Jump to content

LG GD880 Mini


aris13888
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το θέμα, καθώς έχω την τιμή να έχω στην κατοχή μου ένα από τα πρώτα Mini που ήρθαν στην Ελλάδα!

 

Το κινητό είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!! Επιτέλους η LG πρόσεξε και η οθόνη αφής είναι αρκετά προσεγμένη και ακριβής! Κάτι που δεν συνέβαινε (απ' ότι μάθαινα και έβλεπα) σε άλλα προγενέστερα LG κινητά!

 

 

Λίγο που το είδα έχει πολλές δυνατότητες, ειδικά για το Ίντερνετ, το οποίο είναι γρήγορο (φυσικά με την κατάλληλη σύνδεση wi-fi) και πολύ αποτελεσματικό, στις λίγες σελίδες που είδα...

 

 

 

Έχω φυσικά κάποιες απορίες αλλά στην πορεία θα τις λύσω..

 

 

 

Μοναδικό παράπονο ότι "φοράει" το firmware της Cosmote (συμπεριλαμβανομένων ήχων, φόντων, εικόνων κλπ) και δεν έχει ποικιλία φόντων και εικόνων για τις λειτουργίες... Δηλαδή τι ποικιλία, δεν έχει καμία...

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης να πω οτι σε μια μερα με φουλ χρηση η μπαταρια απο φουλ εξαντληθηκε...

 

 

 

Το εγχειριδιο λεει οτι την πρωτη φορα πρεπει να το αφησουμε παραπανω, λεει "ολο το βραδυ" αλλα δεν διευκρινιζει ωρες... Τι γινεται εδω; Ηταν πολυ αοριστο... Μονο την πρωτη φορα η και τις επομενες στην αρχη τουλαχιστον; Και οταν λεει ολο το βραδυ; Στο ξημερωμα δηλαδη πρεπει να βγαινει;:p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.στο βιβλιαρακι με τις οδηγιες χρησης λεει για τον δεικτη ακτινοβολιας.μπορεις να το ψαξεις και να μας πεις ποσο ειναι.επισης αν εχει δυνατο και καθαρο ηχο.σε ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αυτη τη στιγμη διαθεσιμο το βιβλιαρακι, αλλα αν θυμαμαι καλα ειναι γυρω στο 2... ποια μοναδα μετρησης ειχε δεν τη θυμαμαι...

 

 

Οσον αφορα τον ηχο ειναι πεντακαθαρος και δυνατος. Στην αρχη ομως, τις πρωτες ωρες και μερες λειτουργιας του, οταν ειχα φουλ το ηχειο σε μια κληση και ταυτοχρονα μιλουσα, στιγμιαια δεν ακουγοταν τιποτα... Μετα αν σταματουσα να μιλουσα τοτε ακουγοταν κανονικα...

Αυτο τωρα δεν το κανει και πιστευω ηθελε λιγο να "στρωσει" το hardware; Φανταζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο !

 

Οταν μπορεσεις γραψε λιγα λογια παραπανω για τις επιμερους δυνατοτητες. Οπως το gps,wi-fi, κτλ

Παραμενει μια σοβαρη υποψηφιοτητα για μενα αν και προβληματιζομαι απο το γεγονος οτι περαν του design σε επιπεδο δυνατοτητων φερεται να εχει μονο μια μικρη υπεροχη στην ενσωματωμενη μνημη (100 αντι 60mb) σε σχεση με το gt500, το οποιο ομως ειναι 150 περιπου Ευρω φτηνοτερο.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αυτη τη στιγμη διαθεσιμο το βιβλιαρακι, αλλα αν θυμαμαι καλα ειναι γυρω στο 2... ποια μοναδα μετρησης ειχε δεν τη θυμαμαι...

 

 

ΛΑΘΟΣ ΑΚΥΡΟ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ!!!

 

 

Τα 2W/kg ειναι το οριο που ελεγε οτι επιτρεπεται στο βιβλιαρακι...

 

Το κινητο εκπεμπει:

 

"για χρήση στο αυτί 1,23W/kg (10gr), ενω για χρηση στο σωμα 1,10W/kg (10gr)"

 

 

Οταν βρω χρονο θα γραψω και για τα υπολοιπα! Ενδεικτικα να αναφερω οτι ολα λειτουργουν στην εντελεια και ειναι αρκετα ικανοποιητικα, το μονο "προβλημα" ειναι οτι το κινητο δεν μπορει να συνδεθει στο ασυρματο του Α.Π.Θ. "ENG-WIRELESS", αλλα απ' οτι ακουω κανενα κινητο δεν συνδεεται στο συγκεκριμενο δικτυο:p, φαινεται ειναι μονο για λαπτοπ..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μία φίλη μου πήρε αυτό το κινητό, είναι οι πρώτες μέρες που το χρησιμοποιεί και είναι απογοητευμένη από την μπαταρία του. Μπορεί κάποιος να μου πει μετά από πόσες φορτίσεις η μπαταρία δουλεύει κανονικά καθώς και δικές σας εμπειρίες σε περίπτωση που κάτι είναι ελλατωματικό. Υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι ανοιχτό που καταναλώνει μπαταρία χωρίς να το καταλαβαίνει η φίλη μου? Δεν είναι πολύ σχετική και δεν ζούμε στην ίδια πόλη για να το κοιτάξω εγώ. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ηδη καποιο προεγκατεστημενο ?

 

Νομιζω παντως οτι λογω του διαφορετικου OS που χρησιμοποιει δεν μπορουν να εγκατασταθουν γνωστα μας προγραμματα οπως Destinator,Garmin,κτλ.

