Jump to content

LG GD880 Mini


aris13888
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το φοντο που θα επιλεξεις ειναι ιδιο και για τις τρεις οθονες, δεν μπορεις να βαλεις ξεχωριστο φοντο σε καθε οθονη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε σχεση με τις αποριες σας:

 

Η οθονη αφης ειναι πραγματικα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ, εχει απιστευτη αποκριση και με ενα απλο αγγιγμα μαλιστα. Τα μηνυματα θελουν λιγη εξοικειωση στο qwerty πληκτρολογιο, οπως επισης και το κλικ σε ιστοσελιδες που το ζουμ ειναι μικρο.

 

Οσον αφορα το GPS δεν εχω δει κατι, αλλα το Google Maps ειναι μουφα.. Κι αυτο γιατι δεν εχω καταφερει να πλοηγηθω καθολου! Ουτε pan ουτε zoom... Μονο να επιλεξεις περιοχη στην αρχη και μετα τα βελακια της ιστοσελιδας (4-κατευθυνσεις και zoom in out)

 

Η μπαταρια δεν διαρκει πολυ, με φουλ χρηση (τηλεφωνο, μηνυματα, wifi) εχω φτασει να το φορτιζω και μια φορα τη μερα, συνηθως με λιγη χρηση και κλεισιμο το βραδυ φτανω τις 2 μερες...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κι εγω οτι το google maps στο κινητο ειναι σχεδον αχρηστο. Οσον αφορα τη μπαταρια, με μετρια χρηση μου κραταει 2 μερες γεματες χωρις να το κλεινω το βραδυ. Απο ρυθμισεις εχω βαλει την αυτοματη ρυθμιση φωτισμου οθονης αλλά οχι την εξοικονομηση ενεργειας
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κινητό ρε παιδιά,με φοβερές διαστάσεις ( όπως το POP ) αλλά η τιμή του θεωρώ πως είναι αρκετά υψηλή και μου κάνει εντύπωση.Δεν είναι λογικό να πωλείται στα 345 ευρώ όταν πχ το Vivaz πωλείται 375 ή όταν αναμένεται αυτές τις μέρες να έρθει το ασύλληπτο Samsung WAVE στα 390.Όσοι θέλουν να το αγοράσουν θα πρότεινα να κάνουν λίγο υπομονή.Λογικά θα πέσει πολύ η τιμή του το επόμενο 3μηνο.Αν κόστιζε 250 ευρώ τότε θα ήταν φοβερή επιλογή.

 

Oι φωτογραφίες ημέρας τι λένε ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/lg_gd880_mini_launched_packs_html5compatible_web_browser-news-1560.php

 

φοβερο ειναι...

απο ηχο και οθονη ειναι καλο?

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ειναι παρα πολυ καλη, ειτε μιλαμε για απεικονιση ειτε για αφη. Οι φωτογραφιες ειναι καλες, τπτ παραπανω τπτ περισσοτερο (φυσικα εχει να κανει με τη κριση του καθενος).Ο ηχος απο το ακουστικο ειναι καλος, δεν ειχα κανενα προβλημα με τους συνομιλητες μου, απο το ηχειο θα μπορουσε να ειναι πιο δυνατος αλλά δεν ειναι χειροτερο απο άλλα κινητα που ειχα. Ενα αρνητικο ειναι η μπαταρια, οπως προειπα, μου βγαζει 2 μερες με πολυ μετρια χρηση
Link to comment
Share on other sites

οθονη capacitive πολυ καλη και με αρκετα καλη αποκριση..ωραια και τα χρωματα της..απο ηχο δε ξερω
Link to comment
Share on other sites

μαλλον πως θα γινω κι εγω κατοχος του

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον πως θα γινω κι εγω κατοχος του
και τελικά το πήρα κι εγω.:)οι πρώτες εντυπώσεις άψογες.........περισσότερα αργότερα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παντως,αν κρίνω από τις απαντήσεις σε αυτό το thread δεν είναι και πολύ δημοφιλές αυτό το κινητό,αν και πανέμορφο... ας γράψει κάποιος που το έχει μια αναλυτική κριτική.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα, δεν ξέρω αν ισχύει για όλους ή έχω κάνει εγώ κάποιο λάθος αλλά η μπαταρία με μέτρια χρήση κρατάει με το ζόρι 20 ώρες. Ίσως φταίει οτι στην 1η φόρτιση δεν το άφησα να φορτώσει περισσότερο. Να πάρω καινούργια μπαταρία ή θα γίνεται πάλι το ίδιο; σε σας σας συμβαίνει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω ένα πρόβλημα, δεν ξέρω αν ισχύει για όλους ή έχω κάνει εγώ κάποιο λάθος αλλά η μπαταρία με μέτρια χρήση κρατάει με το ζόρι 20 ώρες. Ίσως φταίει οτι στην 1η φόρτιση δεν το άφησα να φορτώσει περισσότερο. Να πάρω καινούργια μπαταρία ή θα γίνεται πάλι το ίδιο; σε σας σας συμβαίνει κάτι τέτοιο;

 

