Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Επαναλαμβάνω την ερώτηση γιατί χάθηκε στο νήμα και τα mb μου χάνονται σαν τρεχούμενο νερό.

Σχετικά με το σερφάρισμα πάντα!!

 

Στο settings - data usage δε σου δείχνει ποιές εφαρμογές καταναλώνουν και πόσο; Αν οφείλεται μόνο στο browsing βάλε τον Opera που ειπώθηκε, αν και πλέον την ίδια επιλογή έχει και ο Chrome με τη διαφορά πως νομίζω δεν κάνει διάκριση σε 3g και wifi.

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

OK θα το δοκιμάσω... από τον επόμενο μήνα τώρα, γιατί είμαι στο 0mb :P

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αξίζει ο javelin.

 

Βλακεία όμως που δεν έχει download manager να ξέρεις τι κατεβάζεις τώρα ή παλιότερα.

Επίσης πολλές φορές τρώει σκαλωμα σε συγκεκριμένα φόρουμ και κάνει reload όποτε πατάω για login.

 

Θέλει πολύ δουλειά ακόμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βλακεία όμως που δεν έχει download manager να ξέρεις τι κατεβάζεις τώρα ή παλιότερα.

Επίσης πολλές φορές τρώει σκαλωμα σε συγκεκριμένα φόρουμ και κάνει reload όποτε πατάω για login.

 

Θέλει πολύ δουλειά ακόμα.

 

Έχει όμως το πολύ χρήσιμο bubble όταν πατάς πάνω σε link για να ανοίξει στο παρασκήνιο.

Σίγουρα θέλει βελτίωση, όπως και όλοι οι browsers που υπάρχουν. Όλοι έχουν τα προβλήματα τους.

Link to comment
Share on other sites

Έχει όμως το πολύ χρήσιμο bubble όταν πατάς πάνω σε link για να ανοίξει στο παρασκήνιο.

Σίγουρα θέλει βελτίωση, όπως και όλοι οι browsers που υπάρχουν. Όλοι έχουν τα προβλήματα τους.

 

Για μένα δεν συγκρίνεται με opera ή dolphin που τους θεωρώ ολοκληρωμένους στα πάντα.

Τον javelin τον έχω στο tablet μόνο επειδή είναι ελαφρύς. Αλλιώς είναι για δεύτερη χρήση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πάντως ότι ο boat μέχρι στιγμής είναι ο πιο πλήρης browser...

Εμένα τόσο ο κανονικός όσο και ο μίνι πολλές φορές τρώνε κολλήματα ρε ****το. Πολύ κρίμα γιατί τους θεωρώ κορυφαίους. Λέτε να φταίει η ρομ που έχω; είμαι πολύ προβληματισμένος..

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις τον Baidu Browser;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.baidu.browser.inter

Μια χαρά είναι τον χρησιμοποιώ σαν βασικό..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τόσο ο κανονικός όσο και ο μίνι πολλές φορές τρώνε κολλήματα ρε ****το. Πολύ κρίμα γιατί τους θεωρώ κορυφαίους. Λέτε να φταίει η ρομ που έχω; είμαι πολύ προβληματισμένος..

 

Σε εμένα είναι ο γρηγορότερος... Το ίδιο πρόβλημα με εσένα το είχα συναντήσει στο S2 με μια rom...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τον χρησιμοποιώ σαν βασικό..

 

Flash παιζει ? Για κανενα αγωνα live.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πάντως ότι ο boat μέχρι στιγμής είναι ο πιο πλήρης browser...

 

+1 για τον boat. ,Παρα πολυ εύχρηστος και απλός

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

+1 για τον boat. ,Παρα πολυ εύχρηστος και απλός

 

Κι εγώ αυτόν χρησιμοποιούσα αλλά κάποιες φορές λάγκαρε. Έβαλα τον UC browser και πάει σφαίρα και smooth

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια διαβασα αρκετά στο τοπικ για browsers αλλα δν ειδα κάπου να αναφέρεται για τα δεδομένα που καταναλωνουν οι browsers οποτε μια συγκριση παρακαλώ για το ποιος ειναι πιο "οικονομικος" για οσους μπαινουν με δεδομενα καμια φορα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια διαβασα αρκετά στο τοπικ για browsers αλλα δν ειδα κάπου να αναφέρεται για τα δεδομένα που καταναλωνουν οι browsers οποτε μια συγκριση παρακαλώ για το ποιος ειναι πιο "οικονομικος" για οσους μπαινουν με δεδομενα καμια φορα;

 

Αν δεν απατώμαι, οι δύο browsers της Opera (Mobile + Mini) θεωρούνται απ' τους πιο οικονομικούς. Ο μεν mini περνάει τις σελίδες του από τους servers της Opera, κάνοντας τρομερή οικονομία, ο δε mobile έχει επιλογή για συμπίεση, την οποία αν θες ενεργοποιείς, αν θες όχι. Γενικά πάντως αν σερφάρεις αρκετά εκτός WiFi, θες ικανοποιητικό data plan. Είναι γενική απαίτηση του Android. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως αν σερφάρεις αρκετά εκτός WiFi, θες ικανοποιητικό data plan. Είναι γενική απαίτηση του Android. ;)

