, είναι ότι, στα fakes δεν υπήρχε sample και ήταν ένα μοναδικό αρχείο avi. Αντιθέτως, τα κανονικά αποτελούνταν από μερικά τμήματα αρχείου rar και είχαν ένα directory με το sample αρχείο.

Δοκιμάστε ξανά. Αυτό κάναμε ολοι.

 

Δεν υπάρχει εγγύηση, εκτός από τα σχόλια άλλων που έχουν ήδη κατεβάσει. Το 90% των torrents που έχω κατεβάσει είναι απλά .avi και δούλευαν. Και το σωστό 5x10 σε τέτοια μορφή το βρήκα και το κατέβασα (πολύ καλό παρεμπιπτώντως!!).

Και ένα καλό πρόγραμμα προεπεισκόπησης θα ήταν χρήσιμο αλλά δεν έχω βρει κάποιο. Το avipreview που έχω είναι εντελώς αναξιόπιστο (συχνά λέει ότι δεν υπάρχει valid video file ενώ πρόκειται για το σωστό αρχείο)...

Τέλος πάντων, ελπίζω να μην έκανα κακή αρχή χτες και μου τυχαίνουν πια όλο fakes.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εγγύηση, εκτός από τα σχόλια άλλων που έχουν ήδη κατεβάσει. Το 90% των torrents που έχω κατεβάσει είναι απλά .avi και δούλευαν. Και το σωστό 5x10 σε τέτοια μορφή το βρήκα και το κατέβασα (πολύ καλό παρεμπιπτώντως!!).

Και ένα καλό πρόγραμμα προεπεισκόπησης θα ήταν χρήσιμο αλλά δεν έχω βρει κάποιο. Το avipreview που έχω είναι εντελώς αναξιόπιστο (συχνά λέει ότι δεν υπάρχει valid video file ενώ πρόκειται για το σωστό αρχείο)...

Τέλος πάντων, ελπίζω να μην έκανα κακή αρχή χτες και μου τυχαίνουν πια όλο fakes.

 

Τα σωστα ειναι με το παρακατω φορματ.

 

24.506.hdtv-lol.avi - Αυτο ειναι το 6 επεισοδιο.πχ

Link to comment
Share on other sites

Τα σωστα ειναι με το παρακατω φορματ.

 

24.506.hdtv-lol.avi - Αυτο ειναι το 6 επεισοδιο.πχ

Αυτό έχω κατά νου όταν επιλέγω ποιο θα κατεβάσω.

Πάντως 24 επεισόδια της 4ης saeason + τα 7 πρώτα της 5ης ήτανε μια χαρά. Τώρα πως έκατσαν τα δυο τελευταία να είναι μούφα, δεν ξέρω.

 

Θα ξαναδοκιμάσω σήμερα πάντως (και για το 10). :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Speedy_21/41531/500512/0/yamaha-spin-16.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλα το 5x10 ήταν λίγο απο όλα. Είχε τα high του αλλά και κάτι low θανατηφόρα.

Ακου εκει "pray with me Mike". Μια μακρόσυρτη ανόητη σκηνή (πάνω που αρχίζει να με εκνευρίζει ο τρόπος που υποδείεται ο ηθοποιός τον πρόεδρο)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την αποκαλούμενη "προπαγάνδα", θα σας πρότεινα να διαβάσετε

αυτή την συζήτηση ανάμεσα σε μένα και σε έναν άλλον user:

http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=239&page=3

Συμφωνώ με όσα υποστηρίζεις. Για μία σειρά με θέμα την τρομοκρατία, το 24 κρατάει τις ισσοροπίες ενώ θα μπορούσε να είναι κάργα προπαγανδιστικό. Και έχεις δίκιο στο ότι εμμέσως κάποιες φορές κατακρίνει κάποια κακώς κείμενα -για να το θέσω κομψά- των ΗΠΑ. Κάτι δεν που δεν αναφέρεις πχ είναι ότι στη season 2 αποκαλύπτεται πως

πίσω απ'την επίθεση κρύβονται κάποιες πολυεθνικές με απώτερο σκοπό την άνοδο των μετοχών τους

 

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Καλα το 5x10 ήταν λίγο απο όλα. Είχε τα high του αλλά και κάτι low θανατηφόρα.

