Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλήμερα σ όλους

 

Γιαννη σ'ευχαριστουμε πολυ για την ολοκληρωση της Ελληνικης omega.

Μπραβο σε ολα τα παιδια εδω που δοκιμασαν τις beta και βοηθησαμε τον Γιαννη γιατι η βοηθεια μας ειναι πολυ σημαντικη για τον μαγειρα μας.

Θα την φλασαρω αμεσως.

Γιαννη γι' αυτα που συζητουσαμε χθες στο msn θα τα πουμε αυριο να σου πω και τα συμπερασματα μου.

καλο βραδυ σε ολους.

 

Αντώνη περιμενω νεότερα μόλις μπορέσεις.

 

καλημερα σας.δοκιμασα την ελληνικη απο εχτες το μεσημερη με ραδιο 2.11.50 και μου κολισε το τηλ 3 φορες.κατα ταλα ολα καλα εξερετικη δουλεια θα ελεγα απλα δεν ξερω γιατι κρασαρε το τηλ τοσες φορες και δυστιχος με κρεμασε στη δουλεια μου. θα σας ενημερώσω αργοτερα για τυχόν αλλα ....και παλι ενα μεγαλο ευχαριστω στον δημιουργο .

 

υγ ναι χρησιμοποίησα το πιμ 2,8 ......μπορεί να φταίει αυτο

 

Ευχαριστώ για τα σχόλια σου :)

Και εγώ είχα κωλύματα και διάφορα προβλήματα στην αρχή,

όταν σταμάτησα να κάνω restore με το pim 2.8 σταματήσανε.

Είναι πιθανή αιτία.

Ποια εκδοσή φλασσαρες από τις τρεις?

Πάρε pim backup με το spb backup

Κάνε task 29 - φλασσαρε πάλι και μετά το φλασαρισμα hard reset.

Τέλος κανε restore επαφες κτλ από spb backup.

Και ενημέρωσε μας :)

 

 

ας μου θυμίσει κάποιος, πως απενεργοποιώ την αναφορά για τα sms?

 

Πήγαινε: Μηνύματά -> Μενού -> Ρυθμίσεις -> Επιλογές

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας. Μόλις φλάσαρα την extreme final ell με το Max Manila. Έχω ένα πρόβλημα με τα δεδομένα του καιρού. Δεν γίνεται ενημέρωση στην Θέση μου, και καμμία ελληνική πόλη :( . Θα φλασάρω την extreme Με το cookies home. Επανέρχομαι συντόμως.

 

Γιάννη μπράβο σου σε εσένα και φυσικά στους συνεργάτες σου !!!

 

HSPL 1.66

RADIO. 2.10.50.28_2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Μόλις φλάσαρα την extreme final ell με το Max Manila. Έχω ένα πρόβλημα με τα δεδομένα του καιρού. Δεν γίνεται ενημέρωση στην Θέση μου, και καμμία ελληνική πόλη :( . Θα φλασάρω την extreme Με το cookies home. Επανέρχομαι συντόμως.

 

Γιάννη μπράβο σου σε εσένα και φυσικά στους συνεργάτες σου !!!

 

HSPL 1.66

RADIO. 2.10.50.28_2

 

Βάλε το WeatherCitiesGR.cab και θα σου κάνει κανονικά ενημέρωση.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι δυστυχώς δεν κάνει τίποτα :(

 

Εμένα μόλις το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά.

 

Έβαλες το WeatherCitiesGR.cab να δοκιμάσεις?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έβαλα αλλά και πάλι δεν δουλεύει. Το προβλημα είναι ότι δεν κάνει ανανέωση στην Θέση μου. Εάν θέλω να βάλω ελληνική πόλη πρέπει να γράψω τότε στην εύρεση Greece και μετά μου βγάζει ένα κατεβατό από ελληνικές πόλεις. Αυτό είναι το πρόβλημα μου. Και στις δύο εκδόσεις έχει αυτό το πρόβλημα :(
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!!

Γιαννη απο χθες το βραδυ ολα καλα με την ελληνικη omega. εκανα σχεδον φουλ στησιμο και μεχρι τωρα λειτουργουν ολα οκ. νομιζω οτι γενικα η omega 2.7.1 ειναι πλεον ολοκληρωμενη.

