Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Για εμένα καλύτερος είναι ο boat... Πλέον ο dolphin με τις καινούργιες εκδόσεις του έχει ενσωματωμένο το jetpack...

 

Το πρόβλημα είναι πως ο boat πολύ συχνά κολλάει... αλλιώς είναι μακράν ο καλύτερος...

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω πολύ καιρό να χρησιμοποιήσω τον boat δηλώνω ευχαριστημένος με τον dolphin.Ειδικά με τις τελευταίες ενημερώσεις φαίνεται να πηγαίνει αρκετά γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είμαι ηλίθιος.που γράφουμε διεύθυνση ρε γμτ?

 

φιλε εκει διπλα απο το ρεφρεσ! αλλα εγω εχω αλλη εκδοση μαλλον και φαινεται καθαρα εκει και δεν εχει αυτα τα μπροστα πισω βελακια!

Link to comment
Share on other sites

φιλε εκει διπλα απο το ρεφρεσ! αλλα εγω εχω αλλη εκδοση μαλλον και φαινεται καθαρα εκει και δεν εχει αυτα τα μπροστα πισω βελακια!
ενταξει εβγαλα τα βελακια και βλεπω την μπαρα να γραψω διευθυνση!
Link to comment
Share on other sites

ενταξει εβγαλα τα βελακια και βλεπω την μπαρα να γραψω διευθυνση!

 

ωραιος! δοκιμασε τον ειναι παρα πολυ καλος!! και πιανει 768κβ!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι πως ο boat πολύ συχνά κολλάει... αλλιώς είναι μακράν ο καλύτερος...

Στην τελευταία αναβάθμιση έστρωσε ο boat. Παραμένει ο καλύτερος για μενα, κ με την νέα λειτουργεία του φορητού παραθύρου

Παιδια ποιον browser θεωρειτε καλυτερο??Dolphin,boat κατι αλλο??Επσιης ποια η διαφορα του Dolphin απο τον Dolphin Με Jetpack??
Πολύ βαρύς ο dolphin. O boat γρήγορος κι ελαφρύς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 4.4.2 και με το modified flash player παίζει κανονικά flash περιεχόμενο αλλά και live streaming με τον boat browser και μάλιστα καλύτερα από τον dolphin (πιο γρήγορα και χωρίς κολλήματα)...

 

Ποιον modified flash player;

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία αναβάθμιση έστρωσε ο boat. Παραμένει ο καλύτερος για μενα, κ με την νέα λειτουργεία του φορητού παραθύρου

Πολύ βαρύς ο dolphin. O boat γρήγορος κι ελαφρύς

 

Δεν ξέρω για τι κινητό μιλάς, αλλά όπως είπαν και νωρίτερα πλέον ο Dolphin μαζί με το Jetpack πετάει.

Έχει βελτιωθεί πολύ σε σχέση με πριν λίγους μήνες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο xda...

 

Μου θυμίζει τον διάλογο:

- Το τηλέφωνό σου;

- Υπάρχει στον κατάλογο...

- Ναι, αλλά δεν μου είπες το όνομά σου...

- Κι αυτό υπάρχει στον κατάλογο..

:blink:

 

Μιλάμε για αυτό που αναφέρει σε αυτό το post;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548001

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για αυτό που αναφέρει σε αυτό το post;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548001

 

Αυτό είναι.;)

 

Πάντως εγώ δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει σε boat browser (στην έκδοση για tablets) σε nexus 7 με 4.4.2, αρνείται πεισματικά.. μόνο σε dolphin λειτούργησε μέχρι στιγμής, και δεν τον θέλω με τίποτα αυτόν τον browser..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο boat εξακολουθεί να κολλάει και να μου πετάει έξω. Έβαλα τον dolphin και είμαι πολύ ευχαριστημενη. Η κάτω μπάρα με τις συντομεύσεις μου λείπει μόνο....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει τον διάλογο:

- Το τηλέφωνό σου;

- Υπάρχει στον κατάλογο...

- Ναι, αλλά δεν μου είπες το όνομά σου...

- Κι αυτό υπάρχει στον κατάλογο..