Ακου εκει "pray with me Mike". Μια μακρόσυρτη ανόητη σκηνή (πάνω που αρχίζει να με εκνευρίζει ο τρόπος που υποδείεται ο ηθοποιός τον πρόεδρο)

 

Θα συμφωνησω μαζι σου για το spoiler που εγραψες.

Ηταν ομως σε γενικες γραμμες καλο επεισοδιο.

 

Μα καλα, ο Τζακ ειναι πλεον παντου και παντα! Οι κινεζικοι πρακτορες δεν τον εχουν μυριστει ακομα? :(

 

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα, ο Τζακ ειναι πλεον παντου και παντα! Οι κινεζικοι πρακτορες δεν τον εχουν μυριστει ακομα? :(

 

Ποσο θελω -και ελπιζω- να εχουμε εμπλοκη τους :shifty:

 

Εγω μεχρι τωρα δεν ειχα ποτε προβλημα (καταβαζω παντα απο public trackers, με ενδειξη eztv)

 

Varadero το screenshot της υπογραφης σου απο που ειναι:worry:? Kυκλοφορησε το παιχνιδι :w00t: ??

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Varadero το screenshot της υπογραφης σου απο που ειναι:worry:? Kυκλοφορησε το παιχνιδι :w00t: ??

 

http://www.24-thegame.com/home_en_GB.html

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Είδα το 11, είδα και το 12... Μετά από αυτό, θα πάω να ξεριζώσω τα μάτια μου,

σαν νεος Οιδίποδας, γιατί τα είδα όλα... :hypno: :w00t:

Το 11 από μόνο του δεν λέει πολλά. Έχει έντονες στιγμές, αλλά δεν είναι τρέλλα.

Μαζί με το 12 όμως αποτελούν ίσως την ΚΟΡΥΦΗ του φετεινού 24. Ίσως και όλων

των σεζόν του 24... Η επιλογή να βγουν το 11 και το 12 μαζί ήταν άψογη, όχι

μόνο γιατί οι πορωμένοι είδαμε 2 επεισόδια μαζί αλλά γιατί η κλιμάκωση που

γίνεται προετοιμάζει άψογα τον τηλεθεατή για τα τελευταία 15 λεπτά του 12ου

επεισοδίου, τα οποία είναι ΦΩΤΙΑ!.

Αντίθεση: Μπορεί στην μνημειώδη πρώτη σεζόν, στην 12 ώρα να ηρεμήσαμε κάπως.

Τέσσερα χρόνια μετά, η ομάδα του 24 συνεχίζει να μας εκπλήσσει...

Link to comment
Share on other sites

Είδα το 11, είδα και το 12... Μετά από αυτό, θα πάω να ξεριζώσω τα μάτια μου,

σαν νεος Οιδίποδας, γιατί τα είδα όλα... :hypno: :w00t:

Το 11 από μόνο του δεν λέει πολλά. Έχει έντονες στιγμές, αλλά δεν είναι τρέλλα.

Μαζί με το 12 όμως αποτελούν ίσως την ΚΟΡΥΦΗ του φετεινού 24. Ίσως και όλων

των σεζόν του 24... Η επιλογή να βγουν το 11 και το 12 μαζί ήταν άψογη, όχι

μόνο γιατί οι πορωμένοι είδαμε 2 επεισόδια μαζί αλλά γιατί η κλιμάκωση που

γίνεται προετοιμάζει άψογα τον τηλεθεατή για τα τελευταία 15 λεπτά του 12ου

επεισοδίου, τα οποία είναι ΦΩΤΙΑ!.

Αντίθεση: Μπορεί στην μνημειώδη πρώτη σεζόν, στην 12 ώρα να ηρεμήσαμε κάπως.