Οσο την δουλευω θα σου γραφω κι'αλλα :).

 

Για τον φιλο που εχει προβλημα με την ενημερωση καιρου, να κατεβασει το WeatherCitiesGR_HD2.cab που ειναι για το hd2 Και νομιζω οτι θα δουλεψει κανονικα.

 

κατεβασε το απο εδω φιλε και πες μας :

http://db.tt/xk0UBl

 

 

 

edit : Για να ενεργοποιησεις την θεση πρεπει να πας στο tab του καιρου και να ανοιξεις το μενου και απο εκει επιλεγεις "ενεργοποιηση τοποθεσιας".

 

edit 2: μετα τν εγκατασταση του WeatherCitiesGR_HD2, για να προσθεσεις μια πολη πρεπει να γραψεις το πρωτο γραμμα της πολης με Ελληνικο και κεφαλαιο γραμμα και τα υπολοιπα κανονικα μικρα και Ελληνικα φυσικα. επισης πρεπει να βαλεις και τονο οπου χρειαζεται. για παραδειγμα αν θελεις την Αθηνα πρεπει να πληκτρολογησεις Αθήνα (με τονο και κεφαλαιο το πρωτο).

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!!

Γιαννη απο χθες το βραδυ ολα καλα με την ελληνικη omega. εκανα σχεδον φουλ στησιμο και μεχρι τωρα λειτουργουν ολα οκ. νομιζω οτι γενικα η omega 2.7.1 ειναι πλεον ολοκληρωμενη.

Οσο την δουλευω θα σου γραφω κι'αλλα :).

 

Για τον φιλο που εχει προβλημα με την ενημερωση καιρου, να κατεβασει το WeatherCitiesGR_HD2.cab που ειναι για το hd2 Και νομιζω οτι θα δουλεψει κανονικα.

 

κατεβασε το απο εδω φιλε και πες μας :

http://db.tt/xk0UBl

 

Καλημέρα Αντώνη,

Το WeatherCitiesGR.cab και το WeatherCitiesGR_HD2.cab είναι διαφορετικά?

Εσένα ο καιρός δουλεύει κανονικά, σωστά?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!!

Γιαννη απο χθες το βραδυ ολα καλα με την ελληνικη omega. εκανα σχεδον φουλ στησιμο και μεχρι τωρα λειτουργουν ολα οκ. νομιζω οτι γενικα η omega 2.7.1 ειναι πλεον ολοκληρωμενη.

Οσο την δουλευω θα σου γραφω κι'αλλα :).

 

Για τον φιλο που εχει προβλημα με την ενημερωση καιρου, να κατεβασει το WeatherCitiesGR_HD2.cab που ειναι για το hd2 Και νομιζω οτι θα δουλεψει κανονικα.

 

κατεβασε το απο εδω φιλε και πες μας :

http://db.tt/xk0UBl

 

 

 

edit : Για να ενεργοποιησεις την θεση πρεπει να πας στο tab του καιρου και να ανοιξεις το μενου και απο εκει επιλεγεις "ενεργοποιηση τοποθεσιας".

 

edit 2: μετα τν εγκατασταση του WeatherCitiesGR_HD2, για να προσθεσεις μια πολη πρεπει να γραψεις το πρωτο γραμμα της πολης με Ελληνικο και κεφαλαιο γραμμα και τα υπολοιπα κανονικα μικρα και Ελληνικα φυσικα. επισης πρεπει να βαλεις και τονο οπου χρειαζεται. για παραδειγμα αν θελεις την Αθηνα πρεπει να πληκτρολογησεις Αθήνα (με τονο και κεφαλαιο το πρωτο).

 

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ !!!. και εγώ βλαξ !!! Αυτό έφταιγε από την αρχή !!! Τώρα δουλεύει μια χαρά και χωρίς το cab !!! . Τι radio έχεις βάλει; . Την extreme με το cookie home ή με το max manila δουλεύεις ;. Και πάλι ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αντώνη,

Το WeatherCitiesGR.cab και το WeatherCitiesGR_HD2.cab είναι διαφορετικά?

