Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Oταν λες puffin, εννοεις τον browser ετσι ??

 

Φυσικά......

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά......

 

Αρχαριος στον κοσμο των android :P ....θα το δοκιμασω τωρα κιολας , ευχαριστω!

 

edit : το βαλα , το εγκατεστησα αλλα εκει που υποτιθεται οτι δειχνει τον live αγωνα , ειναι απλα ενα μαυρο φοντο , τπτ αλλο....

Edited by Thn7
Link to comment
Share on other sites

Να,τώρα ντρέπομαι :p

Ευχαριστώ.

σιγά, την ίδια απορία είχα κι εγώ μέχρι να το ανακαλύψω τυχαία, και επίσης ΌΛΟΙ οσοι τους έδειξα τον browser:p

Αρχαριος στον κοσμο των android :P ....θα το δοκιμασω τωρα κιολας , ευχαριστω!

 

edit : το βαλα , το εγκατεστησα αλλα εκει που υποτιθεται οτι δειχνει τον live αγωνα , ειναι απλα ενα μαυρο φοντο , τπτ αλλο....

είναι θέμα του flash player, δεν υπάρχει λύση

Link to comment
Share on other sites

σιγά, την ίδια απορία είχα κι εγώ μέχρι να το ανακαλύψω τυχαία, και επίσης ΌΛΟΙ οσοι τους έδειξα τον browser:p

 

είναι θέμα του flash player, δεν υπάρχει λύση

 

Δηλαδή δεν υπαρχει κάποιος τρόπος να δουλέψει κάποιος browser με το flash player σε android ?ουτε με αγορά κάποιων apps από τα τόσα που υπάρχουν?

«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπαρχει κάποιος τρόπος να δουλέψει κάποιος browser με το flash player σε android ?ουτε με αγορά κάποιων apps από τα τόσα που υπάρχουν?

 

Δοκίμασε και firefox beta ή τον flashfox browser που είναι παρόμοιος.

Απότι κατάλαβα έχεις και Κιτ Κατ στην οποία δεν ξέρω τι συμβατότητες παίζουν.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

@gerstavros2

@nnik_1969

Αυτο εκανα μολις τωρα και καποια live video τα παιζει καποια οχι:) ... οπως και να χει απο οτι εψαξα και βρηκα , η κιτκατ δεν υποστηριζει flash player οπως προαναφερθηκε και λιγο πιο πανω. Ευχαριστω παντως για τις προτασεις!

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε κανενα torrent client που να ειναι συμβατος με τους mobile browsers? Εχω δοκιμασει σχεδον ολους τους clients οπως mtorrent, bitorrent,ttorrent κτλ απο το playstore, αλλα παντοτε μου βγαινει το μηνυμα "failed adding torrent to your downloading list"...:confused: Edited by fourtwo
Link to comment
Share on other sites

@gerstavros2

@nnik_1969

Αυτο εκανα μολις τωρα και καποια live video τα παιζει καποια οχι:) ... οπως και να χει απο οτι εψαξα και βρηκα , η κιτκατ δεν υποστηριζει flash player οπως προαναφερθηκε και λιγο πιο πανω. Ευχαριστω παντως για τις προτασεις!

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση να μην παίζει ο puffin browser, ο οποίος σε εμένα παίζει τα πάντα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπαρχει κάποιος τρόπος να δουλέψει κάποιος browser με το flash player σε android ?ουτε με αγορά κάποιων apps από τα τόσα που υπάρχουν?

ο flash player δουλεύει, απλώς έχει πρόβλημα με τα συγκεκριμενα site. Κι εφόσον η adobe δεν βγάζει νέες εκδόσεις flash player για android. δεν πρόκεται να διορθωθεί

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου κάνει εντύπωση να μην παίζει ο puffin browser, ο οποίος σε εμένα παίζει τα πάντα.

 

Έβαλα τον puffin σε τηλέφωνο xiaomi red rice και σε XBMC android tv box, παίζει τις περισσότερες φορές τα live streaming παιγνίδια αλλά δεν φεύγουν με τίποτα κάποιες από τις διαφημίσεις που παίζουν πάνω στη οθόνη . Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? το Adblock plus που φαίνεται να ειναι εγκατεστημένο και στα δυο προαναφερόμενα μηχανήματα δεν μπόρεσα να το συνδυάσω με το puffin.

«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον puffin σε τηλέφωνο xiaomi red rice και σε XBMC android tv box, παίζει τις περισσότερες φορές τα live streaming παιγνίδια αλλά δεν φεύγουν με τίποτα κάποιες από τις διαφημίσεις που παίζουν πάνω στη οθόνη . Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? το Adblock plus που φαίνεται να ειναι εγκατεστημένο και στα δυο προαναφερόμενα μηχανήματα δεν μπόρεσα να το συνδυάσω με το puffin.