Τέσσερα χρόνια μετά, η ομάδα του 24 συνεχίζει να μας εκπλήσσει...

 

Δεν ξεκινας και την μεταφραση οταν βγουν οι Αγγλικοι...:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλα απορώ πως το καταφέρνουν αυτο το πράγμα.. ένταση όλη την ώρα. heat πρέπει να την πουν την σειρά χαραμίζετε με το 24 που έχει..

το 11 μπροστά στο 12 δεν λέει και πολλά το 12 τα έσπασε όλα. απίστευτο επεισόδιο που απλά με κάνει να περιμένω την επομένη δευτέρα(τρίτη) σαν τρελός..

just bring it ooooon

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάπου είχα διαβάσει ότι ο Sutherland έχει υπογράψει και για 6η season. Αυτό είναι σίγουρο; Έτσι όπως πάει η σειρά δε θα μείνει ούτε μύγα ζωντανή...:)
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην υπάρξει άλλος κύκλος, γιατί το πρωτοποριακό 24 κοντεύει να γίνει πιο προβλέψιμο και από τη Λάμψη...

 

 

Άλλη μια φορά ένας μαμάκας στέλνεται να κάνει κουμάντο στη CTU. Κάτι το οποίο είναι εξορισμού χαζό. Δηλαδή ο εκάστοτε διοικητής της CTU είναι για τη καθημερινή γραφειοκρατία και στις δύσκολες στιγμές έρχεται ο μεγάλος? Ο οποίος όλο το υπόλοιπο διάστημα τι κάνει?

 

Άλλη μια φορά ο κακός μπαίνει στη CTU και την ανατινάζει or whatever. Πιο εύκολα μπαίνει κανείς εκεί μέσα τελικά παρά κάνει ληστεία τράπεζας.

 

Επίσης κάποια παρανοϊκά λινκς έχουν αρχίσει να κουράζουν. Στο κύκλο που βλέπουμε ας πούμε, πως μέσα σε 3 ώρες το πρεζονι ηρθε σε επαφή με τους τοπ τρομοκράτες για να τους πουλήσει κάτι που κατά λάθος βρέθηκε στα χέρια του και που συμπωματικά αυτοί το ήθελαν?

 

Είναι ποτέ δυνατόν ο Λυν να μην ακυρώσει αυτή τη κάρτα με τη μια? Και ας έλεγε ότι του έπεσε στη τουαλέτα!

 

 

Η Κιμ μέχρι τώρα ήταν απλά αντιπαθής παρουσία αλλά όμορφη. Τώρα χόντρυνε κιόλας???? :p :p :p

 

Δε μπορώ να πω ότι η σειρά δε βλέπεται ή ότι δεν ανυπομονώ για το επόμενο επεισόδιο, αλλά έχει χάσει τη φρεσκάδα της πλέον....

 

 

Α με την ευκαιρία, πριν η CTU φτιάξει σχέδια εκκένωσης για το Los Angeles, ας φτιάξει κανα της προκοπής για το ίδιο της το κτίριο ε?

 

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

omg omg omg :w00t:

το 12 το καλυτερο επεισοδιο της season :up:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

epitelous kapoios milhse sosta...

kalh h seira den leo, k 8a synexiso na thn blepo... alla mhn mas exoune ya m@lakes...

 

 

re sis afta iparxoun se oles tis seires mi sas epireazoun. kaneis den milise gia tin telia seira alla einai sto programa kai afta. emena px me ksenerose to gegonos oti exoume na kanoume pali me aerio opos kai ton io tis 3 season alla ok to 8ema einai an exei akoma tin dinami na mas karfonei stis 8eseis mas (kai tin exei)

Link to comment
Share on other sites

Είδα χτες το 11-12. ΟΚ, καλά ήταν αλλά δεν κατάλαβα γιατί ενθουσιαστήκατε τόσο. Γενικά η φετινή χρονιά είναι αρκετά μέτρια ΙΜΗΟ.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...