Εσένα ο καιρός δουλεύει κανονικά, σωστά?

Ναι Γιαννη, το WeatherCitiesGR_HD2.cab ειναι διαφορετικο. παλιοτερα που δεν μου δουλευε η ενημερωση καιρου με το WeatherCitiesGR, μολις εβαλα το WeatherCitiesGR_HD2.cab μου δουλευε κανονικα και απο τοτε μονο αυτο βαζω.

ειναι απο τον Panosha ειδικα για το hd2.

 

Γιαννη στις ρομ του κωνσταντινου οταν ξεκιναει το τηλεφωνο για πρωτη φορα εμφανιζει μηνυμα για ενεργοποιηση της θεσης και πατας αποδοχη και ενεργοποιειται. δεν ξερω πως αλλα προτεινω στις επομενες ρομ σου να εμφανιζεις κι'εσυ την επιλογη ενεργοποιησης κατα το πρωτο Boot η να την εχεις ενεργοποιημενη εξ'ορισμου. Γιατι βλεπω οτι πολλοι εδω το εχουν ρωτησει για την ενεργοποιηση της θεσης.

 

 

 

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ !!!. και εγώ βλαξ !!! Αυτό έφταιγε από την αρχή !!! Τώρα δουλεύει μια χαρά και χωρίς το cab !!! . Τι radio έχεις βάλει; . Την extreme με το cookie home ή με το max manila δουλεύεις ;. Και πάλι ευχαριστώ!!!

φιλε μου εγω δουλευω παντα με cookie home tab. το max manila το ειδα σε video review αλλα δεν νομιζω οτι προσφερει κατι παραπανω απο το cookie. και μαλιστα για μενα το cookie ειναι οτι πιο πληρες υπαρχει και με καλυβει πληρως :).

σε μια προσφατη δημοσκοπηση στο xda που ειδα το 80% προτιμουσε cookie. τυχαιο ? δεν νομιζω. χα χα :lol:.

 

Εγω δουλευω με το radio 2.10.50.28_2 και ειμαι μια χαρα με cosmote. θα δοκιμασω ομως καποια στιγμη και το 2.11 να δω τι λεει. οτι αλλο θελεις ρωτα φιλε. εδω ειμαστε :).

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και χρησιμοποιείς το 2.10 διότι με το 2.11 παρατήρησα το εξής. Στην περιοχή που βρίσκομαι τώρα έχω 3G κάλυψη από την Vodafone και αυτό έβγαζε με το 2.10. Με το 2.11 μου βγάζει μονο G.

 

Τότε ξεκινάω format task29 και φλασαρισμα για την extreme με max manila!!!. Για έναν και μόνο λόγο... Έχουμε το ίδιο όνομα μην έχουμε και την ίδια ROM!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιαννη, το WeatherCitiesGR_HD2.cab ειναι διαφορετικο. παλιοτερα που δεν μου δουλευε η ενημερωση καιρου με το WeatherCitiesGR, μολις εβαλα το WeatherCitiesGR_HD2.cab μου δουλευε κανονικα και απο τοτε μονο αυτο βαζω.

ειναι απο τον Panosha ειδικα για το hd2.

 

Γιαννη στις ρομ του κωνσταντινου οταν ξεκιναει το τηλεφωνο για πρωτη φορα εμφανιζει μηνυμα για ενεργοποιηση της θεσης και πατας αποδοχη και ενεργοποιειται. δεν ξερω πως αλλα προτεινω στις επομενες ρομ σου να εμφανιζεις κι'εσυ την επιλογη ενεργοποιησης κατα το πρωτο Boot η να την εχεις ενεργοποιημενη εξ'ορισμου. Γιατι βλεπω οτι πολλοι εδω το εχουν ρωτησει για την ενεργοποιηση της θεσης.

 

Αν το ενεργοποιήσω επιβαρύνω την ρομ με 2,5 ΜΒ.

 

Καλά κάνεις και χρησιμοποιείς το 2.10 διότι με το 2.11 παρατήρησα το εξής. Στην περιοχή που βρίσκομαι τώρα έχω 3G κάλυψη από την Vodafone και αυτό έβγαζε με το 2.10. Με το 2.11 μου βγάζει μονο G.

