Jump to content

LG GX500 (Dual Sim)


rs280ps
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα

Ψαχνω για βρω στο ιντερνετ θηκη σιλικονης για το κινητο gx500. Εχει ανακαλυψει κανεις καμια??:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Υπάρχει ήδη θέμα για τη συσκευή σου, απευθύνσου εκεί όπου οι όποιοι κάτοχοι της συσκευής θα σε εξυπηρετήσουν...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272751&highlight=gx500

 

Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν ανοίγαμε όλοι από ένα καινούργιο θέμα για κάθε τι που ψάχνουμε; :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΡΙΝ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΤΕΙΜΗΣΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

λοιπον παιδια.το τηλ ειναι αριστο.2 καρτες ενεργες και οι δυο.ευκολο μενου.

.αριστο wifi.μπαταρια οπως λεν και αλλοι χρηστες 3 4 μερες αναλογα την χρηση.

ο φιλος που ρωτησε για bluetooth εχω το lg hbm-580 και απο λειτουργεια και μπαταρια αριστο αλλα δεν το συνιστω γιατι μολις λιγο πατηθει το πληκτρο κανει κληση στον τελευταιο αριθμο.δεν ξερω αν μπορω να το σταματησω αυτο αν ξερει κανεις θα με σωσει απο το να παρω αλλο.ελπιζω να καλυψα τους ενδιαφερομενους υποψηφιους αγοραστες

.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Εδώ και λίγες ημέρες είμαι κάτοχος και εγώ του συγκεκριμένου τηλεφώνου με πολύ θετικές εντυπώσεις. Χρειάζομαι τη βοήθεια σας σχετικά με τις 2 SIM.

Στο νήμα διάβασα πως όταν μιλάς στη μία μπορούν να σε καλούν στην άλλη κανονικά. Στην περίπτωση μου δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Όταν μιλάω στη μία και καλώ την άλλη εμφανίζεται κατηλλειμένο.

 

Πρέπει να ενεργοποιήσω κάποια επιλογή ή έτσι συμπεριφέρεται το τηλέφωνο; Έχω μπερδευτεί λίγο.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα και εγώ το gx 500 ενώ πρίν είχα το samsung c6112.

Θα μπορούσα να πώ οτι είμαι ευχαριστιμένος απο το LG γιατί έχει περισσότερες λειτουργίες απο το samsung αλλά απο την αρχή παρουσιάζει ένα πρόβλημα.Όταν πατάω το εικονίδιο για τις επαφές αργεί υπερβολικά πολλύ μα πάρα πολλύ,σε πραγματικό χρόνο κάνει 10 δεύτερα για να βγάλει τον κατάλογο με τα ονόματα. Νομίζω οτι είναι υπερβολικά μεγάλος χρόνος και δεν ξέρω αν αυτό φτιάχνεται.Να πω ότι τα ονόματα ειναι γραμμένα στις sim και όχι στο τηλ. ξέρει κανείς κάτι για αυτό το πρόβλημα; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν το πάλεψα η δεύτερη γραμμή βγαίνει κατηλλειμένη όταν η πρώτη χρησιμοποιείται.

Τελικά μου φαίνεται ότι έτσι λειτουργεί.

Azariad μπορείς να το τσεκάρεις και εσύ;

 

Για πείτε μην παιδεύομαι τσάμπα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχουμε ακούσει κάτι για καινούριο firmware από το GX500AT_V10e που φοράει από μαμά;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα! ψαχνω να αγορασω ενα κινητο που να ειναι dual sim αλλα οταν μιλαω στην μια γραμμη να μην βγαζει την δευτερη εκτος δικτυου. Στην Lg μου ειπαν οτι στο συγκεκριμενο μοντελο οταν μιλας στην μια γραμμη κ σε καλεσει καποιος στην δευτερη σου βγαζει μηνυμα αν θα βαλεις σε αναμονη την πρωτη κ να απαντησεις στην δεθτερη, με λιγα λογια λειρουργουν συγχρονως κ οι δυο. Εδω ομως διαβαζω οτι καποιος που εχει στην κατοχη του το συγκεκριμενο μοντελο του βαζει την δευτερη γραμμη σε αναμονη. μπορειτε να μου πειτε τι υσχυει τελικα???????
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα! ψαχνω να αγορασω ενα κινητο που να ειναι dual sim αλλα οταν μιλαω στην μια γραμμη να μην βγαζει την δευτερη εκτος δικτυου. Στην Lg μου ειπαν οτι στο συγκεκριμενο μοντελο οταν μιλας στην μια γραμμη κ σε καλεσει καποιος στην δευτερη σου βγαζει μηνυμα αν θα βαλεις σε αναμονη την πρωτη κ να απαντησεις στην δεθτερη, με λιγα λογια λειρουργουν συγχρονως κ οι δυο. Εδω ομως διαβαζω οτι καποιος που εχει στην κατοχη του το συγκεκριμενο μοντελο του βαζει την δευτερη γραμμη σε αναμονη. μπορειτε να μου πειτε τι υσχυει τελικα???????

