Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Είμαστε ότι να ναι. Πάντως θα ήθελα τη παραμετροποίηση του HD.

Επίσης δενπορω να καταλάβω γιατί τα speed dials μου δεν έχουν thumbnail ενώ στο άλλο κινητό είχαν...

Link to comment
Share on other sites

Μου λέει ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή. Lg g3. Whaaaat?

 

Και σε μένα με lg g4 το ίδιο λέει.

 

Και μενα σε Note 5 το ιδιο!

Εμένα το έχει συμβατό μ όλα τα κινητά που χω στο play store, από Android 4.2 μέχρι 5.1. Κατεβάστε το από δω. Αξίζει ,και δεν εχει τα άχρηστα shortcuts όπως ο απλός

Link to comment
Share on other sites

Και σε nexus 5 τον κατέβασα τώρα, αλλά ούτως ή άλλως δεν χρησιμοποιώ. Ο chrome είναι πολύ καλύτερος.
Link to comment
Share on other sites

Είπα μετά από παραπολυ καιρό να δοκιμασω τον dolphin browser μιας και κάποτε ήταν ο αγαπημένος μου.

Τον βάζω λοιπόν και μπαινω από τον dolphin στο χρονολογιο μου στο Facebook και βλέπω ότι τα δείχνει όλα τεράστια!!!!! Η φώτο προφίλ τεράστια.... Το εξώφυλλο τεράστιο...... Οι φωτογραφίες που έχω στον τοίχο μου τεράστιες....... Και τον έβγαλα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα το έχει συμβατό μ όλα τα κινητά που χω στο play store, από Android 4.2 μέχρι 5.1. Κατεβάστε το από δω. Αξίζει ,και δεν εχει τα άχρηστα shortcuts όπως ο απλός

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160316/e3868807bb55088081a4f8b233d78be1.jpg

Δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έχει συμβατό μ όλα τα κινητά που χω στο play store, από Android 4.2 μέχρι 5.1. Κατεβάστε το από δω. Αξίζει ,και δεν εχει τα άχρηστα shortcuts όπως ο απλός

Σε ευχαριστώ! Τον έβαλα, λειτουργεί μια χαρά, θα τον δοκιμάσω και θα γράψω εντυπώσεις.

Πάντως έχω ένα s4 mini σαν δεύτερο κινητό για το runtastic και μια χαρά μπορεί να το κατεβάσει από το play store.. Στο g3 δεν με αφήνει. Περίεργα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160316/ad2d9f1f300cb14236e1c565c858a279.jpg

Τελικά είναι πιο γρήγορος από τον απλό. Πολύ καλός!

Απλά πάλι δεν μπορώ να εξαφανιστώ αυτά (screenshot) και να αρχίζει ο browser με τα speed dials μου.

Κάνω κάτι λάθος; Χάνω κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης επειδή δεν μπορώ να το γράψω στο play store, όσοι έχετε τον uc hd όταν κατεβάζετε μια φωτογραφία σας τη δείχνει κανονικά στο gallery σας; Εγώ ότι και αν έχω προσπαθήσει αρνείται πεισματικά να μου τη δείξει. Όλοι οι άλλοι browser τη δείχνουν κανονικά (απλός uc, cm, dolphin και chrome).
Link to comment
Share on other sites

Επίσης επειδή δεν μπορώ να το γράψω στο play store, όσοι έχετε τον uc hd όταν κατεβάζετε μια φωτογραφία σας τη δείχνει κανονικά στο gallery σας; Εγώ ότι και αν έχω προσπαθήσει αρνείται πεισματικά να μου τη δείξει. Όλοι οι άλλοι browser τη δείχνουν κανονικά (απλός uc, cm, dolphin και chrome).

Άλλαξε τον φάκελο όπου τις κατεβάζεις, απλά.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε τον φάκελο όπου τις κατεβάζεις, απλά.

Προφανώς το έχω κάνει. Τις βρίσκω με το file manager αλλά δεν εμφανίζονται στο gallery άσχετα με που τις βάζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε τι διαφέρει ο uc mini από τον κανονικό;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Για browser με adblock μονο η uc browser;

Kαι στο image quality το αφηνουμε medium ή high;

Υπάρχει ο dolphin και ο browser του ad block. Για την ποιότητα είναι στο χέρι σου. Στο high θα αργεί λιγάκι περισσότερο. Άμα είναι για κινητό, νομίζω δεν αξίζει να το βάλεις στο high. Για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμάζω τον UC browser μετά από αρκετό καιρό.