 

Τότε ξεκινάω format task29 και φλασαρισμα για την extreme με max manila!!!. Για έναν και μόνο λόγο... Έχουμε το ίδιο όνομα μην έχουμε και την ίδια ROM!!! :lol:

 

Πολύ σωστό!

Τα προτεινόμενα ράδιο για την Omega (δείτε πρώτη σελίδα) είναι:

Radio 2.10.50.19_2

Radio 2.10.50.28_2

 

Περιμένουμε σχόλια :)

 

Τελικά τις max manila εκδόσεις τις έχουνε τιμήσει αρκετοί,

έχω ίδια download περίπου με την έκδοση του Cookies :!:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

εγώ φόρεσα την ελληνική ρομ

με το max manila. όλα καλά

πολύ σταθερή πολύ γρήγορη

Γιάννη πραγματικά το φαϊ που

μας έδωσες είναι πολύ νόστιμο :lol:

πρώτη φορά χρησιμοποιώ το max

manila και δεν είναι άσχημο .

 

το radio που έχω περασμένο είναι

το 2.10.50.19_2

 

υπάρχει κάνενα video που να δείχνει

τις δυνατότητες του max manila ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ φόρεσα την ελληνική ρομ

με το max manila. όλα καλά

πολύ σταθερή πολύ γρήγορη

Γιάννη πραγματικά το φαϊ που

μας έδωσες είναι πολύ νόστιμο :lol:

πρώτη φορά χρησιμοποιώ το max

manila και δεν είναι άσχημο .

 

το radio που έχω περασμένο είναι

το 2.10.50.19_2

 

Βασίλη πολύ χαίρομε που σου αρέσει η νέα δουλειά,

Να βρει τόπο ο κόπος μου :)

 

Αν τα καταφέρω θα βγάλω και μια με έκδοση με GTX THEME

και έχω στείλει mail στον δημιουργό του MAX SENSE UI για να μου επιτρέψει να το χρησιμοποιήσω.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας:)

 

@Karhariasgr

Πιο πίσω σου έχει απαντηθεί, αν ενωείς αυτό.

 

Γιάννη στην τελική έκδοση xt η μετάφραση δεν είναι πλήρης όπως στην beta, είναι σωστό; η εγω τα μπέρδεψα:lol:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας:)

 

@Karhariasgr

Πιο πίσω σου έχει απαντηθεί, αν ενωείς αυτό.

 

Γιάννη στην τελική έκδοση xt η μετάφραση δεν είναι πλήρης όπως στην beta, είναι σωστό; η εγω τα μπέρδεψα:lol:

 

Αποστόλη μου θέλω να πιστεύω ότι κάτι μπέρδεψες

το link είναι αυτό:

http://rapidshare.com/files/399349528/indie_-Omega-_v2.7.1_ELL_XT.rar.html

Τι διαφορές βλέπεις???

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

γιαννη σε λιγο θα σε τιμησω.να δω ποια θα βαλω ομως!

 

Εγώ χρησιμοποιώ την Omega 2.7.1 Ελληνική XT με CHT 1.8

είναι στημένη στα μέτρα μου :)

 

Η απλή είναι όπως η μαμά Ρομ για την φτιάξεις μόνος σου όπως θέλεις.

 

Περιμένω εντυπώσεις!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

την max manilla κατεβαζω με ραδιο 2.10.50.28_2.καλα θα ειμαι ε?

 

Τολη αυτή δεν έχει το cookies.

Έχει το Max Manila Ultimate v3.0

Για το max manila δες περισσότερα εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=551489

 

Αν δεν σου αρέσει βάλε αυτήν με το cookies :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τολη αυτή δεν έχει το cookies.

Έχει το Max Manila Ultimate v3.0

Για το max manila δες περισσότερα εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=551489

 

Αν δεν σου αρέσει βάλε αυτήν με το cookies :)

 

γιαννη ηδη την κατεβαζω.θα σε ακουσω.

Link to comment
Share on other sites

τα ποστ μου εμφανίζονται σε σας?

 

Εμφανίζονται κανονικά,

τι πρόβλημα έχεις, στείλε μου pm.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...