Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Τον δοκίμασα και εγώ. Αφενός δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο σε ταχύτητα, αφετέρου οι μισές σελίδες προβάλλονται σε desktop.

Boat από μένα και όσο και αν φαίνεται παράξενο καμιά φορά γυρνάω σε chrome.

Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με κάποιο download.

 

Φίλε και εγώ chrome χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο...τουλάχιστον με την χρήση που του κάνω και βάσει των δικών μου αναγκών.

Link to comment
Share on other sites

Εγω να κανω μια γενική ερώτηση γιατι δεν εχω καταλάβει. Οσοι έχουν note 2 και οσοι ξέρουν ποιον browser προτείνουν για γενική χρήση με υποστήριξη flash?

Ρωτάω γιατί και ο στοκ στο note μια χαρά μου φαίνεται

Προσωπικά δεν αλλάζω τον Dolphin με τίποτα. Ειδικά τώρα, μετά το τελευταίο update, που υποστηρίζει flash κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και ελπιζω να ειμαι στο σωστο τοπικ.

Πως γινεται να προσθεσω καρτες στο google now;Η μονη καρτα που καταφερα να βαλω ειναι ο καιρος...Πρεπει να κανω κατι απο τις ρυθμισεις;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση του next με υποστήριξη ελληνικών και δυνατότητα custom rss feed στο next view

 

Και κάποιες άλλες μικρο αλλαγές

Link to comment
Share on other sites

Πηρε και night mode τωρα, σιγα σιγα θα γεμισει με extensions και θα ναι τουμπανο. Το μονο... προβληματακι ειναι η μεταφραση τους, ειναι λιγο οτι να ναι, η λεξη ΠΡΟΒΟΛΗ ειναι με κεφαλαια στις ρυθμισεις και μερικες ακομα λεξεις δεν βγαζουν πολυ νοημα (σαν google translate) πχ το About στις προτιμήσεις το εβαλαν "περιπου" αλλα σιγα μωρε τωρα
Link to comment
Share on other sites

Πηρε και night mode τωρα, σιγα σιγα θα γεμισει με extensions και θα ναι τουμπανο. Το μονο... προβληματακι ειναι η μεταφραση τους, ειναι λιγο οτι να ναι, η λεξη ΠΡΟΒΟΛΗ ειναι με κεφαλαια στις ρυθμισεις και μερικες ακομα λεξεις δεν βγαζουν πολυ νοημα (σαν google translate) πχ το About στις προτιμήσεις το εβαλαν "περιπου" αλλα σιγα μωρε τωρα

 

Τα extensions σε τι βοηθάνε;

 

edit απλά δεν βρίσκω τον λόγο να Εχω extension για Το pocket ενώ μπόρώ να το κάνω με την επιλογή από Την Κοινή χρήση.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πηρε και night mode τωρα, σιγα σιγα θα γεμισει με extensions και θα ναι τουμπανο. Το μονο... προβληματακι ειναι η μεταφραση τους, ειναι λιγο οτι να ναι, η λεξη ΠΡΟΒΟΛΗ ειναι με κεφαλαια στις ρυθμισεις και μερικες ακομα λεξεις δεν βγαζουν πολυ νοημα (σαν google translate) πχ το About στις προτιμήσεις το εβαλαν "περιπου" αλλα σιγα μωρε τωρα

Όσο αφορά την μετάφραση δεν είναι η δική μου που τους έστειλα. Απλά πήραν μέρη από αυτήν και μερικά τα μετέφρασαν μόνοι τους με αποτέλεσμα το "Σχετικά" να το κάνουν "Περίπου" κι άλλα όπως περιγράφει παραπάνω ο johnannis. Χρησιμοποίησαν full το google translate.

Link to comment
Share on other sites

Tpal τα extensions εγω τα βλεπω σαν το switch pannel που εμφανηστηκε στο jb 4.2.2 . Δηλαδη ας πουμε απο κει που θα μπαινα στ μενου να βαλω desktop site view τωρα το κανω κατευθειαν με τα 'προσθετα', οποτε οσο πιο πολλα τοσο περισσοτερες πιθανοτητες να καλυπτουν τις αναγκες σου.

