Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυκλοφόρησε το 17, κυκλοφόρησαν κιόλας και οι υπότιτλοι! :D

 

:D :D :D εδω και κατι ωρες!:p

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση

ειχα δει παλαιοτερα την πρωτη σεζον και απο τοτε δεν ειδα αλλη σεζον

 

βρηκα καπου ολοκληρη τη σεζον 5 για κατεβασμα

 

η ερωτηση ειναι πρεπει να εχω παρακολουθησει και τις προηγουμενες σεζον

 

ή η υποθεση ειναι αυτοτελης?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους είχε λείψει ο Τζακ, θα πάρουν γερή δόση!

Αν και αναμενόμενες κάποιες (οι περισσότερες) εξελίξεις, είναι κλασικό-διασκεδαστικό επεισόδιο 24!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση

ειχα δει παλαιοτερα την πρωτη σεζον και απο τοτε δεν ειδα αλλη σεζον

 

βρηκα καπου ολοκληρη τη σεζον 5 για κατεβασμα

 

η ερωτηση ειναι πρεπει να εχω παρακολουθησει και τις προηγουμενες σεζον

 

ή η υποθεση ειναι αυτοτελης?

 

Θα πρότεινα να συνεχίσεις απο τη σεζον 2 τότε.

Μη το μπλεξεις...:X Εχεις ΠΟΛΛΑ να δεις!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση

ειχα δει παλαιοτερα την πρωτη σεζον και απο τοτε δεν ειδα αλλη σεζον

 

βρηκα καπου ολοκληρη τη σεζον 5 για κατεβασμα

 

η ερωτηση ειναι πρεπει να εχω παρακολουθησει και τις προηγουμενες σεζον

 

ή η υποθεση ειναι αυτοτελης?

Καλύτερα να τις παρακολουθήσεις! Είναι μεν αυτοτελείς ιστορίες, αλλά έχουν μια συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

οκ και για να μην κατεβαζω τωρα τοσα gb ξερετε στα video clubs μεχρι ποια σεζον εχουν ετσι ωστε να παρω τις πρωτες απο εκει και μετα τη συνεχεια απο αλλου;)

 

ευχαριστω

 

 

ps* ελιωσα τωρα το πασχα σε prison break kai lost:D

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

οκ και για να μην κατεβαζω τωρα τοσα gb ξερετε στα video clubs μεχρι ποια σεζον εχουν ετσι ωστε να παρω τις πρωτες απο εκει και μετα τη συνεχεια απο αλλου;)

 

ευχαριστω

Σήμερα στις 23:00 ξεκινά να δείχνει ο ΣΚΑΪ την 2η!

Στα video club έχει βγει και η 5η!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στις 23:00 ξεκινά να δείχνει ο ΣΚΑΪ την 2η!

Στα video club έχει βγει και η 5η!

 

εφυγα για video club τοτε γιατι εγω αν αρχισω βλεπω κατι οκταωρα συνεχομενα οποτε μεχρι τελος του μηνα να σας προλαβω εσας που εισαστε στην 6:lol:

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το 17 είναι από τα κορυφαία επεισόδια της σεζόν ως τώρα. Δεν λέω τίποτα άλλο. :cool: :shifty: :X
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το 17 είναι από τα κορυφαία επεισόδια της σεζόν ως τώρα. Δεν λέω τίποτα άλλο. :cool: :shifty: :X

 

Πολύ καλό ήταν αλλά

 

1)

Βρήκαν τα πυρηνικά και όλη η αγωνία που μας έμεινε είναι για τη μ@λΑκw την Audrey? Worst. Cliffhanger. Ever.

 

 

2)

Η έκφραση "Say hello to your brother [asshole]" είναι κατοχυρωμένη στον John McClane (Die Hard) και δεν μπορεί να χρησιμοποιείται έτσι ελαφρά τη καρδία.

Blasphemy I say!

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παντως και στο 5ο κυκλο καπου στη μεση νομιζες οτι τελειωσε η υποθεση, δεν υπαρχει πια κινδυνος και ξαφνικα εβγαινε νεα απειλη ακομα μεγαλυτερη...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό ήταν αλλά

 

1)

Βρήκαν τα πυρηνικά και όλη η αγωνία που μας έμεινε είναι για τη μ@λΑκw την Audrey? Worst. Cliffhanger. Ever.

 

 

2)

Η έκφραση "Say hello to your brother [asshole]" είναι κατοχυρωμένη στον John McClane (Die Hard) και δεν μπορεί να χρησιμοποιείται έτσι ελαφρά τη καρδία.

Blasphemy I say!

Καλό είναι να είμαστε πολύ αυστηροί κριτές. :D Αλλά:

 

1.