 

Οι διαφημίσεις είναι στο site που παρακολουθείς. Το adblock δεν μπορεί να τις μπλοκάρει

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον puffin σε τηλέφωνο xiaomi red rice και σε XBMC android tv box, παίζει τις περισσότερες φορές τα live streaming παιγνίδια αλλά δεν φεύγουν με τίποτα κάποιες από τις διαφημίσεις που παίζουν πάνω στη οθόνη . Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? το Adblock plus που φαίνεται να ειναι εγκατεστημένο και στα δυο προαναφερόμενα μηχανήματα δεν μπόρεσα να το συνδυάσω με το puffin.

 

Δοκιμασε αυτο εδώ εγώ το εχω περασει και εχω ησυχασει παντου απο διαφημισεις

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου κάνει εντύπωση να μην παίζει ο puffin browser, ο οποίος σε εμένα παίζει τα πάντα.

 

Σε sportlemon παιζει μια χαρα , μεχρι στιγμης και σε μενα....σε αλλα site ομως , το ενα για online tainies και το αλλο feed2all , δεν παιζει τπτ σε μενα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο εδώ εγώ το εχω περασει και εχω ησυχασει παντου απο διαφημισεις

 

Ευχαριστω για τη άμεση απάντηση φιλε,

Επειδή είμαι εντελώς άσχετος με το android δεν τολμώ να το έγκατα στήσω χωρίς καθοδήγηση Αν μπορεί κάποιος ναμου πει τα how to do για το τηλέφωνο xiaomi red rice η σε XBMC android tv box θα ήμουν υπόχρεος

«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

@mp1967

Για να κοψεις τις διαφημίσεις ΓΕΝΙΚΑ θα σου προτεινα το Adaway (θελει root προφανως). Το εγκαθιστας σαν ξεχωριστη εφαρμογη, ακολουθεις τα βηματα που σου λεει μεσα και συνδιαζεται μονο του με τους browsers. Δεν χρειαζεται να κανεις κατι επιπλεον.

 

Σχετικα με flash player στην 4.4 και δωθε, ο μονος τροπος μεχρι στιγμης ειναι ο συγκεκριμενος. Dolphin Browser + modified flash_player.apk

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

@mp1967

Για να κοψεις τις διαφημίσεις ΓΕΝΙΚΑ θα σου προτεινα το Adaway (θελει root προφανως). Το εγκαθιστας σαν ξεχωριστη εφαρμογη, ακολουθεις τα βηματα που σου λεει μεσα και συνδιαζεται μονο του με τους browsers. Δεν χρειαζεται να κανεις κατι επιπλεον.

 

Σχετικα με flash player στην 4.4 και δωθε, ο μονος τροπος μεχρι στιγμης ειναι ο συγκεκριμενος. Dolphin Browser + modified flash_player.apk

 

Εγώ με την 4.4.2 και με το modified flash player παίζει κανονικά flash περιεχόμενο αλλά και live streaming με τον boat browser και μάλιστα καλύτερα από τον dolphin (πιο γρήγορα και χωρίς κολλήματα)...

Link to comment
Share on other sites

Πιο browser θεωρειτε πιο καλο light οπως Βoat mini και Opera Mini.

Και ενα ακομα που να τα παιζει τα πιο πολλα με flash

Link to comment
Share on other sites

Πιο browser θεωρειτε πιο καλο light οπως Βoat mini και Opera Mini.

Και ενα ακομα που να τα παιζει τα πιο πολλα με flash

Εγώ δοκίμασα τον FlashFox και έμεινα πολύ ικανοποιημένος, αλλά με ενοχλούσαν οι διαφημίσεις. Αγόρασα τον Pro και είναι μια χαρά. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τη άμεση βοήθεια σας,

Έβαλα το adaway και στα δυο. Θα περιμένω να υπάρξουν κάποια live streaming και θα ενημερώσω.

Και πάλι ευχαριστω.

«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα μετα απο καιρο τον dolphin! ειναι σφαιρα με ωραιο UI αλλα 2 φορες μεσα σε 1 μερα εφαγε σκαλωμα το κινητο (που δεν τρωει) και εκανε reboot με το που εμπαινα σε βαρια σελιδα!! :wacko::wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο εδώ εγώ το εχω περασει και εχω ησυχασει παντου απο διαφημισεις

 

Απο που μπορώ να κατεβασω το hosts.z file και πως μπορώ να το κάνω Link με το Adfree/Adblock app

H οδηγείες γράφουν τα πιο κάτω

 

>>> How to install?

Just Flash in Clockworkmod Recovery (CWM) and Thats It. ENJOY

 

Non 'root' users/devices can use Adfree/Adblock app and add this 'hosts' file subscription locally. Extract the hosts.zip and place it somewhere on sdcard and link it with the Adfree/Adblock app

 

Ευχαριστώ

«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιον browser θεωρειτε καλυτερο??Dolphin,boat κατι αλλο??Επσιης ποια η διαφορα του Dolphin απο τον Dolphin Με Jetpack?? Edited by salazar_
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιον browser θεωρειτε καλυτερο??Dolphin,boat κατι αλλο??Επσιης ποια η διαφορα του Dolphin απο τον Dolphin Με Jet:ppack??

 

Για εμένα καλύτερος είναι ο boat... Πλέον ο dolphin με τις καινούργιες εκδόσεις του έχει ενσωματωμένο το jetpack...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...