Η αντοχη της μπαταριας, η οποια δεν ειναι και η καλυτερη, σιγουρα ξεπερναει τις 20 ωρες με μετρια χρηση. Εμενα μου βγαζει 2 μερουλες. Δεν ξερω αν φταιει αυτο που λες για τη πρωτη φορτιση αλλά νομιζω οτι δεν ισχυει μιας και οι μπαταριες αυτου του τυπου δεν "μασανε" απο τετοια. Για το αν θα σταματησει ή οχι αν αλλαξεις μπαταρια δεν εχω ιδεα, καλο θα ηταν να το κοιταξεις παντως μιας και λογικα εχεις εγγυηση ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα, δεν ξέρω αν ισχύει για όλους ή έχω κάνει εγώ κάποιο λάθος αλλά η μπαταρία με μέτρια χρήση κρατάει με το ζόρι 20 ώρες. Ίσως φταίει οτι στην 1η φόρτιση δεν το άφησα να φορτώσει περισσότερο. Να πάρω καινούργια μπαταρία ή θα γίνεται πάλι το ίδιο; σε σας σας συμβαίνει κάτι τέτοιο;

Όχι δεν παίζει ρόλο που δεν το άφησες να φορτώσει περισσότερο.Κάνε του 3 πλήρεις φορτίσεις - αποφορτίσεις και αν επιμείνει να κρατάει 20 ώρες - μία ημέρα μόνο με πολύ χαλαρή χρήση , να το πας πίσω.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδω και καιρο που εχω το κινητο, δεν εχω δει καθολου στα Μενου να εχει την επιλογη του GPS...

 

Αλλα εχω δει οτι ειναι διαθεσιμη στο κινητο... Τι πρεπει να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα εδώ και 3 μέρες. Άψογο, άριστες εντυπώσεις και κυρίως είναι όμορφο στις λεπτομέρειες, κάτι που το έχουμε ξεχάσει με τα χάι έντ κινητά που όλα τα βάζουμε στο επιστημονοσκόπιο και βλέπουμε αριθμούς, λογισμικά και και και!

Τούτο 'δώ, έχει εμφάνιση, πολύ καλό ήχο(μεγαφωνάκια) ευανάγνωστη οθόνη, φορητότητα, λειτουργίες άψογες.

Θα ήθελα τον εμπλουτισμό του με παιχνίδια η ότι άλλες εφαρμογές ξέρετε. Σε site δίχως χρεώσεις φυσικά και κουραστικά log in.

Ευχαριστώ.

________ :) ________
Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο μείον της LG είναι η μπαταρία.Ελάχιστα μοντέλα της έχουν απλά ικανοποιητική μπαταρία.Πότε περιμένει άραγε να την φτιάξει?
Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο μείον της LG είναι η μπαταρία.Ελάχιστα μοντέλα της έχουν απλά ικανοποιητική μπαταρία.Πότε περιμένει άραγε να την φτιάξει?

 

αστα να πανε..ενω εχει αρκετα ομορφα τηλεφωνα επιμενει να βαζει σχεδον σε ολα την ιδια μπαταρια των 300 ωρων αναμονης..

Link to comment
Share on other sites

Κάποια αρνητικά που διαπίστωσα. Το μονό ηχείο αντί για στέρεο, το ότι ζεσταίνεται πολύ η συσκευή με το που αρχίσεις να μιλάς, και φυσικά η μπαταρία που όλοι το διαπιστώνουν.
________ :) ________
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το ηχειο ειναι λιγο σπασιμο αλλά μονο σαν ιδεα, στη πραξη το ηχειο του ειναι νορμαλ, δυσκολο να χασεις κληση επειδη δεν την ακουσες.

 

Για τη θερμοκρασια της συσκευης ισχυει, φυσικα το τελευταιο καιρο ειναι πιο εντονο λογω και εξωτερικης θερμοκρασιας αλλά το βρισκω λογικο, συμβαινει και σε αλλα κινητα. Οπως και να εχει, προσπαθω να ειναι συντομες οι κλησεις στο κινητο γιατι φοβαμαι μην μου ψηνει τον εγκεφαλο περισσοτερο απ'οσο θα επρεπε :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το ηχειο ειναι λιγο σπασιμο αλλά μονο σαν ιδεα, στη πραξη το ηχειο του ειναι νορμαλ, δυσκολο να χασεις κληση επειδη δεν την ακουσες.

 

Για τη θερμοκρασια της συσκευης ισχυει, φυσικα το τελευταιο καιρο ειναι πιο εντονο λογω και εξωτερικης θερμοκρασιας αλλά το βρισκω λογικο, συμβαινει και σε αλλα κινητα. Οπως και να εχει, προσπαθω να ειναι συντομες οι κλησεις στο κινητο γιατι φοβαμαι μην μου ψηνει τον εγκεφαλο περισσοτερο απ'οσο θα επρεπε :O

 

με την μπαταρια που εχει πρεπει να ειναι συντομες οι κλησεις αλλιως θελει καθε μερα φορτιση..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kαλησπερα&απο εμενα.Σκεφτομαι να παρω(ειτε καινουργιο ειτε μεταχειρισμενο σε καλη καταστση)ειτε το gd880 ειτε το BL40 &θα ηθελα τη γνωμη σας σχετικα με ποιο απο τα 2.Το κιν θα χρησιμοποιηθει για 2.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
1 μεγάλο πρόβλημα. 490 μηνύματα sms και μου λέει για πληρότητα 98% στα μηνύματα. Μικρή χωρητικότητα μνήμης η υπάρχει ρύθμιση για αποθήκευση στην εξωτερική κάρτα μνήμης του κινητού;
________ :) ________
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...