Δηλαδη συμφωνψ οτι μερικα ειναι αχρηστα, αλλα ισως για αλλους να μην ειναι τοσο αχρηστα ;)

Link to comment
Share on other sites

Tpal τα extensions εγω τα βλεπω σαν το switch pannel που εμφανηστηκε στο jb 4.2.2 . Δηλαδη ας πουμε απο κει που θα μπαινα στ μενου να βαλω desktop site view τωρα το κανω κατευθειαν με τα 'προσθετα', οποτε οσο πιο πολλα τοσο περισσοτερες πιθανοτητες να καλυπτουν τις αναγκες σου.

Δηλαδη συμφωνψ οτι μερικα ειναι αχρηστα, αλλα ισως για αλλους να μην ειναι τοσο αχρηστα ;)

 

Αυτο και το night mode λύνουν χέρια. Μιλάω κυρίως για το evernote και το pocket plug in. Δεν τα καταδικάζω έτσι αλλα αφουεχω τις εφαρμογές...

Ωραίος πάντως ο next άρχισα να τον χρησιμοποιώ συστηματικά πλέον.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενοχλεί ιδιαίτερα στον next είναι το πρόβλημα με τις πλαϊνές οθόνες του (κλείσιμο σελίδας στα αριστερά και extensions στα δεξιά), ενώ έχω κάνει ζουμ σε μια ιστοσελίδα, κάτι που απαιτεί συνεχείς κινήσεις της σελίδας δεξιά κι αριστερά για να διαβάσεις ένα κείμενο ή για να δεις μια φωτό, τις περισσότερες φορές αντί να πετύχω το σύρσιμο πετυχαίνω το άνοιγμα των πλαϊνών αυτών "παραθύρων".. ειδικά το "προς τα δεξιά" σύρσιμο τσακίζει νεύρα αφού για να καταφέρω να σκρολλάρω την οθόνη της ιστοσελίδας μπορεί να την προετοιμάσω για κλείσιμο και 2 και 3 φορές.. δεν απενεργοποιούνται κάπως αυτά;
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι απενεργοποιουνται αλλα οταν κανεις ζουμ σε ενα κειμενο, αν κανεις double tap στην οθονη, θα το προσαρμοσει στα ορια της οθονης σου και δν χρειαζεται να κανεις δεξια αριστερα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενοχλεί ιδιαίτερα στον next είναι το πρόβλημα με τις πλαϊνές οθόνες του (κλείσιμο σελίδας στα αριστερά και extensions στα δεξιά), ενώ έχω κάνει ζουμ σε μια ιστοσελίδα, κάτι που απαιτεί συνεχείς κινήσεις της σελίδας δεξιά κι αριστερά για να διαβάσεις ένα κείμενο ή για να δεις μια φωτό, τις περισσότερες φορές αντί να πετύχω το σύρσιμο πετυχαίνω το άνοιγμα των πλαϊνών αυτών "παραθύρων".. ειδικά το "προς τα δεξιά" σύρσιμο τσακίζει νεύρα αφού για να καταφέρω να σκρολλάρω την οθόνη της ιστοσελίδας μπορεί να την προετοιμάσω για κλείσιμο και 2 και 3 φορές.. δεν απενεργοποιούνται κάπως αυτά;

 

τι να πω και εγω που εχω ribbons και θελω να ανοιγω τα πλαινα παραθυρα αλλα ανοιγω τα ribbons :lol: το εχω συνηθισει παντως

Link to comment
Share on other sites

Για ν κατεβάσω απο τον next κατι μου λεει οτι δεν μπορώ αν περιέχει το όνομα τα παρακάτω οπως φαίνεται στη φωτογραφία. Τι κάνουμε εδω; κατεβάζουμε απο άλλον browser ή υπάρχει ρύθμιση;
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

κάποιος browser που να κάνει συμπίεση δεδομένων για πρόγραμμα κινητής εκτός του opera mini υπάρχει? Στον mini πολλές φορές πατάω σε link ή σε σελίδα και δεν μου ανανεώνει, παραμένει στάσιμο, απλά με χρεώνει όμως
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και απο εμενα. Ψαχνω να βρω ενα browser για gingerbread 2.3.6 οπου να μου δινει δυνατοτητα επ'ευθειας μεταφρασης οπως ο chrome. Γνωριζει καποιος...?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

