Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατεβαινει και το επεισοδιο 14...:lol: :lol: :lol: Internet ! :D

κατεβηκε ηδη :p

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, μόνο εγώ πιστεύω πως είναι άσκοπο να δει κάποιος το prequel?:lol:

Ήταν καλό για όσους περίμεναν εναγωνίως την έναρξη του 5ου κύκλου. Να κάτσεις να παρακολουθήσεις ένα trailer πριν να βγει το επεισόδιο ή μία σειρά στον αέρα το καταλαβαίνω. Αλλά όταν ήδη υπάρχει?

Χτες το βράδυ το κατέβασα κι εγώ και το είδα. Συμπέρασμα: δεν είχα χάσει τίποτα;)

 

Όσο για το σημερινό, πραγματικά λέει. Όπως μας έχουν συνηθίσει* οι σεναριογράφοι, οι εξελίξεις σοκάρουν. Είναι τα πράγματα έτσι όπως φαίνονται; Πολλές φορές τα φαινόμενα απατούν**.

 

 

* αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό, ε; άτιμο πράγμα η συνήθεια.

** το preview για την επόμενη εβδομάδα τείνει να με οδηγεί σε κάποια (όχι ασφαλή βέβαια) συμπεράσματα.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

εγώ για το 24 δεν βλέπω previews... (εννοώ στην μέση της εβδομάδας)

 

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 14 - ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Οι εξελίξεις χειμαρρώδεις. Έχουμε μία επιστροφή χαρακτήρα από αυτόν τον

κύκλο, τον οποίο χαρακτήρα είχαμε ελαφρώς ξεχάσει...

Οι ανατροπές που γίνονται, είναι ΤΡΕΛΕΣ!

Φανταστικό επεισόδιο!

Link to comment
Share on other sites

pw pw tin pempti teliwsa kai gw tin 4i season...itan katapliktiki...alla kai pali san tin 2i den exei...an kai mou tin thimises se kapia simeia...o 5os kuklos...exei na kanei me tous

kinezous...gia ton logo pou pethane o presbis sto proxenio sto telos tou 4ou

 

 

auto to episode 500 to exei kai sto 7 dvd tis 4is season kai otan eida ton Jack me makria malia emeina!!!:confused:

autos me tin mauri motosikleta mou fanike

i itan kinezos???

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουμε... Μπορεί να ήταν άνθρωπος του

Henderson, αλλά

μπορεί να ήταν και κινέζος και να σκάσουν μύτη στο τέλος της πέμπτης

ημέρας του Τζακ

... Κανείς δεν μπορει να ξέρει!

Link to comment
Share on other sites

εγώ για το 24 δεν βλέπω previews... (εννοώ στην μέση της εβδομάδας)

 

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 14 - ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Οι εξελίξεις χειμαρρώδεις. Έχουμε μία επιστροφή χαρακτήρα από αυτόν τον

κύκλο, τον οποίο χαρακτήρα είχαμε ελαφρώς ξεχάσει...

Οι ανατροπές που γίνονται, είναι ΤΡΕΛΕΣ!

Φανταστικό επεισόδιο!

 

 

Τρελό επεισόδιο όντως...

 

το περίμενα στο τέλος να ακούσω κάποιο γνωστό άτομο αλλά όχι και έτσι

:!: :!: :blink: :blink:

 

ως τώρα πάντως ο 5ος κύκλος για μένα είναι ο καλύτερος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποιος εμφανιζετε??? Με ολα αυτα που λετε περιμενω να δω τη ...Νινα!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ε θα μας τρελάνει αυτό το 24!!! Δεν μπορούμε να ησυχάσουμε πια.

 

Μια παρατήρηση: το τελευταίο επεισόδιο ήταν το μοναδικό επεισόδιο με έντονη μουσική επένδυση. Και εννοώ αυτή τη ροκιά που έπαιξε προς το τέλος.. Ήταν πρώτη φορά αν δεν κάνω λάθος που είχαμε τέτοιο μουσικό στοιχείο και ταίριαζε απόλυτα.. Viva!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποιος εμφανιζετε??? Με ολα αυτα που λετε περιμενω να δω τη ...Νινα!