:blink:

 

Μιλάμε για αυτό που αναφέρει σε αυτό το post;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548001

 

Για την 4.3 δουλεύει ;

Link to comment
Share on other sites

Για την 4.3 δουλεύει ;

 

Στην 4.3 δεν χρειαζεται να βαλεις τον πειραγμενο flash player. Παιζει και ο κανονικος.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τελευταία μηνύματα, μπήκα στον πειρασμό να δοκιμάσω πάλι τον boat. Δεν μου φάνηκε πιο γρήγορος από τον Chrome και επιπλέον δεν έπαιζε Flash από μια σελίδα που άνοιξα, ενώ στον Chrome φόρτωσε και έπαιξε σφαίρα. Μιλάω για βιντεάκι που υπήρχε στο πλάι μια σελίδας που άνοιξα. Δεν ντυθώ τον λόγο να μην χρησιμοποιώ τον Chrome.

 

Edit: άσχετο, αλλά επίσης δεν βλέπω τον λόγο να μην χρησιμοποιώ το stock πληκτρολόγιο της Google. Αυτό το "ντυθώ" στην τελευταία πρόταση, μου έκατσε κάπως με το Swiftkey.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τελευταία μηνύματα, μπήκα στον πειρασμό να δοκιμάσω πάλι τον boat. Δεν μου φάνηκε πιο γρήγορος από τον Chrome και επιπλέον δεν έπαιζε Flash από μια σελίδα που άνοιξα, ενώ στον Chrome φόρτωσε και έπαιξε σφαίρα. Μιλάω για βιντεάκι που υπήρχε στο πλάι μια σελίδας που άνοιξα. Δεν ντυθώ τον λόγο να μην χρησιμοποιώ τον Chrome.

 

Edit: άσχετο, αλλά επίσης δεν βλέπω τον λόγο να μην χρησιμοποιώ το stock πληκτρολόγιο της Google. Αυτό το "ντυθώ" στην τελευταία πρόταση, μου έκατσε κάπως με το Swiftkey.

 

Αυτο συμβαινει αφενος γιατι το o flash player ειναι βαρυς γενικα για τους ARM επεξεργαστες κι αφετερου ο Chrome επαιξε το βιντεο σε μορφη HTML5 το οποιο ειναι σαφως πιο ελαφρυ.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τελευταία μηνύματα, μπήκα στον πειρασμό να δοκιμάσω πάλι τον boat. Δεν μου φάνηκε πιο γρήγορος από τον Chrome και επιπλέον δεν έπαιζε Flash από μια σελίδα που άνοιξα, ενώ στον Chrome φόρτωσε και έπαιξε σφαίρα. Μιλάω για βιντεάκι που υπήρχε στο πλάι μια σελίδας που άνοιξα. Δεν ντυθώ τον λόγο να μην χρησιμοποιώ τον Chrome.

 

Edit: άσχετο, αλλά επίσης δεν βλέπω τον λόγο να μην χρησιμοποιώ το stock πληκτρολόγιο της Google. Αυτό το "ντυθώ" στην τελευταία πρόταση, μου έκατσε κάπως με το Swiftkey.

εαν γραφεις οπως εγω με sliding τοτε για μενα ειναι μονοδρομος το swype

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι του παρόντος, αλλά έχω αγοράσει και τα δύο, Swype και Swiftkey, πάντα γυρνάω στο stock και φυσικά γράφω μόνο με swipe μέθοδο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι του παρόντος, αλλά έχω αγοράσει και τα δύο, Swype και Swiftkey, πάντα γυρνάω στο stock και φυσικά γράφω μόνο με swipe μέθοδο.

 

Προσωπικά συμφωνώ μαζί σου και στα δύο, πλέον κόλλησα για τα καλά σε Chrome και Google keyboard..:p

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή εναλλακτική πάντως αντί για chrome είναι ο νέος opera. Έχει φτιαχτεί από το chromium που είναι το open source project και στον οποίο βασίζεται και ο chrome.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος καλος αλλα πανω απολα smooth browser για ταμπλετ ποιον προτεινετε; εχω τον boat αλλα δεν μου φαινεται smooth. Ισως φταει και το ταμπλετ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...