βλέπω το youtube μέσω browser, πάει πιο σφαίρα από την εφαρμογή, αλλά χτές μου έβγαλε ειδοποίηση οτι δεν μπορεί να παίξει το βίντεο γιατί ήθελα αναβάθμιση ο φλας player... στην αναβάθμιση μου λέει οτι δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή (τηλ. - ταμπλέτα). Τι κάνουμε; :( το ξεχνάω;

Link to comment
Share on other sites

Για ν κατεβάσω απο τον next κατι μου λεει οτι δεν μπορώ αν περιέχει το όνομα τα παρακάτω οπως φαίνεται στη φωτογραφία. Τι κάνουμε εδω; κατεβάζουμε απο άλλον browser ή υπάρχει ρύθμιση;

 

Ξέρει κάποιος να μου πει;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με dolphin browser v9.4.2 και next, με κανέναν από τους δύο δεν μπορώ να μπω στο adf.ly. υπάρχει κάποια ρύθμιση? Ποιο παλιά με τον dolphin μπορούσα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

κάποιος browser που να κάνει συμπίεση δεδομένων για πρόγραμμα κινητής εκτός του opera mini υπάρχει? Στον mini πολλές φορές πατάω σε link ή σε σελίδα και δεν μου ανανεώνει, παραμένει στάσιμο, απλά με χρεώνει όμως

 

Νομίζω ο Mozilla με την καινούρια αναβάθμιση του.Για δες το και γράψε.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σχετικά με το adfly, αν έχετε ενεργό adblock τότε μπλοκάρει το domain και δε μπορεί να το φορτώσει.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σχετικά με το adfly, αν έχετε ενεργό adblock τότε μπλοκάρει το domain και δε μπορεί να το φορτώσει.

Και εμένα εκεί πήγε το μυαλό μου απλά δεν ήμουν σίγουρος ότι μπλοκάρει και στον browser.

Υπάρχει τρόπος μέσα από το αρχείο του addfree να ελευθερώσουμε το adfly?

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

βλέπω το youtube μέσω browser, πάει πιο σφαίρα από την εφαρμογή, αλλά χτές μου έβγαλε ειδοποίηση οτι δεν μπορεί να παίξει το βίντεο γιατί ήθελα αναβάθμιση ο φλας player... στην αναβάθμιση μου λέει οτι δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή (τηλ. - ταμπλέτα). Τι κάνουμε; :( το ξεχνάω;

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.69/install_flash_player_ics.apk

 

Ξέρει κάποιος να μου πει;

απλά άλλαξε το όνομα του αρχείου πριν το κατεβάσεις

Εδώ και 2 μέρες δεν μπορώ να μπω ούτε εγώ και μάλιστα με αρκετούς μπραουζερς που δοκίμασα...

Και εμένα εκεί πήγε το μυαλό μου απλά δεν ήμουν σίγουρος ότι μπλοκάρει και στον browser.

Υπάρχει τρόπος μέσα από το αρχείο του addfree να ελευθερώσουμε το adfly?

Ευχαριστώ για την απάντηση.

απενεργοποιείτε προσωρινά το adaway/adfree, ή μετονομάζετε το /system/etc/hosts σε κάτι άλλο. Επίσης μ ένα host editor ψάξτε τις διευθύνσεις του adfly και αφαιρέστε τες

 

κάποιος browser που να κάνει συμπίεση δεδομένων για πρόγραμμα κινητής εκτός του opera mini υπάρχει? Στον mini πολλές φορές πατάω σε link ή σε σελίδα και δεν μου ανανεώνει, παραμένει στάσιμο, απλά με χρεώνει όμως
uc mini
Link to comment
Share on other sites

....... ., ή μετονομάζετε το /system/etc/hosts σε κάτι άλλο.

Επίσης μ ένα host editor ψάξτε τις διευθύνσεις του adfly και αφαιρέστε τες

:respect::dance:

Το έκανα μετονομασία και έκανα τη δουλειά μου :D

Θα ψάξω και το άλλο που γράφεις για να της αφαιρέσω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

βλέπω το youtube μέσω browser, πάει πιο σφαίρα από την εφαρμογή, αλλά χτές μου έβγαλε ειδοποίηση οτι δεν μπορεί να παίξει το βίντεο γιατί ήθελα αναβάθμιση ο φλας player... στην αναβάθμιση μου λέει οτι δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή (τηλ. - ταμπλέτα). Τι κάνουμε; :( το ξεχνάω;

 

Περνάς το apk του flash player, μετά dolphin και καθαρισες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...