 

Τα ιδια μου ειπαν και εμενα. Τι ισχυει τελικα ρε παιδια ; Μπορει καποιος να δωσει για αλλη μια φορα μια απαντηση ;

 

Θα πας σε Samsung.

 

Και εδω μια απο τα ιδια. Τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι τα μονα που δουλευουν χωρις να χανεις κλησεις εινε τα c6112 και p5722

Link to comment
Share on other sites

Και εδω μια απο τα ιδια. Τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι τα μονα που δουλευουν χωρις να χανεις κλησεις εινε τα c6112 και p5722

Λάθος σου είπανε. Ασε που δεν υπάρχει p5722 αλλά B5722. Μόνο ένα μοντέλο έχει πρόβλημα με dual stand by.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα σας! Εκανα και εγω σημερα ενα τηλεφωνο στην LG και μου ειπαν οτι ειναι ενεργες και οι 2 sim . Αν καλεσει καποιος στην 2η γραμμη ας πουμε δειχνει σε εμας οτι μας καλει ο 2ος και μπορουμε να παρουμε κανονικα την γραμμη.Με λιγα λογια ειναι ενεργες. Αυτα.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κινητό το έχω 5 μέρες .

Μια sim Vodafone η άλλη What's UP.

Δέχομαι κλήσης στη μία ενώ μιλάω στην άλλη.

Όταν μιλάω στη μία η άλλη χτυπάει κανονικά.

Μπορώ να βάλω την μια γραμμή σε αναμονή και να καλέσω/απαντήσω

από στην άλλη γραμμή.

Πολύ ποιο καθαρή και Λαμπερή οθόνη σε σύγκριση με τα Samsung.

Firmware GX500AT_V10e.

Υπάρχει νεότερο ?

Πως περνάμε firmware update?

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιας που το πήρες το κινητό(με ' γεια παρεπιπτόντως και καλοδούλευτο :D), ξέρεις αν έχει λειτουργία να αντιστοιχίσεις από ποια σιμ θα καλεί συγκεκριμένους αριθμούς, χωρίς δηλαδή εσύ να το σκέφτεσαι;:)

Αν μιλάς σε μένα, δεν το πήρα. Και αυτή τη λειτουργία δεν την έχει κανένα κινητό προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμάσει και κάποιο dual sim της Samsung πχ το B5722 ή το 6712;

Θέλει πενάκι ή με το δάχτυλο είναι ΟΚ;

 

Δεν έχω δοκιμάσει samsung dual sim.

Αλλά στο κατάστημα τα είδα δίπλα-δίπλα με το 6712

Με το δάχτυλο είναι ΟΚ.

 

Αν μιλάς σε μένα, δεν το πήρα. Και αυτή τη λειτουργία δεν την έχει κανένα κινητό προς το παρόν.

 

Αυτή την λειτουργία την έχει το LG GX500.

Σε κάθε επαφή μπορείς να προ επιλέξεις από ποια SIM θα καλή το κινητό,

καθώς και ποιος αριθμός θα είναι αυτός(Αν έχεις 2 και άνω σε μια επαφή).

Πολύ χρήσιμο ειδικά για τα καρτοκινητά.

 

-- Τελικά ποιο είναι το τελευταίο update για το κινητό και

πως το αναβαθμίζουμε?

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να δώσω το B5722 για να πάρω αυτό; Βασικά θυμάμαι όλες οι επαφές τι εταιρεία έχουν...

 

Εγώ δεν μπορώ να πάρω απόφαση για σένα !

Αλλά μπορώ να σου προτείνω να δεις το κινητό από κοντά

(Εγώ πήγα στο saturn το έχουν στο ρεύμα και σε πολύ καλή τιμή !).

Στα αρνητικά τις συσκευής είναι ότι δεν

παίζει flash flv Βίντεο στο ίντερνετ.(YouTube).

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξανασκέφτομαι δεν αξίζει να μπω σε αυτή τη διαδικασία τη δεδομένη στιγμή. Κάποια άλλη στιγμή, όταν θα βγει κάποιο με GPS, 3G, WiFi βλέπουμε...
Link to comment
Share on other sites

μηπωσ καποιος απο εσασ δεν θελει το handsfree του...???? το δικο μου χαλασε δλδ εγω το χαλασα και το ψαχνω στο ιντερνετ και δεν το βρισκω
Link to comment
Share on other sites

Δες ΕΔΩ . Για Handsfree.

Λέει πως είναι για GX500 και άλλα συμβατά κινητά.

ebay UK.

 

Τελικά με τον BOLT Browser μπορείς να παίξεις βίντεο στο GX500.

Απλά θέλει κάποιες ρυθμίσεις.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει αυτο αλλα δεν γραφει οτι ειναι συμβατο με το gx500. ευχαριστω πολυ παντωσ.....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...