 

Εμένα μου λες... έχω τρελαθεί με την κατανάλωση μόνο και μόνο του λογισμικού... Γιατί έτσι? Είχα ρωτήσει για browser που φορτώνει εικόνες κατ'απαίτηση για περισσότερη οικονομία.. Αλλά μόνο αυτό για την συμπίεση έμαθα. Δεν ξέρω αν καταναλώνει κάθε φορά που ενεργοποιώ δεδομένα περί τα 2.5MB για κάποιο λόγο το λογισμικό. 100MB τα τρώει πάντως σε 3-4 μέρες χαλαρά...

 

Opera κάνει δουλειά όχι πολύ νομίζω, μπορεί να δοκιμάσω και τον mini όταν είμαι έξω..

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λες... έχω τρελαθεί με την κατανάλωση μόνο και μόνο του λογισμικού... Γιατί έτσι? Είχα ρωτήσει για browser που φορτώνει εικόνες κατ'απαίτηση για περισσότερη οικονομία.. Αλλά μόνο αυτό για την συμπίεση έμαθα. Δεν ξέρω αν καταναλώνει κάθε φορά που ενεργοποιώ δεδομένα περί τα 2.5MB για κάποιο λόγο το λογισμικό. 100MB τα τρώει πάντως σε 3-4 μέρες χαλαρά...

 

Opera κάνει δουλειά όχι πολύ νομίζω, μπορεί να δοκιμάσω και τον mini όταν είμαι έξω..

O Opera έχει επιλογή να μην κατεβάζει τις εικόνες. Ψάξ'το.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

στον uc browser που είναι η ρύθμιση να γίνεται η εναλλαγή μεταξύ Mobile /desktop view?

 

Στις advanced ρυθμίσεις [ATTACH]46411[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Στις advanced ρυθμίσεις [ATTACH]46411[/ATTACH]
ναι αλλα εαν θελω τρια τεσσερα κλικ να μπω στο advanced για καθε σαιτ που θα θελω να κανω εναλλαγη ζητω που καηκαμε!σε ολους σχεδον τους browsers με ενα κλικ γινεται switch desktop/mobile view σε αυτον δεν?
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εαν θελω τρια τεσσερα κλικ να μπω στο advanced για καθε σαιτ που θα θελω να κανω εναλλαγη ζητω που καηκαμε!σε ολους σχεδον τους browsers με ενα κλικ γινεται switch desktop/mobile view σε αυτον δεν?

 

Έχεις δίκιο. Είναι ένα μειονέκτημα του, αλλά έχει άλλα καλά που μου αρέσουν και τον κρατάω για βασικό browser.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω τον Maxthon πολύ καλός! ξέρει κανένας εάν έχει αρχική οθόνη? δηλαδή όταν ανοίγεις νέα καρτέλα να σου δείχνει συντομεύσεις ιστοσελίδων που έχω βάλει εκεί; όχι τα bookmarks

EDIT ΟΚ ΤΟ ΒΡΉΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή μέχρι στιγμής κάνεις δεν ξέρει που οφείλεται αυτή η κατανάλωση, το ποστάρω κι εδώ. Κάθε φορά που φεύγω από wifi καταναλώνει περίπου 2MB χοντρικά. Δηλαδη ας πούμε φεύγω μια φορά τη μέρα από το σπίτι, αυτό σημαίνει 60mb το μήνα έτσι για πλάκα!?! Εχω 100mb στο πρόγραμμα για να ειμαι καλυμμένος απο μειλ. Αλλά έτσι πάνε στράφι. Σχεδόν όλους τους συγχρονισμούς τους έχω ανενεργούς (σχεδόν γιατί κρατάω επιφύλαξη για το άγνωστο). Δεν ξέρω αν μου ξεφεύγει κάτι. Note 3 έχω! Μπορεί να μου πει κανείς πως θα σταματήσω αυτή την κατανάλωση? Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή μέχρι στιγμής κάνεις δεν ξέρει που οφείλεται αυτή η κατανάλωση, το ποστάρω κι εδώ. Κάθε φορά που φεύγω από wifi καταναλώνει περίπου 2MB χοντρικά. Δηλαδη ας πούμε φεύγω μια φορά τη μέρα από το σπίτι, αυτό σημαίνει 60mb το μήνα έτσι για πλάκα!?! Εχω 100mb στο πρόγραμμα για να ειμαι καλυμμένος απο μειλ. Αλλά έτσι πάνε στράφι. Σχεδόν όλους τους συγχρονισμούς τους έχω ανενεργούς (σχεδόν γιατί κρατάω επιφύλαξη για το άγνωστο). Δεν ξέρω αν μου ξεφεύγει κάτι. Note 3 έχω! Μπορεί να μου πει κανείς πως θα σταματήσω αυτή την κατανάλωση?
Κανε μια επανεκκινησ αν δεν εχεις κανει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...