 

Θετικά :

1) πολύ smooth κύλιση ( ο μόνος εφάμιλλος του chrome για μένα σε αυτό το θέμα χωρίς καθόλου stutters )

2) γρήγορος

3) adblock

4) flash

5) μπάρα με όλα τα βασικά κουμπιά πλοήγησης κάτω ( πόσο μου τη σπάει η απουσία τους στον chrome όπου για να πατήσεις το μπρος βελάκι ή το refresh πρέπει να πας στις επιλογές και να τα πατήσεις από εκεί. ).

 

Aρνητικά :

1) Εκνευριστική 1η start page με τους σπόνσορες που δεν αφαιρείται. Πόσο θα ήθελα να υπήρχε μόνο η σελίδα του speed dial. Θα μου πεις μία κύλιση δεξιά πρέπει να κάνω μόνο κάθε φορά. Ναι ok, αλλά γιατί να χρειάζεται να την κάνω. Ας βάλουν έκδοση επί πληρωμή όπου θα μπορούμε να αφαιρέσουμε αυτή την αρχική σελίδα. Bλέπω "ask", "life style" και τρελαίνομαι.

2) Προσπάθησα να βγάλω έξω στην αρχική οθόνη μια σελίδα αλλά αντί για shortcut μου τη βγάζει υπό μορφή φακέλου. Δεν ξέρω αν κάτι μου διαφεύγει.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμάζω τον UC browser μετά από αρκετό καιρό.

 

Θετικά :

1) πολύ smooth κύλιση ( ο μόνος εφάμιλλος του chrome για μένα σε αυτό το θέμα χωρίς καθόλου stutters )

2) γρήγορος

3) adblock

4) flash

5) μπάρα με όλα τα βασικά κουμπιά πλοήγησης κάτω ( πόσο μου τη σπάει η απουσία τους στον chrome όπου για να πατήσεις το μπρος βελάκι ή το refresh πρέπει να πας στις επιλογές και να τα πατήσεις από εκεί. ).

 

Aρνητικά :

1) Εκνευριστική 1η start page με τους σπόνσορες που δεν αφαιρείται. Πόσο θα ήθελα να υπήρχε μόνο η σελίδα του speed dial. Θα μου πεις μία κύλιση δεξιά πρέπει να κάνω μόνο κάθε φορά. Ναι ok, αλλά γιατί να χρειάζεται να την κάνω. Ας βάλουν έκδοση επί πληρωμή όπου θα μπορούμε να αφαιρέσουμε αυτή την αρχική σελίδα. Bλέπω "ask", "life style" και τρελαίνομαι.

2) Προσπάθησα να βγάλω έξω στην αρχική οθόνη μια σελίδα αλλά αντί για shortcut μου τη βγάζει υπό μορφή φακέλου. Δεν ξέρω αν κάτι μου διαφεύγει.

και εγώ τον έκανα default πλέον και μάλιστα τον κατέβασα και στο πισι και συγχρονισε τα πάντα μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμάζω τον UC browser μετά από αρκετό καιρό.

 

Θετικά :

1) πολύ smooth κύλιση ( ο μόνος εφάμιλλος του chrome για μένα σε αυτό το θέμα χωρίς καθόλου stutters )

2) γρήγορος

3) adblock

4) flash

5) μπάρα με όλα τα βασικά κουμπιά πλοήγησης κάτω ( πόσο μου τη σπάει η απουσία τους στον chrome όπου για να πατήσεις το μπρος βελάκι ή το refresh πρέπει να πας στις επιλογές και να τα πατήσεις από εκεί. ).

 

Aρνητικά :

1) Εκνευριστική 1η start page με τους σπόνσορες που δεν αφαιρείται. Πόσο θα ήθελα να υπήρχε μόνο η σελίδα του speed dial. Θα μου πεις μία κύλιση δεξιά πρέπει να κάνω μόνο κάθε φορά. Ναι ok, αλλά γιατί να χρειάζεται να την κάνω. Ας βάλουν έκδοση επί πληρωμή όπου θα μπορούμε να αφαιρέσουμε αυτή την αρχική σελίδα. Bλέπω "ask", "life style" και τρελαίνομαι.