Ε κάτσε ακόμα δε τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε; :lol: Προφανώς θα υπάρχει και άλλη απειλή μέσω Κινέζων. Yγεία προέδρου; Με τον Λόγκαν έτσι απλά ξεχάστηκε η κατάσταση υγείας του; Κάτι θα δείξουν κι από κει. Υπάρχουν θέλω να πω κάποια μέτωπα ανοιχτά.

 

2.

Προσωπικά δεν το γνωρίζω, αλλά δεν είναι και τόσο μοναδική η φράση που να έχει copyright. :p Δεν με εμπόδισε.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να είμαστε πολύ αυστηροί κριτές. :D Αλλά:

 

1.

Ε κάτσε ακόμα δε τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε; :lol: Προφανώς θα υπάρχει και άλλη απειλή μέσω Κινέζων. Yγεία προέδρου; Με τον Λόγκαν έτσι απλά ξεχάστηκε η κατάσταση υγείας του; Κάτι θα δείξουν κι από κει. Υπάρχουν θέλω να πω κάποια μέτωπα ανοιχτά.

 

 

Το ξέρω ότι υπάρχουν μέτωπα ανοιχτά, αλλά ας μας δώσουν ένα στοιχείο και αυτοί για το τί ακολουθεί. Δεν έχω και καμιά τρομερή αγωνία για την άλλη

Επανειλημμένως έχει γίνει στο 24 να αντικατασταθεί ο κίνδυνος από έναν ακόμα μεγαλύτερο αλλά έτσι όπως το παρουσίασαν ήταν λίγο γελοίο.

.

 

Μη μου πεις ότι δεν έχεις δει τα Die Hard? Χάνεις. Κλασσική ατάκα, τη λέει ο Bruce Willis στο Jeremy Irons στο τρίτο. Ο αδερφός ήταν ο Alan Rickman στο πρώτο, τρομοκράτες οικογενειακώς σαν τους Fayed. :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με εχει ξενερωσει πια...:worry: Αμαν πια αυτος ο Μπαουερ, ουτε ο σουπερμαν να ηταν...:cry:

Ο Παλμερ δεν με πείθει για πρόεδρος της Αμερικης...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με εχει ξενερωσει πια...:worry: Αμαν πια αυτος ο Μπαουερ, ουτε ο σουπερμαν να ηταν...:cry:

Μα έχει πλάκα! Ιδίως εκεί με το φορτηγό που κρατιόταν εν κινήσει, μιλούσε με τον Bill και φώναζε και damn it ήταν αποθέωση!

Link to comment
Share on other sites

Μα έχει πλάκα! Ιδίως εκεί με το φορτηγό που κρατιόταν εν κινήσει, μιλούσε με τον Bill και φώναζε και damn it ήταν αποθέωση!

 

χαχααχαχχαχααχχαχαχα:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Καραγκιοζης !!

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι υπάρχουν μέτωπα ανοιχτά, αλλά ας μας δώσουν ένα στοιχείο και αυτοί για το τί ακολουθεί. Δεν έχω και καμιά τρομερή αγωνία για την άλλη

 

Ε, όχι και να ζητάς στοιχείο για το τι θα ακολουθήσει. Ντροπή! :lol:

 

Η παράδοση απαιτεί ο Jack να νοιάζεται για γυναίκες που είτε αφήνουν τον τηλεθεατή αδιάφορο είτε κάποιοι προτιμούν να μην καταφέρει να τις σώσει. :p

 

edit (γιατί άλλο Audrey, άλλο Kim):

 

Παρ' όλα αυτά, η Audrey είναι ιδιάζουσα περίπτωση, ακριβώς γιατί πάντα αγωνιούσε για τον Jack και δεν περίμενε απλά να την σώσει ή να θυσιαστεί για χάρη της. Όταν εξαφανίστηκε "μυστηριωδώς" στο τέλος της 5ης Ημέρας, ήταν η μόνη που ρισκάρισε τη ζωή της για τον βρει.

Μια ολόκληρη κυβέρνησε έφερε πίσω τον Bauer μόνο και μόνο για να τον παραδώσει στο θάνατο. Η Audrey παράτησε την δουλειά της στην κυβέρνηση, τον υπουργό πατέρα της, τους φίλους της και έφυγε στην Κίνα, όπου νομίζαμε ότι είχε σκοτωθεί. Ανεξάρτητα από το πόσο την αγαπάει, ο Jack της χρωστάει τη χάρη να την γλυτώσει, μιας και είναι φανερό ότι οι Κινέζοι θέλουν να πιέσουν τον ίδιο για να κερδίσουν κάτι και όχι να την εκδικηθούν για όσα εκείνη έκανε.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Ε, όχι και να ζητάς στοιχείο για το τι θα ακολουθήσει. Ντροπή! :lol:

 

Η παράδοση απαιτεί ο Jack να νοιάζεται για γυναίκες που είτε αφήνουν τον τηλεθεατή αδιάφορο είτε κάποιοι προτιμούν να μην καταφέρει να τις σώσει. :p

 

edit (γιατί άλλο Audrey, άλλο Kim):

 

Παρ' όλα αυτά, η Audrey είναι ιδιάζουσα περίπτωση, ακριβώς γιατί πάντα αγωνιούσε για τον Jack και δεν περίμενε απλά να την σώσει ή να θυσιαστεί για χάρη της. Όταν εξαφανίστηκε "μυστηριωδώς" στο τέλος της 5ης Ημέρας, ήταν η μόνη που ρισκάρισε τη ζωή της για τον βρει.