 

Όχι, βέβαια... Όλη η αναταραχή δεν γίνεται για το πρόσωπο που

επιστρέφει όταν το είχαμε δει μόλις στο 4ο επεισόδιο τελευταία

φορά, αλλά γίνεται για την ανατροπή στα τελευταία δευτερόλε-

πτα (που δεν έχει σχέση μ' αυτό)...

Link to comment
Share on other sites

Ε θα μας τρελάνει αυτό το 24!!! Δεν μπορούμε να ησυχάσουμε πια.

 

Μια παρατήρηση: το τελευταίο επεισόδιο ήταν το μοναδικό επεισόδιο με έντονη μουσική επένδυση. Και εννοώ αυτή τη ροκιά που έπαιξε προς το τέλος.. Ήταν πρώτη φορά αν δεν κάνω λάθος που είχαμε τέτοιο μουσικό στοιχείο και ταίριαζε απόλυτα.. Viva!

 

Έχεις απόλυτο δίκιο... Το είχα ξεχάσει! Έπαθα πλάκα!

(καθώς ακούω και τέτοια μουσική, περιττό να πω ότι ήταν μια ευχάριστη

έκπληξη! :confused: :happy: :cool: )

Link to comment
Share on other sites

Τρελό επεισόδιο όντως...

 

το περίμενα στο τέλος να ακούσω κάποιο γνωστό άτομο αλλά όχι και έτσι

:!: :!: :blink: :blink:

 

ως τώρα πάντως ο 5ος κύκλος για μένα είναι ο καλύτερος

 

 

Πολύ περίεργο twist πάντως, φοβάμαι ότι κάποια ξενέρωτη δικαιολογία θα το ανατρέψει ("του στυλ είμαι undercover").

 

Καλό επεισόδιο πάντως, αν και λίγο ξεκομμένο από το προηγούμενο. Κάποια πράγματα που περίμενα δε συνεχίστηκαν, αντίθετα άνοιξαν νέα μέτωπα.

 

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ειπε ομως πως ολοι εχουν την τιμη τους (ή κάτι τέτοιο), ισως δηλαδη το εκανε για προσωπικους λογους με κατι ως ανταλλαγμα -αληθεια με τον gay τον αδερφο της τι ειχε γινει? :p . Θα δειξει :D

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Α ρε τι μας κάνετε με τα σπόιλερς που δε μπορούμε να δούμε... :p

Είμαι στο μέσον της σίζον 4, σας φθάνω. :D Γιατί πάντα ο διευθυντής της CTU πρέπει να είναι σπασίκλας; :mad: :p Μετά τον Σαπέλ, τώρα κι αυτή η Εριν... Τέλεια η επάνοδος του Τόνι συμφωνώ. Ελπίζω όμως να εμφανίζεται και η Μισέλ αργότερα, κι αυτή μας έλειψε. Η Κιμ ως τώρα δεν έχει εμφανιστεί όπως και ο Τσέις. Παίζουν καθόλου στην 4;

Link to comment
Share on other sites

Η Εριν παντως ηταν τελεια για τον ρολο,την θυμομουν απο τη Νικιτα και πολυ μου αρεσε που την βαλαν στο 24 :D
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Α ρε τι μας κάνετε με τα σπόιλερς που δε μπορούμε να δούμε... :p

Είμαι στο μέσον της σίζον 4, σας φθάνω. :D Γιατί πάντα ο διευθυντής της CTU πρέπει να είναι σπασίκλας; :mad: :p Μετά τον Σαπέλ, τώρα κι αυτή η Εριν... Τέλεια η επάνοδος του Τόνι συμφωνώ. Ελπίζω όμως να εμφανίζεται και η Μισέλ αργότερα, κι αυτή μας έλειψε. Η Κιμ ως τώρα δεν έχει εμφανιστεί όπως και ο Τσέις. Παίζουν καθόλου στην 4;

Σιγά μη σου πούμε!!! Γιατί ρωτάς? Θες να το χαλάσεις?? Κάτσε και δες τα! :p

Link to comment
Share on other sites

minong, μην κάνεις τέτοιες ερωτήσεις, είναι έγκλημα. Αν παρασυρθεί κάποιος και σου απαντήσει, παει, σου κατέστρεψε τα πάντα.