2) Προσπάθησα να βγάλω έξω στην αρχική οθόνη μια σελίδα αλλά αντί για shortcut μου τη βγάζει υπό μορφή φακέλου. Δεν ξέρω αν κάτι μου διαφεύγει.

Άλλαξαν και τη μπάρα του μενού, δίνοντας και πιο πολύ χώρο στο "share" και add bookmark/speed dial τα οποία ήταν λίγο στριμωγμένα. Πλέον το μόνο αρνητικό είναι η αρχική σελίδα. Και σε μένα ότι τα speed dials δεν έχουν thumbnail.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο uc παρουσιάζει σε κανέναν την αρχική του fb κάπως περίεργα; δεν μου τη δείχνει σωστά.. Μετά από καθαρή εγκατάσταση
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το speed mode ειδικά για τη σελίδα του facebook ?

Επίσης στα tools - facebook ta notifications δηλαδή την Τρίτη επιλογή, μου την έχει γκριζαρισμένη, και λέει πάντα να κάνω login πάνω πάνω, εγώ στο λογαριασμό στο facebook έχω δώσει άδεια sto UC για ειδοποιήσεις,και στη μπάρα του κινητού μου το έχω και ενεργό. Τι φταίει και είναι γκριζαρισμένη λοιπόν; και ουσιαστικά τι κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στον uc browser είχε την πάνω μπάρα με τη διεύθυνση, refresh κτλ να μην εξαφανίζεται.

Μετά την τελευταία αναβάθμιση εξαφανίζεται και εμφανίζεται μόνο όταν πηγαίνω στο πάνω μέρος της σελίδας. Υπάρχει τρόπος να την κάνω να μένει εκεί μόνιμα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρησιμοποιώ τους Browser Opera και Chrome στην κατανάλωση δεδομένων και οι δύο είναι σχεδόν ίδιοι σε συνδυασμό με το Opera Max. Εχεται να προτείνεται κάποιον άλλον Browser ο οποίος να είναι και καλός στην κατανάλωση αλλά και smooth;
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαζή ερώτηση, υπάρχει κάποιος τρόπος να εμφανίζεται στο Chrome βελάκι που να σε πήγαινει απευθείας πάνω πάνω στην σελίδα? Γιατί το dolphin το έχει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει. Το ιδιο βελακι εχει κ ο Opera.

 

Ερωτηση: Στο playstore μου δειχνει οτι η χωρητικοτητα του chrome ειναι 42,04ΜΒ , ενω στις εφαρμογες μου δειχνει οτι ειναι 83,61ΜΒ.

Εχω την εκδοση 49,0,2623,105 . Σε εσας ποσο χωρο πιανει (μόνο) η εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τον chrome αλλα τον habit browser. Ισχυει ομως για καθε εφαρμογη. Το ποσο χωρο πιανει μια εφαρμογη ειναι το αθροισμα απο τα βελακια που σημειωνω. Στο playstore φαινεται το μεγεθος της εφαρμογης μονο, στη διαχειριση εφαρμογων φαινεται το συνολο.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160405/b3f747c2e273a55deeceaa9f53f0405f.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι για αυτο εβαλα την παρενθεση με την λεξη μονο στο προηγουμενο μου μηνυμα, διοτι μιλαω μονο για το μεγεθος της εφαρμογης.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να βάλω τον uc HD μιας και διάβαζα πολλά παιδιά να τον προτιμούν. Φαίνεται πολύ καλός so far με κάποια πρακτικά tweaks για τα κινητά. Οι βασικοί λόγοι που τον έχετε επιλέξει έναντι του ανταγωνισμού ποιοι είναι παιδιά? Είναι κ η desktop έκδοση εφάμιλλη της mobile?

 

Προέρχομαι από dolphin στο κινητό και έχω εκτιμήσει πολύ τις ειδοποιήσεις καιρού που έχει. Σίγουρα μπορεί κανείς να το κάνει κ από εφαρμογή αυτό αλλά όσο περισσότερα κάνεις με λιγότερα apps τόσο καλύτερα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Κάποιον καλό meter για την κίνηση έχουμε; Βασικά να δείχνει down/up ταυτόχρονα στην μπάρα γιατι 1-2 που δοκίμασα δεν εμφανίζουν το up αν και υπάρχει εξερχόμενη κίνηση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...