Μια ολόκληρη κυβέρνησε έφερε πίσω τον Bauer μόνο και μόνο για να τον παραδώσει στο θάνατο. Η Audrey παράτησε την δουλειά της στην κυβέρνηση, τον υπουργό πατέρα της, τους φίλους της και έφυγε στην Κίνα, όπου νομίζαμε ότι είχε σκοτωθεί. Ανεξάρτητα από το πόσο την αγαπάει, ο Jack της χρωστάει τη χάρη να την γλυτώσει, μιας και είναι φανερό ότι οι Κινέζοι θέλουν να πιέσουν τον ίδιο για να κερδίσουν κάτι και όχι να την εκδικηθούν για όσα εκείνη έκανε.

 

Ωραια τα λες και συμφωνώ στο θεμα Audrey. Αυτό δίνει "τροφή" για το σηζον 7...:X Δεν πιστευω να πιστευετε οτι θα την σωσει απο τους κινεζους και θα ζησουν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα ετσι ???:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, όπως και να ασχοληθούν με τους Κινέζους, αυτό πρέπει να γίνει σε αμερικανικό έδαφος, λόγω διαφοράς ώρας κλπ. Και επειδή δεν πιστεύω να εμπλακούν σε πόλεμο/τρομοκρατικές επιθέσεις με την Κίνα, το πολύ πολύ να είναι απλά παράλληλη ιστορία. Και πάλι όμως, το να τραβήξουν για 4η ουσιαστικά σεζόν την ιστορία με τους Κινέζους μου φαίνεται λίγο υπερβολικό...

Link to comment
Share on other sites

Ε, όχι και να ζητάς στοιχείο για το τι θα ακολουθήσει. Ντροπή! :lol:

 

Η παράδοση απαιτεί ο Jack να νοιάζεται για γυναίκες που είτε αφήνουν τον τηλεθεατή αδιάφορο είτε κάποιοι προτιμούν να μην καταφέρει να τις σώσει. :p

 

Καταλαβαίνεις τί εννοώ: το λογικό, όπως ξέρουμε το 24 ως σήμερα, είναι να σώζει ο Jack το LA από τον όλεθρο και στα τελευταία δευτερόλεπτα ο αρχιτρομοκράτης να λέει κάτι του στυλ "δεν πειράζει, τουλάχιστον έχουμε την βόμβα υδρογόνου που θα ισοπεδώσει όλη την Καλιφόρνια κλπ." και εκεί πέφτει η μουσικόυλα 11:59:58 κλπ. και μένεις με τρομερή αγωνία για το επόμενο επεισόδιο. Αν μάλιστα έχεις το box-set βάζεις το επόμενο επιτόπου και ας είναι 3 το πρωί.

 

Εδώ μείναμε με την αιχμαλωσία της Audrey. Το LA είναι προσωρινά (; ) ασφαλές

. Το ξενέρωμα είναι να ξέρεις ότι στο επόμενο επτάωρο θα προκύψει κάποια τρομερή απειλή αλλά να μη σου δείχνουν τίποτα. Για να συνεχίσω το παράδειγμα με το box-set εδώ εγώ θα πήγαινα για ύπνο και θα το άφηνα για την επόμενη μέρα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Το ξενέρωμα είναι να ξέρεις ότι στο επόμενο επτάωρο θα προκύψει κάποια τρομερή απειλή αλλά να μη σου δείχνουν τίποτα. Για να συνεχίσω το παράδειγμα με το box-set εδώ εγώ θα πήγαινα για ύπνο και θα το άφηνα για την επόμενη μέρα.

 

Επειδή μας επηρεάζει ο πανδαμάτωρ χρόνος (κούραση, υποχρεώσεις σε δουλειά, οικογένεια κλπ) δεν μπορώ να καθίσω να δω τόσα πολλά επεισόδια μαζεμένα. Πέρυσι συνήθιζα να βλέπω το 24 κάθε Τρίτη πρωί, μόλις πήγαινα στη δουλειά. Τώρα που τυχαίνει να βλέπω κάποια επεισόδια ακόμα και με 3 μέρες καθυστέρηση, προτιμώ να μην με αφήνει σε τρομερή αγωνία το τέλος. :(

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...