 

Στο 6ο επεισόδιο του 5ου είμαι και λέω με σιγουριά πως οι τύποι του 24, δεν θα σταματήσουν ποτέ να μας εντυπωσιάζουν, ξαφνιάζουν, γοητεύους και πολλά πολλά ακόμα. Απ΄σιτευτος και αυτός ο κύκλος. Δεν ξέρω αν είναι ο καλύτερος αλλά είναι πολύ διαφορετικός απο τους υπόλοιπους. Πού καλή προσθήκη του νέου επικεφαλή απο τα κεντρικά (γνώριμος και αγαπημένος χαρακτήρας - δε λέω περισσότερα για όσους δεν έχουν φτάσει εκεί). Σπαστικός στην αρχή αλλά είμαι σίγουρος οτι σε μερικά επεισόδια θα αλλάξει η κατάσταση και θα μας γίνει συμπαθής (όπως έχει γίνει άλλωστε με πολλούς καθιερωμένους πλέον χαρακτήρες).

 

Δεν πιστεύω να γίνει τίποτα στο τέλος του 5ου κύκλου και να τελείωσει οριστικά η σειρά. Μετά τα 2 πρώτα επεισόδια του 5ου κύκλου, διαπίστωσα οτι το 24 έχει πολά ακόμα να μας δώσει. Εύχομαι να πέφτω μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Σπαστικός στην αρχή αλλά είμαι σίγουρος οτι σε μερικά επεισόδια θα αλλάξει η κατάσταση και θα μας γίνει συμπαθής (όπως έχει γίνει άλλωστε με πολλούς καθιερωμένους πλέον χαρακτήρες).

 

Ναι, μπορείς να πεις ότι κάποια στιγμή, προς το τέλος του 13ου επεισοδίου, γίνεται συμπαθής. Δεν λέω περισσότερα. Όσοι το έχουν δει, κατάλαβαν

:grin:

Link to comment
Share on other sites

minong, μην κάνεις τέτοιες ερωτήσεις, είναι έγκλημα. Αν παρασυρθεί κάποιος και σου απαντήσει, παει, σου κατέστρεψε τα πάντα.

Λογικά θα παίζουν και οι δυο, πήρα την απάντησή μου. :D Ήδη εμφανίστηκε η

Μισέλ ως αντικαταστάτρια του Τόνι.

Εκεί είμαι σήμερα έπεται συνέχεια, να δούμε πώς θα αντιμετωπίσει ο ένας τον άλλον...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι για όσους βλέπουν και Lost.

Ο Theo Stoller είναι ο Desmont :)

 

 

Τώρα όσων αφορά την ανατροπή του τέλους.... εχω την εντύπωση πως θα το δικαιολογήσουν αλλιώς είτε κάποιος θα την έχει παγιδεύσει...ή θα είναι μπλεγμένος κανενας αδελφός της ή και ο πατέρας:wacko:

 

Link to comment
Share on other sites

καταλάβατε οτι στον 5ο έγινε κάτι που ακουγόταν δειλά δειλά από τον 4ο? Αναφέρομαι στο

"MARSHAL LAW". Έτσι από περιέργεια να δω πόσα πρωτόκολλα θα σπάσει πάλι ο Jack ιδίως με τον στρατό. Ελπίζω μόνο να μην πέσουν στην παγίδα του "The siege" γιατί τα έχουμε ξαναδεί (κόντρες κυβερνητικών πρακτόρων με τον στρατό)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να πεις ότι κάποια στιγμή, προς το τέλος του 13ου επεισοδίου, γίνεται συμπαθής. Δεν λέω περισσότερα. Όσοι το έχουν δει, κατάλαβαν

:grin:

Χοχοχο σωστός :grin:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...