 

Στα Χαρακτηριστικα βεβαια του τηλεφωνου αναφερεται

GPS NAI

GPS Χάρτες NAI (Google Maps)

GPS Πλοήγηση OXI

 

Τι σημαινει αραγε το "ΟΧΙ" στην πλοηγηση ???

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη εντυπωση μου κανει πως για μια τοσο νεα και πολλα υποσχομενη συσκευη δεν υπαρχουν σχολια η ακομη και review για τις δυνατοτητες της.

 

Καλα κανεις δεν την εχει αγορασει η απλα κανεις δεν γραφει για αυτην ???

Στο αντιστοιχο θεμα του gt505 ειχαν ηδη γραφτει περιπου 15 δελιδες πριν την πρωτη αγοα !!!

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκοπεύω να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό σε κανά μήνα και ήθελα να ρωτήσω εαν μπορείτε να μου πείτε κάποια μειωνεκτίματα που ίσως έχει...
Link to comment
Share on other sites

Μπα φιλε μου.............τηρειται σιγη ιχθυος γυρω απο αυτη τη συσκευη !:lol:

 

Μονο οταν την αγορασεις θα διαπιστωσεις τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα.:lol:

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Προς τους κατόχους του "mini": η οθόνη αφής αντιδρά άμεσα με κάθε άγγιγμα (όπως π.χ στο iphone) ή καθυστερεί αισθητά;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον θα το κλεισω (με αλλαγη εταιρειας) με cosmote απεριοριστο 35 (-10 Ευρω στο μηνιαιο παγιο για 1 χρονο) με τελικο μηνιαιο κοστος με τους φορους 28 Ευρω και την συσκευη δωρεαν!

Μενει να μαθω τι πεναλτι θα μου βγαλει η vodafone γιατι συμπληρωνω χρονο σε 2 μηνες.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Tο είδα σήμερα στο Πλαίσιο.Αμέσως το μάτι μου σε αυτό έπεσε.Πολύ όμορφη κατασκευή με στυλάτο design για όσους δεν θέλουν μεγάλα ή αυγοειδή touchscreen κινητά.Επίσης η οθόνη πολύ ζωντανή με πολύ καλή ανάλυση και με πολύ καλή απόκριση.

 

Ίσως στο μέλλον αν πέσει πολύ η τιμή του το χτυπήσω ( είναι πολύ ψηλά θεωρώ για τα χαρακτηριστικά του ). Βασικά θεωρώ ότι υστερεί για την τιμή του τόσο σε κάμερα ( 5 χωρίς φλας) όσο και σε ανάλυση video λήψης.Γενικά θεωρώ πως το κινητό έπρεπε να πουλιέται στα 250 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδω και μερικες ωρες και μεχρι τωρα μπορω να πω οτι το κινητο ειναι παρα πολυ καλο! Ισως να φταιει ο αρχικος ενθουσιασμος. Τα υλικα του ειναι πολυ καλα, η οθονη του ομως ειναι το κατι αλλο. Πολυ καλη αποκριση και απεικονιση ( i phone δεν ειναι αλλά ειναι παρα πολυ καλο). Η οθονη εχει 16 εκατ. χρωματα, ευχαριστη εκπληξη για μενα γιατι στο gsm arena λανθασμενα αναφερει πως εχει 256.000. Περισσοτερα θα μπορω να πω στο μελλον αν ενδιαφερεστε, μολις το "μαθω" και πιο καλα.
Link to comment
Share on other sites

Aν καποιος παει να δωσει 350 ευρωπουλα για το LG 880 δεν κοιταει το samsung jet με 200 .Δεν νομιζω οτι το lg εχει κατι παραπανω το αντιθετο μαλιστα....

Σπευσατε πλαισιο...τα αποθεματα απ οτι εμαθα τελειωνουν....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

καλουτσικο το τηλεφωνο, ειναι το πρωτο μου LG και δεν εχω γενικοτερα κριτηρια.

Η οθονη ανταποκρινεται πολυ καλα και με την ζελατινα πανω, τα μηνυματα ειναι αρκετα ευκολο να συνταχθουν αλλα η μπαταρια δεν βοηθαει και πολυ..

 

προβλημα εχω με το trekbuddy που ζηταει συνεχεια αδεια για αναγνωση στοιχειων χρηστη...

(ανυποφορο)

δεν εχει την δυνατοτητα να το ρυθμισεις "παντα ναι" και σκεφτομαι debrand...

αν καποιος ξερει που θα βρουμε firmware και τα συναφη θα με χαροποιουσε ιδιαιτερα!

 

ευχαριστω,

Στράτος

Link to comment
Share on other sites

Σε οριζοντια προβολη που εμφανιζει το qwerty πληκτρολογιο τα γραμματα ειναι λιγο μικρα και θελουν λιγη εξοικειωση, σε νορμαλ απεικονιση ειναι πολυ καλα, βοηθαει και η καλη αποκριση της οθονης.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο τηλεφωνο,αλλα 350 ευρω ειναι κλεψια κανονικοτατη..αν πεσει στα 200 ευρω βλεπουμε..ενα φλας στην καμερα χαθηκε να βαλουν..?
Link to comment
Share on other sites

Ένα δίλημμα που αντιμετωπίζω τελευταία είναι: LG mini ή nokia X6; Μπορεί κανένας να βοηθήσει, να πει μια γνώμη;
Link to comment
Share on other sites

Ένα δίλημμα που αντιμετωπίζω τελευταία είναι: LG mini ή nokia X6; Μπορεί κανένας να βοηθήσει, να πει μια γνώμη;

 

Καλυτερα να απευθυνθεις στους Διαξιφισμους..απο μενα παντως Χ6 λογω ανοιχτου λειτουργικου και διπλου led την καμερα..ειναι απαραδεκτο κινητο των 350 ευρω με 5αρα καμερα να μην εχει καν φλας..ελεος LG:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...